Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Πόσα έχετε δώσει για κλήσεις;


aggelopas
 Κοινοποίηση

Ποσα εχετε δωσει για κλησεις?  

117 members have voted

  1. 1. Ποσα εχετε δωσει για κλησεις?

    • 'Εως 50€ Breakfast
      14
    • 'Εως 100€ Να τα μας αρχίζουμε...
      26
    • Έως 300€ Πελάτης πλέον...
      8
    • More??!! Βασικος χρηματοδοτης των bonus τροχαιατζηδων...
      17
    • Δεν έχω πληρώσει ποτέ! (εξυπακουεται κατοχη οχηματος & διπλωματος για να απαντησετε στην ερωτηση 5)
      52


Recommended Posts

Με σταμάτησαν για ζώνη και μου είπαν ότι το πρόστιμο είναι 350 ευρώ :eek: και 10 μέρες αφαίρεση διπλώματος. Ευτυχώς ο αστυνομικός μου έκοψε μια κλήση μόνο για 30 ευρώ γιατί του είπα ότι χρειάζομαι το δίπλωμα. Αλλά αυτό έίναι άσχετο, ευτυχώς που ήταν καλός άνθρωπος.

Αυτό που αναρωτιέμαι εγώ: 350 ευρώ και αφαίρεση διπλώματος για μη χρήση ζώνης, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???

Είναι προφανές ότι είναι καθαρά εισπρακτικό το μέτρο. Και αυτό να το καταλάβω (κράτος είναι, άμα δεν κλέψει τους πολίτες τι κράτος θα ήταν?). Αυτό που δεν καταλαβαίνω με τίποτα είναι η αφαίρεση διπλώματος. Δηλαδή όταν δεν φοράω ζώνη είμαι πιο επικίνδυνος οδηγός ενώ όταν φοράω είμαι πιο ασφαλής για τους άλλους?? Είναι εντελώς τραγικό αυτό. Γνωρίζει κανείς αν στις άλλες χώρες σε γράφουν για μη χρήση ζώνης;

:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 107
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με σταμάτησαν για ζώνη και μου είπαν ότι το πρόστιμο είναι 350 ευρώ :eek: και 10 μέρες αφαίρεση διπλώματος. Ευτυχώς ο αστυνομικός μου έκοψε μια κλήση μόνο για 30 ευρώ γιατί του είπα ότι χρειάζομαι το δίπλωμα. Αλλά αυτό έίναι άσχετο, ευτυχώς που ήταν καλός άνθρωπος.

Αυτό που αναρωτιέμαι εγώ: 350 ευρώ και αφαίρεση διπλώματος για μη χρήση ζώνης, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???

Είναι προφανές ότι είναι καθαρά εισπρακτικό το μέτρο. Και αυτό να το καταλάβω (κράτος είναι, άμα δεν κλέψει τους πολίτες τι κράτος θα ήταν?). Αυτό που δεν καταλαβαίνω με τίποτα είναι η αφαίρεση διπλώματος. Δηλαδή όταν δεν φοράω ζώνη είμαι πιο επικίνδυνος οδηγός ενώ όταν φοράω είμαι πιο ασφαλής για τους άλλους?? Είναι εντελώς τραγικό αυτό. Γνωρίζει κανείς αν στις άλλες χώρες σε γράφουν για μη χρήση ζώνης;

δεν ξερω αν εχεις χτυπησει ποτε δυνατα με αμαξι η μηχανη,τοτε θα καταλαβεις την χρησιμοτητα της ζωνης & του κρανους..δεν το ευχομαι,προς θεου...:X παρ ολα αυτα ειναι πολλα τα λεφτα αλλα νομιζω οτι αξιζει να τσαλακωσουμε το πουκαμισο και να χαλασουμε το μαλλι μας για να σωθουμε.....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχεις χτυπησει ποτε δυνατα με αμαξι η μηχανη,τοτε θα καταλαβεις την χρησιμοτητα της ζωνης & του κρανους..δεν το ευχομαι,προς θεου...:X παρ ολα αυτα ειναι πολλα τα λεφτα αλλα νομιζω οτι αξιζει να τσαλακωσουμε το πουκαμισο και να χαλασουμε το μαλλι μας για να σωθουμε.....

 

Χα χα χα, άσχετο! Μάλλον δεν κατάλαβες τι λέω. Συμφωνώ σ' αυτά που λες για τη χρησιμότητα της ζώνης. Γενικά φοράω ζώνη και όταν με σταματήσανε μόλις είχα ξεπαρκάρει από το supermarket. Αυτό που λέω είναι γιατί να σου παίρνουν το δίπλωμα;;; Δηλαδή μόλις βάλω ζώνη έχω λιγότερες πιθανότητες για τρακάρισμα; Όταν είσαι μεθυσμένος ή τρέχεις ή περνάς με κόκκινο, γι' αυτό σου παίρνουν το δίπλωμα, για να προστατέψουν την κοινωνία από σένα. Όταν δεν φοράς ζώνη, γιατί;;;;

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα, άσχετο! Μάλλον δεν κατάλαβες τι λέω. Συμφωνώ σ' αυτά που λες για τη χρησιμότητα της ζώνης. Γενικά φοράω ζώνη και όταν με σταματήσανε μόλις είχα ξεπαρκάρει από το supermarket. Αυτό που λέω είναι γιατί να σου παίρνουν το δίπλωμα;;; Δηλαδή μόλις βάλω ζώνη έχω λιγότερες πιθανότητες για τρακάρισμα; Όταν είσαι μεθυσμένος ή τρέχεις ή περνάς με κόκκινο, γι' αυτό σου παίρνουν το δίπλωμα, για να προστατέψουν την κοινωνία από σένα. Όταν δεν φοράς ζώνη, γιατί;;;;

 

Πιθανώς για να σε αναγκάσουν να την φοράς ακόμα κι αν δεν το θέλεις.Όπως και να 'χει για καλό είναι πάντως.

