Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά είναι η Κάντις που λέει ο Σάιλερ?Την έχουμε ξανασυναντήσει? Και πού?

H Candice/Κάντις είναι η shape-shifting τσαμπουκαλού γκόμενα :)

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρά το Hard Part! Πιο πολύ βάθος σε κάποιους χαρακτήρες, και αρκετή προετοιμασία για τα "κομμάτια" της σκακιέρας. Ένα πέρασμα από όλους τους Heroes. Εκπλήξεις και ένα όμορφο cliffhanger στο φινάλε!!!

 

2 ακόμα μείναν!!!

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με τρέλανε...λίγο "αχταρμάς" όλη η φάση.....

 

 

Άντε να δούμε τα άλλα 2 :D

 

 

ΘΕΛΩ PETER VERSUS SYLAR SHOWDOWN ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα το σημερινό επεισόδιο. Απαντήθηκε τουλάχιστον

το περιεχόμενο της σελίδας comic που έδωσε ο Future Hiro στον Ando

. Όλα αυτά

με τη μητέρα του Sylar

με ψιλοκούρασαν. Επίσης βρήκα λίγο ξεκρέμαστο το όλο αυτό θέμα

με τα 'αντισώματα' του Mohinder

, ίσως βέβαια εξυπηρετούν κάτι άλλο.

Εντυπωσιακό το σημείο

όπου σπάει το σπαθί του Hiro, αλλά υποθέτω από το trailer του επόμενου ότι θα του το επισκευάσει ο πατέρας του

. Μου φάνηκε επιτηδευμένο το φινάλε/cliffhanger (

Ξέρουμε ότι ο Peter δεν θα πεθάνει τόσο lame :D

).

Τέλος πάντων, ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στα επόμενα δύο. Πάντως, έτσι όπως το παρουσιάζουν,

την έκρηξη δεν τη γλυτώνουμε... κάποιος θα σκάσει :)

 

 

ΥΓ. Και για όσους είδαν το επεισόδιο και θέλουν να γελάσουν λίγο:

http://www.nbc.com/Heroes/novels/downloads/chapter32_ee.jpg

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Ρε sakis, πες τουλάχιστο κάπου ότι δίνεις spoiler και για το επόμενο επεισόδιο. Κάποιοι δε θέλουμε να το διαβάσουμε αυτό. (και δεν εννοώ την υπόθεση που κάνεις).
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μα ότι είναι να πει το βάζει σε σπόιλερ.Άμα θέλουμε τα διαβάζουμε.

Τέλοσπάντων.

Καλό ήταν αλλά σαν το 20...

Την εικόνα που την βρήκες?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μα ότι είναι να πει το βάζει σε σπόιλερ.Άμα θέλουμε τα διαβάζουμε.

Τέλοσπάντων.

Καλό ήταν αλλά σαν το 20...

Την εικόνα που την βρήκες?

 

Απλά λέω ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ spoiler για το επεισόδιο που είδαμε (και για ό,τι προηγήθηκε) και το οποίο μπορούμε να διαβάσουμε/να αποκαλύψουμε και να συζητήσουμε σχετικά άνετα όσοι το έχουμε δει, και spoiler για το επόμενο επεισόδιο, που πχ εγώ δεν θα ήθελα να μάθω με τίποτα.

 

Σε αυτού του δεύτερου είδους τα spoiler βάζεις και μια προειδοποίηση παραπάνω.

 

Η εικόνα είναι easter egg από το τελευταίο novel.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σωστά....

Ναι κάπου είδα ότι το κάθε novel έχει από ένα easter egg αλλά εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρει τίποτα... :(

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ρε sakis, πες τουλάχιστο κάπου ότι δίνεις spoiler και για το επόμενο επεισόδιο. Κάποιοι δε θέλουμε να το διαβάσουμε αυτό. (και δεν εννοώ την υπόθεση που κάνεις).

Έχεις δίκιο, sorry, έπρεπε να το διευκρινίσω περισσότερο - αν και πάλι είναι υπόθεση αυτό που κάνω, κρίνοντας μια σκηνή που είδα από το επόμενο trailer. Εν πάσει περιπτώση, έχεις δίκιο, και πάλι sorry.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Καλό το επεισόδιο! Γιατί όμως

στη σκηνή Hiro-Sylar στο σπίτι της μητέρας του, ο Hiro επανέφερε τον χρόνο πριν προσπαθήσει να σκοτώσει τον Sylar; Κανονικά δεν θα έπρεπε να τον σκοτώσει ενώ είχε παγώσει τον χρόνο;

:what:

