Jump to content

Navimate: Ποια είναι η γνώμη σας;


Γιάννης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Catalog_Id=1&Secton_id=61931329&Product_Id=335953

 

Οταν λεει :ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

 

TV,DVD/MP3 PLAYER,INTERNET

 

τι εννοει ??? Ειναι extra ????

 

 

 

Εχετε υπ οψιν κατι αλλο ????? Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι συμβατή με Destinator PN.

 

Επειδή το δοκιμάσαμε σας πληροφορούμε ότι:

Έχει δικό του λογισμικό και χάρτες.

Γενικά είναι πολύ αργή συσκευή με πολύ παλιό chipset στο GPS.

Δεν έχει μπαταρία και παίρνει παροχή μόνο από φορτιστή αυτοκινήτου.

Το λογισμικό έχει πολύ φτωχό interface και αργεί υπερβολικά να υπολογίσει διαδρομή και αυτό δημιουργεί ιδιαίτερα προβλήματα σε υπολογισμό νέας διαδρομής κατά τη διαδικασία πλοήγησης.

Οι χάρτες έχουν λάθη στα περιεχόμενα και στη γεωμετρία.

Source

 

Άστο καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Για το http://www.autonavi.gr ??????

 

Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για το www.autonavi.gr ??????

 

Ευχαριστω.:)

Aπό τη στιγμή που δεν χρησιμοποιεί χάρτες της NGi, δεν αξίζει τον κόπο, η κάλυψη μου φαίνεται αστεία.

Αν θέλεις τη γνώμη μου κοίταξε για το Tibo!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις τη γνώμη μου κοίταξε για το Tibo!

 

Ευχριστω.Κανενα link ??????? :rolleyes:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οπου και να κοιταξα υπαρχει ελλειψη...:lol: :lol: :lol:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγω το Tibo S-1000 !!!!

 

Αν μεινει αφορτιστο πολυ καιρο χανονται δεδομενα και ρυθμισεις οπως το mio 168 ????

 

Για πληρη φορτιση ποσος χρονος χρειαζεται ???Ενδειξη σταθμης μπαταριας εχει ????

 

Καλωδιο συνδεσης με pc δεν περιλαμβανεται... Καλο δεν θα ηταν να υπαρχει για αναβαθμησεις και οτι αλλο ????

 

Η αντιγραφη στο pc της καρτας μας εξασφαλιζει σε καθε ... κακοτοπια ????

 

Ευχαριστω πολυ. :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγω το Tibo S-1000 !!!!

 

Αν μεινει αφορτιστο πολυ καιρο χανονται δεδομενα και ρυθμισεις οπως το mio 168 ????

 

Για πληρη φορτιση ποσος χρονος χρειαζεται ???Ενδειξη σταθμης μπαταριας εχει ????

 

Καλωδιο συνδεσης με pc δεν περιλαμβανεται... Καλο δεν θα ηταν να υπαρχει για αναβαθμησεις και οτι αλλο ????

 

Η αντιγραφη στο pc της καρτας μας εξασφαλιζει σε καθε ... κακοτοπια ????

 

Ευχαριστω πολυ. :) :) :)

Kαλορίζικο κατ'αρχήν!:)

 

Για πληροφορίες σχετικά με τη νέα σου συσκευή ψάξε καλύτερα εδώ!;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικο κατ'αρχήν!:)

 

Για πληροφορίες σχετικά με τη νέα σου συσκευή ψάξε καλύτερα εδώ!;)

 

 

Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλορίζικο. βάλε το destinator Pn και είσαι οκ

 

 

Στο site της elasyn ο admin λεει οτι δουλευει μονο με το destinator ND

 

