Jump to content

Tellas και παραπληροφόρηση


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι συνδρομητής σταθερής τηλεφωνίας σε Forthnet και Τelepassport. Kαι από τις 2 εταιρίες είμαι 100% ικανοποιημένος τόσο όσον αφορά την ποιότητα των υπηρεσιών όσο και την τιμολογιακή τους πολιτική. Σήμερα έλαβα ένα τηλεφώνημα από μία κυρία (το όνομα της δεν κρίνω σκόπιμο να το δημοσιοποιήσω) εκ μέρους της Tellas η οποία προσπαθούσε να μου προωθήσει τις υπηρεσίες σταθερής τηλεφωνίας της Tellas. Όταν την ενημέρωσα ότι είμαι ήδη συνδρομητής σε 2 εναλλακτικούς παρόχους και δεν ενδιαφέρομαι για 3ο, μου είπε ότι όπως έχει δημοσιευθεί στην εφημερίδα της ΔΕΗ (εάν υπάρχει κάποιος εργαζόμενος της ΔΕΗ που να έχει δει την σχετική ανακοίνωση ας μας ενημερώσει), η Telepassport εδώ και 2 εβδομάδες λόγω τεχνικών προβλημάτων χρεώνει τις κλήσεις σύμφωνα με το τιμολόγιο του ΟΤΕ και όχι το φτηνότερο δικό της.

 

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με την Telepassport, έμαθα ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

 

Μήπως κάποια επιτροπή ανταγωνισμού πρέπει να παρέμβει?

 

 

 

Τα στοιχεία μου είναι στην διάθεση του οποιουδήποτε μου τα ζητήσει επωνύμως.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ είχε διακόψει κάποια κυκλώματα που παρείχε στην Telepassport λόγω οφειλών της δεύτερης στον πρώτο.

Στις περιοχές αυτές οι κλήσεις πραγματοποιούνταν μέσω OTE παρά τη σύνδεσή τους με την Telepassport, με αποτέλεσμα να χρεώνονται οι πελάτες με τις τιμές του ΟΤΕ.

Οι υπόλοιποι πελάτες που δεν ανήκαν στις εν λόγω περιοχές, έχουν χρέωση κανονικά μέσω Telepassport.

 

Κάνε δοκιμή από το σταθερό σου τηλέφωνο στο κινητό σου μέσω Telepassport για να δεις εάν εμφανίζεται απόκρυψη. Εάν εμφανίζεται ο αριθμός σου, οι κλήσεις πραγματοποιούνται μέσω ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινόταν εάν έχεις προεπιλογή φορέα? Εγώ χρησιμοποιώ το πρόθεμα 1787 για να κάνω τις κλήσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα τζιμάνια της Tellas είναι αστέρια στα μαφιόζικα κολπάκια. Πάντα υπάρχει μια δόση αλήθειας στα λεγόμενα τους, αλλά "ξεχνάνε" να σου πούνε την υπόλοιπη αλήθεια. Δυστυχώς ύστερα από το χουνέρι του ΟΤΕ στην telepassport κατάλαβα ότι και οι υπάλληλοι της τελευταίας πάνε να μοιάσουνε στην Tellas. Το τι μαγικά άκουσα δεν λέγεται. :wacko:
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ είχε διακόψει κάποια κυκλώματα που παρείχε στην Telepassport λόγω οφειλών της δεύτερης στον πρώτο.

Στις περιοχές αυτές οι κλήσεις πραγματοποιούνταν μέσω OTE παρά τη σύνδεσή τους με την Telepassport, με αποτέλεσμα να χρεώνονται οι πελάτες με τις τιμές του ΟΤΕ.

Οι υπόλοιποι πελάτες που δεν ανήκαν στις εν λόγω περιοχές, έχουν χρέωση κανονικά μέσω Telepassport.

 

Κάνε δοκιμή από το σταθερό σου τηλέφωνο στο κινητό σου μέσω Telepassport για να δεις εάν εμφανίζεται απόκρυψη. Εάν εμφανίζεται ο αριθμός σου, οι κλήσεις πραγματοποιούνται μέσω ΟΤΕ.

 

 

Εφόσον έχεις προεπιλογή με κάποια εταιρεία ή χρησιμοποιείς απλά την επιλογή πληκτρολογώντας τον 4ψήφιο κωδικό, οι κλήσεις διεκπεραιώνονται μέσω αυτής της εταιρείας.

