Jump to content

Πόσες φορές έχετε ευχηθεί να μην είχατε κινητό?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφορμη για αυτο το θεμα μου δινουν διαφορες καταστασεις που λεμε σε ανεπιθυμητους τυπους ''εχω δουλεια τωρα'',''τελειωνει η μπαταρια'' :p ,''δεν εχω μοναδες''κλπ...Ποσες φορες δεν μας εχει τυχει να αναπολουμε τις...παλιες εποχες,οταν δεν υπηρχαν κινητα & μπορουσαμε να εξαφανιστουμε για λιγες μερες χωρις να μας παρει κανεις ειδηση?Ειδικα τωρα με τις διακοπες,δεν ειναι ξενερωμα να σε διακοπτουν απο ωραιες στιγμες για να σου υπενθυμισουν δουλειες,υποχρεωσεις που περιμενουν κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Αναμφιβολα παντα μπορεις να κλεισεις το κινιτο σου. Εγω αυτο που εχω ΜΙΣΙΣΕΙ πολλεσ φορες ειναι το delivery report των μυνηματων. Δε θελω να ξερει καποιος ποτε ανοιξα το τηλεφωνο μου και ειδα το μυνημα του....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 λύσεις.

Μια όπως είπε ο KostasV και η δεύτερη να πετάξεις το κινητό στην θάλασσα μόλις διακόψει ο ενοχλητικός την ηρεμία των διακοπών σου :) :) :) : ;)

 

Όσον αφορά αυτό με τα μυνήματα, νομίζω στα μμς υπάρχει δυνατότητα επιλογής του report, στα ριμάδια τα sms όμως... αντε να βγάλουνε να δεις γλέντια μετά.

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές έχω λάβει τον λογαριασμό από την εταιρία κινητής τηλεφωνίας που ανήκω :p
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ευχηθεί κάτι τέτοιο,τουλάχιστον όχι ακόμα...:o

όσον αφορά αυτούς που δεν πάω,απλά δεν το σηκώνω...:)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο με τον Nikos_S3 :lol: Παλιότερα είχα τέτοια ζόρια με το κινητό, με έπαιρναν και έλεγα διάφορα έχω δουλειά, δεν μπορώ κτλ. Τώρα απλά δεν το σηκώνω. Και όταν μου λέει : μα σε πήρα τηλέφωνο, πού ήσουν, τους λέω σπίτι το είχα αφήσει, ή το είχα στο αθόρυβο κτλ και ότι θέλει ας πιστέψει, λίγο με νοιάζει. Έτσι και αλλιώς για να μη θέλω να του μιλήσω πάει να πέι ότι είναι το λιγότερο ενοχλητικός, οπότε λίγο με νοιάζει τι θα πιστέψει. ;)

 

Το παραδέχομαι όμως, πολλές φορές κοιτάω τον τοίχο και τελευταία στιγμή ΔΕΝ το πετάω το ρημάδι να γίνει 1.000.000 κομματάκια... Έχω έρθει και σε αυτό το σημείο...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σβύνεις το όνομά του από τον κατάλογο και ησυχάζεις. Όταν αρχίσεις, στα τηλεφωνήματα που κάνει, να του απαντάς "Ποιος είναι;" και "Εμπρός;", δεν μπορεί να είναι τόσο ηλίθιος ώστε να μην καταλάβει τίποτα!!

 

Όπως επίσης και στα SMS, αν σου στέλνει sms τύπου "Έλα, γειά!" του απαντάς "Γειά και σε σένα! Ποιος είσαι; Γιατί δεν σε ξέρω;".. :whistle:

 

Τουλάχιστον σε μένα, όσες φορές το έχω κάνει, έχει δουλέψει. Και σε τηλεφωνήματα, αλλά και σε μηνύματα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργείς μια επαφή (αν δεν έχει blacklist το κινητό σου), την ονομάζεις ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΙ και καταχωρεις τα νούμερα τους. ;".. ;".. ;".. ;"..

Και δεν τους απαντάς ποτέ :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

όσες φορές αρχίζουν να αναρωτιούνται οι γονείς μου που είμαι πάλι ... Τι κάλα ήταν χωρίς κινητά... Επίσης μερικές φορές που κάποια άτομα που δεν έχουν τι να κάνουν κ κάνουν αναπάντ. με απόκρυψη κάτα τις 4 το βράδυ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

όσες φορές αρχίζουν να αναρωτιούνται οι γονείς μου που είμαι πάλι ... Τι κάλα ήταν χωρίς κινητά... Επίσης μερικές φορές που κάποια άτομα που δεν έχουν τι να κάνουν κ κάνουν αναπάντ. με απόκρυψη κάτα τις 4 το βράδυ...

