Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα συμφορουμίτες.

Βασικά γράφω γιατί είμαι σε σκέψη να αγοράσω καινούργιο κινητό.

Έχω ψιλοκαταλήξει στο SE k800i όμως κάποια πράγματα που διάβασα εδώ με προβλημάτισαν.

Enlighten me λοιπόν :

1. Όντως to joystick ειναι προβληματικό ή είναι να σου τύχει τελικά?

2. Σε σχέση με το k750i ή v630i το ηχείο του k800i υπερτερεί ή είναι υποδεέστερο?

[έχω ακούσει και τα δύο και άκουσα το v630i καλύτερο από το k750i.]

3. Από αυτονομία?

4. Από αξιοπιστία? αντέχει σε μια λογική χρήση [ ατυχείς πτώσεις, επαρκής προσοχή κτλ κτλ]

 

Το είδα απο κοντά στο πλαίσιο και μου φάνηκε τέλειο αλλα με τα όσα διάβασα...

Μήπως να περιμένω μπας και βγεί κάτι καλύτερο που να συνδυάζει camera με flash και μουσικές επιλογές? ή να περιμένω να φτηνήνει?

Σημειωτέων πως έχω ipod οπότε απλά με νοιάζει να μπορεί απλά να παίζει mp3, οπωσδήποτε να έχει ραδιόφωνο [για αυτό και ρωτάω για ένα αξιοπρεπές ηχείο ] και σίγουρα να τραβάει καλές φωτογραφίες.

 

PS : είμαι σίγουρος πως όλα αυτά που ρωτάω έχουν ξαναγραφτεί από εδώ & από εκεί όμως μου είναι αδύνατον να κάτσω και να διαβάσω κοντά στις 100+ σελίδες που περιέχουν κοντά στισ 2000 δημοσιεύσεις.

Αν βέβαια μπορείτε να μου στείλετε τα links δεν θα είχα πρόβλημα...αρκεί να με διαφωτίσετε..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.παρακατω μια java εφαρμογη για να στελνεις μεσω bluetooth γραπατα μηνυματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έβαλα την αναβάθμιση μέσω SEUS !!! Είναι η R1ED001. Εντυπώσεις αργότερα...

 

ΥΓ: Δεν χάθηκε τίποτα, επαφές, ρυθμίσεις, ήχοι κλήσεις, όλα όπως πριν την αναβάθμιση!

 

ΥΓ2: Γιατί άργησε τόσο ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα σήμερα αναβάθμιση από SEUS και εξαφανίστηκαν τα ελληνικά nμπορεί κάποιος να βοηθήσει ?
πηγαινε στις ρυθμισεις κανε - κατω κατω ειναι- διαγραφη ολων ,οχι απλη επαναφορα, και θα εχεις ελληνικα
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμισεις κανε - κατω κατω ειναι- διαγραφη ολων ,οχι απλη επαναφορα, και θα εχεις ελληνικα

Να σε ρωτήσω κάτι με την διαγραφή όλων θα χάσω επαφές ήχους κλπ η όχι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι με την διαγραφή όλων θα χάσω επαφές ήχους κλπ η όχι ευχαριστώ
ναι θα χαθουν ολα ....:(
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι με την διαγραφή όλων θα χάσω επαφές ήχους κλπ η όχι ευχαριστώ

ναι θα τα χασεις ολα. κανε πρωτα ενα backup και μετα καντο.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί στο SEUS είναι η R1ED001. Υπάρχει επίσημα ή ανεπίσημη νεότερη έκδοση;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, δεν κατάλαβα... Εμείς οι φτωχοί που εχουμε Vodafone Live δεν έχουμε αναβαθμιση?

Πως θα κανουμε αναβαθμιση εμείς? γνωριζει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα συμφορουμίτες.

Βασικά γράφω γιατί είμαι σε σκέψη να αγοράσω καινούργιο κινητό.

Έχω ψιλοκαταλήξει στο SE k800i όμως κάποια πράγματα που διάβασα εδώ με προβλημάτισαν.

Enlighten me λοιπόν :

1. Όντως to joystick ειναι προβληματικό ή είναι να σου τύχει τελικά?

2. Σε σχέση με το k750i ή v630i το ηχείο του k800i υπερτερεί ή είναι υποδεέστερο?

[έχω ακούσει και τα δύο και άκουσα το v630i καλύτερο από το k750i.]

3. Από αυτονομία?

4. Από αξιοπιστία? αντέχει σε μια λογική χρήση [ ατυχείς πτώσεις, επαρκής προσοχή κτλ κτλ]

1. Μια χαρά είναι το τζόιστικ. Είχα το Τ610 4χρόνια. Ποτέ δε μου χάλασε. Τα ίδια και με το Κ750. Όποιος το προσέχει, το έχει.

2. Πρέπει να είναι ελαφρώς καλύτερο το ηχείο από το Κ750.

