Jump to content

Fifa World Cup 2006 Germany


mouyias
 Κοινοποίηση

Ποια ομάδα πιστεύετε θα κατακτήσει το τρόπαιο;  

88 members have voted

  1. 1. Ποια ομάδα πιστεύετε θα κατακτήσει το τρόπαιο;

    • Γερμανία
    • Ιταλία
    • Πορτογαλία
    • Γαλλία


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

vasika meta to simerino nomizw diskola tha xasei to kipelo i germania!

 

Δε νομίζω. Απεναντίας, αν περνούσε η Βραζιλία σήμερα, θα περνούσε άδικα και επομένως δε θα είχε καμία τύχη απέναντι στους Γερμανούς. θέλω να πιστεύω ότι αν περάσουν στον Γερμανία και Γαλλία θα είναι ντέρμπυ. Ο Ζιντάν φαίνεται να το θέλει πάρα πολύ. Μένει να δούμε αν θα γίνει η μεγαλύτερη ανατροπή μέχρι τώρα.

Αν και για να πω την αλήθεια, όλα τα ενδεχόμενα είναι πιθανά. Με Ντέκο να γυρνάει στην ομάδα των Πορτογάλων κα ιμε την ψυχολογία τους στα ύψη, δεν ξέρω τι θα γίνει στον ημιτελικό. Στον άλλο ημιτελικό θα έχουμε μάχη γιγάντων. Θα είναι δύσκολη υπόθεση για τους Γερμανούς να κάμψουν τους σκληροτράχηλους Ιταλούς. :)

 

Υ.Γ.: Να πω κάτι ακόμα για αυτούς που βγάζουν ακόμα χολή κατά της Βραζιλίας, και από ό,τι φαίνεται θα συνεχίσουν αρκετές μέρες ακόμα: "Δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται". Και ο νοών νοήτω. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

TO ANAFERA I AKOMA OTI IPOSTIRIZO GALLIA alla SIMPA8O KAI TIN GERMANIA KA8OS KAI TIN ITALIA ARKETA???!!

 

VASIKA IPOSTIRIZO TIS PIO PANO KAI TIN SOUIDIA

ETSI GIA NA SAS FYGEI I APORIA

Νομιζω οτι περισσοτερο υποστηριζεις την αντιβραζιλια:lol::lol::lol: αμα το παμε ετσι τοτε εγω ειμαι με βραζιλια,γερμανια,ιταλια,γαλλια,πορτογαλια και ισπανια για να ειμαι μεσα...:X:X:X
Link to comment
Share on other sites

Στην εκπομπή της ΝΕΤ με Λάλα-Ταγματάρχη ακούστηκε η πληροφορία ότι η FIFA πρόκειται να τιμωρήσει τους Frings και Borowski για πρόκληση και ενεργό συμμετοχή τους στα επεισόδια μετά το τέλος του αγώνα με την Αργεντινή. Αν ισχύσει αυτό το ενδεχόμενο, μάλλον θα απουσιάσουν από τον ημιτελικό με την Ιταλία :!:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ακομα αδυνατω να καταλαβω γιατι τοσο μισος απο μερικους για τη Βραζιλια.

πληροφοριακα, δεν ασχολουμαι καθολου, συμπαθω ολες τις ομαδες που δεν παιζουν σαν αλητακια αλλα ανθρωπινα.

Link to comment
Share on other sites

ΓΑΛΛΙΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ:lol: :lol:

 

Πράγματι :p :p :p

 

Ρε γαμώτο, γίνεται το Euro-party που ζήτησα και δεν είναι καλεσμένη η Αγγλία... Καλά να πάθουν βέβαια, 16 χρόνια η ίδια ιστορία. :mad: :mad:

 

Πλέον θέλω τελικό Γαλλία - Ιταλία και να το πάρει η Γαλλία. Allez les Bleus!!!

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζεις έτσι, εαν θέλεις να πάρεις παγκόσμιο κύπελλο...

Εγώ ήθελα την Βραζιλία πάντως...

