Jump to content

[Επίσημο] HTC S620 (Excalibur)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πήρε ενας φίλος. αν και είχα πει οτι δεν μου άρεσαν καθόλου αυτού του τύπου οι συσκευές, από κοντά που το είδα για λίγο, μου φάνηκε πολύ συμπαθητικό.

μια ερώτηση προς τους κατόχους τώρα γιατί δεν μπορεί να βρει τη λύση. πως σταματάμε τον ήχο κλήσης όταν μας καλούν χωρίς να τερματίσουμε την κλήση?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια καλησπερα.μετα απο 2+ χρονια με ενα s100 και αψογη συμβιωση μαζι τοθ ειπα να αλλαξω σε κατι με κουμπια!ετσι πηρα προχθες το s620.σαν design και ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα καλο βγαζει και καλες φωτος, ηθελα να παρω το samsung 320 αλλα πηγα στο htc λογω wifi και δεν ξερω αν θα το μετανιωσω.μετα το s100 που ειχα κανει και κατι ψιλο registro hackies το σ620 μου φαινετε χελωνα.συνεχεια βλεπω

spinning ball, οκ σχεδον συνεχεια.επισης τα μενου των smartphone ειναι λιγο περιεργα και θελουν συνηθεια οταν εχεις μαθει με στυλο.πιστευω οτι αυτο ειναι θεμα λιγων ημερων.τωρα θελω λιγο τα φωτα σας οσοι ξερετε.

υπαρχει τροπος να κανω customize την today screen οπως θελω?η καποια λειτουργικα themes?

με ενδιαφερει να περναω αμεσα καταχωρησεις στο ημερολογιο και να τις βλεπω στην today screen.επισης στο ppc οταν εδινες ενα ραντεβου ειχε και επιλογη να συμβαινει καθε μερα η να φτιαχνεις οπως θες εσυ την περιοδικοτητα του.αυτο γινεται καπως?ισως με αλλη εφαρμογη?

 

καποιο προγραμμα που μπαινει στην today και κανει close ολες τις εφαρμογες με ενα κλικ?

πως μπορω να γραφω notes?

κανενα util για λιιγο overclock?

τις εργασιες μπορω να τις βλεπω στην today?

κανενα καλο μερος για "ψωνια" εφαρμογων(αυτο με πμ)?

μπορω να κανω edit word αρχεια?

ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ πως μπορω να δωσω δικια μου ΙΡ και subnet gw ktl?

και τελος τα περι ACE.πως γινετε να γραφω Ελληνικα με και χωρις Τ9?

παταω τα πληκτρα που λεει στο μανουαλ και δεν γινετε τπτ παντα λατινικα και χωρις Τ9.

αυτα θα κρινουν αν θα τους το παω πισω αυριο.επισης μπορω να βγαλω το προγραμμα τις ace και να εχω ελληνικα σμσ με τ9 μονο?Δεν με ενδιαφερουν Ελληνικα μενου.

ΑΥΤΑ ευχαριστω για τον χρονο σας.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

φίλε mpak, έχω την εντύπωση οτί μετά το s100 το s620 δεν είναι και η καλύτερη επιλογή, κι ας έχει wi-fi. έρχεσαι σε ένα λειτουργικό που σε σχέση με αυτό των ppc παρουσιάζει κάποιες διαφόρες-ελλείψεις. έτσι κι αλλιώς οι εφαρμογές είναι πολύ λιγότερες, αλλά δεν είναι μόνο αυτό. η landscape ανάλυση του κινητού σου τις κάνει ακόμα λιγότερες λόγω ασυμβατότητας. αυτό βέβαια αλλάζει μέρα με τη μέρα, αλλά μάλλον είναι πολύ νωρίς ακόμα.

παρόλ' αυτά στο θέμα calendar, tasks κτλ μάλλον είσαι τυχερός. η sbsh (που θα την ξέρεις φαντάζομαι από τα ilauncher, pocket breeze κτλ) έχει αυτό που χρειάζεσαι. μιλάω για το papyrus και το facade. το μεν πρώτο αντικαθιστά το ενσωματομένο calendar+tasks και το δεύτερο στα εμφανίζει στην αρχική οθόνη. τώρα αν δεν σε καλύπτει η default homescreen του facade, δεν ξέρω αν θα βρεις έτοιμη σε Landscape που να σε καλύπτει. βέβαια με μπόλικο διάβασμα υπάρχουν τρόποι να φτιάξεις μια δικιά σου.

