Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, ενώ στο κοσμοτέ νο που έχω η νέα μορφή ειδοποίησης δουλεύει κανονικά, στο βόδιφον μου έρχεται ακόμα από το 4ψήφιο. Και σε πολλούς άλλους το ίδιο. Οφείλω να ομολογήσω ότι η υλοποίηση της κοσμοτέ είναι μάλλον καλύτερη...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες καλά που τα συστήματα της ΚΟΣΜΟΤΕ υποστηρίζουν αυτή την δυνατότητα; Γιατί όπως ακούγεται δεν κάνει την υπηρεσία ενημέρωσης δωρεάν χρόνου ομιλίας επειδή τα συστήματά της είναι παλιά! :lol: :p :O
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου φανηκε ανουσιο,πιστευω σχεδον ολες οι συσκευες μπορουν με ενα πατημα,να σου δειχνανε ποιος ειναι απο τις επαφες σου. βεβαια καλοδεχουμενο ειναι,αλλα ας βγαζανε κατι αλλο πιο χρησιμο.

προχθες εγω την επαθα,και πηγα να παρεξηγηθω γιατι νομιζα οτι αυτος που με πηρε που ηταν και αποστολεας,νομιζα οτι εστειλε αυτος το μηνυμα,για να ψαρωσω οτι με πηρε οταν ηταν κλειστο. Και αυτος ελεγε οχι,και με το δικιο του.. :lol:

 

αλλα τωρα δεν μπορεις να ξεχωρισεις αν οντως στειλει καποιος ακριβως οπως τα γραφει και η cosmote..

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος και στα αγορασμένα καρτοκινητά υπάρχει κάποιο χρονικό όριο για την ενεργοποιησή τους. Ίσως όχι τόσο μικρής διάρκειας όσο των δωρεάν αλλά υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

auto to chroniko orio prosfata stin germania to katargisane giati eiparchane apires katagelies kai di apo katanalotikes organoseis, diladi den chriazete na "gemiseis" tin karta gia "ischiei" to noumero kai na min sto katargisoun
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έχω μαζέψει 7-8 τέτοια πακέτα που τα χρησιμοποιώ για τα μηνύματα του mycosmos και δεν είχα κάποιο πρόβλημα στην ενεργοποιήση τους.
Link to comment
Share on other sites

αλλα τωρα δεν μπορεις να ξεχωρισεις αν οντως στειλει καποιος ακριβως οπως τα γραφει και η cosmote..

Αυτά είναι για τις αστυνομικές ταινίες...

Πάντως μπράβο στην COSMOTE!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση απο τον supplier.

Ερώτηση (ψιλο-γενική): Vodafone και Cosmote έχουν τον ίδιο προμηθευτή; Και αν ναι ποιόν; Η ΤΙΜ έχει άλλο προμηθευτή; Και αν ναι ποιόν;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η ΤΙΜ έχει άλλον προμηθευτή γιατί η υπηρεσία της, αν και πρώτη, είναι αρχαιολογική και ασύμβατη με άλλες υπηρεσίες της!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η ΤΙΜ έχει άλλον προμηθευτή γιατί η υπηρεσία της, αν και πρώτη, είναι αρχαιολογική και ασύμβατη με άλλες υπηρεσίες της!

Αν εννοείς τον τηλεφωνητή τώρα το διόρθωσε. Κρίνοντας βέβαια από το γεγονός ότι μόλις τώρα το έκανε φτάνουμε στο δικό σου συμπέρασμα (δυστυχώς)...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τον τηλεφωνητή τώρα το διόρθωσε. Κρίνοντας βέβαια από το γεγονός ότι μόλις τώρα το έκανε φτάνουμε στο δικό σου συμπέρασμα (δυστυχώς)...

Και αυτό και τα 5 μονο τελευταια νουμερα που μπορει να ενημερωσει!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Γίνεται αυτό; Στην Cosmote δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός;

Α, επίσης αν έχεις παραπάνω από μία κλήση από διαφορετικούς αριθμούς, τι γίνεται; Έρχονται διαφορετικά μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις παραπανω απο μια κληση σου λεει τον αριθμο και διπλα ποσες φορες σε καλεσε! Και ολα αυτα σε ενα μηνυμα, οτι προλαβει και χωρεσει!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κι εγώ θα σε κεράσω ληγμένα πατατάκια π.χ. αλλά επειδή στα κερνάω δεν έχεις δικαίωμα να διαμαρτυρηθείς ούτε να με κατηγορήσεις, όταν σου κάνουν πλύση στομάχου. :)

 

Το μόνο που πιθανόν καταφέρνουν με τέτοιες κινήσεις είναι να διώχνουν αντί να κρατούν τους πιθανούς πελάτες.

 

Ατυχές το παράδειγμα με τα ληγμένα πατατάκια.

 

Οι προωθητικές κινήσεις αυτού του είδους γίνονται - από όλες τις εταιρίες - για να προσεγγίσουν νέους πελάτες και όχι για να κρατούν τους υπάρχοντες. ;)

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είναι πολλύ χρήσιμο να βλέπεις κατευθείαν το όνομα αυτού που σε κάλεσε από το να βλέπεις ένα αριθμό και να ψάχνεις από ποιον είναι.