Link to comment
Share on other sites

48 χρονια εχει να κερδισει η βραζιλια την γαλλια οποτε και μπαλα να βλεπαμε σημερα δυσκολο θα το θεωρουσα να περναγε η βραζιλια τεσπα οτι εγινε εγινε δεν θα κατσουν να σκασουν κιολας 5 παγκοσμια εχουν παρει και δεν μπορει να μιλησει κανεις για τους παικτες της παρα μονο για τον προπονητη ετσι και αλλιως μπορουσε να βαλει μια φρεσκια ομαδα με νεα παιδια τι να πουμε ενταξει σε 4 χρονια να δουμε παλι τι θα γινει εδω περασε η γερμανια που δεν υπηρχε στο γηπεδο τι να πεις
Link to comment
Share on other sites

Εάν η - φετινή - ομάδα της Βραζιλίας φόραγε φανέλες με οποιοδήποτε άλλο εθνόσημο, θα της δίνανε τόοοση σημασία ολοι? Ξεχάσατε με ποιές ομάδες παίξανε και φτάσανε μέχρι εδώ? Και πού είναι αυτή η "βραζιλιάνικη μαγεία"? Γιατί εγω έβλεπα το χειρότερο,απαθές και αδιάφορο ευρωπαικό στυλ ποδοσφαίρου απο τους βραζιλιανους? Ήρθαν και νομίζαν όλοι οτι έχουν την κούπα καπαρωμένη από πριν. Τόση υπεροψία ποια? Και μπορεί ο Ρονάλντο να είναι ο 1ος σκόρερ όλων των Μουντιάλ αλλά φέτος το έχει παρακάνει με τις μπύρες... :P Και πότε είδαμε μπάλα από τους βραζιλιάνους στο φετινό μουντιάλ?

 

Δόξα στους - Γάλλους - παππούδες...!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Γαλλία ήταν απόλυτη κυρίαρχος στον αγώνα.Οι Βραζιλιάνοι κατάφεραν να γίνουν απειλητικοί μόλις σε δύο φάσεις.

Οι «τρικολόρ» είχαν άψογη κυκλοφορία της μπάλας και τον Ζιντάν στο καλύτερο παιχνίδι που έχει κάνει τα τελευταία δύο χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Εάν η - φετινή - ομάδα της Βραζιλίας φόραγε φανέλες με οποιοδήποτε άλλο εθνόσημο, θα της δίνανε τόοοση σημασία ολοι? Ξεχάσατε με ποιές ομάδες παίξανε και φτάσανε μέχρι εδώ? Και πού είναι αυτή η "βραζιλιάνικη μαγεία"? Γιατί εγω έβλεπα το χειρότερο,απαθές και αδιάφορο ευρωπαικό στυλ ποδοσφαίρου απο τους βραζιλιανους? Ήρθαν και νομίζαν όλοι οτι έχουν την κούπα καπαρωμένη από πριν. Τόση υπεροψία ποια? Και μπορεί ο Ρονάλντο να είναι ο 1ος σκόρερ όλων των Μουντιάλ αλλά φέτος το έχει παρακάνει με τις μπύρες... :P Και πότε είδαμε μπάλα από τους βραζιλιάνους στο φετινό μουντιάλ?

 

Δόξα στους - Γάλλους - παππούδες...!!!

 

Εχεις δίκιο. Ενώ νομίζαμε (νόμιζα) ότι οι Βραζιλιάνοι παίζουν μόνο όσο χρειάζεται για να πάρουν το παιχνίδι (το είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ) είδα χθες ότι τελικά μάλλον τόσο μπορούσαν/ήθελαν να παίξουν δυστυχώς. Οσο για τις επιλογές του Παρέιρα ...έλεος. Επρεπε να αρχίσει από την αρχή με τους πιτσιρικάδες και όχι τους παπούδες... :(

 

Για όσους γράφουν γραφικά του τύπου "άχρηστος ο Ροναντίλνιο" και παρόμοια έχω να πω ..Ελεος, ήμαρτον τι άλλο θα ακούσουμε.