Αν τώρα για τον Α ή Β λόγο, αυτή η εταιρεία δεν διαθέτει τον κατάλληλο αριθμό κυκλωμάτων γιατί κάποιος ΟΤΕ (δίκαια ή άδικα) της τα έκοψε, τότε απλά δεν μπορείς να πιάσεις γραμμή. Σου βγαίνει ηχητικό μήνυμα: "η κλήση σας δεν είναι εφικτή. Παρακαλώ πληκτρολογίστε τον τετραψήφιο κωδικό του ΟΤΕ ή άλλων παρόχων" αν έχεις προεπιλογή.

 

Επίσης δεν μπορεί κάποιος με σιγουριά να καταλάβει καλώντας στο κινητό του ότι η κλήση πηγαίνειθ μέσω ΟΤΕ η tp εφόσον η tp προσφέρει αναγνώριση καλούντος στο 100% των περιπτώσεων αν το έχεις επιλέξει. Αν δεν το έχεις επιλέξει, η αναγνώριση εμφανίζεται πάλι αλλά σε πολύ μικρό ποσοστό.

 

Μη λέμε ότι θέλουμε! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις προεπιλογή με κάποια εταιρεία ή χρησιμοποιείς απλά την επιλογή πληκτρολογώντας τον 4ψήφιο κωδικό, οι κλήσεις διεκπεραιώνονται μέσω αυτής της εταιρείας.

Αν τώρα για τον Α ή Β λόγο, αυτή η εταιρεία δεν διαθέτει τον κατάλληλο αριθμό κυκλωμάτων γιατί κάποιος ΟΤΕ (δίκαια ή άδικα) της τα έκοψε, τότε απλά δεν μπορείς να πιάσεις γραμμή. Σου βγαίνει ηχητικό μήνυμα: "η κλήση σας δεν είναι εφικτή. Παρακαλώ πληκτρολογίστε τον τετραψήφιο κωδικό του ΟΤΕ ή άλλων παρόχων" αν έχεις προεπιλογή.

 

Επίσης δεν μπορεί κάποιος με σιγουριά να καταλάβει καλώντας στο κινητό του ότι η κλήση πηγαίνειθ μέσω ΟΤΕ η tp εφόσον η tp προσφέρει αναγνώριση καλούντος στο 100% των περιπτώσεων αν το έχεις επιλέξει. Αν δεν το έχεις επιλέξει, η αναγνώριση εμφανίζεται πάλι αλλά σε πολύ μικρό ποσοστό.

 

Μη λέμε ότι θέλουμε! :mad:

1ον: Δε λένε το ίδιο αυτοί που έχουν Telepassport και έμειναν στον "αέρα".

(τουλάχιστον όχι αυτοί που γνωρίζω).

 

2ον: Πρέπει να επιλέξεις όπως λες κι εσύ να έχεις αναγνώριση για να εμφανίζεται ο αριθμός σου. Αν δεν το έχεις επιλέξει μία θα εμφανίζεται και μία όχι;;;; Τί εννοείς με το "μικρό ποσοστό";

 

 

 

Όσο για το "μη λέμε ό,τι θέλουμε", ουδέν σχόλιον...

Link to comment
Share on other sites

Μην μαλωνετε ρε παδια...:)

 

α) Τellaτζου

Aυτο που ειπε η Τellaτζου ισχυει μερικως αλλα οχι ετσι οπως το ειπε (για να ριξει τον υποψηφιο πελατη! (grigas) - ισως και να μην ηταν και καλα πληροφορημενη!)...εξηγηθηκε παραπανω τι εχει συμβει με τον ΟΤΕ :)

 

Οσον αφορα την εφημεριδα της ΔΕΗ...το αφηνω ασχολιαστω...καλη ιδεα παντως, μπορει να εκδωσουμε κι εμεις μια στην Cosmoline που θα λεει οτι αγορασαμε τον ΟΤΕ και ολους τους αλλους παροχους και θα τους κλεισουμε ολους! Ελεος!