για Notes υπάρχουν 1-2 προγράμματα, αλλά δεν γνωρίζω αν είναι συμβατά με landscape. (smartphonenotes, και phatnotes)

για overclock δεν ξέρω αν παίζει το omapclock στο κινητό σου.

για task manager το πιο γνωστό είναι το xbar, και πάλι όμως δεν μπορώ να σου πω αν παίζει στο κινητό σου.

links για τις εφαρμογές που αναφέρω μπορείς να βρεις εδώ, για να ελέγξεις και τη συμβατότητα

για δική σου ip στο wifi μέχρι τώρα δεν υπήρχε δυνατότητα στα smartphones, δεν ξέρω αν αυτό έχει αλλάξει στα τηλέφωνα με νεότερο aku όπως το δικό σου.

τέλος, αν δεν κάνω τραγικό λάθος νομίζω οτί δεν υπάρχει t9 στο s620 λόγω qwerty πληκτρολογίου. η αλλάγή γλώσσας στο δικό μου 8310 γίνεται πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο *, εμβανίζεται ο πίνακας με τις διαθέσιμες γλώσσες, δοκίμασε το....

τελικά μήπως δεν έπρεπε να απαντήσω καθόλου?:O

δεν ξέρω αν βοήθησα ή αν σε μπέρδεψα ακόμα περισσότερο, ίσως οι κάτοχοι της συσκευής να μπορέσουν να βοηθήσουν καλύτερα. να ξέρεις πάντως θέλει υπομονή αυτό το λειτουργικό, τόσα χρόνια έδω έχω δει άρκετούς να περνάνε από αυτό το forum και λίγοι τελικά να παραμένουν....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.πιστευω αυτα τα προγραμματα που λες με καλυπτουν για την χρηση που το θελω.το θεμα ειναι τι γινεται με το τ9 και τα ελληνικα.στο πλαισιο οταν το πηρα τους ρωτησαν και μου ειπαν οτι εχει κανονικα και τ9.στο βιβλιο οδηγιων λεει οτι πατωντας το fn κουμπι μου βγαζει τις επιλογες εισαγωγης.το παταω αλλα τπτ.ουτε καν αγγλικο τ9.το * που ειναι στα 8310 απλα βγαζει ****** η γραμμα.

αυριο μαλλον παω πλαισιο.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.πιστευω αυτα τα προγραμματα που λες με καλυπτουν για την χρηση που το θελω.το θεμα ειναι τι γινεται με το τ9 και τα ελληνικα.στο πλαισιο οταν το πηρα τους ρωτησαν και μου ειπαν οτι εχει κανονικα και τ9.στο βιβλιο οδηγιων λεει οτι πατωντας το fn κουμπι μου βγαζει τις επιλογες εισαγωγης.το παταω αλλα τπτ.ουτε καν αγγλικο τ9.το * που ειναι στα 8310 απλα βγαζει ****** η γραμμα.

αυριο μαλλον παω πλαισιο.

 

κάνε εγγραφή στο forum της ace-hellas αν δεν το έχεις κάνει από κάποια προηγούμενη συσκευή.

θα δεις οτι υπάρχει απάντηση από την εταιρεία οτί το κινητό δεν έχει τ9. λογικό το βρίσκω άλλωστε. τσάμπα το βάλανε το qwerty???

επίσης θα δεις οτι υπάρχει για download ένα αρχείο για ελληνικό customization. μήπως δεν είναι περασμένο στη δική σου συσκευή? με τα πλήκτρα cap+space αλλάζεις γλώσσα??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.πιστευω αυτα τα προγραμματα που λες με καλυπτουν για την χρηση που το θελω.το θεμα ειναι τι γινεται με το τ9 και τα ελληνικα.στο πλαισιο οταν το πηρα τους ρωτησαν και μου ειπαν οτι εχει κανονικα και τ9.στο βιβλιο οδηγιων λεει οτι πατωντας το fn κουμπι μου βγαζει τις επιλογες εισαγωγης.το παταω αλλα τπτ.ουτε καν αγγλικο τ9.το * που ειναι στα 8310 απλα βγαζει ****** η γραμμα.

αυριο μαλλον παω πλαισιο.