 

Νομίζω ότι όλα είναι υπέρ της Γερμανίας πλέον. Αργεντινή - Βραζιλία έξω. Βλέπω τελικό Γερμανία - Γαλλία.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Από την βραζιλία έχει μείνει μονο το όνομα τελικά γιατί η χάρη τους έχει παρατήσει προ πόλου...Τυχερή στάθηκαν που δεν έπαιξαν με μεγάλες ομάδες από την αρχή..Κανεις δεν είχε ψήφιση γαλλία?Ετοιμαστείτε για γαλλία,και ας έχει 0 ψήφους :p
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Panosz75 ευτυχως που παραδεχτηκες την ανωτεροτητα των Γαλλων

 

Ο Ζινταν παραμενει ο Μεγαλυτερος παιχτης της 10ετιας που μας περασε και θα φυγει απο την ενεργο δραση με ψηλα το κεφαλι

 

Η καημενη sele-ciao και το 47% της δημοσκοπισης στον κουβα

Link to comment
Share on other sites

elpizo na to parei i gallia alla ligo diskolo to vlepo....

an pesi ston teliko me germania oi germanoi 8a ta dosoun ola gia ola KAI EXOUN KAI TO PLEONEKTIMA EDRAS........

MONO AN SYNERGASTEI TELEIA O ZIDANE ME TON HENRY DIMIOUROGONTAS DREAM TEAM 8A TO PAROUN OI GALLOI-pragma to opoio elpizo!-

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω ημιτελικο Γαλλια-Πορτογαλια,αν θελει ο ζινταν ολα γινονται,η Αγγλια ειναι η πρωτη αχωνευτη ομαδα στον κοσμο και δευτερη η Γερμανια με τα κριαρια της,τσουκου τσουκου μπολ να περασουν τα λεπτα να παμε στα πεναλτυ, ευτυχως που υπαρχουν τα πεναλτυ αλλιως δεν εβλεπε προκριση με αυτην τη "σφαιρατη" Αργεντινη:devil:

 

Οσο για την Ιταλια μην την υποτιμησει κανεις γιατι ετσι και την υποτιμησεις θα το πληρωσεις πολυ ακριβα,οπως το 82':lol:

 

Και προχθες ειχα πει οτι βλεπω Γαλλια-πορτογαλια στον ημιτελικο ετσι και εγινε :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τι εχεις να πεις τωρα για την sele-ciao? εγω σου ειχα πει οι Γαλλοι αν παιξουν δεν εχουν ελπιδες οι περιπατητες Βραζιλιανοι και ο Μεγαλος παιχτης Ροναλντινιο που διαφημηζει πατατακια χαθηκε ηταν εκτος τοπου και χρονου :rolleyes:

 

Ο Ζινταν παραμενει ο καλυτερος παιχτης της 10ετιας που μας περασε και θα φυγει απο την ενεργο δραση με ψηλα το κεφαλι :)

 

NENE SIMFONO....XAMENOS OPOS PANTA STA DISKOLA!

kai den einai mono oi dribles se ena podosferisti pou ton kanoun paikti! einai kai to mialo! pragma to opoio den nomizo na dia8etei kai poly o Ronnie afou 90% ton kiniseon tou einai vasi ensiktou pou tis kani me kanona tou tin empnevsi-pregma to opoio NAI MEN apodidei 8eama alla kapote einai afto pou skotonei tin omada tou!-

 

Dite ton Henry.....paiktis me oli tin simasia tis leksis! kai tis fake pases tou ekane 3-4 fores x8es vradi kai malista mprosta ston R.Carlos kai tis dribles tou ekane kai assist edose arketes....kai to goal tu evale....kai ta fouls tou ta ektelese arketa kala! aftos einai paiktis! apodose sta diskola!:D

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρ'οτι η Ιταλια δε δειχνει στοιχεια πολυ μεγαλης ομαδας και νομιζουν μερικοι οτι η Γερμανια θα χει ευκολο εργο στον ημιτελικο,ενα εχω να πω εαν δουλεψει σωστα το ακλονητο διδυμο καναβαρο-Νεστα θα τα βρουν σκουρα οι Γερμανοι,απο την αλλη φοβαμαι οτι ο διατητης θα προσπαθησει να τελειωσει το παιχνιδι απο νωρις υπερ της Γερμανιας

