Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε πρώτα ακύρωση όλων των προωθήσεων πληκτρολογώντας ##002# και send.

 

Μετά πληκτολόγησε **62*697547τον αριθμό του κινητού σου χωρίς το 697# και send.

 

Με αυτό θα πρέπει να απενεργοποιηθεί ο τηλεφωνητής σου θα έχεις όμως ειδοποίηση κλήσεων χωρίς να ενημερώνεται ο καλών για την ενημέρωση.

 

Ελπίζω να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρω, από Γερμανό έχεις πολύ μεγάλες πιθανότητες να είναι παραεισαγωγή... Και άντε να βγάλεις άκρη μετά με το επίσημο service!

 

Οι εγγυήσεις είναι διεθνείς και ισχύουν για δύο έτη, απ΄όποια χώρα κι αν έχεις αγοράσει τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Από χτες παρατήρησα πως το 6971000131 έπαψε να λειτουργεί για τις υπηρεσίες καταλόγου της Κοσμοτε. Και τώρα πλέον μπορείς να το καλείς και απο σταθερό με μια ωραία χρέωση 0,6€ για το πρώτο λεπτό επικοινωνίας και στη συνέχεια χρέωση 0,01 ευρώ ανά δευτερόλεπτο.

 

Γνωρίζει κανένας κάποιο άλλο αριθμό για την υπηρεσία αυτή (της μορφής 697ΧΧΧΧΧΧΧ) για να μπορούμε να τον καλούμε από κινητό άλλου δικτύου;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και καιρό να ρυθμίσω το cosmoκαρτοκινητό μου (N71) να διαβάζει e-mail από διάφορους POP3 servers χωρίς επιτυχία. Και διαβάζοντας αυτό το forum βλέπω πως οι cosmoκάρτες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ στο APN internet της ΨΟΣΜΟΤΕ. Παρ' όλο που έχω δηλαδή web πρόσβαση (ΜΕΣΩ WAP ΠΡΟΦΑΝΩΣ 0,019 €/kb !!!) δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ΚΑΜΙΑ από τις υπηρεσίες του internet (news, e-mail, streaming κλπ κλπ) και προφανώς ούτε 3G μια και δεν βλέπω να υπάρχει κάρτα USIM για COSMOΚΑΡΤΑ.

 

Γιατί η COSMOTE τιμωρεί έτσι τους πελάτες της; Τόσο κακό κάναμε πια που αγοράσαμε τα προϊόντα της; :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsts,

Για cosmokarta, υπάρχει USIM και μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες 3G.

Τώρα, όπως και για το what's up, δεν γίνεται να κάνεις χρήση του internet από το κινητό σου, αλλά μόνο του wap...

Δυστηχώς, ο κύριος στόχος της εταιρίας είναι οι υπηρεσίες φωνής και γραπτών μηνυμάτων, παραμερίζοντας όσο περισσότερους πελάτες μπορεί από τις υπηρεσίες Data & Fax...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Φιλε με καρτοκινητο ενας καλος και οικονομικος τροπος να εχεις email στο κινητο ειναι μονο με καρτοκινητο ΤΙΜ και το non-stop wap(απεριοριστη χρηση με 3.49euro το μηνα!)Επισης κατεβαζοντας τον οpera mini θα εχεις κανονικη προσβαση στο web και οποιοδηποτε email λογαριασμο!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε με καρτοκινητο ενας καλος και οικονομικος τροπος να εχεις email στο κινητο ειναι μονο με καρτοκινητο ΤΙΜ και το non-stop wap(απεριοριστη χρηση με 3.49euro το μηνα!)Επισης κατεβαζοντας τον οpera mini θα εχεις κανονικη προσβαση στο web και οποιοδηποτε email λογαριασμο!

Μια ερώτηση.Δηλαδή εγώ που εχω καρτοκινητό της τιμ μπορώ με κάποιο μικρό ποσό εφάπαξ κάθε μήνα να εχω πρόσβαση στο internet και email (απο τον φορητό μου υπολογιστή) αν ναι πως μορεί να γίνει αυτό αν θέλεις μου εξηγείς.

Ευχαριστώ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Δηλαδή εγώ που εχω καρτοκινητό της τιμ μπορώ με κάποιο μικρό ποσό εφάπαξ κάθε μήνα να εχω πρόσβαση στο internet και email (απο τον φορητό μου υπολογιστή) αν ναι πως μορεί να γίνει αυτό αν θέλεις μου εξηγείς.

Ευχαριστώ

Mιλαω για κινητο ...Κατεβαζοντας τον οpεrα mini.Κοιτα στο forum της TIM.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με καρτοκινητο ενας καλος και οικονομικος τροπος να εχεις email στο κινητο ειναι μονο με καρτοκινητο ΤΙΜ και το non-stop wap(απεριοριστη χρηση με 3.49euro το μηνα!)Επισης κατεβαζοντας τον οpera mini θα εχεις κανονικη προσβαση στο web και οποιοδηποτε email λογαριασμο!

