Jump to content

Απαράδεκτη Συμπεριφορά της Wind


SteSak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απιστευτο!!

τετοια πραγματα ε?

τι να πω...αν ισχυουν αυτα που λες...εχω μεινει αναβδος!

εχεις και το ονομα της 2ης τηλεφωνητριας?

Όχι δεν το συγκράτησα και όταν το ζήτησα με έβαλε και αυτή στην αναμονή.... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε, αφού σου το λέω... Και δεν είναι απαραίτητα ότι κρύβεται κάποιος από πίσω γιατί οι σε αυτές τις περιπτώσεις οι εντολές δίνονται αυτόματα.

Πιθανόν να γίνονται αλλαγές γιατί όπως είπα και πιο πάνω γίνονται πολλά περίεργα την τελευταία εβδομάδα...

 

Σου είπε αυτή την φράση μιλάς σοβαρά;

Δυστυχώς δεν κάνω πλάκα.. εγώ θα άλλαζα εταιρία για αυτά που γίναν.. αλλά δεν τους νοιάζει.. αυτό είναι το τραγικό...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κάνω πλάκα.. εγώ θα άλλαζα εταιρία για αυτά που γίναν.. αλλά δεν τους νοιάζει.. αυτό είναι το τραγικό...

Ε τότε πραγματικά υπάρχουν άτομα που θέλουν σουτ από κει μέσα γιατί το έχουν παρακάνει... Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να σου μιλούν έτσι από την ΕΠΙΣΗΜΗ εξυπηρέτηση...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θέλουν σουτ, έλεγχο θέλουν και παρακολούθηση, δεν είναι θέμα ανθρώπων. Όλοι έχουν τις κακές στιγμές τους, αλλά δεν είναι δυνατόν η Εξυπηρέτηση Πελατών μιας εταιρίας σαν της ΤΙΜ να μην είναι σωστά οργανωμένη και ελεγχώμενη.. Είναι η εξωτερική εικόνα της εταιρίας και από τους κυριότερους παράγοντες για την αξιολόγηση της εταιρίας από τους συνδρομητές της που την στηρίζουν τόσα χρόνια και δίνουν τα χρήματα τους σε αυτή... Αν οι υπεύθυνοι άκουγαν που και που καμιά συνομιλία ή δεχόντουσαν και καμία γραμμή τότε θα βλέπατε πολύ διαφορετικές συμπεριφορές...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θέλουν σουτ, έλεγχο θέλουν και παρακολούθηση, δεν είναι θέμα ανθρώπων. Όλοι έχουν τις κακές στιγμές τους, αλλά δεν είναι δυνατόν η Εξυπηρέτηση Πελατών μιας εταιρίας σαν της ΤΙΜ να μην είναι σωστά οργανωμένη και ελεγχώμενη.. Είναι η εξωτερική εικόνα της εταιρίας και από τους κυριότερους παράγοντες για την αξιολόγηση της εταιρίας από τους συνδρομητές της που την στηρίζουν τόσα χρόνια και δίνουν τα χρήματα τους σε αυτή... Αν οι υπεύθυνοι άκουγαν που και που καμιά συνομιλία ή δεχόντουσαν και καμία γραμμή τότε θα βλέπατε πολύ διαφορετικές συμπεριφορές...

Πάντως εκπλήσσομαι γιατί αυτά τα πράγματα πρώτη φορά συμβαίνουν (τουλάχιστον απ' όσο γνωρίζω). Και οι κακές στιγμές είναι προσωπική υπόθεση από τη στιγμή που είσαι το στόμα μιας εταιρίας πρέπει πάντα να κρατάς τουλάχιστον τους τύπους. Κι εγώ είμαι πολύ εκδηλωτικός και αν έχω νεύρα θα τα δείξω στον οποιοδήποτε ( ;) ) αλλά από τη στιγμή που εκπροσωπώ μια εταιρία πρέπει να παραμερίσω τα προσωπικά πάθη και να κάνω τη δουλειά μου. Το να γυρίζει και να σου πει ούτε ο θεος δεν μπορεί να σε συνδέσει και εμμέσως να σου λέει άντε ξεφορτώσου μας είναι ανεπίτρεπτο.

Δεν διαφωνώ ότι το ποιο αποτελεσματικό είναι ο έλεγχος γιατί και αυτοί άνθρωποι είναι και χρειάζονται δουλειά. Αλλά εφόσον αλλάζουμε τελείως συμπεριφορά κάτι πρέπει να γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πείς ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα.. πάντως για καλό και για κακό μιας που αύριο θα χάσω που θα χάσω τον χρόνο μου με αυτά η εξουσιοδότηση για αυτόματη εξόφληση μέσω τράπεζας είναι δεδομένη..

Καληνυχτώ την ωραία παρέα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πείς ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα.. πάντως για καλό και για κακό μιας που αύριο θα χάσω που θα χάσω τον χρόνο μου με αυτά η εξουσιοδότηση για αυτόματη εξόφληση μέσω τράπεζας είναι δεδομένη..

Καληνυχτώ την ωραία παρέα.