 

Ελπιζω οι Ιταλοι να αντεξουν στο στημενο κυκλωμα που εχει δημιουργηθει και να τα καταφερουν απεναντι σε μια Γερμανια που δεν αξιζει να το παρει

Link to comment
Share on other sites

Dite ton Henry.....paiktis me oli tin simasia tis leksis! kai tis fake pases tou ekane 3-4 fores x8es vradi kai malista mprosta ston R.Carlos kai tis dribles tou ekane kai assist edose arketes....kai to goal tu evale....kai ta fouls tou ta ektelese arketa kala! aftos einai paiktis! apodose sta diskola!:D

Καλά ας μην ήταν ο Ζιντάν και θα βλέπαμε τον...Τιτί:p .Δεν είναι μόνο θέμα ποδοσφαιρικής αξίας αλλά και ηγετικής φυσιογνωμίας.Ο ηγέτης της Γαλλίας που εμπνέει και όλους τους υπόλοιπους είναι ο τύπος με το δεκάρι στην πλάτη.

 

Οταν, αυτός και ο Μακελελέ, είχαν αποφασίσει να σταματήσουν απο την εθνική Γαλλίας, οι Γάλλοι είχαν πρόβλημα ακόμα και για να προκριθούν.Ο Ανρί δεν έχει πείσει οτι μπορεί να αποτελέσει τον νέο ηγέτη μετά την αποχώρηση Ζιντάν.Ενας ακόμα που ξεχωρίζει για μένα είναι ο Βιειρά.Πάντα εκεί που πρέπει και ιδιαίτερα αποτελεσματικός.

 

Μακάρι να δούμε τελικό Γαλλία-Ιταλία, αλλά θα είμαι ,όπως πάντα, με τη squadra azzura.Τουλάχιστον και να χάσει η Ιταλία, θα το σηκώσει μία τεράστια ποδοσφαιρική προσωπικότητα.Χρωστάμε και κάτι στους Γάλλους απο το euro του 2000.

 

Πάντως εδώ που έφτασε η Γαλλία, εύκολα ή δύσκολα, πιστεύω οτι θα προκριθεί στον τελικό.Η Πορτογαλία ήταν η μεγάλη έκπληξη του μουντιάλ, αλλά στα παγκόσμια κύπελλα τα αουτσάϊντερ φτάνουν μέχρι τον ημιτελικό και μετά σοβαρεύουν τα πράγματα.

 

Μπας και η Γαλλία πετύχει οτι η Βραζιλία το 2002 που προκρίθηκε δύσκολα, αλλά μετά το σήκωσε;Δύσκολα, αλλά έχει τις δυνατότητες.Αν αποκλειστεί η Ιταλία, που το απεύχομαι, σίγουρα στον τελικό θα είμαι με τη Γαλλία.Σε διαφορετική περίπτωση θα εύχομαι η Ιταλία να ξεπουπουλιάσει τα κοκόρια:D

.
Link to comment
Share on other sites

An ginetai na ananewthei h dimoskopisi k na mpoun oi 4 omades pou eftasan stin imiteliki fasi...

 

Pisteuw h italia einai polu konta sti kataktisi tou titlou!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Panosz75 ευτυχως που παραδεχτηκες την ανωτεροτητα των Γαλλων

 

Ο Ζινταν παραμενει ο Μεγαλυτερος παιχτης της 10ετιας που μας περασε και θα φυγει απο την ενεργο δραση με ψηλα το κεφαλι

 

Η καημενη sele-ciao και το 47% της δημοσκοπισης στον κουβα

απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα? επειδη εκανε μερικες φασεις? εαν μετρας μονο το μουντιαλ σε μαι καριερα τοτε εισαι βαθεια νυχτωμενος μονο το 98 και οταν ηταν στην γιουβε επαιξε μεα τον πηρε η μπαλα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...