Link to comment
Share on other sites

Καλό το επεισόδιο! Γιατί όμως

στη σκηνή Hiro-Sylar στο σπίτι της μητέρας του, ο Hiro επανέφερε τον χρόνο πριν προσπαθήσει να σκοτώσει τον Sylar; Κανονικά δεν θα έπρεπε να τον σκοτώσει ενώ είχε παγώσει τον χρόνο;

:what:

Το πιο πιθανό είναι ότι

έχασε τη συγκέντρωσή του τη στιγμή που πήγε να τον σκοτώσει

.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ αυτή η σκηνή. (και γενικότερα όλες οι σκηνές

του Sylar με τη μητέρα του, όπου μας δείχνουν και γιατί ο Sylar θέλει τόσο πολύ να είναι special)

 

 

Μέχρι εκείνο το σημείο ο

Hiro θεωρεί ότι ο Sylar μπορεί να μετανοιώσει, να αλλάξει. Αλλά τη στιγμή που βλέπει ότι έχει μαχαιρώσει τη μάνα του, παγώνει το χρόνο και πάει να τον αποκεφαλίσει. Όμως συνεχώς βασανίζεται από το ότι σκοτώνει κάποιον σε λάθος στιγμή, χωρίς προφανή αιτία, χωρίς να το λέει καν το κόμικ του Isaac και χάνει όπως ειπώθηκε την αυτοσυγκέντρωσή του δίνοντας το πλεονέκτημα στο Sylar.

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ για το ξεκαθάρισμα! Κι εμένα μου άρεσαν

οι σκηνές του "Gabriel" με τη μητέρα του. Δεν πιστεύω ότι ήταν άσχετες, καθώς τώρα πια ο Sylar έγινε πιο σκληρός και αποφασισμένος! Και ξέρουμε πια πώς αποφάσισε να γίνει πρόεδρος στη θέση του Nathan!

Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ για το ξεκαθάρισμα! Κι εμένα μου άρεσαν

οι σκηνές του "Gabriel" με τη μητέρα του. Δεν πιστεύω ότι ήταν άσχετες, καθώς τώρα πια ο Sylar έγινε πιο σκληρός και αποφασισμένος! Και ξέρουμε πια πώς αποφάσισε να γίνει πρόεδρος στη θέση του Nathan!

 

 

Ναι μόνο που για το προεδρικό θέμα δεν είχε ακόμα σχέδιο.Το μόνο του σχέδιο θα ήταν να "κατέβει στις εκλογές" καθώς δεν έχει συναντήσει ακόμα την shape-shifter( πάντα ξεχνάω πως την λένε... )

 

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που για το προεδρικό θέμα δεν είχε ακόμα σχέδιο.Το μόνο του σχέδιο θα ήταν να "κατέβει στις εκλογές" καθώς δεν έχει συναντήσει ακόμα την shape-shifter( πάντα ξεχνάω πως την λένε... )

Nαι, αλλά όταν του δόθηκε η ευκαιρία, καταλαβαίνουμε γιατί την άρπαξε!

Την λένε Candice!

Link to comment
Share on other sites

Στο περιοδικό Entertainment Weekly υπάρχει ένα αφιέρωμα στους Heroes με συνεντεύξεις των ηθοποιών, του Tom Kring, φωτογραφίες από τα 3 τελευταία επεισόδια, και μερικά spoilers! Αν θέλετε να τα δείτε:

 

http://useyourability.net/2007/05/05/ew-scans/

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν τα έχει δει ήδη, ιδού ορισμένες σκηνές από το επόμενο επεισόδιο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v5gNahdGcFM

 

Πάντως το 21 δεν με ικανοποίησε. Ειδικά μετά το φανταστικό 20... Ας ελπίσουμε το 22 να είναι καλύτερο :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν τα έχει δει ήδη, ιδού ορισμένες σκηνές από το επόμενο επεισόδιο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v5gNahdGcFM

 

Πάντως το 21 δεν με ικανοποίησε. Ειδικά μετά το φανταστικό 20... Ας ελπίσουμε το 22 να είναι καλύτερο :)

 

Περίπου στο 2:22 τί είναι αυτό που λέει

ο Χίρο στον Νέιθαν? You are...? Villain?

 

 

Ε καλά...την επιτυχία του 20 μόνο το 23 θα μπορέσει να την καλύψει πιστεύω.

Αυτή η έκπληξη που είχαμε κάθε φορά που μας έδειχνε πως είχε καταλήξει ο καθένας ήταν το κάτι άλλο!!!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Περίπου στο 2:22 τί είναι αυτό που λέει

ο Χίρο στον Νέιθαν? You are...? Villain?

