Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η περίπτωσή μου είναι περίπλοκη:

 

 

  1. Είμαι συνδρομητής της Wind που το συμβόλαιό μου έχει λήξει.
  2. Ζήτησα από την Wind να μεταβώ σε μια νέα προσφορά που είδαν online (πολύ καλύτερη απ αυτή που έχω).
  3. Μου το αρνήθηκαν λέγοντας μου πως προορίζεται μόνο για νέους πελάτες.
  4. Σκέφτηκα να κάνω φορητότητα έστω και για μια μέρα σε μόνο σε κάρτα στην Cosmote π.χ. και να επιστρέψω στην wind στην προσφορά που βρήκα πάλι με φορητότητα.
  5. Πήρα στην Cosmote και τους ρώτησα αν θα έχω οποιοδήποτε κόστος αν από ληγμένο συμβόλαιο Wind μεταβώ σε What's up και μου είπαν πως δεν θα έχω απολύτως κανένα. (Καλά μέχρι εδώ)
  6. Μετά τους ρώτησα αν θα μπορώ να φύγω όποτε θέλω χωρίς κανέναν περιορισμό. Εκεί η τηλεφωνήτρια κολησε και είπε, εεεε ένα μήνα πρέπει να μείνετε. Κι αν δεν μείνω τόσο είπα τι θα γίνει? Τι συνέπειες θα έχω? Και μου απάντησε "δεν ξέρω, πρέπει να μιλήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών γι αυτό το θέμα".

 

Γνωρίζει κανείς κατά την φορητότα απο Wind σε κάρτα Cosmote ή Vodafone:

 

 

  1. αν θα έχω έστω και το παραμικρό κόστος για την μετάβαση?
  2. αν θα πρέπει να παραμέινω αναγκαστικά κάποιο διάστημα (π.χ. έναν μήνα που μου είπε η τηλεφωνήτρια στην Cosmote)?
  3. αν φύγω ζητόντας φορητότητα νωρίτερα από αυτό το υποχρεωτικό διάστημα παραμονής τι συνέπειες θα έχω και τι θα συμβεί?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

αν κλέισεις συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο με επιδότηση ή μείωση παγίου, όταν φύγεις πριν την λήξη του, το πληρώνεις ως "πέναλτυ"

 

στο θέμα καρτοκινητής επειδή δεν υπογράφεται κανένα συμβόλαιο, δεν υπάρχει το αντίστοιχο "πέναλτυ"

 

βέβαια δεν μου έχει τύχει να φύγω στα καπάκια οπότε πιο συγκεκριμένα δεν γνωρίζω να πω

 

νομίζω στο 1. και 3. να απάντησα, και να το διασταυρώσουν κι άλλα παιδιά ότι είναι έτσι

 

το θέμα παραμονής αν δεν κάνω λάθος στα καρτοκινητά δεν είναι το 2μηνο των συμβολαίων, αλλά μερικές εργάσιμες

Link to comment
Share on other sites

αν κλέισεις συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο με επιδότηση ή μείωση παγίου, όταν φύγεις πριν την λήξη του, το πληρώνεις ως "πέναλτυ"

 

στο θέμα καρτοκινητής επειδή δεν υπογράφεται κανένα συμβόλαιο, δεν υπάρχει το αντίστοιχο "πέναλτυ"

 

βέβαια δεν μου έχει τύχει να φύγω στα καπάκια οπότε πιο συγκεκριμένα δεν γνωρίζω να πω

 

νομίζω στο 1. και 3. να απάντησα, και να το διασταυρώσουν κι άλλα παιδιά ότι είναι έτσι

 

το θέμα παραμονής αν δεν κάνω λάθος στα καρτοκινητά δεν είναι το 2μηνο των συμβολαίων, αλλά μερικές εργάσιμες

 

Ε ωραία κι αν εγώ θελήσω να φύγω απ την πρώτη μέρα γιατί δεν μου άρεσε κάτι ή παρεξηγήθηκα με κάτι τι θα γίνει?