Καλά θα κάνεις να ξεμπλέκεις και από τρεξίματα... Είδες σήμερα. Αν και στο μέλλον πιστεύω δεν θα ξαναγίνει. Περίοδος είναι θα περάσει... Και που ξέρεις μετά μπορεί να είναι και καλύτερα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λέμε αξιοπιστία... Και το χειρότερο είναι ότι δεν κάνουν καμμία προσπάθεια να κρατήσουν τον πελάτη... Μάλλον την έχουν δει αλά δημόσιο εκεί μέσα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα με τετοιες συμπεριφορες , αν γινεται να αλλαζουμε εταιριες.

Οκ επιτρεφεις το ποσο της επιδοτησης, αλλα οπως λες θα τους τσουξει περισσοτερο το - 300 ευρω το μηνα που δινεις , ειδικα με ενα επεξηγηματικο email για την απαραδεκτη συμπεριφορα τους και μετα θα δεις... 10 - 10 τα τηλεφωνα θα χτυπανε. Γιατι και ο Αγιος φοβερα θελει. Μη τους αφηνετε. Σε καμια ετειαρια. Δε μας κανουν χαρη. Τους τα σκαμε και με το παραπανω...

:X
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λέμε αξιοπιστία... Και το χειρότερο είναι ότι δεν κάνουν καμμία προσπάθεια να κρατήσουν τον πελάτη... Μάλλον την έχουν δει αλά δημόσιο εκεί μέσα...

Ωραίο! Έτσι φαίνεται! Και το χειρότερο είναι ότι κάθε μέρα και... χειρότερα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι και ο Αγιος φοβερα θελει.

Συμφωνώ. Για κάνε μια αίτηση διακοπής συμβολαίου, και όταν δουν τους λογαριασμούς σου (αν όντως κάνεις €300 το μήνα) πες μας πόσα τηλέφωνα σε πήραν να σε κρατήσουν πελάτη. Μου φαίνεται αδιανόητο για μια φορά που καθυστέρησες την εξόφληση (ενώ ενημέρωσες!), να σου φέρθηκαν και να σου μίλησαν έτσι. Γιατί και η αγένεια σε αυτόν τον τόπο, έχει τα όριά της!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Θα επεσε το παλικαρι σε κατι υπαλληλους χρονια εργαζομενες εκει (πρωινες ηταν καποτε) γνωστες για τον τροπο και την ευγενεια τους που σου εβγαζαν το δικιο αδικο και σχεδον σε εβριζαν αμα δεν συμφωνουσες.

 

Παρε ξανα το 1260 και εξηγησε τους για ποιον λογο αφησες την πληρωμη αφου σε διαβεβαιωσαν κτλ κτλ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτι θυμίζει σε όλους μας αυτό: είναι εκείνες οι "υπέροχες" "κυρίες" οι οποίες μόλις διαφωνούσες μόνο που δεν σε έδερναν (καθαρά για τεχνικούς λόγους, αν δεν μεσολαβούσε απόσταση από σένα θα το έκαναν!) !!!

Δεν είναι καιρός να πάνε σπίτι τους; Ειδικά στην εξυπηρέτηση πελατών δεν νοείται να μην είναι ευγενικός ο υπάλληλος! Και οι προϊστάμενοι της βάρδιας να μην μιλάνε με πελάτες!

Μήπως όλα αυτά μαζί με το δίκτυο του παρελθόντος (και εν μέρει και του παρόντος) είναι η αιτία που έχει καθηλωθεί η ΤΙΜ σε τόσο χαμηλό αριθμό συνδρομητών σε σχέση με τον ανταγωνισμό;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουν να πανε ευκολα. Ειναι αοριστου συμβασης απο την αρχη της Στετ το 1993. Θα επρεπε ομως να τις εχουν στειλει στο διαολο καιρο τωρα.. Βασικα φταιει εν μερει το δικτυο του παρελθοντος, αλλα οχι η εξυπηρετηση, που ειναι ακομα 3η αλλα πιο πολυ το οτι δεν εκανε σχεδον ποτε διαφημισεις και ειδικα βομβαρδισμους οπως οι αλλες 2 και ειδικα η βονταφον!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουν να πανε ευκολα. Ειναι αοριστου συμβασης απο την αρχη της Στετ το 1993. Θα επρεπε ομως να τις εχουν στειλει στο διαολο καιρο τωρα.. Βασικα φταιει εν μερει το δικτυο του παρελθοντος, αλλα οχι η εξυπηρετηση, που ειναι ακομα 3η αλλα πιο πολυ το οτι δεν εκανε σχεδον ποτε διαφημισεις και ειδικα βομβαρδισμους οπως οι αλλες 2 και ειδικα η βονταφον!

Κάνει λάθος... Τουλάχιστον τον τελευταίο καιρό οι διαφημίσεις της είναι οι περισσότερες σε σχέση με τις άλλες εταιρίες... Για παλιότερα δεν ξέρω...

Πάντως τι να σου κάνουν και οι διαφημίσεις αν δεν υπάρχει το προϊόν... Να διαφημίσουν συμβόλαια με τέτοιες χρεώσεις; Ή να διαφημίσουν 3G που δεν το έχουν δώσει ακόμη στα καρτοκινητά; Μόνο το F2G αξίζει πραγματικά διαφήμισης!