 

http://www.elasyn.gr/forum/viewtopic.php?t=44

:( :( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά καλησπέρα, μιας και έχετε φτιάξει ειδικό άρθρο για το Navimate γράφω για να σας ενημερώσω ότι απο σήμερα κυκλοφορεί το νέο μοντέλο 720 που είναι ο αντικαταστάτης του παλιού και προβληματικού CX-210. Επειδή έχω δοκιμάσει και το παλιό αλλά και το καινούργιο, πρόκειται πραγματικά για ένα τελείως διαφορετικό μηχάνημα, πολύ πιο γρήγορο και εξεληγμένο (400mhz επεξεργαστή). Επίσης διαθέτει πολύ καλό δέκτη, sirf III (για να καταλάβαιτε έπιανε full σήμα μέσα σε ένα στενό δρομάκι). Τέλος δέχεται και TV-Tuner για μέγιστη ψυχαγωγία! Μπορείτε να το βρείτε στο http://www.e-galaxy.eu που είναι και σε προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μιας και έχετε φτιάξει ειδικό άρθρο για το Navimate γράφω για να σας ενημερώσω ότι απο σήμερα κυκλοφορεί το νέο μοντέλο 720 που είναι ο αντικαταστάτης του παλιού και προβληματικού CX-210. Επειδή έχω δοκιμάσει και το παλιό αλλά και το καινούργιο, πρόκειται πραγματικά για ένα τελείως διαφορετικό μηχάνημα, πολύ πιο γρήγορο και εξεληγμένο (400mhz επεξεργαστή). Επίσης διαθέτει πολύ καλό δέκτη, sirf III (για να καταλάβαιτε έπιανε full σήμα μέσα σε ένα στενό δρομάκι). Τέλος δέχεται και TV-Tuner για μέγιστη ψυχαγωγία! Μπορείτε να το βρείτε στο www.e-galaxy.eu που είναι και σε προσφορά.

 

Tι να τα κάνεις όοοολα αυτα αν το πρόγραμμα είναι ελεεινό;

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθως φίλε μου, ο χάρτης δεν είναι καθόλου "άθλιος", είναι πάρα πολύ καλός και είναι από τους καλύτερους που υπάρχουν αυτή τη στιγμή για Ελλάδα και δεν έχει καμία σχέση με τον πρώτο που είχε κάποια προβλήματα κι αυτό γιατί έχουν βγει αρκετές βελτιώσεις από την άνοιξη. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Tι να τα κάνεις όοοολα αυτα αν το πρόγραμμα είναι ελεεινό;

 

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθως φίλε μου, ο χάρτης δεν είναι καθόλου "άθλιος", είναι πάρα πολύ καλός και είναι από τους καλύτερους που υπάρχουν αυτή τη στιγμή για Ελλάδα και δεν έχει καμία σχέση με τον πρώτο που είχε κάποια προβλήματα κι αυτό γιατί έχουν βγει αρκετές βελτιώσεις από την άνοιξη. :cool:

 

Μίλησα για χάρτη;:confused:

Αλλά και πάλι από της NGi χειρότερος είναι.

Γιατί να τον προτιμήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την αναβάθμιση από v2.10 σε v2.11 πως την κάνουμε ρε παιδιά? Κατέβασα το update από το site της navimate και λέει να βάλω τον φάκελο στο Άρτεμης. Αν μου ζητήσει αντικατάσταση αρχείων να πω ναι.

 

Οκ με τον φάκελο αλλά που? Στην Storage Card ή στο PPC? Δεν βρήκα κάπου κάτι σχετικό να βάλω εκεί τον φάκελο. Τον έβαλα πρόχειρα στην κάρτα μνήμης αλλά τίποτα. Εννοείτε ότι δε μου ζήτησε αντικατάσταση και εννοείτε ότι δεν είδε την αναβάθμιση.

 

Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα για χάρτη;:confused:

Αλλά και πάλι από της NGi χειρότερος είναι.

Γιατί να τον προτιμήσει κανείς;

 

δε παιρνει Destinator ?

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μίλησα για χάρτη;:confused:

Αλλά και πάλι από της NGi χειρότερος είναι.

Γιατί να τον προτιμήσει κανείς;

 

Γιατί ρε johner ξηγιέσαι έτσι δίχως να ξέρεις? :D Σκοτώνει το μηχάνημα και σε πληροφορό ότι πέζει τα ΠΑΝΤΑ .. άμα το δείς από κοντά τότε θα μετανιώσεις ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και θα πάρεις τα λόγια σου ΟΛΑ πίσω :) ...