θα 'χει ενδιαφέρον όντως να μαθαίναμε πόσο είναι το πρόστιμο για την ζώνη στο εξωτερικό αν και εκεί φαντάζομαι οι οδηγοί δεν χρειάζονται μπαμπούλα πάνω από το κεφάλι τους για να κάνουν το αυτονόητο.Εμείς εδώ έχουμε μάθει να κάνουμε ή να μην κάνουμε πράγματα στην οδήγηση ανάλογα με το τι και πόσο θα πληρώσουμε αν τα κάνουμε..Πάει περίπατο η ζωή μας η ασφάλειά μας,η ασφάλεια των άλλων κλπ.Γι' αυτό ο νομοθέτης έχει ορίσει τόσο ακριβά πρόστιμα.

Link to comment
Share on other sites

Για σας σημερα το πρωι με σταματησαν και μου ειπαν γιατι δεν εχω καθρευτες στο μηχανακι και τους λεω οτι δεν ειχε απο τοτε που το αγορασα μετα μου ελεξαν ολο το μηχανακι και μου ειπαν 50ε προστιμο γιατι δεν εχω καθρευτες και τους λεω 50ε για καθρευτες και με λενε ναι και μαφισν να φηγω. Τωρα εγω ρωταω εδω 50ε μονο για καθρευτες και διπλομα ειχε και ολα τα χαρτια και κρανος φορουσα.

Αμα εγγραψα σε λαθος τοπικ πειτε μου:O

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με σταμάτησαν για ζώνη και μου είπαν ότι το πρόστιμο είναι 350 ευρώ :eek: και 10 μέρες αφαίρεση διπλώματος. Ευτυχώς ο αστυνομικός μου έκοψε μια κλήση μόνο για 30 ευρώ γιατί του είπα ότι χρειάζομαι το δίπλωμα. Αλλά αυτό έίναι άσχετο, ευτυχώς που ήταν καλός άνθρωπος.

Αυτό που αναρωτιέμαι εγώ: 350 ευρώ και αφαίρεση διπλώματος για μη χρήση ζώνης, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???

Είναι προφανές ότι είναι καθαρά εισπρακτικό το μέτρο. Και αυτό να το καταλάβω (κράτος είναι, άμα δεν κλέψει τους πολίτες τι κράτος θα ήταν?). Αυτό που δεν καταλαβαίνω με τίποτα είναι η αφαίρεση διπλώματος. Δηλαδή όταν δεν φοράω ζώνη είμαι πιο επικίνδυνος οδηγός ενώ όταν φοράω είμαι πιο ασφαλής για τους άλλους?? Είναι εντελώς τραγικό αυτό. Γνωρίζει κανείς αν στις άλλες χώρες σε γράφουν για μη χρήση ζώνης;

 

 

δεν ειναι ακριβως ετσι....αν ερθω εγω απο το απεναντι ρευμα και σκασω πανω σου και παθεις κατι σοβαρο θα βρεθω μπλεγμενος για μια ζωη...ποσο μαλλον αν δεν τα καταφερεις...(χτυπα ξυλο....)

και απο την αλλη τι φταιμε ολοι να πληρωνουμε το ταμειο σου (οποιουδηποτε δηλαδη) για να σε συντηρει μια ζωη;;ξεχωρα απο τα εξοδα για αποκατασταση κτλ κτλ....

μια χαρα μετρο ειναι....και 800 euro να πηγαινε και αφαιρεση του διπλωματος για 1 χρονο παλι συμφωνος θα ημουν...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Για σας σημερα το πρωι με σταματησαν και μου ειπαν γιατι δεν εχω καθρευτες στο μηχανακι και τους λεω οτι δεν ειχε απο τοτε που το αγορασα μετα μου ελεξαν ολο το μηχανακι και μου ειπαν 50ε προστιμο γιατι δεν εχω καθρευτες και τους λεω 50ε για καθρευτες και με λενε ναι και μαφισν να φηγω. Τωρα εγω ρωταω εδω 50ε μονο για καθρευτες και διπλομα ειχε και ολα τα χαρτια και κρανος φορουσα.

Αμα εγγραψα σε λαθος τοπικ πειτε μου:O

ευχαριστω

 

Σ' άφησαν να φύγεις=δεν σου έκοψαν κλήση δηλαδή;Πως θα πληρώσεις τα 50€;

Δεν θυμάμαι κιόλας αν όντως υπάρχει ποινή για μη ύπαρξη καθρεφτών,γιατί αν δεν υπάρχει τότε μάλλον ήθελαν να σε ψαρώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σιγουρα.Εχω ακουσει πολλους που τους εχουν γραψει για αυτο το λογο.Μαλλον σου ειπαν οτι εχει 50 ευρω προστημο για να τους βαλεις και καλα στο μελλον
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...