Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να δείτε που και ο Σάιλαρ θα ξανασκάσει μύτη!!

Γιατί πότε πέθανε; :D

 

Επίσης, οι αδελφές Nicky (και Jessica) και Tracy είναι πολλές, στην αρχή του κύκλου μας είπαν ότι τις κλωνοποίησαν πολλάκις, επομένως σε κάθε σεζόν θα πεθαίνει μια και θα εμφανίζεται άλλη :)

 

Μόνο εμένα μου άρεσε η τροπή που πήρε με τον Σάιλερ δηλαδή; :)

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν έχω αρχίσει και τους βαριέμαι..

Ούτε 2 χαρακτήρες δεν μπορούν να βγάλουν από τη σειρά.

 

 

Αυτή την ξανθιά ρε παιδιά έλεος.Την έχουν σκοτώσει 2 φορές και τώρα την ξαναεμφανίζουν ως νερουλάτη??:lol::lol:Έλεοςςςςςςςςςς

 

Τον Νέιθαν Πετρέλι, τον σκότωσαν και στο ίδιο επεισόδιο τον ανέστησαν??

 

 

 

Να δείτε που και ο Σάιλαρ θα ξανασκάσει μύτη!!

 

Υγρή... όχι νερουλάτη. Υγρή! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά έχω διαβάσει τις ανελέητα κακές κριτικές για τα τελευταία επεισόδια της σειράς.

 

Τι λέτε αξίζει να την ξεκινήσω εν αναμονή της 4ης σαιζόν;Η να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις, ναι.

Δεν έχει τα χάλια της 2ης σεζόν, για να πούμε την αλήθεια, αλλά και πάλι δεν είναι κανένα αριστούργημα. Πάντως τα (λίγα) καλά επεισόδια είναι προς το τέλος της σεζόν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ο Fuller αποχωρεί και πάλι από τη σειρά.

 

Πηγή: IGN - Pushing Daisies creator Fuller leaves series... again.

 

Και καλά κάνει. Προσωπικά δεν είδα βελτίωση στη σειρά ούτε μετά την επιστροφή του και είναι καλύτερα για αυτόν να μην συνδεθεί άλλο με το πλοίο που βούλιαξε. Τα πιο ενδιαφέροντα νέα είναι πως ετοιμάζει δύο πιλότους για νέες σειρές.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

δεν ήταν η επιστροφή του που μας χάρισε τα τελευταία 4-5 "καλά" επεισόδια της σεζόν ?
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο καιρό προσπάθησα να ξεκινήσω το 4ο volume (season 3.5, όπως θέλετε πείτε το), αλλά στάθηκε αδύνατο...

 

Με το ζόρι είδα το πρώτο επεισόδιο (3x14), και τίποτα δεν με τράβηξε να δω το επόμενο. Νομίζω ότι και τα υπόλοιπα επεισόδια θα περιμένουν στον σκληρό δίσκο για αρκετό καιρό ακόμα.

 

Και λυπάμαι κάπως, γιατί ήταν μια σειρά που, όπως και αρκετούς άλλους, με είχε "ενθουσιάσει" στην πρώτη σεζόν, ενώ θεωρητικά έχει πολλές δυνατότητες ανάπτυξης. Αλλά από την άλλη, κάθε φορά έχω την αίσθηση ότι αυτό που βλέπω το έχω ξαναδεί τόσες φορές... όχι σε άλλες σειρές/ταινίες/κόμικ με υπερήρωες (κάτι τέτοιο είναι αναπόφευκτο), αλλά στο ίδιο το Heroes. Υπάρχει μια απίστευτα κουραστική επαναληψη.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο καιρό προσπάθησα να ξεκινήσω το 4ο volume (season 3.5, όπως θέλετε πείτε το), αλλά στάθηκε αδύνατο...

 

Με το ζόρι είδα το πρώτο επεισόδιο (3x14), και τίποτα δεν με τράβηξε να δω το επόμενο. Νομίζω ότι και τα υπόλοιπα επεισόδια θα περιμένουν στον σκληρό δίσκο για αρκετό καιρό ακόμα.