Θα με βάλουν να πληρώσω πρόστιμο ή μήπως δεν θα έχει δικαίωμα η νέα μου εταιρία να προχωρήσει την φορητότητα πριν το διάστημα αναγκαστικής παραμονής μου στην κάρτα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει συμβόλαιο, άρα τυπικά δεν υπάρχει και πρόστιμο. εκτός αν άλλαξαν οι πολιτικές της καρτοκινητής και σε βάζουν να υπογράφεις, δεν ξέρω.

 

πιο πολύ βλέπω την επιλογή δικαιώματος, δηλαδή να σου γυρίσουν να σου πουν, "όλα οκ δεν πληρώνεται κάτι ΑΛΛΑ θα πρέπει να περιμένετε μερικές μέρες για να ολοκληρωθεί η φορητότητα"

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει συμβόλαιο, άρα τυπικά δεν υπάρχει και πρόστιμο. εκτός αν άλλαξαν οι πολιτικές της καρτοκινητής και σε βάζουν να υπογράφεις, δεν ξέρω.

 

πιο πολύ βλέπω την επιλογή δικαιώματος, δηλαδή να σου γυρίσουν να σου πουν, "όλα οκ δεν πληρώνεται κάτι ΑΛΛΑ θα πρέπει να περιμένετε μερικές μέρες για να ολοκληρωθεί η φορητότητα"

 

Πήρα στο τμήμα πωλήσεων της Wind και τους είπα πως έχω έναν αριθμό που είναι σε what's up εδώ και 3 μέρες και αν μπορώ να τον μεταφέρω σε συμβόλαιο Wind άμεσα και μου είπε πως θα πρέπει να παραμείνει έναν μήνα στο What's up.

 

Οπότε την πάτησα...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

άρα στα καρτοκινητά είναι ένας μήνας ελάχιστης παραμονής, οπότε θέμα δικαιώματος.

 

πια προσφορά της wind βρήκες? συμβόλαιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

άρα στα καρτοκινητά είναι ένας μήνας ελάχιστης παραμονής, οπότε θέμα δικαιώματος.

 

πια προσφορά της wind βρήκες? συμβόλαιο είναι?

 

Wind to all 25 στα 17,5 ευρώ λόγω online offer + έκπτωση αντί επιδότησης.

Δεν μου την δίνουν. Σκέφτομαι να κάνω αίτημα φορητότητας μήπως και ψαρώσουν όταν το μάθουν και με πάρουν τηλέφωνο για προσφορά.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Wind to all 25 στα 17,5 ευρώ λόγω online offer + έκπτωση αντί επιδότησης.

Δεν μου την δίνουν. Σκέφτομαι να κάνω αίτημα φορητότητας μήπως και ψαρώσουν όταν το μάθουν και με πάρουν τηλέφωνο για προσφορά.

 

το σενάριο να κάνεις νεο αριθμό στην wind? ή οπωσδήποτε θέλεις να τον κρατήσεις?

Link to comment
Share on other sites

το σενάριο να κάνεις νεο αριθμό στην wind? ή οπωσδήποτε θέλεις να τον κρατήσεις?

 

ε ναι, ποιος αλλάζει αριθμό τώρα...

τραγικοί πάντως ε, τους πίεσα αλλά δεν μου το δίνουν.

Ας τους δώσω την ευκαιρία λοιπόν να με αντιμετωπίσουν ως καινούριο πελάτη αφού ως παλιό δεν με υπολογίζουν.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

αν είναι αριθμός δουλείας ναι, δεν θα ήταν θεμιτο να τον άλλαζες,

 

αλλά αν είναι προσωπικός, με την προοπτική μιας και κάνεις συμβόλαιο να μείνεις ένα έτος, εγώ θα το έκανα άνετα. αλλά ακόμα και να πήγαινα απλά προσφορά σε προσφορά δεν θα με ένοιαζε. κι ας άλλαζα αριθμό κάθε χρόνο. αλλά αυτό ειναι προσωπική μου άποψη.