 

β) Δρομολογηση κλησεων ΤP

Xωρις να ειμαι σιγουρος 100%, ισχυει αυτο που λεει ο cuper ή απλα σου βγαζει τονο απασχολημενου...ειναι κουφο να δρομολογει την κληση μεσω ΟΤΕ αυτοματα και ισως και ανεφικτο απο τεχνικης πλευρας! ;)

 

γ) Αναγνωριση TP

Οσον αφορα την αναγνωριση, απο οσα εχω διαβασει σε αλλο θρεντ, εχει συμβει μερικες φορες και σε αυτους που δεν εχουν επιλεξει αναγνωριση να την εχουν σε καποια τυχαια τηλεφωνηματα...μαλλον αυτο εννοει ο cuper.

 

δ) Τellas και τιμολογια

Ακομη και να μην λειτουργει η TP, γιατι να βαλει καποιος Tellas; Γιατι ειναι η αμεσως ακριβοτερη μετα τον ΟΤΕ; ;)

Ουτως η αλλως ο grigas εχει και Forthnet στη γραμμη του οποτε βολευεται.

Οσο για την TP, δεν εχει κλεισει (ακομα)...ας περιμενουμε μεχρι τις 14 του μηνα να δουμε αν θα πληρωσει και μετα βλεπουμε.

 

 

@grigas

 

Προσωπικα θα σου ελεγα να το συνηθισεις...ισως εχει να κανει με την πολιτικη των εταιριων, ισως εχει να κανει με τον ανθρωπο που σου τηλεφωνει...ισως λιγο και απ' τα δυο!

Το σιγουρο ειναι πως θα συναντησεις κι αλλους τετοιους που θα χρησιμοποιουν τρικ, ασαφειες και διαφορα αλλα μεσα για να παρουν την πωληση...αν συναντησεις αλλον τετοιο ενα να ξερεις....Δεν θα ειμαι εγω :) (lol)

 

Υ.Γ.: Για την Forthnet σου ειπε τιποτα; :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και να μην λειτουργει η TP, γιατι να βαλει καποιος Tellas; Γιατι ειναι η αμεσως ακριβοτερη μετα τον ΟΤΕ; ;)

 

για ρίξε μια ματια στο http://www.telecompare.gr

Θα δείς ότι αυτό που λές δεν ισχύει. Η ΤΕΛΛΑΣ είναι απο τους φτηνότερους εναλλακτικούς

Link to comment
Share on other sites

για ρίξε μια ματια στο http://www.telecompare.gr

Θα δείς ότι αυτό που λές δεν ισχύει. Η ΤΕΛΛΑΣ είναι απο τους φτηνότερους εναλλακτικούς

 

Ελεγα κι εγω αν θα πεταχτεις να το πεις...οπως εδω :shifty:

 

Λοιπον, με μια προχειρη ματια στο βασικο της προγραμμα βλεπω πως η Τellas εχει ανταγωνιστικες χρεωσεις μονο στις κλησεις προς κινητα λογω των προσφατων μειωσεων (τελη Ιουνιου) στη συγκεκριμενη κατηγορια κλησεων. Στις διεθνεις και υπεραστικες κλησεις ειναι ακριβη ενω στις αστικες εχει αδικαιολογητη χρεωση ανα λεπτο :hypno: και οχι ιδιατερα χαμηλες τιμες!!

 

Περα απ'αυτο τα υπολοιπα προγραμματα της εχουν υψηλα παγια και ειναι ασυμφορα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

 

Oσον αφορα το telecompare.gr, εχω αναλυσει τους λογους για τους οποιους δεν το εμπιστευομαι εδω.

 

και μια δοκιμη που επιβεβαιωνει αυτα που αναφερω για το telecompare.gr:

Στο site της Tellas αναγραφεται πως η χρεωση για αστικη κληση ειναι 0,0286 €/λεπτο ενω στο telecompare.gr αν δωσω ενα υποθετικο τηλεφωνημα 1ος λεπτου (καθημερινη) η χρεωση που βγαζει στο Tellas 1738 (βασικο προγραμμα) ειναι 0,0240 €. ;)

 

Παρομοιως αναφερονται λανθασμενα και χρεωσεις αλλων εταιριων, μηνιαια παγια τελη και διαφορες υπηρεσιες (π.χ. οτι η Cosmoline δεν προσφερει αναγνωριση προς κινητα τηλεφωνα) ωστε να καθιστουν το συγκεκριμενο site αναξιοπιστο ;)