 

Και λυπάμαι κάπως, γιατί ήταν μια σειρά που, όπως και αρκετούς άλλους, με είχε "ενθουσιάσει" στην πρώτη σεζόν, ενώ θεωρητικά έχει πολλές δυνατότητες ανάπτυξης. Αλλά από την άλλη, κάθε φορά έχω την αίσθηση ότι αυτό που βλέπω το έχω ξαναδεί τόσες φορές... όχι σε άλλες σειρές/ταινίες/κόμικ με υπερήρωες (κάτι τέτοιο είναι αναπόφευκτο), αλλά στο ίδιο το Heroes. Υπάρχει μια απίστευτα κουραστική επαναληψη.

...και όταν δεν υπάρχει επανάληψη, υπάρχει μια εκνευριστική υπερβολή (ακόμα και για σειρά με superheroes) αλλά και μια παράλογη υπόθεση που εντάξει πάντα ήταν περίεργη, αλλά πλέον απλά δε βγάζει νόημα ή ακόμα και να βγάζει...who cares enough to follow it through?

 

Anyway, το Heroes πέθανε προ πολλού. Απλά υπάρχει γιατί το NBC είναι σε τέτοιο μαύρο χάλι που δεν μπορεί να βρει κάτι άλλο με αντίστοιχο hype.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

...και όταν δεν υπάρχει επανάληψη, υπάρχει μια εκνευριστική υπερβολή (ακόμα και για σειρά με superheroes) αλλά και μια παράλογη υπόθεση που εντάξει πάντα ήταν περίεργη, αλλά πλέον απλά δε βγάζει νόημα ή ακόμα και να βγάζει...who cares enough to follow it through?

Την υπερβολή μπορώ να τη συγχωρήσω. Και συγκεκριμένα στο Heroes δεν ήταν αυτή που με πείραζε.

Για την υπόθεση συμφωνώ. Ακόμα και να έβγαζε νόημα ήταν ψιλο-αδιάφορη. Περισσότερο με τράβαγαν πχ οι κατά καιρούς cool μάχες Sylar-Peter ή θεαματικά επεισόδια όπως αυτό με τον Noah, την Claire και τον ραδιενεργό τύπο (παραδείγματα 1ης σεζόν).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αυτά που μόλις είδα αποφάσισα να μην αρχίσω την σειρά.

 

Υπομονή να τελειώσει και η 4η σαιζόν και μετά :P

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο καιρό προσπάθησα να ξεκινήσω το 4ο volume (season 3.5, όπως θέλετε πείτε το), αλλά στάθηκε αδύνατο...

 

Με το ζόρι είδα το πρώτο επεισόδιο (3x14), και τίποτα δεν με τράβηξε να δω το επόμενο. Νομίζω ότι και τα υπόλοιπα επεισόδια θα περιμένουν στον σκληρό δίσκο για αρκετό καιρό ακόμα.

 

Και λυπάμαι κάπως, γιατί ήταν μια σειρά που, όπως και αρκετούς άλλους, με είχε "ενθουσιάσει" στην πρώτη σεζόν, ενώ θεωρητικά έχει πολλές δυνατότητες ανάπτυξης. Αλλά από την άλλη, κάθε φορά έχω την αίσθηση ότι αυτό που βλέπω το έχω ξαναδεί τόσες φορές... όχι σε άλλες σειρές/ταινίες/κόμικ με υπερήρωες (κάτι τέτοιο είναι αναπόφευκτο), αλλά στο ίδιο το Heroes. Υπάρχει μια απίστευτα κουραστική επαναληψη.

Ακριβώς το ίδιο ένοιωσα και γω. Είχα μαζέψει τα 5 πρώτα του volume 4 και ξεκίνησα να τα βλέπω όλα μαζί. Στο 3ο ή 4ο (δεν θυμάμαι ακριβώς), έκοψα το επεισόδιο στην μέση και αναρωτήθηκα, τι βλέπω τώρα; Ποιος ο λόγος να το συνεχίσω; Η σειρά είχε χάσει κάθε ενδιαφέρον.

 

Κάποια στιγμή την συνέχισα αλλά έχω αφήσει τα 2 τελευταία επεισόδια για κάποια στιγμή που θα μου έρθει η διάθεση να τα παρακολουθήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξεκίνησα την σειρά.

 

Η 1η σαιζόν είναι σχεδόν αριστούργημα. Εάν συνέχιζε στα ίδια επίπεδα θα ήταν μακράν από τα διαμάντια της τηλεόρασης.