 

 

Ο κόσμος Αντώνη μου, στις 4 το πρωί, το κινητό του το έχει κλειστό!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SNikolaidis

 

Ο κόσμος Αντώνη μου, στις 4 το πρωί, το κινητό του το έχει κλειστό!! :lol:

 

 

ο normal κόσμος το έχει κλειστό άρα όχι εγώ!!!! :p

άμα ήταν χωρίς απόκρυψη δεν θα είχα πρόβλημα.... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SNikolaidis

 

Σβύνεις το όνομά του από τον κατάλογο και ησυχάζεις. Όταν αρχίσεις, στα τηλεφωνήματα που κάνει, να του απαντάς "Ποιος είναι;" και "Εμπρός;", δεν μπορεί να είναι τόσο ηλίθιος ώστε να μην καταλάβει τίποτα!!

 

Όπως επίσης και στα SMS, αν σου στέλνει sms τύπου "Έλα, γειά!" του απαντάς "Γειά και σε σένα! Ποιος είσαι; Γιατί δεν σε ξέρω;".. :whistle:

 

Τουλάχιστον σε μένα, όσες φορές το έχω κάνει, έχει δουλέψει. Και σε τηλεφωνήματα, αλλά και σε μηνύματα. ;)

 

Τι γινεται ομως αν καποιος/α συνεχιζει να ενοχλει?Κανεις παλι το χαζο ή τον/την διαολοστελνεις και τελειωνεις?Αυτο που θελω να πω ειναι οτι παλιοτερα οταν δεν υπηρχαν κινητα δεν υπηρχε ολη αυτη η πιεση ''που ησουν'' ''γιατι δε το σηκωνες'' κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινές δεν με ενοχλεί πλέον, είναι μπελάς αλλά δεν γίνεται χωρίς αυτό.

 

Τα Σαββατοκύριακα μου την δίνει, που μπορεί να το χρειάζεσαι ως συσκευή για παν ενδεχόμενο, αλλά όταν το ανοίγεις, υπάρχουν και μηνύματα που δεν θα ήθελες να τα δεις αυτές τις 2 ημέρες ξεκούρασης (υποτίθεται). Το κακό είναι ότι καταλαβαίνουν αυτοί που δεν θέλεις να σε ενοχλήσουν Σαββατοκύριακο, ότι το άνοιξες το κινητό και μετά... ο μπελάς έρχεται μόνος του.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Για μένα υπάρχουν 2 λυσεις. Πριν παρω το p800, εφτιαξα στο ζ7 μου μια ομαδα με τους δικους μου ανθρωπους και μια με τους υπολοιπους αριθμούς. Oπότε οταν δεν ήθελα να με ενοχλούν απλά δεχόμουν κλήσεις μονο απο την ομαδα των φιλων οι οποίοι δεν ενοχλούν.

Tωρα πια εχω 2 νούμερα κι ετσι εχω δωσει το ενα στους δικους μου και το παλιο οταν δεν γουσταρω το κλείνω.

Link to comment
Share on other sites

O κολλητός μου είχε χτυπήσει άσχημα το πόδι του πριν πολύ καιρό με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κοιμηθεί. Ο πάλιο φούστης με βασάνιζε για καμια εβδομάδα κανοντας μου αναπ. στις 4 το πρωι.. :devil:

 

παντα αφήνω ανοιχτό το κινητό.. :worry:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όταν δεν θέλω να με ενοχλούν το κλείνω. Έτσι διατηρώ την ψυχική μου ηρεμία. Όσον αφορά τα μηνύματα και τις αναφορές παράδοσης, αν δε θέλω να απαντήσω δεν απαντάω. Κι όποιος θέλει ας με πάρει τηλέφωνο να του πώ γιατί δεν απάντησα...

 

Life is sooooooo simple... :-)

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον valerio

 

Εγώ πάλι όταν δεν θέλω να με ενοχλούν το κλείνω. Έτσι διατηρώ την ψυχική μου ηρεμία. Όσον αφορά τα μηνύματα και τις αναφορές παράδοσης, αν δε θέλω να απαντήσω δεν απαντάω. Κι όποιος θέλει ας με πάρει τηλέφωνο να του πώ γιατί δεν απάντησα...

 

Life is sooooooo simple... :-)

 

 

Mpa to problhma den einai oti barieme na grapso SMS. To problhma einai oi me to poy anoi3o to thlefono kai erthei ston allo / allh h anafora: Ntriiiiiiiin... Ela!!!!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MiKe-Dee

 

 

 

παντα αφήνω ανοιχτό το κινητό.. :worry:

 

 

 

κι εγώ, όταν με πάρει κανείς μετά τις 1-2 ξημερώματα φοβάμαι να τ'απαντήσω :blink: :'( :p

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ποτέ δεν έχω πει ποτέ απ' όσο θημάμαι να μην είχα κινητό. Αντιθέτος υπάρχουν φορές που έχω πει: Να το είχα μαζί μου τώρα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

εγω οσο περνα ο καιρος ολο και πιο συχνα...ημουν για 5 ημερες σε παραθαλλασιο μερος που δεν ειχα σημα και ημουν μια χαρα....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...