Το προβλημα φιλε μου λυνεται πολυ απλα! Μολις το αγορασα και εγω και ειχε το ιδιο προβλημα.Θα πας στη διαχειρηση προγραμματων και θα αφαιρεσεις το sms 160,μετα θα πας στο site της qtek και θα το κατεβασεις.Μετα θα το αποσυμπιεσεις και με το activesync και θα το περασεις στο τηλεφωνο.Yστερα θα αποσυνδεσεις το τηλεφωνο και θα πας να το βρεις με το filemanager (ριχτο χυμα μη το βαζεις σε φακελλο)και το τρεχεις .Βαρα καπακι μια επανακκινηση,και ειναι ενταξει!!Αλλαζεις γλωσσα με cap-space .Με την ευκαιρια γνωριζει κανεις εαν μπορουμε να περασουμε μεγαλυτερη γραμματοσειρα,γιατι εχω και καποια ηλικια!!! Και κατι αλλο .ΔΕΝ εχει t9 δεν χρειαζεται!!

Εαν υπαρχει και κανενα προγραμματακι ευπροσδεκτο!!

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωριζει καποιος να μου πει εαν μπορω να ακουσω μουσικη με ασυρματα ακουστικα bluetooth Exει δοκιμασει καποιος κατι Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω εδω μιας και με ενδιαφερει αυτη η συσκευη αλλα η ερωτηση ειναι και ποιο γενικη και αφορα τα smartphones:

 

το excalibur παιρνει gps? π.χ. το destinator και το fortuna slim που εχω στο jamin θα λειτουργησουν και στο excalibur?

Link to comment
Share on other sites

kalimera exei xrisimopoiisei kaneis to windows vista interface gia to s620? pos sas fenetai?

 

nomizo epireazei arketa ti diarkeia mpatarias, exete paratirisei kati ki eseis?

 

p.s. afto einai to link poli omorfo programataki

 

http://smartphone.net/software_detail.asp?id=3006

ahh kali fasi!
Link to comment
Share on other sites

kalimera exei xrisimopoiisei kaneis to windows vista interface gia to s620? pos sas fenetai?

 

nomizo epireazei arketa ti diarkeia mpatarias, exete paratirisei kati ki eseis?

 

p.s. afto einai to link poli omorfo programataki

 

http://smartphone.net/software_detail.asp?id=3006

 

Το δοκιμασα , και δεν μου αρεσε τα γραμματα γινονται πολυ μικρα στην οθονη αναμονης απλα εχει ωραια χρωματα που εναλλασονται συνεχως . Στις αλλες οθονες δεν ειδα διαφορες, το εβγαλα αμεσως!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν μου εμφανίζει καθόλου τα Ελληνικά Γράμματα στην οθόνη, αφήνει κενά εκεί που έχει Ελληνικούς χαρακτήρες.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λύση για τα ελληνικά και το T9:

 

http://www.modaco.com/Excalibur-eT9-Language-Pack-t255603.html

 

Αν έχετε οποιοδήποτε πρόβλημα, ενημερώστε με για να το λύσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας!

 

Σκεφτομαι την αγορα της συσκευης και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις σε οσους ξερουν...

 

Ποια η γνωμη σας γενικα?Αξιζει τα λεφτα της αυτην την εποχη?

 

Ταχυτητα μενου και κολληματα?Αξιοπιστια?Απο αυτονομια τι λεει?Ελληνικα σμσ κανονικα με 160 χαρακτηρες?Και τελος,βγηκε η WM6 ROM για το κινητο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Σκεφτομαι την αγορα της συσκευης και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις σε οσους ξερουν...

 

Ποια η γνωμη σας γενικα?Αξιζει τα λεφτα της αυτην την εποχη?

 

Ταχυτητα μενου και κολληματα?Αξιοπιστια?Απο αυτονομια τι λεει?Ελληνικα σμσ κανονικα με 160 χαρακτηρες?Και τελος,βγηκε η WM6 ROM για το κινητο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις!

Γεια σου spazoklabanias!!

To τηλεφωνο αυτο το εχω 6 μηνες.Εχουμε και λεμε!