 

άργησα βέβαια να καταλάβω πως δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο αυτό, ίσα ισα ανανεώνεις και τον κατάλογο σου έτσι και δεν αφήνεις "παλιά σκουπίδια" :p

Link to comment
Share on other sites

αν είναι αριθμός δουλείας ναι, δεν θα ήταν θεμιτο να τον άλλαζες,

 

αλλά αν είναι προσωπικός, με την προοπτική μιας και κάνεις συμβόλαιο να μείνεις ένα έτος, εγώ θα το έκανα άνετα. αλλά ακόμα και να πήγαινα απλά προσφορά σε προσφορά δεν θα με ένοιαζε. κι ας άλλαζα αριθμό κάθε χρόνο. αλλά αυτό ειναι προσωπική μου άποψη.

 

άργησα βέβαια να καταλάβω πως δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο αυτό, ίσα ισα ανανεώνεις και τον κατάλογο σου έτσι και δεν αφήνεις "παλιά σκουπίδια" :p

 

Διαφωνώ σε αυτό ακόμη και για προσωπικούς αριθμούς.

Αν θελήσει κάποιος παλιός γνωστός να με βρει για οποιονδήποτε λόγο θέλω να μπορεί.

Απ' την άλλη μου φαίνεται άσχημο να στέλνω κάθε χρόνο σε όλες τις επαφές μου μήνυμα πως άλλαξα αριθμό.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστος χρόνος παραμονής στην καρτοκινητή τηλεφωνία απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει μιας και εκεί είσαι ελεύθερος και δεν δεσμεύεσαι από κάποιο συμβόλαιο. Μπορείς να πας στο Whats up και την επομένη να κάνεις αίτηση φορητότητας για να πας στη WIND, αλλά υπάρχει μια πιθανότητα η Cosmote να σου κάνει κόνξες και να σου ακυρώσει το αίτημα φορητότητας. Μην κολλήσεις, κάνε νέο αίτημα και αν στο ακυρώσουν, απείλησέ τους ότι θα στραφείς στην ΕΕΤΤ.

Συνήθως, η δικαιολογία με την οποία ακυρώνουν την αίτησα είναι "Λάθος στοιχεία" παρ'όλο που τα στοιχεία μπορεί να'ναι ακριβώς τα ίδια με αυτά που είχες στη WIND και με αυτά που δήλωσες για να ξαναπάς.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστος χρόνος παραμονής στην καρτοκινητή τηλεφωνία απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει μιας και εκεί είσαι ελεύθερος και δεν δεσμεύεσαι από κάποιο συμβόλαιο. Μπορείς να πας στο Whats up και την επομένη να κάνεις αίτηση φορητότητας για να πας στη WIND, αλλά υπάρχει μια πιθανότητα η Cosmote να σου κάνει κόνξες και να σου ακυρώσει το αίτημα φορητότητας. Μην κολλήσεις, κάνε νέο αίτημα και αν στο ακυρώσουν, απείλησέ τους ότι θα στραφείς στην ΕΕΤΤ.

Συνήθως, η δικαιολογία με την οποία ακυρώνουν την αίτηση είναι "Λάθος στοιχεία" παρ'όλο που τα στοιχεία μπορεί να'ναι ακριβώς τα ίδια με αυτά που είχες στη WIND και με αυτά που δήλωσες για να ξαναπάς.

 

Τώρα μου αλλάζεις τα δεδομένα.

 

Εγώ ρώτησα 2 διαφορετικές τηλεφωνήτριες στην Cosmote και μία τηλεφωνήτρια στην Wind που δεν ήξερε και την έστειλα να ρωτήσει. Και οι τρεις μου είπαν πως θα πρέπει να περιμένω ένα μήνα.

 

Λες δηλαδή πως με κοροίδεψαν και οι 2 εταιρίες στα πλαίσια μιας κοινής πολιτικής?

