Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

o kosmos to exei toumpano... kai egw :)

 

mia aporia. otan douleuw me resco explorer kai paw ston fakelo windows anoigei h klepsidra gia panw apo 5sec kai se opio fakelo mpw mesa ston fakelo twn windows episeis argei. na mhn kanw kanena hard reset kai meta ma8w pws ola etsi einai :)

 

Mia xara einai kai me poi grhgora mhxanakia ta windows argoun na anoixoun asto etsi.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει το Battery Status? Προσπαθώ να το φορτώσω απο το ipmart αλλά δεν τα καταφέρνω.Σας ευχαριστώ.:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει το Battery Status? Προσπαθώ να το φορτώσω απο το ipmart αλλά δεν τα καταφέρνω.Σας ευχαριστώ.:D

 

Τι εννοείς δεν τα καταφέρνεις;

 

Δεν κατεβάζεις ένα αρχείο σε μορφή .cab;

 

Αν ναι, το κάνεις copy-paste στο ppc και το κάνεις εγκατάσταση από εκεί. Αφού γίνει η εγκατάσταση σβήνεις το .cab για να μη σου τρώει χώρο.

 

Aν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα στείλε μου το mail σου με pm να σου το στείλω.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

prepei na ftaei to htx x button kai egw akribws to idio pa8enw, apofeugw to x kai to kleinw me to kokkino

 

Δηλαδη αν απεγκαταστησω το Χ BUTTON θα ξεκολλησει;΄Παντως το να το κλεινεις απο το κοκκινο κουμπι δε νομιζω οτι βολευει σε ολες τις περιπτωσεις.Help Mino...

Link to comment
Share on other sites

o kosmos to exei toumpano... kai egw :)

 

mia aporia. otan douleuw me resco explorer kai paw ston fakelo windows anoigei h klepsidra gia panw apo 5sec kai se opio fakelo mpw mesa ston fakelo twn windows episeis argei. na mhn kanw kanena hard reset kai meta ma8w pws ola etsi einai :)

 

Τυχερός είσαι εμένα πριν τον Resco έκανε 1 λεπτό τσε βάλε!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έπαθα ζημιά με το weather panel,ενώ δούλευε μιά χαρά εγκατεστημένο στη μνήμη του τηλ.μου ήρθε να το απεγκαταστήσω για να το βάλω σρην κάρτα και τώρα δεν ξεκλειδώνει με τίποτα παρόλο που έκανα hard reset,κανένα κόλπο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έπαθα ζημιά με το weather panel,ενώ δούλευε μιά χαρά εγκατεστημένο στη μνήμη του τηλ.μου ήρθε να το απεγκαταστήσω για να το βάλω σρην κάρτα και τώρα δεν ξεκλειδώνει με τίποτα παρόλο που έκανα hard reset,κανένα κόλπο;

 

φιλε μου μην το βαλεις στην καρτα , εμενα στην κατρα δεν με δουλευε σωστα , αρκετες φορες εδειχνε μετα απο stundby οτι δεν εβρισκε την καρτα , το εβαλα στην μνημη τηλ και ησυχασα :D

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εχει κολλησει το πρασινο κουμπι του τηλεφωνου,το παταω και δεν ανοιγει το καντραν του κινητου.Το εκανα soft και λειτουργησε κανονικα αλλα το εκλεινα μονο απο το κοκκινο κουμπι,οταν το κλεινω απο το ''Χ'' παλι τα ιδια κολλαει και δεν ανοιγει το κινητο παρα μονο μετα απο soft.Oποιος μπορει ας με βοηθησει...Περιμενω τα φωτα σας

 

Tελικα τι να κανω,να το αφαιρεσω το 'Χ' μπας και ξεμπλοκαρει;΄Καμμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Tελικα τι να κανω,να το αφαιρεσω το 'Χ' μπας και ξεμπλοκαρει;΄Καμμια ιδεα;

 

Κράτα ένα backup, στη συνέχεια απεγκατέστησε το Χ και πες μας αν σου δούλεψε.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Tελικα τι να κανω,να το αφαιρεσω το 'Χ' μπας και ξεμπλοκαρει;΄Καμμια ιδεα;

Απ' ότι βλέπω αυτά τα προγράμματα έχουν πολλές ιδιοτροπίες. Δοκίμασε το smclose.exe (το πετάς όπου θες και βάζεις μια συντόμευσή του στο φάκελο windows/startup) εφόσον το artemis έχει μάλλον πρόβλημα με το x button. Στο m600 δούλευε ΤΕΛΕΙΑ! (στο x500 πάλι όχι :wacko: ).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έπαθα ζημιά με το weather panel,ενώ δούλευε μιά χαρά εγκατεστημένο στη μνήμη του τηλ.μου ήρθε να το απεγκαταστήσω για να το βάλω σρην κάρτα και τώρα δεν ξεκλειδώνει με τίποτα παρόλο που έκανα hard reset,κανένα κόλπο;

 

Κανένα καλό registry cleaner έχει κανείς;;;;;

 

to weather panel το εχω στην καρτα και δουλευει χωρις κανενα προβλημα

 

για to registry βαλε το memmaid ειναι πολυ καλο

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω αυτά τα προγράμματα έχουν πολλές ιδιοτροπίες. Δοκίμασε το smclose.exe (το πετάς όπου θες και βάζεις μια συντόμευσή του στο φάκελο windows/startup) εφόσον το artemis έχει μάλλον πρόβλημα με το x button. Στο m600 δούλευε ΤΕΛΕΙΑ! (στο x500 πάλι όχι :wacko: ).

