Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο ερωτήσεις.

 

Επειδή έχω την έκδοση R1CF001 κ θέλω να το αναβαθμίσω (αλλά δεν έχω DSL) μπορεί να μου πεί κάποιος που υπάρχουν πληροφορίες για εξουσιοδοτημένα service της SE εκτός της Omnitech που ξέρω?

 

Κ κάτι άλλο. Έχω το κινητό λίγες μέρες αλλά μου φαίνεται πως το καπάκι της κάμερας δεν θα αντέξει για πολύ!:lol: Θεωρώ πως δεν είναι και ο καλύτερος σχεδιασμός...

Αν σπάσει τι γίνεται? Το καλύπτει η εγγύηση?

Αν όχι γίνεται να λειτουργήσει η κάμερα χωρίς αυτό μιας που είναι "ενεργό"?

 

Κ κάτι τελευταίο - μπορεί κ χαζό - έχει WAP browser όπως είχε το Κ700. Δεν μιλάω για html browser. Αν ναι που το έχει τον ρημάδι?:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εδώ και 2-3 μέρες δεν κρατά καμία κλήση. Ούτε εισερχόμενες, ούτε αναπάντητες, ούτε απαντημένες. Κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά. Α! έκανα αναβάθμιση και εξακολουθεί να κάνει το ίδιο. Καμία ιδέα???:!:
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις.

 

Επειδή έχω την έκδοση R1CF001 κ θέλω να το αναβαθμίσω (αλλά δεν έχω DSL) μπορεί να μου πεί κάποιος που υπάρχουν πληροφορίες για εξουσιοδοτημένα service της SE εκτός της Omnitech που ξέρω?

 

 

 

SE service point.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εδώ και 2-3 μέρες δεν κρατά καμία κλήση. Ούτε εισερχόμενες, ούτε αναπάντητες, ούτε απαντημένες. Κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά. Α! έκανα αναβάθμιση και εξακολουθεί να κάνει το ίδιο. Καμία ιδέα???:!:

 

Από που έκανες αναβάθμιση? Αν έκανες από SEUS ξέχνα το. Το ξαναείπαμε ότι είναι πολύ light!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις.

 

Κ κάτι τελευταίο - μπορεί κ χαζό - έχει WAP browser όπως είχε το Κ700. Δεν μιλάω για html browser. Αν ναι που το έχει τον ρημάδι?:p

 

 

Ο ενσωματομένος είναι και wap και html browser.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά, όλα πήγαν τέλεια. Το κινητό έγινε όντως μαμά.

Ξανά-μανά όλες τις ρυθμίσεις από την αρχή βέβαια αλλά άξιζε τον κόπο.

Τα 7 ευρώ μάλλον ήταν πολύ λίγα για τη συγκεκριμένη δουλειά.

Με γλύτωσε από το service της SonyEricsson και φυσικά από αρκετή ταλαιπωρία!

Ευχαριστώ και πάλι.;)

 

 

Δεν κάνει τίποτα φίλε μου! Άψογα!! Χαίρομαι που μπόρεσα να βοηθήσω!:up:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , παιδια για αλλη μια φορα χρειαζομαι την βοηθεια σας, πως θα κανω απο το wotan debrand (αφαιρεση live Menu) , εχω ηδη δωσει μεσω του Payball 7ευρω αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι κανω και πως θα το κανω ? θα κατεβασω καποιο προγραμμα ?

 

 

Λοιπόν, αφού έδωσες τα 7 ευρώ πρέπει να πήρες ένα email με το login name και το password για να συνδεθείς στον server τους. Πρώτο βήμα είναι να κατεβάσεις τον driver για το dcu-60 καλώδιο και το πρόγραμμα client για τον server τους.

Αφού τα κατεβάσεις στο PC θα τρέξεις το USBFlashDriver. Είναι self-extract πρόγραμμα, το οποίο θα σου φτιάξει ένα directory με τους drivers για το καλώδιο. Θα συνδέσεις το καλώδιο στην USB και αφού βγάλεις την μνήμη Μ2 (αν έχεις) από το κινητό, θα το κλείσεις και πατώντας το C συνεχώς θα το συνδέσεις στο καλώδιο. Το PC θα το δει και θα σου ζητήσεις τους drivers. Θα του δώσεις να τους πάρει από το directory που τους είχε σώσει το πρόγραμμα. Αφού λοιπόν μπουν κανονικά οι drivers θα αποσυνδέσεις το τηλέφωνο, θα μπεις Internet και θα τρέξεις το WotanClient. Θα βάλεις κάτω χαμηλά το login και το password που σου έχουν δώσει, και θα πατήσεις το check. Αν είναι εντάξη τότε θα σου γράψει ότι ο server responds OK. Από εκεί και μετά θα σε καθοδηγήσει το πρόγραμμα τι θα κάνεις.

