Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεω να αρχισω και το Heroes ως καμμενη που ειμαι. :p

Προχωραει η πλοκη γρηγορα τυπου Prison Break ή μπα...;

Ποσα επεισοδια εχει δειξει;

 

18 επεισόδια στα περισσότερα εκ των οποίων η εξελίξεις είναι ραγδαίες. Σε όλους όσους την έχω προτείνει τους αρέσει. Αν σου αρέσουν σειρές σε στυλ 4400, X-Men θα σου αρέσει σίγουρα!

 

Μόνο πρόσεξε: Μην κρίνεις από το πρώτο-δεύτερο επεισόδιο, δεν είναι ενδεικτικά της σειράς. :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

18 επεισόδια στα περισσότερα εκ των οποίων η εξελίξεις είναι ραγδαίες. Σε όλους όσους την έχω προτείνει τους αρέσει. Αν σου αρέσουν σειρές σε στυλ 4400, X-Men θα σου αρέσει σίγουρα!

 

Μόνο πρόσεξε: Μην κρίνεις από το πρώτο-δεύτερο επεισόδιο, δεν είναι ενδεικτικά της σειράς. :D

Α ωραια σε 1 βδομαδα σας εχω φτασει...:p

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λεω να αρχισω και το Heroes ως καμμενη που ειμαι. :p

Προχωραει η πλοκη γρηγορα τυπου Prison Break ή μπα...;

Ποσα επεισοδια εχει δειξει;

Ακομα δεν το εχεις ξεκινησει?

ξεκινατο γιατι αν σταματησει το Lost τι θα βλεπεις?:p

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια spoilers για τα επόμενα:

 

Το επεισόδιο 1x20, όπου ο Χίρο θα ταξιδέψει πέντε χρόνια μετά αναμένεται εντυπωσιακό, καθώς θα δούμε μια πρώτη "τελική μάχη" στο μέλλον, πριν επιστρέψουν στο παρόν.:wacko:

Στο επεισόδιο 1x21 θα μάθουμε κάποια στοιχεία για το παρελθόν του Sylar και μπορεί να αλλάξουμε γνώμη γι'αυτόν.

Στο 1x22 μαθαίνουμε λεπτομέρειες για τον θάνατο του Πετρέλη του πρεσβύτερου :p, ο οποίος είχε πάρε-δώσε με τον Λίντερμαν.

Η Simone και ο πατέρας της θα εμφανιστούν ξανά στο φινάλε (1x23), και ο ρόλος τους θα μας ξαφνιάσει.

 

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω αυτά που προαναφέρθηκαν:

 

Here is some pretty awesome scoop from Kristin about a character who is going to be very much alive in the Season Finale.

 

Click read more, because this scoop is totally explosive! Warning, big spoilers abound. There are also some spoilers about Sylar and Mohinder.

Read the rest of this entry »

Link to comment
Share on other sites

Λεω να αρχισω και το Heroes ως καμμενη που ειμαι. :p

Προχωραει η πλοκη γρηγορα τυπου Prison Break ή μπα...;

Ποσα επεισοδια εχει δειξει;

 

 

Θα σου πρότεινα και εγώ να το παρακολουθήσεις.Μέχρι τώρα έβλεπα LOST kai prison break και πριν λίγες μέρες ξεκίνησα το heroes εχω δει 8 επεισόδια και κόλησα

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν το εχεις ξεκινησει?

ξεκινατο γιατι αν σταματησει το Lost τι θα βλεπεις?:p

Αυτο σκεφτηκα κι εγω...:(

 

Κατάλαβες;

Αν δεν το δεις θα σε δείρουμε κι απο πάνω!

Μην βαρατε...Θα σας περασω και θα σας βαζω και spoilers απο τα επομενα επεισοδια ρε.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις :ninja:

Θα σε αφήσει μλκ και θα φας οχι τα νύχια σου, αλλα τα χέρια σου μέχρι το 19.. Αυτή τη στιγμή με την μύτη πληκτρολογώ :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδα τα 2 πρωτα επεισοδια...

Ωραιο ειναι λοιπον. Αλλα οι χαρακτηρες πολυ Lost βρε παιδι μου...

Ενας Ασιατης α λα Τζην, ενας μαυριδερος α λα Σαγιντ, ενας γιατρος α λα Τζακ, ενα πρεζονι καλλιτεχνης α λα Τσαρλι, 2 ξανθιες για ποικιλια...

 

Παντως με τον γιαπωνεζο τρελο γελιο!:lol:

 

Ο Αιζακ πολυ καλος!:love:

Ο Πιτερ κλασσικα γλυκουλης γιατρουδακος.

Και ο Μοχιντερ ειναι πολυ συμπαθητικος!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Πίτερ δεν είναι γιατρός, είναι νοσοκόμος. Και κάθε άλλο παρά με την... φροντίδα ασθενών ασχολείται στη συνέχεια. Και σίγουρα οι ξανθιές δεν είναι καθόλου για ποικιλλία. Εξελίσσονται σε πολύ δυναμικούς και ενδιαφέροντες χαρακτήρες.