 

edit

Μπορει να εχεις Tellas και να προσπαθεις με καποιο τροπο να το δικαιολογησεις αλλα η πραγματικοτητα ειναι διαφορετικη. Ισως στο παρελθον (οταν πρωτοεμφανιστηκαν οι εναλλακτικοι και υπηρχαν πολυ λιγες εταιριες στον χωρο) να ηταν αναμεσα στις φθηνοτερες (ισως) αλλα τα πραγματα αλλαζουν με την παροδο του χρονου ;)

 

 

Φιλικα,

fabo :)

Link to comment
Share on other sites

1ον ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ TELLAS!!! apkor φαντάζομαι πως μας κάνεις πλάκα....

2ον. Η TelePassport δεν έχει πλέον προβλήματα και χρεώνει κανονικά με το δικό της τιμολόγιο. ΟΜΩΣ η TelePassport δεν έχει ρίξει ακόμα τις τιμές προς κινητά πράγμα που σημαίνει οτι χρεώνει προς cosmote 0,1892 (ΟΤΕ 0,183) :mad: :mad: :mad:

Η χρέωση είναι 0,1595 μονο στο πρόγραμμα tp-club.

 

(οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 19%)

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα κι εγω αν θα πεταχτεις να το πεις.

 

σιγά μη δε πεταγόμουνα...σιγά μη δεν απάνταγες...;)

 

 

και μια δοκιμη που επιβεβαιωνει αυτα που αναφερω για το telecompare.gr:

Στο site της Tellas αναγραφεται πως η χρεωση για αστικη κληση ειναι 0,0286 €/λεπτο ενω στο telecompare.gr αν δωσω ενα υποθετικο τηλεφωνημα 1ος λεπτου (καθημερινη) η χρεωση που βγαζει στο Tellas 1738 (βασικο προγραμμα) ειναι 0,0240 €

 

φίλε fabio114 σε περίμενα πιο προσεκτικό... οι 2 τιμές που αναφέρεις είναι ίδιες...η μια έχει ΦΠΑ και η άλλη όχι...

 

 

 

Μπορει να εχεις Tellas και να προσπαθεις με καποιο τροπο να το δικαιολογησεις αλλα η πραγματικοτητα ειναι διαφορετικη.

Φιλικα,

fabo :)

 

ναι έχω ΤΕΛΛΑΣ την οποία τη χρησιμοποιώ μόνο για κινητά. Οι αστικές και υπεραστικές μου κλήσεις γίνονται με sipdiscount.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ΤΕΛΛΑΣ ούτε και με καμμιά άλλη εταιρία. Απλά παρακολουθώ - όσο μπορώ- τις μεταβολές των τιμών για να μειώνω τους λογαριασμούς μου. Τώρα αν κάποιος θέλει να σηκώσει τη σημαία εναντίον της ΤΕΛΛΑΣ ας το κάνει, αλλά μη παίρνει στο λαιμό του και άλλους πετώντας "τσιτάτα" του στύλ "μακριά απο Τελλας", "ειναι η ακριβότερη" κ.λ.π.

Αφου δεν είναι. Το είδες και εσύ. Το έγραψες κιόλας...

 

Λοιπον, με μια προχειρη ματια στο βασικο της προγραμμα βλεπω πως η Τellas εχει ανταγωνιστικες χρεωσεις μονο στις κλησεις προς κινητα λογω των προσφατων μειωσεων (τελη Ιουνιου) στη συγκεκριμενη κατηγορια κλησεων. Στις διεθνεις και υπεραστικες κλησεις ειναι ακριβη ενω στις αστικες εχει αδικαιολογητη χρεωση ανα λεπτο και οχι ιδιατερα χαμηλες τιμες!!

 

Περα απ'αυτο τα υπολοιπα προγραμματα της εχουν υψηλα παγια και ειναι ασυμφορα σε σχεση με τον ανταγωνισμο

 

Για πες μου σε παρακαλώ, τι σχέση έχει το παραπάνω κείμενο με αυτό που έγραψες πριν λίγες μέρες...

