Jump to content

Nέος υπολογιστής / Αναβάθμιση: Σύνθεση, προτάσεις, αγορές, ερωτήσεις


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και με ενα 650αρι θα εισαι μια χαρα.

 

Συγκεκριμενα θα επερνα αυτο το full modular...

 

http://www.e-shop.gr/be-quiet-power-zone-650w-p-PER.641224

 

Βεβαια στα 750w παιζει και αυτο

 

Evga supernova g2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια επειδη το συζηταω το θεμα με διαφορους μηπως ειναι υπερβολη να φτασω στα 700 ευρω για ενα πυργο?ειδα laptop 760 ι7 επεξεργαστη και 8 gb ram ξερω αλλο laptop αλλο pc.σκεφτομαι να κατεβαζω λιγο το budget ενα λιγο φτηνοτερο κουτι και οτι μπορω να κουτσουρεψω.δεν υπαρχει και χρημα για ξοδεμα γιαυτο το ψυριζω τοσο θα κανω μια ερευνα λιγο να δω και θα σας δειξω τι θα βγαλω να μ πειτε αποψεις
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μολις ανοιξα το παλιο μ pc εχω αυτο το τροφοδοτικο μεσα http://www.anandtech.com/show/2697/18 αμα το βαλω στο καινουργιο με τα δεδομενα οτι δε παιζω games και δε θα βαλω καρτα γραφικων δε θαναι κομπλε για τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρόνια το έχεις; Αμαρτία καινούργιο μηχάνημα να βάζεις φτηνό η παλιό τροφοδοτικό

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 3-4; Αν ναι, πάρε καινούργιο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να κανω δωρακι αυτο εδω το laptop http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-asus-f555la-xx275h-156-mayro/prod6850135pp/ και θελω την γνωμη σας. Ο i3 ειναι πλεον παλιός ή θα ειναι μια χαρα για εναν μεσο χρήστη; ;;;
Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους χθες ηρθε το κουτι μου κοκκινο Nzxt Phantom 530 και πριν λιγες ωρες τα καταφερα και το εστησα και τελειωσα μετα απο 6 ωρες περα απο τους δικους του ανεμιστηρες εβαλα 2 blue led fan 200mm επανω ενα μπλε led fan 120mm κατω και 1 140mm blue led διπλα στο κλουβι των δισκων στη θεση που εχει για να χτυπαει στη καρτα γραφικων επισης στην ψυκτρα huper 212 evo ποτυ φοραω εκτος απο το στοκ ανεμιστηρα που εχει εβαλα αλλον εναν 140mm απο την αλλη. Αυτη τη στιγμη βλεποντας ταινιες και σερφαροντας ο επεξεργαστης ειναι στους 7 βαθμους κελσιου, Απο αυριο θα δω πως παει και με παιχνιδια.
Link to comment
Share on other sites

7 βαθμους ;

 

Και εγώ αναρωτιέμαι 7 βαθμούς??, μάλλον 17 πρέπει να έιναι.

 

οχι καλα ακουσατε 7 βαθμοι οριστε και τα πειστηρια και αυτο εχοντας σε χαμηλες στροφες απο την επιλογη τoy fan controller του κουτιου οταν το βαζω στο γρηγορο ειδα και 6 και 5 βαθμους

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Amd κιόλας; Δε ξέρω με ανεμιστήρα αν γίνεται καν να είναι χαμηλότερη από το περιβάλλον

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Amd κιόλας; Δε ξέρω με ανεμιστήρα αν γίνεται καν να είναι χαμηλότερη από το περιβάλλον

Σωστά λες,

ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ.

 

Εδώ και με υδρόψυξη που δούλευα χρόνια, στην αρχή ήταν 7 βαθμούς, μετά 5 λεπτά χρήσης πήγαινε στους 20 βαθμούς.

 

Προφανώς έχει λάθος ο αισθητήρας στην μέτρηση.

Εκτός αν το Pc βρίσκεται στο μπαλκόνι.

Να χρησιμοποιούμε και κοινή λογική παίδες

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

λέω να πάρω νέο υπολογιστή να παίζει πανω στην νέα 50 τηλεόρασή μου.

 

θέλω έναν ssd

και χώρο για τουw hdd που ήδη εχω.

το μηχάνημα κυρίως ειναι για ταινίες 720 / 1080 σειρές

και θα ηθελα να επαιζα και κάνα παιχνιδάκι στυλ batman arkham city / origins κλπ.

θα ηθελα 8gb usb3

κουτί εχω ένα παλιό soprano και ένα ακόμα πιο παλιό που ήταν ωραίο και ευρύχωρο αλλά δεν το θυμαμαι τώρα...

ακούω όμως προτάσεις και για case τροφοδοτικό.

budget κάνα 500

και έτοιμες λύσεις απο πλαίσιο πχ δεν με χαλάνε...

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Σε ψυγειο το εχεις; Ειναι δυνατο να ειναι τοσο χαμηλωτερη απο την θερμοκρασια περιβαλοντος;

 

Απλα το κουτι που καποιοι το λεγανε ακριβο αξιζει και τη τελευταια του δεκαρα και βεβαια ψυκτρα hyper 212 evo και ολοι οι υπολοιποι ανεμιστηρες που προσεθεσα ολα αυτα μαζι δινουν αυτο το αποτελεσμα. Μια ακομα υποσημειωση για οσους λεγανε για τα κουτια fazn εψαξα και δεν βρηκα πουθενα στο ιντερνετ εταιρεια fazn οποτε υποψιαζομαι οτι ειναι Turbo-x μετονομασμενα να το εχετε στο νου σας οσοι αγοραζεται δυστυχώς απο πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενάντια στους νόμους της φυσικής, το κουτί δε θα σε βοηθήσει σε αυτό :p μόνο κάποια υδροψυξη

 

ακούω όμως προτάσεις και για case τροφοδοτικό.

budget κάνα 500

και έτοιμες λύσεις απο πλαίσιο πχ δεν με χαλάνε...

Κουτί δες το Thermaltake Commander MS-1 η κάπως έτσι, στα 30-35€ Σκρουτζ. Τρομερό για τα χρήματα του

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα το κουτι που καποιοι το λεγανε ακριβο αξιζει και τη τελευταια του δεκαρα και βεβαια ψυκτρα hyper 212 evo και ολοι οι υπολοιποι ανεμιστηρες που προσεθεσα ολα αυτα μαζι δινουν αυτο το αποτελεσμα. Μια ακομα υποσημειωση για οσους λεγανε για τα κουτια fazn εψαξα και δεν βρηκα πουθενα στο ιντερνετ εταιρεια fazn οποτε υποψιαζομαι οτι ειναι Turbo-x μετονομασμενα να το εχετε στο νου σας οσοι αγοραζεται δυστυχώς απο πλαισιο.

Δεν γίνεται να έχεις τέτοιες θερμοκρασίες με ανεμιστήρες. Ο σενσορας πρέπει να έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας λέω να αγοράσω λαπτοπ αλλά δεν ξέρω πιο το dell Alienware η το MacBook pro πιο πολύ το θέλω για internet κανένα YouTube και για league of legends
Link to comment
Share on other sites

@Misosantouits

Αν το θέλεις για απλή χρήση δεν πας σε Alienware η MacBook.

Δες αυτό DELL Ispiron 3442 Επεξεργαστής I5-4210U Ram 4GB Σκληρός δίσκος 1TB

Χρηματικό όριο???

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...