Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι drivers είναι self-extract. Ο client ειναι κατ' ευθείαν το εκτελέσημο αρχείο. Αν δεν είσαι σίγουρος για το τι έχεις κατεβάσει στείλε μου με ΠΜ το email σου να σου τα στείλω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

FANATIKOS

KALAMATIANI

 

στείλτε μου το email σας να σας στείλω τους drivers για το Κ800.

fanatike το δικό σου email δεν έπαιζε.

 

Αλλιώς κατεβάστε τη suite που έχει στο site η SE και έχει ξεχωριστά τους drivers. Νομίζω πως είναι νεότερη μάλιστα από αυτή του CD.

 

Πηρα τηλ στο c.s. κ με βοηθησαν..ηταν προβλημα του κινητου..ετσι ειπαν..!

thanks παντως papi :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αναβαθμίσεις την erom μέσω wotanserver. ΘA σου κοστίσει 7 ευρώ ομως.

 

το τηλεφωνο κολλησε ενω ηταν συνδεδεμενο με το pc στο phone explorer και δεν ξανα ανοιξε απο εχθες... ειναι κινητο Vodafone live. Μπορω να κανω κατι ή να το παω service?

Link to comment
Share on other sites

mporei plz na mou pei kapoios se ti xrhsimeyei o m2 adaptor pou eixe sto paketaki me thn karta???

Για να την βάζεις σε Card Reeder , ή να για να πας να εμφανίσεις φωτογραφίες :) .

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο κολλησε ενω ηταν συνδεδεμενο με το pc στο phone explorer και δεν ξανα ανοιξε απο εχθες... ειναι κινητο Vodafone live. Μπορω να κανω κατι ή να το παω service?

 

Εγώ θα σου έλεγα να τους το πας. Από το Wotan θα φτιάξει αλλά θα κάνει και debranding και τότε πάπαλα η εγγύηση!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

euxaristw para poly gia thn apanthsh , poly analytikh diadikasia ! tha to dokimasw to apogeyma ! kai pali euxaristw.....

 

-katebasa tous drivers kai to client alla den einai self-extract ?? ti kanw ??? -- ???

 

 

 

Σου τα έστειλα φίλε μου. Καλά φλασαρίσματα!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να τους το πας. Από το Wotan θα φτιάξει αλλά θα κάνει και debranding και τότε πάπαλα η εγγύηση!

 

Μπορεί να κάνει μόνο αναβάθμιση της erom από wotan και να μην αλαξει το firmware.

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers είναι self-extract. Ο client ειναι κατ' ευθείαν το εκτελέσημο αρχείο. Αν δεν είσαι σίγουρος για το τι έχεις κατεβάσει στείλε μου με ΠΜ το email σου να σου τα στείλω.

 

exeis pm

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους που ρωτάνε για κάρτες MS μεγάλες να προσέχετε όσο πιο μεγάλη τόσο πιο πολύ κολλάει το τηλέφωνο. Ειδικά στο Κ750ι ήταν τουλάχιστον απογοητευτικό από τις 512ΜΒ και πάνω.

Προσωπικά τέσταρα 64, 256, 512 και 1GB κάρτες όλες της SONY αυθεντικές. Με ακριβώς το ίδιο γέμισμα (ένας φάκελος με 10 φωτογραφίες ίδιας ανάλυσης σε όλα) η πρόσβαση με άριστα το 10 ήταν αντίστοιχα με τη σειρά που τις ανέφερα 10-8-6-3 και αυτό αναφέρετε φυσικά σε δεπτερόλεπτα διαφοράς (πχ στην 64άρα σχεδόν άμεση ενώ στην 1GB μπορεί να περίμενα και 5").

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνει μόνο αναβάθμιση της erom από wotan και να μην αλαξει το firmware.

 

 

Ναι έχεις δίκιο. Αλλά θα ζωντανέψει έτσι το τηλέφωνο? Μακάρι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους που ρωτάνε για κάρτες MS μεγάλες να προσέχετε όσο πιο μεγάλη τόσο πιο πολύ κολλάει το τηλέφωνο. Ειδικά στο Κ750ι ήταν τουλάχιστον απογοητευτικό από τις 512ΜΒ και πάνω.

Προσωπικά τέσταρα 64, 256, 512 και 1GB κάρτες όλες της SONY αυθεντικές. Με ακριβώς το ίδιο γέμισμα (ένας φάκελος με 10 φωτογραφίες ίδιας ανάλυσης σε όλα) η πρόσβαση με άριστα το 10 ήταν αντίστοιχα με τη σειρά που τις ανέφερα 10-8-6-3 και αυτό αναφέρετε φυσικά σε δεπτερόλεπτα διαφοράς (πχ στην 64άρα σχεδόν άμεση ενώ στην 1GB μπορεί να περίμενα και 5").