Βλέπω πως γνωρίζεις λεπτομέρειες για το τι πρόφαση θα βρουν για να μου ακυρώσουν την φορητότητα.

Γνωρίζεις πως μπορώ να ξαναζητήσω άμεσα φορητότητα με βεβαιότητα λόγω κάποιας επαγγελματικής σχέσης με τον χώρο ή είναι απλά μια υπόθεση?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου αλλάζεις τα δεδομένα.

 

Εγώ ρώτησα 2 διαφορετικές τηλεφωνήτριες στην Cosmote και μία τηλεφωνήτρια στην Wind που δεν ήξερε και την έστειλα να ρωτήσει. Και οι τρεις μου είπαν πως θα πρέπει να περιμένω ένα μήνα.

 

Λες δηλαδή πως με κοροίδεψαν και οι 2 εταιρίες στα πλαίσια μιας κοινής πολιτικής?

Βλέπω πως γνωρίζεις λεπτομέρειες για το τι πρόφαση θα βρουν για να μου ακυρώσουν την φορητότητα.

Γνωρίζεις πως μπορώ να ξαναζητήσω άμεσα φορητότητα με βεβαιότητα λόγω κάποιας επαγγελματικής σχέσης με τον χώρο ή είναι απλά μια υπόθεση?

 

Δεν ξέρω αν σε κορόιδεψαν, αλλά απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός παραμονής στην καρτοκινητή τηλεφωνία. Με την Cosmote δεν ξέρω τι ισχύει, αλλά είχα κάνει αυτό που θες να κάνεις κι εσύ με τη Vodafone. Δηλαδή, έκανα αίτηση φορητότητας από Whats up σε Cu, και μετά από 2 ημέρες έκανα και πάλι αίτηση από Cu σε Whats up.

Στην αρχή, η Vodafone έκανε κόνξες και μου ακύρωνε τις αιτήσεις (είχα κάνει δύο - στο σύστημα της Cosmote εμφάνιζε μήνυμα ότι η αίτηση είχε ακυρωθεί λόγω λανθασμένων στοιχείων κάτι που φυσικά δεν ίσχυε καθώς τα στοιχεία της αίτησης ήταν ίδια με τα στοιχεία που είχε η γραμμή), αλλά όταν έκανα και 3η αίτηση, πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών, τους είπα ότι θέλω να φύγω διότι δεν έχω σήμα στο σπίτι μου και είμαι χωρίς κινητό και ότι η εταιρεία μου ακυρώνει τις αιτήσεις, μου είπαν ότι θα προωθούσαν το αίτημα και θα με έπαιρναν τηλέφωνο να μου πουν που εντοπίζεται το πρόβλημα, με πήραν τηλέφωνο μετά από 1-2 ώρες και αντί να μου πουν το πρόβλημα, μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά, την αρνήθηκα για το λόγο που είπα παραπάνω και την επόμενη μέρα η αίτησή μου είχε εγκριθεί.

Κάνε κι εσύ το ίδιο (ή πήγαινε σε κάποιο πακέτο της Vodafone) και αν σου κάνουν τα ίδια, πες τους ότι είσαι επαγγελματίας και ότι δεν έχεις σήμα στο σπίτι σου και αν δεν σε αφήσουν να επιστρέψεις στη WIND, θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σε κορόιδεψαν, αλλά απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός παραμονής στην καρτοκινητή τηλεφωνία. Με την Cosmote δεν ξέρω τι ισχύει, αλλά είχα κάνει αυτό που θες να κάνεις κι εσύ με τη Vodafone. Δηλαδή, έκανα αίτηση φορητότητας από Whats up σε Cu, και μετά από 2 ημέρες έκανα και πάλι αίτηση από Cu σε Whats up.