Προσωπικά νόμιζα ότι αυτό είχε να κάνει με την κάθε συσκευή γιατί στα Siemens έβγαινε στο μήνυμα και το όνομα του καλούντος ενώ στα Motorola μόνο ο αριθμός.

 

Σε κάθε περίπτωση τέτοιου είδους αναβαθμίσεις, που μας διευκολύνουν είναι πάντα καλοδεχούμενες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό και τα 5 μονο τελευταια νουμερα που μπορει να ενημερωσει!

 

και η Vodafone το ίδιο κάνει νομίζω.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Ατυχές το παράδειγμα με τα ληγμένα πατατάκια.

 

Οι προωθητικές κινήσεις αυτού του είδους γίνονται - από όλες τις εταιρίες - για να προσεγγίσουν νέους πελάτες και όχι για να κρατούν τους υπάρχοντες. ;)

 

 

Ατυχές πιθανόν αλλά αυτό μου ήρθε αυτό έγραψα (ίσως να μου ήρθε στο μυαλό από παλιότερο γεγονός εταιρείας που έδινε δώρο μαζί με άλλο προϊόν της, συσκευασίες προϊόντος με λήξη λίγων ημερών) . :)

 

Ο πελάτης που προσέγγισαν όμως αν ενοχληθεί από το γεγονός της "ληγμένης" κάρτας πιθανόν να μη ξαναπεράσει ούτε απ΄έξω από την εταιρεία μετά. Κατανοητό τώρα το "διώχνουν αντί να κρατούν πιθανούς πελάτες"; :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιβεβαίωσα αυτό που ανέφερα σε προηγούμενο post. Τα δωρεάν καρτοκινητά ενεργοποιούνται από την εταιρεία μετά από κάποιο χρονικό διάστημα από τη διανομή τους, ανεξάρτητα από το χρήστη. Αν μέσα σε ένα χρόνο από τότε δεν φορτωθούν "μονάδες" τότε το καρτοκινητό απενεργοποιείται.

Τώρα το παράδειγμα με τα πατατάκια μπορεί στην προκειμένη περίπτωση να μην είναι πετυχημένο, αποτελεί όμως πραγματικότητα, δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο ειναι το τηλ της εξυπηρετησης πελατων συνδεσεων COSMOTE (η του αρμοδιου τμηματος) για να ενεργοποιησω αυτη την υπηρεσια??

Υπαρχει καποια χρεωση??

ΥΓ: αν και 6 χρονια πελατης της COSMOTE ποτε δεν ελαβα SMS για ειδοποιηση κλησεων!!

Link to comment
Share on other sites

Η νέα υπηρεσία (αναβάθμιση της υπάρχουσας) ειδοποίησης χαμένων κλίσεων, είναι 'μισή' από τη στιγμή που ΜΟΝΟ σε τρείς αριθμούς δίνει ως msisdn το όνομα και όχι το κέντρο. Θα πρέπει ή να γίνουν τουλάχιστον πέντε (5) ή ο κάθε ένας χρήστης ξεχωριστά να το ορίζει. Είμαι κρίμα μια τέτοια καλή υπηρεσία να είναι μισή.

Αν από τα 3 πάει στα 5 αυτοί που θα το χαρούν θα είναι η πλειοψηφία των συνδρομητών και αυτοί που θα δυσαρεστηθούν θα είναι η μια μικρή μειοψηφία, η οποία πάντα θα υπάρχει σε κάθε περίπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο ειναι το τηλ της εξυπηρετησης πελατων συνδεσεων COSMOTE (η του αρμοδιου τμηματος) για να ενεργοποιησω αυτη την υπηρεσια??

Υπαρχει καποια χρεωση??

ΥΓ: αν και 6 χρονια πελατης της COSMOTE ποτε δεν ελαβα SMS για ειδοποιηση κλησεων!!

 

μπορείς να δεις πως θα την ενεργοποιήσεις εδώ: link

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είναι πολλύ χρήσιμο να βλέπεις κατευθείαν το όνομα αυτού που σε κάλεσε από το να βλέπεις ένα αριθμό και να ψάχνεις από ποιον είναι.

Προσωπικά νόμιζα ότι αυτό είχε να κάνει με την κάθε συσκευή γιατί στα Siemens έβγαινε στο μήνυμα και το όνομα του καλούντος ενώ στα Motorola μόνο ο αριθμός.

 

Σε κάθε περίπτωση τέτοιου είδους αναβαθμίσεις, που μας διευκολύνουν είναι πάντα καλοδεχούμενες.

 

Συμφωνούμε απόλυτα.

 

Κάθε φορά που δέχομαι ειδοποιήση για μία χαμένη κλήση,πρέπει να καλέσω τον αριθμό αυτό για λίγα δευτερόλεπτα ώστε να καταλάβω ποιο άτομο τον έχει.

Η αναβάθμιση της υπηρεσίας λοιπόν,μου λύνει τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον κυκλοφορει το κανονικο MSN Windows Live Messanger για Symbian κινητα και συντομα και σε Java εφαρμογη για ολα τα κινητα.

Εγω προσωπικα το εγκατεστησα σε ΝΟΚΙΑ Ν80 και δουλευει με οποιαδηποτε διευθυνση Hotmail,Msn,Yahoo κτλ.

 

Να δουμε τωρα η Cosmote τι χρεωσεις θα το βαλει.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...