 

Ακομη και να μην λειτουργει η TP, γιατι να βαλει καποιος Tellas; Γιατι ειναι η αμεσως ακριβοτερη μετα τον ΟΤΕ;

 

...για να τελειώνουμε γιατί φτάσαμε στα όρια του:offtopic:

 

όσο ακούω τα περίφημα "Μακρυα απο...." θα πετάγομαι! ;)

Θα σε συμβούλευα - η ηλικία μου μου επιτρέπει να το κάνω - να μη παθιάζεσαι αρνητικά ή θετικά με καμμιά εταιρία. Όλες τη δουλειά τους κάνουν. Η δική μας δουλειά είναι να ψάχνουμε και χωρίς δογματισμούς να βρίσκουμε τη καλύτερη λύση.

Φιλικά apkor

Link to comment
Share on other sites

φίλε fabo114 σε περίμενα πιο προσεκτικό... οι 2 τιμές που αναφέρεις είναι ίδιες...η μια έχει ΦΠΑ και η άλλη όχι...

 

Πριν απαντησω στο πρωτο ποστ σου, ειχα υπολογισει και την τιμη με ΦΠΑ γιατι πραγματι ειμαι πολυ προσεκτικος ;)

 

0,0240 + 19% ΦΠΑ = 0,02856 € ;) (ή το telecompare.gr εχει λαθος τιμη ή η Tellas κανει στρογγυλοποιηση προς τα πανω ;) )

Επισης αν βρεις στο telecompare.gr to 1738 της Tellas (βασικο) ως προγραμμα αναφερει οτι εχει χρεωση 0,0237 € και οχι 0,0240 € :wacko:

 

Επισης, οι υπεραστικες αναφερεται λανθασμενα οτι κοστιζουν

0,0497 + 19% ΦΠΑ = 0,059143 €

και οχι 0,0621 € που αναφερεται στο site της Tellas.

 

Επισης υπαρχει μονο μια τιμη στις κλησεις προς κινητα (η χρεωση κανονικα ειναι αναλογη με το δικτυο το οποιο καλει ο συνδρομητης) ενω η τιμη αυτη ειναι λανθασμενη

0,1734 + 19% ΦΠΑ = 0,206346 € αφου δεν αντιστοιχει στις χρεωσεις της Tellas προς οποιοδηποτε δικτυο κινητης.

 

Επισης η χρεωση

0,1884 + 19% ΦΠΑ = 0,223958 € για τα διεθνη σταθερα δεν αντιστοιχει σε καμια απο τις ζωνες στις οποιες η Tellas χωριζει τα διεθνη τηλεφωνηματα ενω δεν γινεται καμια αναφορα στις τιμες για τα διεθνη κινητα.

 

Τελος, δεν αναφερεται πουθενα στο telecompare.gr οτι οι τιμες δεν περιλαμβανουν τον ΦΠΑ 19% τον οποιο ολες οι εταιριες εχουν ενσωματωσει στους τιμοκαταλογους τους υποχρεωτικα.

 

ναι έχω ΤΕΛΛΑΣ την οποία τη χρησιμοποιώ μόνο για κινητά. Οι αστικές και υπεραστικές μου κλήσεις γίνονται με sipdiscount.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ΤΕΛΛΑΣ ούτε και με καμμιά άλλη εταιρία. Απλά παρακολουθώ - όσο μπορώ- τις μεταβολές των τιμών για να μειώνω τους λογαριασμούς μου. Τώρα αν κάποιος θέλει να σηκώσει τη σημαία εναντίον της ΤΕΛΛΑΣ ας το κάνει, αλλά μη παίρνει στο λαιμό του και άλλους πετώντας "τσιτάτα" του στύλ "μακριά απο Τελλας", "ειναι η ακριβότερη" κ.λ.π.

Αφου δεν είναι. Το είδες και εσύ. Το έγραψες κιόλας...

 

Ωραια λοιπον, η Tellas οσον αφορα τις χρεωσεις της για τις κλησεις προς εθνικα κινητα τηλεφωνα δεν ειναι η ακριβοτερη σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Στις υπολοιπες χρεωσεις παραμενει οπως ηταν..;)

 

Δεν σηκωνω καμια σημαια, απλα λεω τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Αφου παντως χρησιμοποιεις το sipdiscount και κανεις μονο κλησεις προς κινητα απο την Tellas, απο τις 20 Ιουνιου που εγιναν οι μειωσεις βγαινεις κερδισμενος.