 

Τελικα το αφαιρεσα και τωρα δουλευει ρολοι.Το smclose.exe ειναι κατι αντιστιχο με το 'χ' κλεινει τα προγραμματα με το χ;;

Link to comment
Share on other sites

απορώ ρε παιδιά γιατι παιδέυεστε με κάθε τυχαίο task manager επειδή και καλά είναι μικρό σε μέγεθος, ελαφρύ κτλ κτλ. εγώ από τα δικά σας σχόλια καταλαβαίνω οτί τελικά το μόνο που κατεφέρνουν είναι να δημιουργήσουν προβλήματα στη συσκευή σας.

εγώ χρησιμοποιώ το pocket plus πάνω απο 3 χρόνια συνεχόμενα και τέτοιες π@π@ριές δεν μου έχει κάνει ποτέ. οκ, καταλαβαίνω οτι σε κάποιους μπορεί να φαίνεται βαρύ σαν εφαρμογή, αλλά δεν είναι και τυχαίο που είναι best seller τόσα χρόνια τώρα. στο κάτω κάτω αν σας φαίνεται βαρύ, απενεργοπόιήστε όλες τις άλλες λειτουργίες του και αφήστε μόνο τον task manager. ή ακόμα καλύτερα, η ίδια η εφαρμογή σου δίνει τη δυνατότητα όχι μόνο να απενεργοποιήσεις αλλά και να απεγκαταστήσεις τις "'άχρηστες" για σένα λειτουργίες. ρυθμίζεις και τις τρεις δυνατότητες που σου δίνει (tap, tap and hold & gesture) και είσαι αρχηγός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα αρχεια rar πως τα κανουμε εγκατασταση..? εχω σκουριασει με τα ppc 3 χρονια εχω να πιασω στα χερια μου ομωσ με το 3300 να με παλι!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι free, μικρά και κάποια έκαναν τη δουλειά τους χρόνια κ σε μας χωρίς να έχουν πάρει κανένα βραβείο (smclose). Απλά στα καινούρια ppc πρέπει λίγο να πειραματιστείς, υπάρχει μια (ελάχιστη αλλά υπαρκτή) πιθανότητα ακόμα κ το πιο απλό πρόγραμμα να μην δουλέψει σωστά. To x button είναι λίγο πιο πολύπλοκο απότι θα ήθελα και έχει κολληματάκια. Το smclose το ξαναέβαλα στο x500 κ αυτή τη φορά δουλεύει σωστά (μέχρι νεωτέρας). Μία που το πατας κ μία που κλείνει το πρόγραμμα (σαν να μην υπάρχει close πρόγραμμα).

Δοκιμάστε το.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα αρχεια rar πως τα κανουμε εγκατασταση..? εχω σκουριασει με τα ppc 3 χρονια εχω να πιασω στα χερια μου ομωσ με το 3300 να με παλι!!!

 

Τα αποσυμπιέζεις με το winrar στον υπολογιστή σου πρώτα.

Κάπου βέβαια είχα δει και pocket winrar αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό registry cleaner έχει κανείς;;;;;

 

resco file explorer (exei addon gia thn registry) alla tha preepi na ta vgaleis me to xeri (poio asfales apo opoiodipote registry cleaner)

Link to comment
Share on other sites

To weather panel an sththei swsta den exei kanena problhma 2 xronia to foraw sthnn storage se 4 diaforetika ppc kai den eixe pote problhma.. ;)

 

Episis sxetika me to X button giati energopoihte to na kleinei apeftheias thn efarmogh kai na mhn to aknete me to default paratetameno pathma tou gia na thn termnatisei...

 

An to synithisete den tha yparxei problhma me to dialpad

Link to comment
Share on other sites

απο το xda ειναι αυτο και λεει για τον τροπο που μπορουμε να προσθεσουμε και αλλα εικονιδια

στα default HTC Homeplug αρκετα χρησιμο θα ελεγα......

 

"It is not pretty hard, but you need to change te register.

Open the register with a register editor (I use Resco register editor).

Go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\HTCHomeplug\.

 

You will find two maps (2, 3).

If you want to create a new shortcut add a new key (name it "4").

In the key you need to add:

a string LaunchApPath -> point this string to the program

a string ResPath -> point this to the program or dll that contains the icon

a dword iconindex -> some executable files and dll's contain serveral icons. The normal value is 0, but it depends on the exe/dll file.

 

Example for adding Internet Explorer button.

 

Code:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\HTCHomeplug\4]"iconindex"=dword:00000000"ResPath"="\\windows\\iexplore.exe""LaunchApPath"="\\windows\\iexplore.exe"

 

""

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

resco file explorer (exei addon gia thn registry) alla tha preepi na ta vgaleis me to xeri (poio asfales apo opoiodipote registry cleaner)

 

:cry: Μου έληξε το today plugin.....του resco δεν το έχουμε στο ftp ολοκληρο εεεεεε;;;:w00t:

Link to comment
Share on other sites

To weather panel an sththei swsta den exei kanena problhma 2 xronia to foraw sthnn storage se 4 diaforetika ppc kai den eixe pote problhma.. ;)

 

Episis sxetika me to X button giati energopoihte to na kleinei apeftheias thn efarmogh kai na mhn to aknete me to default paratetameno pathma tou gia na thn termnatisei...

 

An to synithisete den tha yparxei problhma me to dialpad

 

Εγκατέστησα την trial version στην κλαρτα και παίζει κανονικά αλλά φοβάμαι οτι θα λήξει...δεν παίζει με τίποτα το σπασμένο (το σκασμένο!!)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποις και εμένα το ftp?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...