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω για τωρα. Αλλα για μεχρι πριν αλλαξει ονομα απο Τελεστετ σε ΤΙΜ. Οσα χρονια ηταν τελεστετ η εταιρια ηταν κατα των διαφημισεων. Εβαζε ελαχιστες ολο τον χρονο. Απο οταν εγινε ΤΙΜ εχει ξεσκιστει στις διαφημισεις και γιαυτο αυξησε και συνδρομητες (και δεν εχασε ακομα περισσοτερους απο οσους εχασε λογω αποσυνδεσεων). Οι αλλες γιατι διαφημιζουν τα συμβολαια τους; Ολόιδιες χρεωσεις δεν εχουν; Και μας κοροιδευουν στα μουτρα μας "δεν θα βρειτε πουθενα φθηνοτερα"!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω για τωρα. Αλλα για μεχρι πριν αλλαξει ονομα απο Τελεστετ σε ΤΙΜ. Οσα χρονια ηταν τελεστετ η εταιρια ηταν κατα των διαφημισεων. Εβαζε ελαχιστες ολο τον χρονο. Απο οταν εγινε ΤΙΜ εχει ξεσκιστει στις διαφημισεις και γιαυτο αυξησε και συνδρομητες (και δεν εχασε ακομα περισσοτερους απο οσους εχασε λογω αποσυνδεσεων). Οι αλλες γιατι διαφημιζουν τα συμβολαια τους; Ολόιδιες χρεωσεις δεν εχουν; Και μας κοροιδευουν στα μουτρα μας "δεν θα βρειτε πουθενα φθηνοτερα"!

Ε, όχι και ίδιες. Της Cosmote στα ίδια ακριβώς προγράμματα έχουν πολύ χαμηλότερες χρεώσεις (στα συμβόλαια πάντα). Η vodafone πάλι είναι ψιλοαπαράδεκτη που διαφημίζει φθηνότερα συμβόλαια γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

Τα παγια τους ειναι ολοιδια τοσο τον πρωτο οσο και τον 2ο χρονο. Οι χρεωσεις μετα τον προπληρωμενο χρονο ειναι καλυτερες σε κοσμοτε αλλα τοσο ακριβες που ειναι αστα να πανε. Και η βονταφον και η κοσμοτε οχι ψιλο αλλα κανονικα απαραδεκτες που μας κοροιδευουν οτι δεν θα βρεις φθηνοτερα προγραματα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τα παγια τους ειναι ολοιδια τοσο τον πρωτο οσο και τον 2ο χρονο. Οι χρεωσεις μετα τον προπληρωμενο χρονο ειναι καλυτερες σε κοσμοτε αλλα τοσο ακριβες που ειναι αστα να πανε. Και η βονταφον και η κοσμοτε οχι ψιλο αλλα κανονικα απαραδεκτες που μας κοροιδευουν οτι δεν θα βρεις φθηνοτερα προγραματα!

Μα για τις χρεώσεις μετά μιλάω... Τα πάγια είναι όντως ίδια. Και συμφωνώ με αυτό που λες ότι οι άλλες δύο μας δουλεύουν ψιλό γαζί. Τουλάχιστον η ΤΙΜ δεν αναφέρει ότι έχει και τα φθηνότερα πάγια... Μόνο στο non-stop το ανέφερε κι εκεί είχε και δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη διαφορά της cosmote από τις άλλες 2 είναι ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης, όπου είναι 20 δευτερόλεπτα αντί 30... Δεν είναι καθόλου αμελητέο αυτό... ;)

Αλλά όπως έχω αναφέρει αλλού, επειδή πρόκειται για "δημόσιο"... άσε καλύτερα. :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη διαφορά της cosmote από τις άλλες 2 είναι ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης, όπου είναι 20 δευτερόλεπτα αντί 30... Δεν είναι καθόλου αμελητέο αυτό... ;)

Αλλά όπως έχω αναφέρει αλλού, επειδή πρόκειται για "δημόσιο"... άσε καλύτερα. :lol:

για κοιτα εδω καλυτερα....:rolleyes:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ένα αβαντάζ είχαν... το πετάξανε κι αυτό !!! Καλά λέω εγώ να μη μπλέξω με "δημόσιο" ... :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ένα αβαντάζ είχαν... το πετάξανε κι αυτό !!! Καλά λέω εγώ να μη μπλέξω με "δημόσιο" ... :lol:

ποτε το ειχαν??

δεν θυμαμαι κατι τετοιο...

εκτος ΑΝ πολυ παλια που το ειχαν και οι 3

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καποτε το ειχαν και οι 3 στα 20δευτερολεπτα. Μετα το γυρισαν ολοι με τελευταια την Κοσμοτε στα εταιρικα που το κρατησε μερικους μηνες ακομα στα 20".

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αυτό έχει δυο χρόνια περίπου, τότε που κοίταζα τις χρεώσεις για νέα σύνδεση και το είχα προσέξει... Φέτος που ξανακοίταξα, την cosmote δεν την είδα καθόλου.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...