 

Ελπίζω να μην απογοητευτώ τραγικά με τις 2,3.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα απογοητευτείς.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν μπορώ να πω ότι είναι και χάλια,αλλά εντάξει είναι λίγο παρατραβηγμένο.Όπου βρίσκουν τρύπα στο σενάριο βάζουν έναν χαρακτήρα με μια ιδιότητα ώστε να το καλύψουν.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορεί κανείς να πει πως κάποια επεισόδια της 2ης και 3ης σεζόν ήταν πραγματικά...χάλια.

Δεν έβγαινε νόημα και δεν είχαν καμία λογική - και ΟΚ δικαιολογείς κάποια παράλογα λόγω της φύσης της σειράς, αλλά υπάρχει και ένα όριο όπου δε λες πια "η σειρά είναι επιστημονικής φαντασίας", λες "η σειρά είναι μια βλακεία".

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θα την συνεχίσω την σειρά μέχρι το τέλος και ευελπιστώ να ανακάμψει στην 4η σαιζόν, αν και μου φαίνεται αρκετά δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Το Volume 4 είχε μερικά πολύ καλά επεισόδια που θύμιζαν το αριστουργηματικό Volume 1. Αλλά μέχρι εκεί. Αναρωτιέμαι, έκαναν καλά νούμερα τα τελευταία επεισόδια; Πως πήρε ΟΚ και για νέο κύκλο;
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες βλέπω και γω τον 3ο κύκλο.

 

Πιστεύω ότι πάσχει από έντονη φλυαρία ως προς το σεναριακό στόχο του, ίσως η κεντρική ιδέα του κυνηγητού των "ηρώων" έπρεπε να υλοποιηθεί λίγο πιο προσεγμένα χωρίς τόσα πολλά άνοστα ανοίγματα. Ίσως να έπρεπε να μπουν νέοι "ήρωες" αλλά με άλλη αφορμή και δικαιολογία...

 

Είμαι στο 20ο επεισόδιο και γενικά νοιώθω ότι υπάρχει έλλειψη κεντρικής ιδέας και σεναριακού focus.

 

Μακάρι να μη τα χάσουν οι σεναριογράφοι στον 4ο κύκλο γιατί, διαφορετικά, θα είναι (δυστυχώς) η αρχή του τέλους αυτής της τόσο αγαπητής σειράς.

 

Ευελπιστώ να τα χάσω εγώ από τις εξελίξεις στα εναπομειναντα επεισόδια, όπως λέει και ο mirror και να μπω να ξαναγράψω τα καλύτερα λόγια για την τελική εντύπωση.... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Το Volume 4 είχε μερικά πολύ καλά επεισόδια που θύμιζαν το αριστουργηματικό Volume 1. Αλλά μέχρι εκεί. Αναρωτιέμαι, έκαναν καλά νούμερα τα τελευταία επεισόδια; Πως πήρε ΟΚ και για νέο κύκλο;

 

Πήρε το OK για 4ο κύκλο γιατί είναι μια από τις πολύ λίγες σειρές του NBC που έχουν κάποιο hype και ελπίζουν πως θα καταφέρουν να φέρουν πίσω τους τηλεθεατές που έχασαν.

 

Δεν έχω και πολλές ελπίδες για την 4η σεζόν. Δεν έχω δει το τρέιλερ, αλλά και αυτό δε λέει από μόνο του τίποτα.

 

Πιστεύω πως οι δημιουργοί είχαν μια καλή -αν και κλεμμένη από εδώ και από εκεί - αρχική ιδέα. Μια σειρά με μοντέρνους υπερήρωες. Η πρώτη σεζόν που ήταν σωστά δομημένα και εξ αρχής οργανωμενη, πήγε πολύ καλα. Από τη δεύτερη σεζόν όμως η υπόθεση άρχισε να δίνει την αίσθηση πως πρόκεται για προχειροδουλειά και - το χειρότερο - πως οι σεναριογράφοι δεν έχουν μια συγκεκριμένη ιδέα για το που θέλουν να πάνε τους ήρωες τους. Στο ένα επεισόδιο μπορεί ο Χ ήρωας να είναι καλός, και αν οι θεαματικότητες είναι καλές μένει καλός και στο άλλο. Αν όχι, γίνεται κακός.

 

Η υπόθεση δεν έχει συνοχή πια. Τα παράλογα και τα κενά δικαιολογούνται ως ένα βαθμό μόνο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το OK για 4ο κύκλο γιατί είναι μια από τις πολύ λίγες σειρές του NBC που έχουν κάποιο hype και ελπίζουν πως θα καταφέρουν να φέρουν πίσω τους τηλεθεατές που έχασαν.