 

Για πες μου σε παρακαλώ, τι σχέση έχει το παραπάνω κείμενο με αυτό που έγραψες πριν λίγες μέρες...

 

Δεν καταλαβαινω ποιο κειμενο εννοεις ;)

Αν εννοεις αυτο, το εθεσα ως link για να μην ξαναγραφω τους λογους για τους οποιους δεν χρησιμοποιω το telecompare.gr και οπως αποδεικνυεται καλα κανω και δεν το χρησιμοποιω.

 

...για να τελειώνουμε γιατί φτάσαμε στα όρια του:offtopic:

 

όσο ακούω τα περίφημα "Μακρυα απο...." θα πετάγομαι! ;)

Θα σε συμβούλευα - η ηλικία μου μου επιτρέπει να το κάνω - να μη παθιάζεσαι αρνητικά ή θετικά με καμμιά εταιρία. Όλες τη δουλειά τους κάνουν. Η δική μας δουλειά είναι να ψάχνουμε και χωρίς δογματισμούς να βρίσκουμε τη καλύτερη λύση.

Φιλικά apkor

 

Δεν νομιζω πως παραπανω εγραψα καποιο περιφημο "Μακρυα απο...."

Απλα εγραψα πως η Τellas ειναι ακριβη, κατι που συνεχιζει να ειναι ορθο με μονη εξαιρεση τις μειωσεις που εκανε στις 20 Ιουνιου 2006 και αφορουν τις χρεωσεις της προς τα εθνικα δικτυα κινητης τηλεφωνιας ;)

 

Προσωπικα δεν παθιαζομαι με καμια εταιρια, και δεν θα ηταν και σωστο να το κανω λογω της δουλειας μου. Αυτο που κανω ειναι να λεω τα πραγματα με το ονομα τους.

Στο τελευταιο θα συμφωνησω μαζι σου.

 

Φιλικα,

fabo :)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις προεπιλογή με κάποια εταιρεία ή χρησιμοποιείς απλά την επιλογή πληκτρολογώντας τον 4ψήφιο κωδικό, οι κλήσεις διεκπεραιώνονται μέσω αυτής της εταιρείας.

Αν τώρα για τον Α ή Β λόγο, αυτή η εταιρεία δεν διαθέτει τον κατάλληλο αριθμό κυκλωμάτων γιατί κάποιος ΟΤΕ (δίκαια ή άδικα) της τα έκοψε, τότε απλά δεν μπορείς να πιάσεις γραμμή. Σου βγαίνει ηχητικό μήνυμα: "η κλήση σας δεν είναι εφικτή. Παρακαλώ πληκτρολογίστε τον τετραψήφιο κωδικό του ΟΤΕ ή άλλων παρόχων" αν έχεις προεπιλογή.

 

Επίσης δεν μπορεί κάποιος με σιγουριά να καταλάβει καλώντας στο κινητό του ότι η κλήση πηγαίνειθ μέσω ΟΤΕ η tp εφόσον η tp προσφέρει αναγνώριση καλούντος στο 100% των περιπτώσεων αν το έχεις επιλέξει. Αν δεν το έχεις επιλέξει, η αναγνώριση εμφανίζεται πάλι αλλά σε πολύ μικρό ποσοστό.

 

Μη λέμε ότι θέλουμε! :mad:

 

Ισχυει οτι λεει ο cuper. Εφοσον εχεις προεπιλογη φορεα ακομα με καποια εταιρια (αν δεν ξερεις αν οντως εχεις ή οχι, παρε τηλ στο 134 ή την ΕΕΤΤ) δεν μπορει αυθαιρετα να σου χρεωσει ο ΟΤΕ την κληση. Επομενως αν δεν βαλεις το προθεμα του θα χρεωνεσαι κανονικα στην TP. Αν δεν λειτουργει το κυκλωμα, δεν θα βγαλει γραμμη αλλα δεν θα δρομολογηθει μεσω ΟΤΕ.

 

Οσο για το αν εμφανιζεται ή οχι το νουμερο σου, δεν ειναι απαραιτητο επειδη δεν πληρωνεις για αυτο σε καποια εταιρια να μη φαινεται κιολας. Εξαρταται απο το απο που δρομολογειται η συγκεκριμενη κληση σου. :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...