 

 

Σε Κ800 έκανες τις δοκιμές ή στο Κ750? Άλλο τηλέφωνο το ένα άλλο τηλέφωνο το άλλο. Άλλες μνήμες παίρνει το 750 άλλες το 800. Για ποιο τηλέφωνο και για ποιες μνήμες μιλάς?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Αλλά θα ζωντανέψει έτσι το τηλέφωνο? Μακάρι!

 

Από όσα διάβασα στο howardforums πολλοί που είχαν το πρόβλημα κατάφεραν μόνο με αναβάθμιση της erom να ανοίξουν το κινητό. Στο κάτω κάτω και τα 7 ευρώ δεν είναι και κάποιο τρομερό πόσο αν είναι να γλιτώσει την ταλαιπωρία με τα service.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό απουσίας μου από το forum του myPhone αποφάσισα να ξαναγράψω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω.. :)

 

Έχω το Sony Ericsson k800i και το πρόβλημα είναι το εξής: Το κινήτο κάνει συνεχώς restarts από μόνο του και εκτός αυτού ορισμένες φορες δεν λειτουργούν κάποια πλήκτρα όπως το 2, 8 κ.λπ.

 

Θα 'θελα να ξέρω αν είμαι μόνο εγώ αυτός που αντιμετωπίζει τέτοιου είδους πρόβλημα και θα 'θελα επίσης να μου πείτε, αν γνωρίζετε, κάποιον τρόπο για να το λύσω. :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό απουσίας μου από το forum του myPhone αποφάσισα να ξαναγράψω για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω.. :)

 

Έχω το Sony Ericsson k800i και το πρόβλημα είναι το εξής: Το κινήτο κάνει συνεχώς restarts από μόνο του και εκτός αυτού ορισμένες φορες δεν λειτουργούν κάποια πλήκτρα όπως το 2, 8 κ.λπ.

 

Θα 'θελα να ξέρω αν είμαι μόνο εγώ αυτός που αντιμετωπίζει τέτοιου είδους πρόβλημα και θα 'θελα επίσης να μου πείτε, αν γνωρίζετε, κάποιον τρόπο για να το λύσω. :)

 

Καλησπερα.Το πας για service.:blink: :worry: SE service points.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το πας για service.:blink: :worry: SE service points.:)

Το έχω πάει στην Teleservice αλλά συνεχίζει τα δικά του... :(

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάει στην Teleservice αλλά συνεχίζει τα δικά του... :(

Tο ξαναπας σε αλλο service και ζητας να στο φτιαξουν παλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tο ξαναπας σε αλλο service και ζητας να στο φτιαξουν παλι.

Ναι, αλλά δεν μπορώ να χαλάω λεφτά καθε εβδομάδα για το ίδιο θέμα

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν μπορώ να χαλάω λεφτά καθε εβδομάδα για το ίδιο θέμα

Γιατι να χαλασεις λεφτα.εχεις την εγγυηση σου,αν το πας σε επισημο service δεν πληρωνεις τιποτα.

Δηλαδη προτιμας να εχεις προβληματικο κινητο :!: παρα να το πας μια και καλη και να στο φτιαξουν.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα κι απο μένα...

Σκεφτομαι να αγορασω το k800i απο το ebay αλλα η συγκεκριμένη προσφορά που μ ενδιαφέρει έχει Simlock στο δίκτυο 3. Έχω τη δυνατότητα να το ξεκλειδώσω? Αν ναι, μπορώ να το κάνω μόνος μου ή θα χρειαστεί να δίνω κ άλλα λεφτά? Διάβασα κάτι post για debrand, αλλα ειναι σιγουρο οτι με debrand θα ξεκλειδώσει? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να χαλασεις λεφτα.εχεις την εγγυηση σου,αν το πας σε επισημο service δεν πληρωνεις τιποτα.

Δηλαδη προτιμας να εχεις προβληματικο κινητο :!: παρα να το πας μια και καλη και να στο φτιαξουν.:blink:

 

Γιατί για να λέει ο φίλος ότι μερικές φορές κάποια πλήκτρα δεν λειτουργούν , ίσως το κινητό να έχει πάρει νερά.Και ίσως να πλήρωσε στην teleservice την πρώτη φορά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...