 

Δεν έχω και πολλές ελπίδες για την 4η σεζόν. Δεν έχω δει το τρέιλερ, αλλά και αυτό δε λέει από μόνο του τίποτα.

 

Πιστεύω πως οι δημιουργοί είχαν μια καλή -αν και κλεμμένη από εδώ και από εκεί - αρχική ιδέα. Μια σειρά με μοντέρνους υπερήρωες. Η πρώτη σεζόν που ήταν σωστά δομημένα και εξ αρχής οργανωμενη, πήγε πολύ καλα. Από τη δεύτερη σεζόν όμως η υπόθεση άρχισε να δίνει την αίσθηση πως πρόκεται για προχειροδουλειά και - το χειρότερο - πως οι σεναριογράφοι δεν έχουν μια συγκεκριμένη ιδέα για το που θέλουν να πάνε τους ήρωες τους. Στο ένα επεισόδιο μπορεί ο Χ ήρωας να είναι καλός, και αν οι θεαματικότητες είναι καλές μένει καλός και στο άλλο. Αν όχι, γίνεται κακός.

 

Η υπόθεση δεν έχει συνοχή πια. Τα παράλογα και τα κενά δικαιολογούνται ως ένα βαθμό μόνο.

 

Πάντως η 1η σαιζόν έχει τραγικές ομοιότητες με το Lost.

Παρόλα αυτά η <κλοπή ιδεών> έγινε έξυπνα και σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Γι'αυτό και ήταν επιτυχημένη. Λίγο X-Men, λίγο Lost, λίγο The 4400, λίγο DC και Marvel και...εγένετω Ηeroes.

 

Άλλωστε η τηλεόραση έχει πολύ λίγα "ολοκαίνουργια" πράγματα να προσφέρει - και αυτά τα λίγα ή δεν τα βλέπει κανείς ή ολοκληρώνουν τον κύκλο τους πολύ γρήγορα. Το θέμα είναι ότι το Heroes είχε μερικές πολύ καλές ιδέες (ασχέτως πού τις βρήκε) αλλά μετά στέρεψε ξαφνικά.

 

Άσε που μου σκότωσαν και την

Kristen Bell

και έχω χάσει πια κάθε ενδιαφέρον για το τι θα συμβεί στους υπολοίπους. :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα κάνει πρεμιέρα ο νέος κύκλος;
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

^21 Σεπτεμβριου συμφωνα με το imdb

 

 

Αποφασισα και εγω να ξαναρχισω τη σειρα με αφορμη ενα δωρο που μου εφεραν σχετικα με αυτη(ηταν και spoiler για τα επεισοδια που δεν ειχα δει:mad:).Το θεμα ομως ειναι οτι δεν ξερω σε ποιο επεισοδιο ακριβως ειχα σταματησει.Θυμαμαι οτι ο πατερας της Κλερ αποφασισε να τη βοηθησει και εφτασαν σε μια γεφυρα οπου αυτος τραυματιστηκε απο καποιον που ηθελε να τους σκοτωσει.Επειτα αυτη εφυγε νομιζω και τον αφησε εκει.Μηπως ξερετε για ποιο επεισοδιο μιλαω;Ξερω οτι δεν δινω και πολλες λεπτομερειες...

Link to comment
Share on other sites

^21 Σεπτεμβριου συμφωνα με το imdb

 

 

Αποφασισα και εγω να ξαναρχισω τη σειρα με αφορμη ενα δωρο που μου εφεραν σχετικα με αυτη(ηταν και spoiler για τα επεισοδια που δεν ειχα δει:mad:).Το θεμα ομως ειναι οτι δεν ξερω σε ποιο επεισοδιο ακριβως ειχα σταματησει.Θυμαμαι οτι ο πατερας της Κλερ αποφασισε να τη βοηθησει και εφτασαν σε μια γεφυρα οπου αυτος τραυματιστηκε απο καποιον που ηθελε να τους σκοτωσει.Επειτα αυτη εφυγε νομιζω και τον αφησε εκει.Μηπως ξερετε για ποιο επεισοδιο μιλαω;Ξερω οτι δεν δινω και πολλες λεπτομερειες...

 

αυτο πρεπει να ειναι στο τελος του season 1 που περιγραφεις, αλλα δεν ειμαι και 100% σίγουρος... το εχω παρατήσει εδω και χρονια:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...