Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ τι να σου πω... μπορεί να έχουν αγοράσει λίστες...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Όμως, τα τηλέφωνα 2103500300, 2108006300 επιμένουν (δεν απαντάω) σε έναν αριθμό από 6972 ο οποίος είναι WIND.

 

Δώσε € 1 για να πάρεις το bonus εισερχομένων τότε :D:D

 

Είμαι σίγουρος ότι ξέρουν ότι οι αριθμοί που καλούν δεν είναι Cosmote και πιστεύω ότι αυτό δείχνει και μια ποιότητα στη δουλειά τους.

Πάντως από ότι έχω μάθει οι τηλεφωνικές προσφορές είναι καλύτερες από το να πας σε κατάστημα για νέα σύνδεση ως επι το πλείστον

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα! Καί τί εγινε που πηραν τηλ; Στο κάτω κάτω αν δε ξέρετε τον αριθμό μή τα σηκώνετε! Με δικαστήρια δεν αξίζει να μπλέξει κανείς γι αυτό το λόγο! Αν πάλι ενοχλείται κανείς τόσο πολύ απλά ζητάς το προιστάμενο και του λές να σε σβήσει απτη λίστα! Όμως διαβάστε και τα ψιλά γράμματα σε αυτά που υπογράφετε κατα καιρούς!

 

Μα ποιος μίλησε για δικαστήρια; Υπάρχουν και οι σχετικές Αρχές. Επίσης, όσον αφορά τον προϊστάμενο, δες το αρχικό post. Ζήτησα ευγενικότατα 5 φορές να σταματήσουν κι αυτοί συνέχιζαν. Όπως είπα, κάποια στιγμή σταμάτησαν. Απ' ότι βλέπω όμως, ενοχλούν κι άλλους, συνδρομητές κι άλλων εταιρειών. Για τα συμβόλαια: ο αριθμός που έχω είναι φορητότητα από Wind σε Voda. Δεν θυμάμαι να έδωσα άδεια σε κανέναν να τον δώσει πουθενά (ούτε καν σε κατάλογο δεν άφησα να μπει).

 

Δεν πειράζει όμως, έχεις την γνώμη σου. Ελπίζω ποτέ να μην σου τύχει κάτι παρόμοιο, να τους ζητάς να σταματήσουν κι αυτοί να συνεχίζουν. Στην 5-6 φορές θα είσαι το ίδιο ευγενικός; Το αν θα το σηκώνεις ή όχι, το να θα βάλεις blocker ή όχι, δεν έχει σημασία. Δεν πρέπει να παίρνουν χωρίς άδεια. Τέλος.

 

@LYCABETTUS & Panagioths: Σας παίρνουν/έπαιρναν σε Wind απ'ότι κατάλαβα. Από που σας έλεγαν ότι είναι όμως; Αυτό έχει σημασία. Από την Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα δεν κάνουν προσφορές για φορητότητες πέρα από αυτές που κάνει το δίκτυο γενικά. Οι outsiders κάνουν γιατί τους δίνει το δίκτυο ειδικά προνόμια γιαυτό και οι ιδιοκτήτες franchise και των 3 δικτύων τα έχουν πάρει στο κρανίο γιατί από την αρχή της χρονιάς οι τηλεφωνικές φορητότητες σχεδόν μονοπώλησαν τη μετακίνηση συνδρομητών και το airtime.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω, γιατί μπορεί να χαθεί στο τελευταίο post της προηγούμενης σελίδας:

 

@LYCABETTUS & Panagioths: Σας παίρνουν/έπαιρναν σε Wind απ'ότι κατάλαβα. Από που σας έλεγαν ότι είναι όμως; Αυτό έχει σημασία. Από την Cosmote, σωστά;

 

Επίσης, πήρα τώρα τηλ και στα δύο νούμερα. Ο αυτόματος τηλεφωνητής λέει "Σας ευχαριστούμε που καλέσατε το τμήμα τηλεφωνικής προώθησης προϊόντων και υπηρεσιών της Cosmote" Άρα, δεν υπάρχει αμφιβολία πως είναι της Cosmote (ή συνεργαζόμενοι, αδειοδοτημένοι από την ίδια).

 

Η Cosmote πρέπει να αλλάξει στρατηγική και να ξανακοιτάξει το πόσο ενοχλητική γίνεται...

