Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το συμβολαιο απεριοριστα και οταν το εκανα μου ειπε ο πωλητης για το traveller.

Το traveller ειναι για οταν π.χ εισαι στην Ιταλια να κανεις κλησεις ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ με αρχικη χρεωση 0,80 και οχι για κλησεις απο την Ιταλια στην Ελλαδα!

Οπου Ιταλια βαλε οποια ΕΕ χωρα θελεις.

 

Ισχύει και για κλήσεις απο ΕΕ χώρα (+μερικές άλλες, όπως Τουρκία που το δοκίμασα προσωπικά), προς Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά εν τέλει: όταν είσαι στο εξωτερικό και καλείς έναν Cosmote αριθμό, σου αφαιρεί από τον χρόνο που έχεις προς Cosmote ή από τον χρόνο που έχεις προς τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ δίκτυα;
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, δεν με πολυχάλασε αυτό, γιατί έχω το παλιό my way πρόγραμμα και μου αφαιρείται αξία και όχι χρόνος. Πάντως συμφέρει. Πέρυσι, λόγω επαγγέλματος (γιατρός), με ταράξανε στις κλήσεις απο Ελλάδα, ενώ ήμουν Τουρκία, έκανα και μερικές εγώ (με μεγάλη φειδώ, ξέροντας ότι είναι πανάκριβες) και μου ήρθε λογαριασμός που ακόμα θυμάμαι το τσούξιμο. Φέτος, πλήρωσα για την ίδια πάνω κάτω κατάσταση, 7 ΕΥΡΩ επιπλέον του παγίου μου (προσοχή, το 0,80/κλήση, το πληρώνεις έξτρα. Αφαιρείται απο το πάγιό σου μόνο η αξία του χρόνου της κλήσης που κάνεις).
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ήρθανε καποια μηνυματα κ στο λογαριασμο μου χρεωσανε 0,11 € το καθε μηνυμα που λαμβανα αν ειναι δυνατον!!!
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δεν ξέρω τί γίνεται, αλλά το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω κι εγώ! έχει τύχει να στείλω και 10 φορές ένα μήνυμα και οι αναφορές να μένουν στην κατάσταση "εκκρεμεί"! Πήρα την κοσμοτέ τηλέφωνο και μου έλεγαν μήπως φταίει η συσκευή σας και τα λοιπά, αλλά αν έφτεγε η συσκευή δε θα έστελνε την μια και θα πήγαινε το μήνυμα και την άλλη θα έμενε στην αναμονή συν ότι και στις 2 περιπτώσεις το μήνυμα φεύγει απ'το κινητό και περιμένω την αναφορά! Προφανώς και είναι πρόβλημα του δικτύου! Δεν ξέρω τί γίνεται αλλά έχει καταντήσει αηδία το πράγμα... Δεν πιανω που δεν πιάνω σήμα πουθενά μεσα στο σπίτι, θα έχουμε κι αυτό τώρα;;;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δεν ξέρω τί γίνεται, αλλά το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω κι εγώ! έχει τύχει να στείλω και 10 φορές ένα μήνυμα και οι αναφορές να μένουν στην κατάσταση "εκκρεμεί"! Πήρα την κοσμοτέ τηλέφωνο και μου έλεγαν μήπως φταίει η συσκευή σας και τα λοιπά, αλλά αν έφτεγε η συσκευή δε θα έστελνε την μια και θα πήγαινε το μήνυμα και την άλλη θα έμενε στην αναμονή συν ότι και στις 2 περιπτώσεις το μήνυμα φεύγει απ'το κινητό και περιμένω την αναφορά! Προφανώς και είναι πρόβλημα του δικτύου! Δεν ξέρω τί γίνεται αλλά έχει καταντήσει αηδία το πράγμα... Δεν πιανω που δεν πιάνω σήμα πουθενά μεσα στο σπίτι, θα έχουμε κι αυτό τώρα;;;

 