Είναι το μηχανάκι ΕΝΤΕΛΩΣ ξεκλείδωτο με αποτέλεσμα να τρέχει και destinator (τούβαλα από τίβο s1000) αλλά και το i-go (από mio μιχάνημα δηλαδή το miomap 3.2 )... άμα δείς την οθόνη του και το πόσο ισχυρό σήμα έχει θα αισθανθείς μ@λ@κ@ς με όσα έχεις αγοράσει ώς τώρα όπως ακριβώς αισθάνθηκα και εγώ φυσικά... :rolleyes:

Το μόνο του μειονέκτημα.. δεν έχει μπαταρία.. :happy: οκ .. ίσως να μην είναι πρόβλημα ... σε άλλη χρήση ίσως με αυτές τις εξωτερικές μπαταρίες για λάπτοπ που είναι σαν mousepad ίσως ξεπεράσουμε και αυτό.. ΛΕΜΕ ότι τους βάζει όλους σε σκέψη ακόμη και με το ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ βελτιωμένο ενσωματωμένο πρόγραμμα που έχει.. και βάρδα μην ακούσεις την απίστευτη και ζεστή φωνή από τις ΣΤΕΡΕΟ καρατουμπανιασμένες ηχειάρες του της τρελής γκόμενας που σε καθοδηγή...

Για αυτό πάρτο αλιώς ...και γενικά όσοι δεν ξέρουν και δεν έχουν δεί καλύτερα να μην λένε τίποτε η να λένε την γνώμη τους και να προσθέτουν ότι ΔΕΝ ξέρουν και ΔΕΝ είναι σίγουρι άμα δεν το δούν..

 

άμα πια..:lol:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε johner ξηγιέσαι έτσι δίχως να ξέρεις? :D Σκοτώνει το μηχάνημα και σε πληροφορό ότι πέζει τα ΠΑΝΤΑ .. άμα το δείς από κοντά τότε θα μετανιώσεις ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και θα πάρεις τα λόγια σου ΟΛΑ πίσω :) ...

Είναι το μηχανάκι ΕΝΤΕΛΩΣ ξεκλείδωτο με αποτέλεσμα να τρέχει και destinator (τούβαλα από τίβο s1000) αλλά και το i-go (από mio μιχάνημα δηλαδή το miomap 3.2 )... άμα δείς την οθόνη του και το πόσο ισχυρό σήμα έχει θα αισθανθείς μ@λ@κ@ς με όσα έχεις αγοράσει ώς τώρα όπως ακριβώς αισθάνθηκα και εγώ φυσικά... :rolleyes:

Το μόνο του μειονέκτημα.. δεν έχει μπαταρία.. :happy: οκ .. ίσως να μην είναι πρόβλημα ... σε άλλη χρήση ίσως με αυτές τις εξωτερικές μπαταρίες για λάπτοπ που είναι σαν mousepad ίσως ξεπεράσουμε και αυτό.. ΛΕΜΕ ότι τους βάζει όλους σε σκέψη ακόμη και με το ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ βελτιωμένο ενσωματωμένο πρόγραμμα που έχει.. και βάρδα μην ακούσεις την απίστευτη και ζεστή φωνή από τις ΣΤΕΡΕΟ καρατουμπανιασμένες ηχειάρες του της τρελής γκόμενας που σε καθοδηγή...

Για αυτό πάρτο αλιώς ...και γενικά όσοι δεν ξέρουν και δεν έχουν δεί καλύτερα να μην λένε τίποτε η να λένε την γνώμη τους και να προσθέτουν ότι ΔΕΝ ξέρουν και ΔΕΝ είναι σίγουρι άμα δεν το δούν..

 

άμα πια..:lol:

Kατ'αρχήν Χρόνια πολλάαααα!:D:D:D

Στο θέμα μας... Βασικα δεν καταλαβαίνω για ποιό μηχάνημα μιλάς. Έχω χειριστεί 2-3 Navimate (διαφορετικά μοντέλα) και δε με εντυπωσίασαν.