 

Θα το τσεκάρω αυτό. Thanks :happy:

Link to comment
Share on other sites

Την πιό χρήσιμη από τις υπηρεσίες 3G την παρέχει μόνο στα συμβόλαια. :blink:

 

Ρε παιδιά, είσαστε με τα καλά σας???:blink:

Οχι, συγνώμη, αντικειμενικά δεν είναι χρήσιμη υπηρεσία να μπορείς να έχεις την Άννα Βίσση στο κινητό σου???:p

Εγώ τη βρίσκω, τουλάχιστον πρωτοποριακή!!:X

 

...Φιλικά πάντα ε!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Τόσο η κοσμοτέ όσο και η βόντα δεν δίνουν πρόσβαση στο νετ μέσω του κινητού. Για την υπόθεση αυτή μπορείς να χρησιμοποιήσεις το internet APN της ΤΙΜ. Προσοχή, χρεώνει πολύ! Υπάρχει και απεριόριστη wap λύση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα καταφέρει να μπώ στο nternet μέσω 3G απ' τη vodafone αλλά από το pc, χρησιμοποιόντας σαν proxy server το ΑΡΝ της voda.
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς καλύτερα να πάτε σε κατάστημα.

Απο το να περιμένετε να σας στείλουν τη συσκευή και αν μια στις 1000 είναι ελαττωματική να τρέχετε μετά

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής θέμα:

 

Πρίν 3 χρόνια περίπου, είχα στείλει SMS στο 1651 της Cosmote, στην υπηρεσία: ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ.

(Δηλαδή έγραφες στο SMS το όνομά σου ή το επίθετο σου και σου έκαναν ανάλυση τι σημαίνει το όνομά σου)

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν λειτουργεί ακόμα αυτή η υπηρεσία και τι πρέπει να γράψω στο μήνυμα ? ? ?

 

Ευχαριστώ πολύ ! ! !:)

It' s nice to be important, but it' s more important to be nice!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν στέλνεις ένα να δείς αν "παίζει" ακόμα η υπηρεσία??
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν στέλνεις ένα να δείς αν "παίζει" ακόμα η υπηρεσία??

Γιατί κάποιος δεν λέει ένα site να το κάνουμε αυτό καλύτερα...;;;;)

Δεν υπάρχει...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν στέλνεις ένα να δείς αν "παίζει" ακόμα η υπηρεσία??

 

Δυστυχώς φίλε μου δεν θυμάμαι τι πρέπει να γράψω...

Ξέρω μόνο ότι το SMS το στέλνεις στο 1651.;)

 

Και θα συμφωνήσω με τον tasosmaroulitsis, αν γνωρίζει κάποιος κανένα site γι' αυτό το θέμα, ας το γράψει!

It' s nice to be important, but it' s more important to be nice!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία εργασία για τη σχολή, στην οποία θα πρέπει να ψάξω να βρω το ποσοστό συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας στο σύνολο του πληθυσμού, καθώς και το ποσοστό που αντιστοιχεί σε κάθε πάροχο. Η πιο πρόσφατη αναφορά στο myphone.gr είναι από το 2003 (http://www.myphone.gr/library/article-16.html) και αναφέρεται μόνο στο ποσοστό των παρόχων. Ξέρετε πού μπορώ να βρω τις πληροφορίες αυτές; Αν όχι τουλάχιστον μόνο για την Cosmote μου αρκεί... Επίσης , ενδιαφέρομαι για την κίνηση του μέσου συνδρομητή σε Erlang. Συγνώμη για το offtopic :O αλλά έψαξα στο forum και δεν βρήκα κάπου καλύτερα να θέσω τα ερωτήματα αυτά...
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στα δύο παρακάτω θέματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149504

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155949

 

Επίσης και ένα για τη vodafone:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=145912

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ποιες είναι οι εντολές για να απενεργοποιήσω το πακέτο 120 μηνυμάτων που προσφέρεται στους συνδρομητές με συμβόλαιο από την Cosmote? Στην ιστοσελίδα της εταιρίας βρίσκω μόνο οδηγίες ενεργοποίησης..

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία αυτή χρειάζεται να ενεργοποιηθεί ή είναι αυτόματα ενεργή...

Κοινώς, ως νέος συνδρομητής που είμαι, οι 2 ώρες που μίλησα σε σταθερό χθες, θα αφαιρεθούν απο το συγκεκριμένο πακέτο ή από τον δωρεάν χρόνο ομιλίας;

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία αυτή χρειάζεται να ενεργοποιηθεί ή είναι αυτόματα ενεργή...

Κοινώς, ως νέος συνδρομητής που είμαι, οι 2 ώρες που μίλησα σε σταθερό χθες, θα αφαιρεθούν απο το συγκεκριμένο πακέτο ή από τον δωρεάν χρόνο ομιλίας;

 

Δεν θα μπορούσε να είναι αυτόματα ενεργή και να χρεώνει όλους τους συνδρομητές με εξτρά πάγιο...

Πρόσεξε αυτό:

Η υπηρεσία “COSMOTEΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ” παρέχει τη δυνατότητα επιλογής μεταξύ δύο (2) πακέτων δωρεάν χρόνου ομιλίας, για κλήσεις προς Εθνικά Δίκτυα Σταθερής Τηλεφωνίας, και προσφέρεται με μηνιαίο πάγιο, ως ακολούθως:

COSMOTEπρος ΣΤΑΘΕΡΑ 420 :Δωρεάν χρόνος 420 λεπτά ανά μήνα και μηνιαίο πάγιο 14€

COSMOTE προς ΣΤΑΘΕΡΑ 900 :Δωρεάν χρόνος 900 λεπτά ανά μήνα και μηνιαίο πάγιο 28€

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά γιατί έχω βάλει το πακέτο εδώ κ ένα χρόνο κ έχω πετάξει τις οδηγίες, στέλνεις μήνυμα στο 1256 και γράφεις ΠΑΚΕΤΟ SMS CANCEL

 

Αλλά ας το επιβεβαιώσει κ κάποιος άλλος πρώτα για να είμαστε σίγουροι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...