 

Να σε πάρουν μια φορά και δυο δεν είναι τίποτα. Πριν κανα 5-6μηνο με καλούσαν κάθε μέρα από 2-5 φορές από τα 2 αυτά νούμερα για 3-4 βδομάδες. Καταλαβαίνεις πόσο σπαστικό είναι έτσι;

 

Όμως, τα τηλέφωνα 2103500300, 2108006300 επιμένουν (δεν απαντάω) σε έναν αριθμό από 6972 ο οποίος είναι WIND.

 

Συνήθως δεν το σηκώνω ή παίρνω πίσω για να πω πως δεν ενδιαφέρομαι και να με διαγράψουν από την λίστα. Έχω ζητήσει να μην με ενοχλήσουν ξανά 5 φορές (μετρημένες), κάθε φορά η απάντηση είναι πως δεν θα ξαναπάρουν και κάθε φορά ξαναπαίρνουν.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος μίλησε για δικαστήρια; Υπάρχουν και οι σχετικές Αρχές. Επίσης, όσον αφορά τον προϊστάμενο, δες το αρχικό post. Ζήτησα ευγενικότατα 5 φορές να σταματήσουν κι αυτοί συνέχιζαν. Όπως είπα, κάποια στιγμή σταμάτησαν. Απ' ότι βλέπω όμως, ενοχλούν κι άλλους, συνδρομητές κι άλλων εταιρειών. Για τα συμβόλαια: ο αριθμός που έχω είναι φορητότητα από Wind σε Voda. Δεν θυμάμαι να έδωσα άδεια σε κανέναν να τον δώσει πουθενά (ούτε καν σε κατάλογο δεν άφησα να μπει).

 

Δεν πειράζει όμως, έχεις την γνώμη σου. Ελπίζω ποτέ να μην σου τύχει κάτι παρόμοιο, να τους ζητάς να σταματήσουν κι αυτοί να συνεχίζουν. Στην 5-6 φορές θα είσαι το ίδιο ευγενικός; Το αν θα το σηκώνεις ή όχι, το να θα βάλεις blocker ή όχι, δεν έχει σημασία. Δεν πρέπει να παίρνουν χωρίς άδεια. Τέλος.

 

@LYCABETTUS & Panagioths: Σας παίρνουν/έπαιρναν σε Wind απ'ότι κατάλαβα. Από που σας έλεγαν ότι είναι όμως; Αυτό έχει σημασία. Από την Cosmote;

Ναι έλεγαν οτι σας καλούμε από τα κεντρικά της Κοσμοτέ μπλα μπλα μπλα. Και όταν τους έλεγα οτι καλείται από την Κοσμοτέ ή εκ μέρους της Κοσμοτέ απαντούσαν το 2ο ;-)

 

Γνωρίζετε όσοι έχετε συμβόλαιο οτι στο συμβόλαιο που υπογράφουμε υπάρχει σχετική επιλογή σχετικά με τη μεταβίβαση των προσωπικών μας δεδομένων σε τρίτες εταιρίες με τις οποίες συνεργάζεται το δίκτυό μας και σε περίπτωση που δεν έχουμε τικάρει την επιλογή που λέει οτι ρητά ΔΕΝ συμφωνούμε με τη μετάδοσή τους σε τρίτους τότε είμαστε εκτεθιμένοι ε;

 

Π.χ. στη wind το έχει στη 2η στήλη στο μέσον περίπου:

http://www.wind.com.gr/Images/Kiniti-(1)/Idiwtis/Simvolaia/00001939_Contract_Flat_REVISED.aspx

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι έλεγαν οτι σας καλούμε από τα κεντρικά της Κοσμοτέ μπλα μπλα μπλα. Και όταν τους έλεγα οτι καλείται από την Κοσμοτέ ή εκ μέρους της Κοσμοτέ απαντούσαν το 2ο ;-)

 

Γνωρίζετε όσοι έχετε συμβόλαιο οτι στο συμβόλαιο που υπογράφουμε υπάρχει σχετική επιλογή σχετικά με τη μεταβίβαση των προσωπικών μας δεδομένων σε τρίτες εταιρίες με τις οποίες συνεργάζεται το δίκτυό μας και σε περίπτωση που δεν έχουμε τικάρει την επιλογή που λέει οτι ρητά ΔΕΝ συμφωνούμε με τη μετάδοσή τους σε τρίτους τότε είμαστε εκτεθιμένοι ε;

 

Π.χ. στη wind το έχει στη 2η στήλη στο μέσον περίπου:

http://www.wind.com.gr/Images/Kiniti-(1)/Idiwtis/Simvolaia/00001939_Contract_Flat_REVISED.aspx

 

Δηλαδή είναι κάτι τύποι μέσα στα κεντρικά της Cosmote, που καλούν εκ μέρους της αλλά δεν είναι η Cosmote. Περιπλανώμενοι είναι; :P