Στην αρχή, η Vodafone έκανε κόνξες και μου ακύρωνε τις αιτήσεις (είχα κάνει δύο - στο σύστημα της Cosmote εμφάνιζε μήνυμα ότι η αίτηση είχε ακυρωθεί λόγω λανθασμένων στοιχείων κάτι που φυσικά δεν ίσχυε καθώς τα στοιχεία της αίτησης ήταν ίδια με τα στοιχεία που είχε η γραμμή), αλλά όταν έκανα και 3η αίτηση, πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών, τους είπα ότι θέλω να φύγω διότι δεν έχω σήμα στο σπίτι μου και είμαι χωρίς κινητό και ότι η εταιρεία μου ακυρώνει τις αιτήσεις, μου είπαν ότι θα προωθούσαν το αίτημα και θα με έπαιρναν τηλέφωνο να μου πουν που εντοπίζεται το πρόβλημα, με πήραν τηλέφωνο μετά από 1-2 ώρες και αντί να μου πουν το πρόβλημα, μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά, την αρνήθηκα για το λόγο που είπα παραπάνω και την επόμενη μέρα η αίτησή μου είχε εγκριθεί.

Κάνε κι εσύ το ίδιο (ή πήγαινε σε κάποιο πακέτο της Vodafone) και αν σου κάνουν τα ίδια, πες τους ότι είσαι επαγγελματίας και ότι δεν έχεις σήμα στο σπίτι σου και αν δεν σε αφήσουν να επιστρέψεις στη WIND, θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

Χμ, και πότε ακριβώς έγιναν όλα αυτά μήπως και άλλαξε κάτι από τότε?

Υποθέτω πως ο κανονισμός θα είναι ίδιος και για τις 3 εταιρίες ε? Γιατί έκανα ήδη αίτηση φορητότητας στην Cosmote. Λες σε Vodafone να ισχύει κάτι άλλο?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Χμ, και πότε ακριβώς έγιναν όλα αυτά μήπως και άλλαξε κάτι από τότε?

Υποθέτω πως ο κανονισμός θα είναι ίδιος και για τις 3 εταιρίες ε? Γιατί έκανα ήδη αίτηση φορητότητας στην Cosmote. Λες σε Vodafone να ισχύει κάτι άλλο?

 

Η συγκεκριμένη διαδικασία έγινε φέτος το καλοκαίρι (τέλη Ιουνίου - αρχές Ιουλίου).

Από τη στιγμή που στην καρτοκινητή τηλεφωνία δεν υπογράφεις κάποιο συμβόλαιο, ούτε αναγράφεται πουθενά ότι πρέπει οπωσδήποτε να παραμείνεις στο δίκτυο της Cosmote/Vodafone/WIND, μπορείς να φύγεις όποτε το θελήσεις. Αν σου κάνουν διάφορα, ενημέρωσε την εξυπηρέτηση πελατών και πες τους ω αν δεν σε αφήσουν να φύγεις, επειδή είσαι επαγγελματίας και χρειάζεσαι το κινητό, θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ. :)

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη διαδικασία έγινε φέτος το καλοκαίρι (τέλη Ιουνίου - αρχές Ιουλίου).

Από τη στιγμή που στην καρτοκινητή τηλεφωνία δεν υπογράφεις κάποιο συμβόλαιο, ούτε αναγράφεται πουθενά ότι πρέπει οπωσδήποτε να παραμείνεις στο δίκτυο της Cosmote/Vodafone/WIND, μπορείς να φύγεις όποτε το θελήσεις. Αν σου κάνουν διάφορα, ενημέρωσε την εξυπηρέτηση πελατών και πες τους ω αν δεν σε αφήσουν να φύγεις, επειδή είσαι επαγγελματίας και χρειάζεσαι το κινητό, θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ. :)

 

Αυτό είναι κάτι που ήθελα να ρωτήσω. Όταν ο courier μου φέρει την sim θα μου φέρει και τίποτα χαρτιά μέ όρους να υπογράψω ή θα μου δώσει μια sim, θα του δώσω την φωτοτυπία της ταυτότητάς μου και θα φύγει?