Καλα στα τμηματα εξυπηρετησης φταιει η συσκευη ο καιρος το ΔΝΤ η ΕΕ εκτος απο τα δικτυα.... ολες ετσι ειναι .. χαχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το δυκτιο τους εχει θεμα,και πρεπει να ειναι απο τοτε που ειχε πεσει ολη μερα....Δεν εχω παρατηρισει,προσωπικα,θεματα με μυνηματα,αλλα το νετ μου,με φουλ σημα σερνεται ωρες ωρες...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα δικτυου ειναι.εμενα τα εστελνε τα μηνυματα αλλα αναφορα παραδοσης και παραδοση στον ληπτη πηγαιναν καθυστερημενα.μου ειχαν πει στην κοσμοτε οτι ειναι προβλημα λογο φορτωμενου δικτυου.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ήρθανε καποια μηνυματα κ στο λογαριασμο μου χρεωσανε 0,11 € το καθε μηνυμα που λαμβανα αν ειναι δυνατον!!!

 

Εννοείς μήνυμα SMS ή μήνυμα στον τηλεφωνητή;

Link to comment
Share on other sites

Και γω το έχω παρατηρήσει τελεταία αλλά υπέθετα ότι κάτι λάθος είχα κάνει με το Handcent στο κινητό μου... Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

σε μενα συμβαινει πολυ συχνα. απλα τωρα τελευταια το προβλημα ειναι πιο εντονο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικα αυτα τα προβληματα απο ποτε παρουσιαστηκαν;ειναι χρονια;εγω απο φετος ειμαι με what's up σαν 2 νουμερο
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι για να μας χρεώνουν πρέπει να βρουν τρόπο για να σε ενημερώνουν αν έχει αλλάξει πάροχο το τηλέφωνο που καλείς .

Τυχαίο δεν νομίζω

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ΝΟΚΙΑ και απο την αρχη του χρονου τα μυνηματα που στελνω σε whats up δε τα παιρνει και ας μου δειχνει οτι εχουν παραδοθει. και πολλες φορες τα στελνω και 6 φορες και δεν γινεται τιποτα. να χαρω εγω υπηρεσια
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο σκηνικο με εμενα με συνδεση cosmote και της γυναικας μου με συνδεση cosmote και εχουμε θεμα τρελο!Ενω δινει αναφορα οτι πηγε και το παρελαβε δεν τα παιρνω πολλες φορες καν!Ουτε επομενη μερα ουτε ποτε!:blink:

 

Η κολλητη της γυναικας μου εχει whats up και παλι τα ιδια και εκει αλλα και με της κλησεις!Δεν τις αφηνε ειδοποιηση οτι την επαιρνε τηλ ουτε και οτι δεν πηγε το μυνημα,αντιθετως επαιρνε και αναφορες παραδοσης ενω δεν πηγαινε καν το μηνυμα.Ειχαν ψυχρανθει καποια στιγμη για κανα 2μηνο για αυτον τον λογο γιατι η μια νομιζε οτι η αλλη την γραφει!:wacko:Ευτυχως λυθηκε η παρεξηγηση οταν βγηκαν και τα ειπαν,οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι και κουμπαρα και ειναι και ωραια....θα το χαναμε το κορμι...:X :lol::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρόνια έχω cosmote και αυτό δεν το ήξερα..... :mad:

Μόλις ενεργοποίησα τον λογαριασμό στο mycosmos και έστειλα το πρώτο μου μήνυμα δωρεάν. :p

Είναι καλή φάση μιας και στέλνω αρκετά μηνύματα τον μήνα λόγο επαγγέλματος.....!

Θέλω τώρα να δοκιμάσω αν μπορώ να το κάνω και από το iphone μπαίνοντας στο web. Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα που το έχω με σύνδεση vodafone.....; :confused:

Link to comment
Share on other sites

ρολόι δουλεύει σε όλα τα κινητά(μάρκες) και όλες τις εταιρίες σύνδεσης!
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ρολόι δουλεύει σε όλα τα κινητά(μάρκες) και όλες τις εταιρίες σύνδεσης!

 

Τέλεια.... ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντησή σου.

Πιστεύω να γίνει ένα χρήσιμο εργαλείο επικοινωνίας. :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα γίνει αν χρησιμοποιείς παραπάνω απο έναν λογαριασμούς:happy:;)
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος μου με καλεί από το +306944******. Καλώ τον αριθμό και μου λέει ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή. Τι συμβαίνει; Edited by Petros the Great
Αφαίρεση τηλεφωνικού αριθμού
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...