 

Κι εγώ αυτό ακούω. Άλλωστε οι γιαπωνέζοι το "λ" το προφέρουν "ρ", οπότε αυτο πρέπει να λέει.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου στο 2:22 τί είναι αυτό που λέει

ο Χίρο στον Νέιθαν? You are...? Villain?

 

 

Ε καλά...την επιτυχία του 20 μόνο το 23 θα μπορέσει να την καλύψει πιστεύω.

Αυτή η έκπληξη που είχαμε κάθε φορά που μας έδειχνε πως είχε καταλήξει ο καθένας ήταν το κάτι άλλο!!!

 

 

Έχω την εντύπωση ότι λέει "you are really bad guy... you are villain... villain..."

Πάντως προτιμώ όταν ο Hiro μιλάει μαζί με τον Ando στα Ιαπωνικά, οπότε και μπαίνουν αγγλικοί υπότιτλοι και καταλαβαίνουμε τι λένε :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Μια ανακοίνωση σχετικά με το τι θα γίνεται κατά το καλοκαιρινό break της σειράς (μεταξύ 1ης και 2ης season, ξεκινώντας από 21 Μαϊου):

 

http://nbcumv.com/release_detail.nbc/entertainment-20070510000000-nbcdigitalentertai.html

 

Με λίγα λόγια:

1. Όπως ήταν γνωστό τα graphic novels θα συνεχίζουν να δημοσιεύονται

2. Θα βγουν στο site, αναλυτικά profiles με την ιστορία κάποιων χαρακτήρων. Θα ξεκινήσουν με Peter Petrelli. Υπάρχουν σχέδια και για Claire Bennet, Hiro Nakamura, Nathan Petrelli, Niki/Jessica Sanders, Matt Parkman, Mohinder Suresh. Μακάρι να έχουν και τίποτα σε Sylar!!!

3. Θα μεταδοθούν από το web, μια σειρά επεισοδίων (8) "Inside Heroes" με "making of" κυρίως περιεχόμενο.

 

Κάπου αλλού διάβασα ότι ίσως πρόκειται να βγει και ένα εκτενές κόμικ (ίσως έντυπο) με την ιστορία του Hiro και της γκαρσόνας.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλού διάβασα ότι ίσως πρόκειται να βγει και ένα εκτενές κόμικ (ίσως έντυπο) με την ιστορία του Hiro και της γκαρσόνας.

 

Καλό αυτό! Λογικά θα αποκαλύπτει και στοιχεία για το ταξίδι στο χρόνο, και το πώς μπορεί ή όχι να αλλάξει το μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic αλλα εχω μια απορια και θελω λιγη βοηθεια...δικιμασα σημερα να κανω Divx ολα τα επεισοδια των Heroes ωστε να μπορεσω να τα περασω σε δυο DVD και να τα βλεπω απο το επιτραπεζιο,Δυστυχως ομως το προγραμμα το οποια χρησιμοποιησα για να ενσωματωσω τους υποτιλους [AVIAddXSub] τελικα δεν εκανε δουλεια,και το μονο που μου βγαζει οταν επιλεγω να παιξει τους υποτιτλους στο επιτραπεζιο ειναι ο αριθμος 1 ως επιλεγμενη γλωσσα,γνωριζεται μηπως καποιο προγραμμα με το οποιο θα μπορουσα να ενσωματωσω τους υποτιτλους στα επεισοδια?

Η καποιο αλλο τροπο τελοσπαντων ωστε να παιζουν ως divx στο επιτραπεζιο μαζι με υποτιτλους?Ευχαριστω!

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο επιτραπέζιος player σου παίζει και divx γιατί δεν φτιάχνεις files 1,2,3,4,5 κτλ. και να βάλεις μέσα επεισόδιο/υπότιτλο ώστε να τα παίζει κατευθείαν. Δεν καταλαβαίνω γιατί να τους ενσωματώσεις :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο επιτραπέζιος player σου παίζει και divx γιατί δεν φτιάχνεις files 1,2,3,4,5 κτλ. και να βάλεις μέσα επεισόδιο/υπότιτλο ώστε να τα παίζει κατευθείαν. Δεν καταλαβαίνω γιατί να τους ενσωματώσεις :confused:

 

:confused: Γινετα δηλαδη να εχω Heroes.SE01E1.divx και Heroes.SE01E1.srt και να τα παιξει κατευθειαν μονο του?Wow Dude...:O

Thanks mate,παω να το δοκιμασω!

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...