Jump to content

Πόσες φορές έχετε ευχηθεί να μην είχατε κινητό?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν τρώω ή γενικά κάθομαι κάπου και το κινητό δεν είναι κοντά και χτυπάει... Βαριέμαι !

Κατά τα άλλα και εγώ αποζητώ μερικές ώρες ηρεμίας μέσα στην ημέρα όπου το παρατάω κάπου για να μην το ακούω. Το βράδυ εννοείται κλειστό.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλεί όταν είμαι στο δρόμο στο τρέξιμο και τότε αρχίζουν όλοι να μου τηλεφωνούν. Τις άλλες ώρες, αν δεν μπορώ, απλά δεν το σηκώνω. Όποιος θέλει να μου μιλήσει, ξαναπαίρνει. Όταν κοιμάμαι, εννοείται ότι το κλείνω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα. Φεύγω κάπου εκδρομή, δε θέλω επικοινωνίες --κυρίως με γονείς "έλα, τι κάνεις?πως περνάς--πριν μια ωρα εφτασα!--πως είναι ο καιρός?να φοράς ζεστά ρούχα μη κρυώσεις--40 βαθμοί έξω!!-- :mad: " Μου χε τύχει σκηνικό πριν κανα μήνα, να έχω φύγει για 2 μέρες και η μάνα μου να με εχει τρελλάνει στα μηνύματα ότι την έχω ξεχάσει και στις αναπάντητες. Όταν τελικά το σήκωσα την έβρισα και μετά έκλεισα το κινητό!!! Έλεος πια!
Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη λύση είναι να το κλείσεις. Αν το έχεις ανοικτο και ΔΕΝ θες να απαντήσεις στα τηλέφωνα της SE αν πατήσεις το 'C' διακόπτεται ο ήχος κλήσης, και ουσιαστικά δεν απαντάς χωρίς να το κλείσεις στη μούρη

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντα και η δόνηση. Πάντως και τα nokia το κάνουν αυτό, όταν χτυπάει το κινητό, υπάρχει η επιλογή σίγαση.
Link to comment
Share on other sites

Αθορυβο και στην δονηση και ετσι αστο να χτυπαει...

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον `trapped

 

κι εγώ, όταν με πάρει κανείς μετά τις 1-2 ξημερώματα φοβάμαι να τ'απαντήσω :blink: :'( :p

 

 

γιατί? μην σε βιάσει? :p

Link to comment
Share on other sites

Χεχε εαν βγάλεις την μπαταρία ενώ είναι ανοικτο(προφανώ σβήνει :lol:),αλλα έτσι εαν σε πάρει κάποιος δεν του λέει ότι είναι κλειστό,αλλά ότι είναι εκτός δικτύου http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/tongue.gif

 

Πάντως εμένα μου έρχεται να το σπάσω,όταν τρώω και κτυπάει και όταν ειμαι σε κάποιο μαγαζί:devil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ το βράδυ το έχω ανοιχτό αλλά αθόρυβο.

Όσο για τους ενοχλητικούς μια και το κινητό μου είναι ένα παλιό GH768 το σηκώνω και ξεβιδώνω την κεραία και καλά οτι δεν πιάνει! :D

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι έξω με φίλους μου και παίρνουν οι γονείς μου να δουν που είμαι ή να μου πουν να γυρίσω. Πολλές φορές όταν γίνεται αυτό μου την δίνει αφάνταστα και μου έρχεται να πετάξω το κινητό στο πάτωμα να γίνει χίλια κομμάτια. Σκέφτομαι όμως ότι έχω σκάσει 200 ευρώ για να το πάρω. Ευτυχώς στους φίλους μου έχω δώσει άλλο νούμερο το οποίο δεν ξέρουν οι γονείς μου :p
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

γιατί? μην σε βιάσει?

 

Συνήθως όταν ακούς τηλέφωνο να χτυπάει μετά τις 2 και δεν είναι λάθος με το που το σηκώνεις ακούς κλάματα (από γυναίκα που της λείπεις έως "σου μιλάω με το παρμπρίζ στο κεφάλι" ) οπότε δεν το σηκώνεις γιατί θα σε πάρει η μπάλα και σένα και ασε τώρα ρε φίλε να κοιμηθούμε λίγο... :whistle:

 

Εγώ πάντως που είχα τη διαολεμένη ατυχία να χάσω το κινητό μου πριν πάω διακοπές το αναζήτησα πάρα πολύ. Ποτέ δεν έχω ευχηθεί να μην είχα κινητό...ως τώρα

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...