Να ακολουθήσεις ακριβώς ότι σου λέει και στο τέλος θα έχεις το τηλέφωνο unbranded. Μπορεί (και μάλλον θα σου πει) ότι χρειάζεται και erom update. Θα την κάνεις και αυτή ακολουθόντας κατά γράμμα τις οδηγίες τους. Τελευταία έκδοση firmware (με Ελληνικά) είναι η R1ED001.

Να κρατήσεις backup ότι χρειάζεσαι, γιατί στο τέλος θα είναι μαμά το τηλέφωνο. Και να έχεις υπ' όψιν σου ότι θα χαιρετήσεις την εγγύηση! Αν συμβεί κάτι στο τηλέφωνο για τα επώμενα 2 χρόνια, τον ήπιες κανονικά!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ σε RAVER κ fanatikos για τη βοήθεια.

 

Το έστειλα για αναβάθμιση στην Omnitech κ ο θεός βοηθός.

 

Εννοείται έπαιξα κ ένα θέατρο για να μου κάνουν αναβάθμιση. Έχει προβλήματα, σβήνει κλπ.:lol:

 

Τεσπά. Περιμένω τον ασθενή.

 

Για το καπάκι ποια είναι η γνώμη σας? Πολύ "τσιπικη" κατασκευή μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ σε RAVER κ fanatikos για τη βοήθεια.

 

Το έστειλα για αναβάθμιση στην Omnitech κ ο θεός βοηθός.

 

Εννοείται έπαιξα κ ένα θέατρο για να μου κάνουν αναβάθμιση. Έχει προβλήματα, σβήνει κλπ.:lol:

 

Τεσπά. Περιμένω τον ασθενή.

 

Για το καπάκι ποια είναι η γνώμη σας? Πολύ "τσιπικη" κατασκευή μου φαίνεται.

 

Να 'σαι καλά! Όσο για το καπάκι έχεις δίκιο. Είναι ένα issue σίγουρα. Εγώ πάντως έχω πάρει θήκη για το τηλέφωνο και έχω ξενοιάσει! Ρίξε μια ματιά στο link να δεις τι λέω.

 

http://cgi.ebay.co.uk/SONY-ERICSSON-K800i-CLEAR-CRYSTAL-UK-CASE-HOUSING-COVER_W0QQitemZ110046739452QQihZ001QQcategoryZ68023QQrdZ1QQcmdZViewItem?hash=item110046739452

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

FANATIKOS

KALAMATIANI

 

στείλτε μου το email σας να σας στείλω τους drivers για το Κ800.

fanatike το δικό σου email δεν έπαιζε.

 

Αλλιώς κατεβάστε τη suite που έχει στο site η SE και έχει ξεχωριστά τους drivers. Νομίζω πως είναι νεότερη μάλιστα από αυτή του CD.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

paidia exw epeidi exw meinei ligo pisw pia einai i teleytea dwrean anabathmisi?

 

Από SEUS η R1ED001.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

FANATIKOS

KALAMATIANI

 

στείλτε μου το email σας να σας στείλω τους drivers για το Κ800.

fanatike το δικό σου email δεν έπαιζε.

 

Αλλιώς κατεβάστε τη suite που έχει στο site η SE και έχει ξεχωριστά τους drivers. Νομίζω πως είναι νεότερη μάλιστα από αυτή του CD.

 

 

Όντως κάτι συμβαίνει στο email μου. Θα το κοιτάξω. Μην σε κουράζω όμως βρήκα άλλη λύση και δεν χρειάζομαι το καλώδιο πλέον. Να 'σαι καλά πάντως και σ' ευχαριστώ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι σημερα ολα καλα με το Κ800 μεχρι που ενω το ειχα συνδεσει στο pc με το phone explorer κολλησε... με το που το αποσυνδεω, δεν ξαναανοιξε.... και τωρα τι κανουμε???
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι σημερα ολα καλα με το Κ800 μεχρι που ενω το ειχα συνδεσει στο pc με το phone explorer κολλησε... με το που το αποσυνδεω, δεν ξαναανοιξε.... και τωρα τι κανουμε???

 

Βγάλτην μπαταρία και ξαναβάλτην μετά από 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο καλό service στα βόρεια προάστεια; Να δεχτούν που δεν έχω την απόδειξη αγοράς και να μην κρατήσουν το τηλέφωνό μου επί 8ήμερο;

 

 

ένας απελπισμένος...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο καλό service στα βόρεια προάστεια; Να δεχτούν που δεν έχω την απόδειξη αγοράς και να μην κρατήσουν το τηλέφωνό μου επί 8ήμερο;

 

 

ένας απελπισμένος...