Ίσως έφταιγε το πρόγραμμα, ίσως οι χάρτες.

Φυσικά δεν ξέρω αν μπορείς να τους βάλεις Destinator, αλλά μου φαίνεται αδύνατο. Από την άλλη βέβαια δεν έχω λόγο και να μην το πιστέψω.

Αυτές οι συσκευές δεν είναι windows mobile για να τρέχουν ο,τι τους βάζεις.

Πρόκειται για κλειστό λειτουργικό.

Όπως καταλαβαίνεις για να σε πιστέψω χρειάζομαι οπτικοακουστικό υλικό.:p

 

Η γνώμη μου πάντως ήταν για συσκευή της Navimate με πρόγραμμα και χάρτες της Navimate. Εσύ μιλάς για κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

milao gia to navimate 720 pou anefere enas filos poio pano. to paliotero ontos eitane gia klotsies kai gia to software kai gia to sima tou kai gia tin taxitita tou. Oso gia kleisto leitourgiko einai kleisto oso mporei na parameinei kleisto.. se arketa site pou exo psaksei apla to anoigeis kai einai kanonikotata windows CE 5.0 net edition.. Paei sfera kai trexei mono symvates efarmoges se aftin tin platforma.. edo leme oti katafera to mio268 na peksei destinator :P .. afto einai poly poio aplo.. patas efthigrammisi othonis kai se vgazei sto root me explorer :D .. Apo ekei kai pera oti exeis mesa stin SD tin noigeis ftiaxneis kai shortcut kai ola roido ... to destinator 6.0 PND pezei apistefta LADI kai den exei kamia sxesi me to destinator 6.0 pou kseroume apo ppc.. opos aloste kai to antistixo MLS navigator (destinator PND poio apla ekdosi PN pou kseroume apo ta PDA) pou einai klasi anotero... kai pouse .. exei kai 2 video in eisodous, exei PIP na kaneis nav kai taftoxrona na parakoloutheis TV apo to tuner tou kai epanalamvano.. i othoni tou einai apla mia OPTASIA.. an kai exei mikri analisi exei ena contrast kai pistevo toso megali paleta pou ta divx me ton beta player einai san na vlepeis DVD movie :D .. sou leo .. DIAMANTI
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φικε nectons, αναφερεσαι μονο στο navimate 720. Εχεις καποια αποψη για το μικροτερο μοντελο, το navimate 420?

Επισεις, ηθελα να σε ρωτησω και κατι ακομη: Μπορεις να κρατησεις καποιο σημειο και να σε ειδοποιησει οταν ξαναπλησιασεις σε αυτο? Π.χ. ενα σημειο στην Εθνικη, μπορεις να του πεις να σε ειδοποιησει πριν ας πουμε 2 χλμ αν το εχεις σωσει στα αγαπημενα?

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φικε nectons, αναφερεσαι μονο στο navimate 720. Εχεις καποια αποψη για το μικροτερο μοντελο, το navimate 420?

 

 

Εχω και εγω το 420. μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βαλω dest?

Αν και πηρα απο φιλο το extreme που εχει 210 χλμ. δικτυο το εκανα

kopy-paste σε μια καρτα και δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Φικε nectons, αναφερεσαι μονο στο navimate 720. Εχεις καποια αποψη για το μικροτερο μοντελο, το navimate 420?

 

 

Εχω και εγω το 420. μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βαλω dest?

Αν και πηρα απο φιλο το extreme που εχει 210 χλμ. δικτυο το εκανα

kopy-paste σε μια καρτα και δουλευει μια χαρα.

καλησπερα . πηρα και εγω το 420 extreme. καλο ειναι. γρηγορο χωρις σφαλματα στην πλοηγηση και αρκετα ενημερομενους χαρτες ακομα και σε χωματοδρομους. μηπως ξερει καποιος να μου πει αν μπορω να του βαλω καποιο προγραμα για να παιζει 3gp αρχεια ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...