 

Γιατί αν μου δώσει τίποτα όρους ίσως αναγράφει σε τίποτα ψιλά γράμματα την μη δυνατότητα φορητότητας για 30 ημέρες.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έγινε παιδιά ,πάντως θα αργήσω λίγο να το στήσω ... by the way σας ευχαριστώ για τις ιδέες σας !!! :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ειμαι σε μεγαλο διλημα:ειχα για ενα χρονο συνδεση το οικονομικο πακετο 25 (140 λεπτα προς ολους),με χρεωση ανα μηνα με φπα 29 ευρω.Επειδη τωρα μου ειναι δυσκολο λογω καιρων να τα πληρωνω αποφασισα να κανω φορητοτητα κ να παω cosmote στην frog(καρτα).Αλλα σημερα με πηραν απο την vodafone κ μου κανουν εκπτωση 45% !!Δηλαδη μου ειπαν οτι εαν συνεχισω με συνδεση στα 140 λεπτα προς ολους θα χρεωνομαι μαζι με το φπα συνολικα 15 ευρω.Τι λετε εσεις βρε παιδια;Συμφερει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ειμαι σε μεγαλο διλημα:ειχα για ενα χρονο συνδεση το οικονομικο πακετο 25 (140 λεπτα προς ολους),με χρεωση ανα μηνα με φπα 29 ευρω.Επειδη τωρα μου ειναι δυσκολο λογω καιρων να τα πληρωνω αποφασισα να κανω φορητοτητα κ να παω cosmote στην frog(καρτα).Αλλα σημερα με πηραν απο την vodafone κ μου κανουν εκπτωση 45% !!Δηλαδη μου ειπαν οτι εαν συνεχισω με συνδεση στα 140 λεπτα προς ολους θα χρεωνομαι μαζι με το φπα συνολικα 15 ευρω.Τι λετε εσεις βρε παιδια;Συμφερει;

 

Εγώ θα έμενα. 15 ευρώ είναι ανεκτό ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έμενα. 15 ευρώ είναι ανεκτό ποσό.

 

Τελικα εμεινα με ανανεωση συμβολαιου στα 15,40 ευρω με το φπα(140 λεπτα δωρεαν προς ολους κ μετα εαν υπερβω χρεωση ανα λεπτο).Μου ειπαν οτι οποτε θελω μπορω κ να φυγω η να αλλαξω πακετο ανα πασα στιγμη.Δεν με δεσμευουν υποχρεωτικα 1 χρονο.Πιστευω οτι εκανα καλη κινηση.Ετσι κ αλλιως ποτε δεν μιλαγα συχνα στο τηλεφωνο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα 3g bosoter που ειναι για ολες τις εταιρειες αλλα φοβαμαι την ακτινοβολια μεσα στο σπιτι διοτι ειχα ακουσει οτι μπορεις να εμφανισεις καρκινο , θελω να μαθω εαν καποιος που το χρησιμοποιει εχει ακουσει κατι αλλο; ή εαν κανει κακο να το χρησιμοποιουμε ή να το εχουμε κοντα μας;. Σιγουρα και η κεραια του wifi εκπεμπει αλλα αυτη ειναι μικροτερη σε σχεση με τα 5dbι που εχω στο ρουτερ του adsl , στο 3g booster ειναι 3dpi δηλαδη πιο μικρη. Τελος ειχα ακουσει οτι το booster χρησιμοποιει wireless τι σημαινει αυτο;.

Επισης εχω παρατηρησει οτι ασυρματο τηλεφωνο εχει μεγαλυτερη εμβελεια απο ολα το εχω στον 2 οροφο και καλυπτει και ισογειο και πρωτο οροφο κανονικα , μηνπως αυτο ειναι χειροτερο σε εκπομπη ακτινοβολιας ; σε συγκριση με το booster; . που στο ισογειο δεν φτανει το σημα του ή φτανει και χανεται; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω καρτοκινητο What's Up και θελω να αλλαξω τον αριθμο μου. Θα χρειαστει να αγορασω καινουργια καρτα SIM ή μπορω να τον αλλαξω και να κρατησω αυτην που εχω τωρα??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...