 

Διαλεξε και παρε SE service points.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες άσχημα τα νέα:(

Το Κ800 μου το πάτησε μια BMW:cry: Κοιτάξτε πως έγινε:

 

http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00734ye9.jpg

 

http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00740sd8.jpg

 

Πάντως μπορώ να πάρω τηλ. και να με πάρουν κανονικά!!! Αυτό θα πεί ποιότητα κατασκευής SonyEricsson...

Άν ήταν ΝΟΚΙΑ ακόμα θα μάζεβα τα κομμάτια του:lol:

Και το είχα μόνο 1 μήνα ρε γ@μ...

Το παρήγορο είναι οτι πήγε από ΜΠΕΜΠΑ!!!!!!!:p

 

kala mhn leme oti theloume? nokia exei polu kaluterh poiotita kataskeuhs

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

@ pininfarina. Κάρτες Μ2 2Gb δεν πρέπει να υπάρχουν στην αγορά. Επίσης αν κοιτάξεις κανα δύο σελίδες πριν έχω ποστάρει μερικές ερωτήσεις σχετικά με τις ταχύτητες των μνημών. Επειδή και εγω περιμένω την 2Gb μνήμη, αν έχεις νέα είτε για ταχύτητες μνημών και διαθεσιμότητα πόσταρε το συντομότερο.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Link to comment
Share on other sites

thanx mate... λέω να πάω στην omnitech... ελπίζω να μη με απογοητεύσει!!

 

Δεν εχω ακουσει και καλα λογια για αυτο το service.Δεν το πας καλυτερα σε αλλο..:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το πανελ απο σημερα και εγω ιδιοκτητης κ800.

Φθηνες καρτες που θα βρουμε (2gb?):)

 

 

Μ2 2GΒ νομίζω ότι δύσκολα θα βρεις. Μέχρι 1GB έχω δει με τιμές γύρω στα 60 ευρά (για Sony μιλάω πάντα).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αφού έδωσες τα 7 ευρώ πρέπει να πήρες ένα email με το login name και το password για να συνδεθείς στον server τους. Πρώτο βήμα είναι να κατεβάσεις τον driver για το dcu-60 καλώδιο και το πρόγραμμα client για τον server τους.

Αφού τα κατεβάσεις στο PC θα τρέξεις το USBFlashDriver. Είναι self-extract πρόγραμμα, το οποίο θα σου φτιάξει ένα directory με τους drivers για το καλώδιο. Θα συνδέσεις το καλώδιο στην USB και αφού βγάλεις την μνήμη Μ2 (αν έχεις) από το κινητό, θα το κλείσεις και πατώντας το C συνεχώς θα το συνδέσεις στο καλώδιο. Το PC θα το δει και θα σου ζητήσεις τους drivers. Θα του δώσεις να τους πάρει από το directory που τους είχε σώσει το πρόγραμμα. Αφού λοιπόν μπουν κανονικά οι drivers θα αποσυνδέσεις το τηλέφωνο, θα μπεις Internet και θα τρέξεις το WotanClient. Θα βάλεις κάτω χαμηλά το login και το password που σου έχουν δώσει, και θα πατήσεις το check. Αν είναι εντάξη τότε θα σου γράψει ότι ο server responds OK. Από εκεί και μετά θα σε καθοδηγήσει το πρόγραμμα τι θα κάνεις.

Να ακολουθήσεις ακριβώς ότι σου λέει και στο τέλος θα έχεις το τηλέφωνο unbranded. Μπορεί (και μάλλον θα σου πει) ότι χρειάζεται και erom update. Θα την κάνεις και αυτή ακολουθόντας κατά γράμμα τις οδηγίες τους. Τελευταία έκδοση firmware (με Ελληνικά) είναι η R1ED001.

Να κρατήσεις backup ότι χρειάζεσαι, γιατί στο τέλος θα είναι μαμά το τηλέφωνο. Και να έχεις υπ' όψιν σου ότι θα χαιρετήσεις την εγγύηση! Αν συμβεί κάτι στο τηλέφωνο για τα επώμενα 2 χρόνια, τον ήπιες κανονικά!

 

euxaristw para poly gia thn apanthsh , poly analytikh diadikasia ! tha to dokimasw to apogeyma ! kai pali euxaristw.....

 

-katebasa tous drivers kai to client alla den einai self-extract ?? ti kanw ??? -- ???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...