 

Όσον αφορά τα συμβόλαια, εγώ σου λέω ακόμη και να μην το έχεις τικάρει. Όταν μετά τους ζητάς να σταματήσουν, πρέπει να σταματάνε ;). Άλλωστε, παρόμοια επιλογή υπήρχε και όταν έκανα το συμβόλαιο για το σταθερό τηλέφωνο μου (Forthnet). Και για κατάλογους κτλ. Τίκαρα το σχετικό κουτάκι αλλά δεν παύουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα να με καλούν από άλλες εταιρείες (On, Vivodi, Hol κτλ) για να μου πουν τι υπέροχα που είναι τα προϊόντα τους. Μάλιστα, πολλοί απο αυτούς με παίρνουν για να μου πουν πως μπορώ να φύγω από τον ΟΤΕ και να μην πληρώνω πια το πάγιο του. Άντε να τους εξηγείς :p. Βέβαια, στο σταθερό, έχω ενεργοποιήσει το μπλοκάρισμα κλήσεων με απόκρυψη που προσφέρει η 4net και έτσι οι περισσότεροι τρώνε πόρτα (κάτι παρόμοιο έχω κάνει και στο κινητό).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

:mad:Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να συμμετάσχω και εγώ ενεργά στην συζήτηση αλλά με την μια έφαγα πόρτα:))) στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281752&page=2

 

δεν ξέρω γιατί,,, αλλά θα συνεχίσω από εδώ …

όντως απαράδεκτο να πέφτει ένα site ηλεκτρονικού καταστήματος για τόσο μεγάλο διάστημα (όσο κακομοιριασμένο και αν είναι ο θεός να το κάνει site) μια και αντιπροσωπεύει μια εταιρία σαν την cosmote… πραγματικά όταν βγαίνει ένα top selling μοντέλο σαν το iphone 4 και σου πέφτει το site πρέπει να στείλεις πολλούς στο σπίτι τους αλλά φαντάζομαι και εγώ ότι δεν έφυγε κανένας…

προσπαθώντας να βρω μια άκρη ώστε να παραγγείλω το iphone μου κάλεσα πάνω από 6 φορές μέχρι να το σηκώσουν στο τηλ επικοινωνίας του e-cosmote.gr 210-2505800 όπου εκεί πραγματικά εκτός από τον βαριεστημένο υπάλληλο που το σήκωσε και με το ζόρι μίλαγε με ύφος καφενείου δεν ήξερε ότι έχει πέσει το site του. Μιλάμε για τούρκικο καφενέ και όχι για e-shop……:mad::ρ

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ τις εντυπώσεις μου;

 

Πήρα από το e-shop της Cosmote πριν σχεδόν 1 μήνα ένα HTC Desire. Αντιμετώπιζε προβλήματα (ναι, είμαι λίγο γκαντέμης. Είχα θέμα και με ένα Milestone). Έκανε συνεχώς restart και fc (ακόμη και με ολοκάθαρο σύστημα). Τους το έστειλα πίσω και μου έστειλαν άλλο. Ποιο είναι το πρόβλημα; Το καινούργιο, παρότι είναι καινούργιο (κάνει μπαμ, και από τα πλαστικά κι από όλα. Το έλεγξα να μην έχει τον παραμικρό κόκκο σκόνης πάνω του/δαχτυλιά κτλ. Όλα τα βιβλιαράκια/καλώδια κτλ ήταν εργοστασιακά τοποθετημένα στις θέσεις τους. Ακόμη και το εξωτερικό του κουτιού ήταν σε πολύ καλή έως άριστη κατάσταση. Μόνο μικροσκόπιο δεν πέρασε :p ) ήρθε με παραβιασμένο το αυτοκόλλητο ασφαλείας, αυτό που γράφει HTC Void (για την ακρίβεια, ήταν κομμένο με μαχαίρι/ψαλίδι, φαινόταν).

 

Σε επικοινωνία μου μαζί τους μου έδωσαν την τραγική εξήγηση πως μπορεί να έλιωσε από την ζέστη (παρότι δεν ήταν λιωμένο, αλλά κομμένο) και ότι το κινητό είναι ολοκαίνουργιο. Η απόδειξη που μου είχαν στείλει ήταν κομμένη για καινούργιο (499 ευρώ), οπότε όσον αφορά το "καινούργιο", τους πιστεύω (δεν νομίζω η Cosmote να κάνει τέτοια παρατυπία και να κόβει κανονικές αποδείξεις για μεταχειρισμένα).