Anyway, καλή θέαση της συνέχειας. :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα στο Heroes για να μπεις στο κλίμα του χρειάζεται να δεις 3 επεισόδια τουλάχιστο. (Με το πρώτο εγώ δεν κρύβω ότι είχα λίγο απογοητευτεί - είχα δει και το original pilot που ήταν κάπως αλλαγμένο και κατατι κατώτερο από το κανονικό πρώτο που έκανε την πρεμιέρα στο NBC.

 

Τώρα για την αντιστοίχιση των χαρακτήρων με το LOST, το βρίσκω λογικό να την κάνει η Sofi, εφόσον έχει δει 3 season (?) από το LOST και μόλις 2 επεισόδια απο το Heroes. Αυτό περιμένω ότι θα αλλάξει παρακάτω :) γιατί... καμμία σχέση -ευτυχώς.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Τώρα για την αντιστοίχιση των χαρακτήρων με το LOST, το βρίσκω λογικό να την κάνει η Sofi, εφόσον έχει δει 3 season (?) από το LOST και μόλις 2 επεισόδια απο το Heroes. Αυτό περιμένω ότι θα αλλάξει παρακάτω :) γιατί... καμμία σχέση -ευτυχώς.

Ε νομιζω ειναι αναποφευκτη η συσχετιση, αν και δεν την εκανα αρνητικα...:)

 

Οσο για τους χαρακτηρες...αυτη που μου την σπαει μεχρι στιγμης ειναι η Νικι.

Θα δουμε στη συνεχεια...Παντως τραβαει το ενδιαφερον εξαρχης...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν είδα τα 2 πρώτα επεισόδια είπα τι λαμακία είναι αυτή αλλά στην συνέχεια άλλαξα γνώμη!!! (Ελπίζω να μην το καταντήσουν σαν το lost που όλο περιμένουμε κάτι να γίνει και όλο δεν γίνεται)

Υ.Γ. H Niki είναι όλα τα λεφτά :D

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι τα τελευταία graphic novels (από το 24ο περίπου) είναι πολύ ενδιαφέροντα. Με αποκορύφωμα το 28ο (War Buddies - Introductions) που έχει και μια αποκάλυψη που σχετίζεται άμεσα με τα γεγονότα που έχουμε δει στη σειρά.

 

Αυρίο λογικά θα έχουμε το 6ο και τελευταίο μέρος του εξαμερούς "War Buddies".

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Στα επόμενα επεισόδια

θα γνωρίσουμε την μητέρα του Sylar, ενώ ο Hiro θα πάρει κάποιες πληροφορίες από τον πατέρα του. Επίσης, θα ξανασυναντήσουμε την μικρή Molly (είναι το κοριτσάκι που ανακάλυψε κρυμμένο ο Matt Parkman όταν τον πρωτογνωρίσαμε, και το οποίο είχε επιχειρήσει να απαγάγει ο Sylar).

 

 

Όσον αφορά

τη μάχη Sylar-Peter, επιβεβαιώνεται ότι με το που βρέθηκαν στον ίδιο χώρο, ο Peter απορρόφησε όλες τις δυνάμεις του Sylar, άσχετα αν δεν γνωρίζει ότι τις κατέχει πλέον και ο ίδιος.

 

 

Άντε, λιγότερο από μια εβδομάδα έμεινε! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

[...]

Όσον αφορά

τη μάχη Sylar-Peter, επιβεβαιώνεται ότι με το που βρέθηκαν στον ίδιο χώρο, ο Peter απορρόφησε όλες τις δυνάμεις του Sylar, άσχετα αν δεν γνωρίζει ότι τις κατέχει πλέον και ο ίδιος.

 

 

Yeah babyyyyy :) Της κολάσεως θα γίνει!!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς έχει υποτιμηθει; Μια χαρά τα πάει....
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι στις περισσοτερες παρεες συζητιεται το prison break, αντε και το lost. το heroes δεν το γνωριζουν αρκετα...
Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι στις περισσοτερες παρεες συζητιεται το prison break, αντε και το lost. το heroes δεν το γνωριζουν αρκετα...

 

Ε το ίδιο γινόταν πέρισυ και με το Prison Break.

 

Δυστυχώς, οι Έλληνες δεν πολυ-βλέπουν ξένες σειρές (κάτι απόλυτα κουφό, αν σκεφτεί κανείς την "ποιότητα" των ελληνικών σειρών). Και μιλάμε για σοβαρές σειρές, έτσι;; Όχι το Χουάνα η Παρθένα. :p :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω φτασει στο 14ο επεισοδιο και σε 2 μερουλες σας φτανω.:p

Εχω μερικες αποριουλες, αλλα θα δω τα υπολοιπα μπας κι απαντηθουν και αν οχι θα τις ποσταρω.

 

Γενικα παντως η σειρα εινα απιστευτη. Καλυτερη απο οτι την περιμενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...