3. Από αυτονομία πρέπει να είναι λίγο χειρότερα τα πράματα από το Κ750. Αυτό διαπίστωσα εγώ, αν και επειδή το πήρα πριν λίγες μέρες το έχω σκίσει καθημερινά σε φώτος με φλας και mp3, οπότε και μου κρατάει 2 24ωρα σε φουλ κίνηση όμως.

4. Δεν μου έχει πέσει ακόμα για να ξέρω. :O

Καλησπερα.παρακατω μια java εφαρμογη για να στελνεις μεσω bluetooth γραπατα μηνυματα.

Τρέχω να τη δοκιμάσω. Είσαι κορυφαίος. :up:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, δεν κατάλαβα... Εμείς οι φτωχοί που εχουμε Vodafone Live δεν έχουμε αναβαθμιση?

Πως θα κανουμε αναβαθμιση εμείς? γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Ή θα ξεφορτωθείς το live ή θα περιμένεις μερικούς μήνες ακόμα μέχρι να βγει αναβάθμιση για βόδαφον.

Link to comment
Share on other sites

1. Μια χαρά είναι το τζόιστικ. Είχα το Τ610 4χρόνια. Ποτέ δε μου χάλασε. Τα ίδια και με το Κ750. Όποιος το προσέχει, το έχει.

2. Πρέπει να είναι ελαφρώς καλύτερο το ηχείο από το Κ750.

3. Από αυτονομία πρέπει να είναι λίγο χειρότερα τα πράματα από το Κ750. Αυτό διαπίστωσα εγώ, αν και επειδή το πήρα πριν λίγες μέρες το έχω σκίσει καθημερινά σε φώτος με φλας και mp3, οπότε και μου κρατάει 2 24ωρα σε φουλ κίνηση όμως.

4. Δεν μου έχει πέσει ακόμα για να ξέρω. :O

 

σε ευχαριστώ minovg για την απάντηση.

μήπως μπορείτε να μου πείτε και αν είναι στα σκαριά κάτι καινούργιο....ή απλά να περιμένω λίιιιιγο ακόμα για να πέσει η τιμή?:rolleyes:

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.παρακατω μια java εφαρμογη για να στελνεις μεσω bluetooth γραπατα μηνυματα.

Χμ. Πώς λειτουργεί όμως; Το ξεζιπάρεις το αρχείο ή απλά το μετονομάζεις σε .jar αρχείο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μετονομάζεις και το στέλνεις. Μια χαρά δουλεύει.

Το μετονομάζω σε .jar αλλά δε μου λειτουργεί. Βγάζει η ενέργεια απέτυχε. :(

Link to comment
Share on other sites

Το μετονομάζω σε .jar αλλά δε μου λειτουργεί. Βγάζει η ενέργεια απέτυχε. :(

 

Όχι το .rar. Αυτό φυσικά και δεν μπορείς να το στείλεις. Τον φάκελο που θα δεις μέσα, θα μετονομάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το .rar. Αυτό φυσικά και δεν μπορείς να το στείλεις. Τον φάκελο που θα δεις μέσα, θα μετονομάσεις.

Δυστυχώς δεν κατάλαβα. :O Ξεζιπάρω το αρχείο .rar ; Ωραία. Μετά βγαίνει ένας άλλος φάκελος ο οποίος έχει μέσα διάφορα αρχεία. Δε βγάζω άκρη. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα μια ερώτηση ενω εχω την παλιά έκδοση R1DB001.

Μου γράφει οτι εχω την τελεύτεα και δεν αναβαθμήζει.

Μια λεπτομέρια ηταν βοδαφον και το έκανα κανονίκο

Link to comment
Share on other sites

@minovg

Ένας απλός και μπακαλίστικος τρόπος είναι αυτός:

1 Επιλέγεις όλα τα αρχεία του φακέλου που είναι μέσα στο .rar.

2 Φαντάζομαι έχεις το winzip στον υπολογιστή σου. Κάνεις add to bt_eχplorer.zip με δεξί κλικ. (Δεν θυμάμαι αν και το winrar έχει την ίδια επιλογή, επειδή έχω απενεργοποιήσει τις επιλογές του winrar από το δεξί κλικ).

3 Μετονομάζεις το zip και το στέλνεις στο κινητό. Σε .jar φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

@minovg

Ένας απλός και μπακαλίστικος τρόπος είναι αυτός:

1 Επιλέγεις όλα τα αρχεία του φακέλου που είναι μέσα στο .rar.

2 Φαντάζομαι έχεις το winzip στον υπολογιστή σου. Κάνεις add to bt_eχplorer.zip με δεξί κλικ. (Δεν θυμάμαι αν και το winrar έχει την ίδια επιλογή, επειδή έχω απενεργοποιήσει τις επιλογές του winrar από το δεξί κλικ).

3 Μετονομάζεις το zip και το στέλνεις στο κινητό. Σε .jar φυσικά.

Τώρα μάλιστα. Thanks. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...