 

Μου είπαν βέβαια να τους το στείλω και να μου φέρουν άλλο. Επειδή όμως δεν έχω άλλη διάθεση να τρέχω με τα κινητά, επειδή μου φάνηκε καινούργιο/άγγιχτο και επειδή μέχρι και σήμερα δουλεύει μια χαρά (ούτε ένα fc ή restart, εκτός από μια φορά που κάτι πήγε λάθος με μια εγκατάσταση), αποφάσισα να το κρατήσω. Αν δώ όμως ότι κάτι δεν πάει καλά (το παραμικρό) έχει φύγει κατευθείαν για αλλαγή.

 

Δεν ξέρω ποιος έκοψε το πλαστικό, πάντως είναι ανεπίτρεπτο να συμβαίνει από μια τέτοια εταιρεία. Πιστεύω πως μάλλον το άνοιξαν εκεί, κάποιος περίεργος υπάλληλος ή κάτι (και πως δεν είναι μεταχειρισμένο που απλώς το έβαλαν στο κουτί. Είπαμε, με το παραμικρό, έφυγε :p).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

φετος που πηρα επιδοτηση πηγα σε καταστημα oteshop καθοτι ειχαν ετοιμοπαραδωτο το samsung galaxy s που ηθελα!!!:)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι ομως πως θα εχουν την ιδια αποθηκη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω έχουν διαφορετικές αποθήκες διότι είναι διαφορετικές αλυσίδες καταστημάτων και είναι και ηλεκτρονικό κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

:mad:Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να συμμετάσχω και εγώ ενεργά στην συζήτηση αλλά με την μια έφαγα πόρτα:))) στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281752&page=2

 

δεν ξέρω γιατί,,, αλλά θα συνεχίσω από εδώ …

όντως απαράδεκτο να πέφτει ένα site ηλεκτρονικού καταστήματος για τόσο μεγάλο διάστημα (όσο κακομοιριασμένο και αν είναι ο θεός να το κάνει site) μια και αντιπροσωπεύει μια εταιρία σαν την cosmote… πραγματικά όταν βγαίνει ένα top selling μοντέλο σαν το iphone 4 και σου πέφτει το site πρέπει να στείλεις πολλούς στο σπίτι τους αλλά φαντάζομαι και εγώ ότι δεν έφυγε κανένας…

προσπαθώντας να βρω μια άκρη ώστε να παραγγείλω το iphone μου κάλεσα πάνω από 6 φορές μέχρι να το σηκώσουν στο τηλ επικοινωνίας του e-cosmote.gr 210-2505800 όπου εκεί πραγματικά εκτός από τον βαριεστημένο υπάλληλο που το σήκωσε και με το ζόρι μίλαγε με ύφος καφενείου δεν ήξερε ότι έχει πέσει το site του. Μιλάμε για τούρκικο καφενέ και όχι για e-shop……:mad::ρ

 

Η αλήθεια δυστυχώς πονάει και φαίνεται ότι δεν είμαστε μόνοι μας στο σύμπαν ή στο φόρουμ (και ο νοών νοείτω).

Η εμπειρία σου απλά επιβεβαιώνει πόσο... κάκιστα ελληνική και δημοσιουπαλληλική μπορεί να είναι η νοοτροπία ακόμα και σε ένα e-shop!

Κρίμα γιατί δεν συνάδει με τη νο1 εταιρεία... Και φυσικά είμαι και εγώ σίγουρος ότι κανείς δεν πήγε σπίτι του, αντίθετα μάλιστα μπορεί και να είπε την... άποψή του...

Δεν είναι ανάγκη να κλειδώνεται κάθε θέμα που μπορεί να θίγει -όταν τεκμηριωμένα το κάνει - εταιρείες...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια δυστυχώς πονάει και φαίνεται ότι δεν είμαστε μόνοι μας στο σύμπαν ή στο φόρουμ (και ο νοών νοείτω).

Η εμπειρία σου απλά επιβεβαιώνει πόσο... κάκιστα ελληνική και δημοσιουπαλληλική μπορεί να είναι η νοοτροπία ακόμα και σε ένα e-shop!

Κρίμα γιατί δεν συνάδει με τη νο1 εταιρεία... Και φυσικά είμαι και εγώ σίγουρος ότι κανείς δεν πήγε σπίτι του, αντίθετα μάλιστα μπορεί και να είπε την... άποψή του...

Δεν είναι ανάγκη να κλειδώνεται κάθε θέμα που μπορεί να θίγει -όταν τεκμηριωμένα το κάνει - εταιρείες...