Αυτονομια δεν εχει καλη,σε μενα βγαζει 2 μερες με ελαχιστη χρηση,ελληνικα sms στελνει 160 χαρ με ενα προγραμμα που εχει προθεσει η αντιπροσωπεια,εχει wifi και μπορεις να μπεις κανονικα ιντερνετ,εγω εχω ασυρματο ρουτερ(usr9108),και συνδεομαι ανετα αλλα ειναι δυσχρηστος ο internet explorer,που εχει πανω,εχει μικρα γραμματα,και η πλοηγηση ειναι δυσκολη.Το wifi στραγγιζει κυριολεκτικα την μπατταρια ! Θεματα μπορεις να βρεις και να βαλεις ευκολα,συνεργαζετε ανετα με τον υπολογιστη,mp3 παιζει,αλλα τα ακουστικα του ειναι απαραδεκτα,σαν τηλεφωνο ειναι αριστο,σημα εχει παντου και εχει αριστο ακουστικο.Εγω γενικα ειμαι ευχαριστημενος,αλλα δε με ικανοποιει η αυτονομια του ,λιγο να το ζορισεις δε κραταει ουτε μερα.Τωρα για wm6 δεν ξερω τι παιζει,λενε οτι τα καινουργια ερχονται με αυτα!α και κατι αλλο κολληματα δεν εχει γενικως αλλα το μενου του ειναι αργο,αργει να ανοιξει τις εφαρμογες,στα μηνυματα ομως γραφεις γρηγορα χωρις προβλημα λογω πληκτρολογιου.Θα σου συνιστουσα να μη το αγορασεις,και να βρεις κατι ποιο απλο!!Χαιρετω!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μου ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες:)!!

 

Απο ο,τι καταλαβα λοιπον το μειζον προβλημα ειναι η διαρκεια μπαταριας του:worry:...

 

Τεσπα,θα το ψαξω λιγο ακομα το κινητο και βλεπουμε.

 

Και παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το S620 και ειναι πολυ καλο

αλλα θελω να "πειραξω" τα προγ/τα που ειναι στο start menu, δηλαδη να μπορω να μεταφερω τα shortcuts μεσα σε φακελους , να μην εμφανιζω καποια κλπ.

 

Μηπως ξερετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει αυτο?

 

 

Thanks ....:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το S620 και ειναι πολυ καλο

αλλα θελω να "πειραξω" τα προγ/τα που ειναι στο start menu, δηλαδη να μπορω να μεταφερω τα shortcuts μεσα σε φακελους , να μην εμφανιζω καποια κλπ.

 

Μηπως ξερετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει αυτο?

 

 

Thanks ....:D

Έχεις mail...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις mail...

 

Τωρα το ειδα βρε Κωστα :O:cry:

 

Εισαι πολυ ωραιος !!

 

Ευχαριστω πολυ :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Exei dokimasei kaneis na valei to Update me ta Windows Mobile 6?

προχτες έκανα την αναβάθμιση στο κινητό ενός φίλου. για κάποιο λόγο που δεν έψαξα και πολύ η αναβάθμιση έβγαζε error και σταματούσε. μπήκα σε bootloader mode και την πέρασε νεράκι. μετά έβαλα και το greek customisation cab και τέλος.

γιατί ρωτάς αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

προχτες έκανα την αναβάθμιση στο κινητό ενός φίλου. για κάποιο λόγο που δεν έψαξα και πολύ η αναβάθμιση έβγαζε error και σταματούσε. μπήκα σε bootloader mode και την πέρασε νεράκι. μετά έβαλα και το greek customisation cab και τέλος.

γιατί ρωτάς αν επιτρέπεται?

 

Skeftomai na to agoraso kai rotao gia na ksero an aksizei na kanei kaneis anabathmisi...ellinika exei kanonika kai meta to update?auto to greek cab to parexei i ace hellas?

Link to comment
Share on other sites

Skeftomai na to agoraso kai rotao gia na ksero an aksizei na kanei kaneis anabathmisi...ellinika exei kanonika kai meta to update?auto to greek cab to parexei i ace hellas?

εγώ είμαι της λογικής ότι οι αναβαθμίσεις πρέπει να γίνονται και αυτό κάνω πάντα.

για το θέμα των ελληνικών το έχουμε πει πολλές φορές, αλλά ας το πούμε άλλη μια. τα wm smartphones (οχι τα pocket pc) από τα wm5 και μετά έχουν υποστήριξη ελληνικής γλώσσας τόσο στο μενού τόσο και στην εισαγωγή κειμένου. πλέον το cab της ace hellas προσφέρει μόνο τους 160 χαρ/sms, ετοιμες ρυθμίσεις δικτύων για mms & gprs, και την αναγραφή του ονόματος και όχι μόνο του αριθμού στην αναφορά των μυνημάτων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...