 

Είναι προφανές ότι όταν μια εταιρία έχει ένα πολύ όμορφο e-shop όπως το http://www.oteshop.gr και το site του ΓΕΡΜΑΝΟΥ δεν έχει κανένα νόημα να συντηρείς κάτι τόσο άθλιο σε εμφάνιση και εξυπηρέτηση (συγκριτικά) όπως το e-cosmote.gr παρά για να καλύπτεις και να βολεύεις δικού σου ανίκανους…… (κλασικά εικονογραφημένα)!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει συνδεθεί πρόσφατα στο συγκεκριμένο πρόγραμμα αν η συσκευή που δίνεται είναι η ZTE RL400 με την αποσπώμενη κεραία.
Link to comment
Share on other sites

Δίνονται το Ericsson G30, το ΖΤΕ WF630 και ένα της Panasonic. Αυτό της ZTE δεν έχει αποσπώμενη κεραία, μόνο το Ericsson.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ UniqueGR !

Μάλλον θα την αγοράσω από αλλού τη συσκευή, να γλιτώσω και τη 12μηνη δέσμευση

Link to comment
Share on other sites

Στο twitter γράφτηκε αυτό

Είσαι φοιτητής; Έλα από 20.09.10 με «το πάσο σου» στον ΓΕΡΜΑΝΟ & κέρδισε τα έξοδά σου για 1 χρόνο & ακόμη χιλιάδες δώρα!

ξερει κανείς τπτ παραπάνω?

 

edit

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?currentCMSCategoryId=601&id=1401

Edited by aGka8l
Link to comment
Share on other sites

σε κινητό με edge, βιντεοκλήσεις μπορούν να γίνουν ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι!

Παρατηρησα κι εγω το σηματακι του Edge στο κινητο μου, οταν ημουν στο μετρο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 λύσεις για το τηλεφωνικό spamming:

 

1. βάζετε αθόρυβο ringtone για το συγκεκριμένο αριθμό που σας παίρνει. Έτσι δεν θα το ακούτε μεν όταν σας καλεί αλλά πιθανότατα να συνεχίσουν να παίρνουν ες αεί.

 

2. Το σηκώνετε και λέτε "Αστυνομικό τμήμα (+περιοχή)" (Ισχύει η μεταφορά αριθμ. κινητ. για επείγουσες ανάγκες ---> υπηρεσιακό τηλέφωνο τμ. Ασφάλειας). Εάν δεν σας το κλείσουν με το που ακούσουν Α.Τ. και τους εξηγήσετε ότι το τηλ. είναι υπηρεσιακό (βλπ. παραπάνω), ΔΕΝ θα ξαναπάρουν ποτέ, τουλάχιστον από το συγκεκριμένο νούμερο...

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη αυτο το αρθρο-σχολιο ενος αναγνωστη θελω να ρωτησω εαν εχει τυχει κ σε καποιον αλλον εκτος απο τον χρηστη που εγραψε το παραπανω σχολιο στο μπλογκ...

 

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/09/cosmote_7065.html#more

να πω οτι κ σε εμενα εχει σταλλει το παραπανω μηνυμα 2-3 φορες αλλα εχω συνδεση κ δεν ξερω ακομα αν θα ειναι χρεωσιμα...

Edited by snas
Keep The Scene UP...
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη αυτο το αρθρο-σχολιο ενος αναγνωστη θελω να ρωτησω εαν εχει τυχει κ σε καποιον αλλον εκτος απο τον χρηστη που εγραψε το παραπανω σχολιο στο μπλογκ...

 

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/09/cosmote_7065.html#more

να πω οτι κ σε εμενα εχει σταλλει το παραπανω μηνυμα 2-3 φορες αλλα εχω συνδεση κ δεν ξερω ακομα αν θα ειναι χρεωσιμα...

 

Ναι και εγω θέλω να καταγγείλω ότι μου κάνουν χρεωσιμες αναπάντητες.

 

Νομίζω ότι Έχουμε ξεφύγει με τις καταγγελειες εντελώς. Απλά δεν παίζει αυτο. Στέλνεις μήνυμα για να πάρεις μέρος. Όσα μηνύματα τόσες και οι συμμετοχές. Τα μηνύματα που λαμβάνει ο συνδρομητής απο το τρομακτικό με βάση την ΚΟΙΝΗ λογική δεν χρεώνονται. Είναι διαφημιστικά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο θελω να πιστευω κ εγω...

απο την αλλη, οποιος θελει μπορει να γραψει στο μπλογκ κ ανωνυμα...

Keep The Scene UP...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...