Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έβγαλε σε 5-10 άτομα από εδω μέσα πρόβλημα δεν σημαίνει ότι είναι μούφα. ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ. Πάω στοίχημα ότι υπάρχουν πολλαπλάσια άτομα που είναι ευχαριστημένοι.

 

 

εισαι σιγουρος οτι 5-10 ατομα μονο εχουν προβλημα..;;;;;

δεν νομιζω....

μηπως εχουν σχεδον ολοι;;;;;

(((λεω εγω τωρα.....))))

 

 

δεν διαφωνω, αλλα μην ξεχνας οτι οταν από ενα δείγμα ας πουμε 20 χρηστών εδω μεσα, οι 5-10 οπως λες εχουν προβλημα, σημαινει οτι αυτο το στατιστικο δειγμα αντιστοιχη κ σε ολη την Ελλαδα.. πιστευω οτι από ολα τα Κ800 που εχουν πουληθει, το 30-40% εχουν προβλημα. κ μαλιστα το ίδο προβλημα, που σημαίνει οτι δεν ειναι τυχαιο. αλλο να εχουν διαφορα προβληματα, και αλλο ΟΛΑ να εχουν ΤΟ ΙΔΙΟ προβλημα....:!: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αντιπροσωπεία υπάρχει?

 

Φίλε , το σέρβις της se το έχουν η Omniteck και η TSInternational.

Υπάρχουν και καταστήματα της se , αλλά δεν έχουν άδεια να κάνουν αντικατάσταση συσκευών.

Είναι μόνο για updates.Αν πας εκεί το κινητό σου και χρειαστεί αντικατάσταση , αυτοί θα το στείλουν ή στην omniteck ή στην TSI και θα περιμένεις κάτι μέρες χωρίς λόγο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε , το σέρβις της se το έχουν η Omniteck και η TSInternational.

Υπάρχουν και καταστήματα της se , αλλά δεν έχουν άδεια να κάνουν αντικατάσταση συσκευών.

Είναι μόνο για updates.Αν πας εκεί το κινητό σου και χρειαστεί αντικατάσταση , αυτοί θα το στείλουν ή στην omniteck ή στην TSI και θα περιμένεις κάτι μέρες χωρίς λόγο.

 

 

Ευχαριστώ για της πληροφορίες.

Η αντικατάσταση είναι άμεση ή θα περιμένω (ρωτάς αν έχει κανείς εμπειρεία)

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της πληροφορίες.

Η αντικατάσταση είναι άμεση ή θα περιμένω (ρωτάς αν έχει κανείς εμπειρεία)

 

Κοίτα, αν το πας σε μια ώρα από τώρα , λογικά θα το έχεις μέχρι τις 3-4 το μεσημέρι.:)

, εκτός κι αν δεν έχουν το ανταλλακτικό , οπότε θα περιμένουν(και εσύ μαζί τους)

Από την εμπειρία μου στα λέω όλα αυτά.Μπορεί βέβαια και να μην είναι έτσι πλέον

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω μαλλον παραειδα,

αλλα ας μου πει καποιος το Voda k800i εχει

κοκκινο και πρασινο πληκτρο; ΤΗΝΧ

Ναι εχει κοκινο και πρασινο το πηρα προχθες.Να ρωτησω κατι καρτα μνημης δεν συμπεριλαμβανετε με τη συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αραγε δεν ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ τετοια περιστατικα στο φορουμ της Samsung??? Aααα, ξερω! Κατα ΤΥΧΗ δεν τυχαινουν!:p

 

Δεν έτυχε , πέτυχε!:p

Είδες οι Κορεάτες??

Γι αυτό τους συμπαθώ , και ας μην μου "κάνουν" τα κινητά τους;)

 

 

Pieros:Όταν λέμε αντικατάσταση , δεν εννοούμε ότι σου δίνουν μια συσκευή μέσα στο κουτί της , όπως όταν την αγόρασες.

Αντικατάσταση της πλακέτας = αντικατάσταση όλης της συσκευής εκτός από μπαταρία και καπάκι μπαταρίας(συνήθως , αν ρωτήσεις σου λένε και εκτός από πληκτρολόγιο , αλλά πάντα το πληκτρολόγιο είναι καινούριο:p )

Έρχονται σετ η πλακέτα με τα πλαστικά κουμπωμένα πάνω.

Το νέο κινητό που θα παραλάβεις είναι καινούριο(έτσι φαίνεται τουλάχιστον)και έχει ζελατίνα στην οθόνη.

Κανονικά έχεις δίκιο , δεν πρόκειται για ανταλλακτικό , αλλά έτσι το λένε:)

 

*μιλάμε , από τις τόσες φορές που είχα πρόβλημα , έχω γίνει expert:mad: :mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι ανησυχητικο τοσα ατομα εδω με αυτο το προβλημα τωρα εχω αγωνια με το δικο μου λες :cry: :cry:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Δεν έτυχε , πέτυχε!:p

Είδες οι Κορεάτες??

Γι αυτό τους συμπαθώ , και ας μην μου "κάνουν" τα κινητά τους;)

 

 

Pieros:Όταν λέμε αντικατάσταση , δεν εννοούμε ότι σου δίνουν μια συσκευή μέσα στο κουτί της , όπως όταν την αγόρασες.

Αντικατάσταση της πλακέτας = αντικατάσταση όλης της συσκευής εκτός από μπαταρία και καπάκι μπαταρίας(συνήθως , αν ρωτήσεις σου λένε και εκτός από πληκτρολόγιο , αλλά πάντα το πληκτρολόγιο είναι καινούριο:p )

Έρχονται σετ η πλακέτα με τα πλαστικά κουμπωμένα πάνω.

Το νέο κινητό που θα παραλάβεις είναι καινούριο(έτσι φαίνεται τουλάχιστον)και έχει ζελατίνα στην οθόνη.

Κανονικά έχεις δίκιο , δεν πρόκειται για ανταλλακτικό , αλλά έτσι το λένε:)

 

*μιλάμε , από τις τόσες φορές που είχα πρόβλημα , έχω γίνει expert:mad: :mad:

 

 

Εμένα είναι vodafone live υπάρχει περίπτωση να πάρω απλό? :O :O

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι ανησυχητικο τοσα ατομα εδω με αυτο το προβλημα τωρα εχω αγωνια με το δικο μου λες :cry: :cry:

Δυστυχώς , όσοι δεν μένουν σε μεγάλα αστικά κέντρα(Αθληνα , Θεσ/νικη) θα πρέπει να περιμένουν αρκετές μέρες σε περίπτωση βλάβης:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τουλάχιστον δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα εδώ και εναν μήνα περίπου που το έχω.

Ερώτηση τώρα.

ΠΩς αλλάζουμε απο f.mode σε κανονική λειτουργία και το αντίστροφο, δίχως να απενεργοποιούμε το κινητό;

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τουλάχιστον δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα εδώ και εναν μήνα περίπου που το έχω.

Ερώτηση τώρα.

ΠΩς αλλάζουμε απο f.mode σε κανονική λειτουργία και το αντίστροφο, δίχως να απενεργοποιούμε το κινητό;

 

Νομίζω πηγαίνεις ένα επίπεδο πίσω και σε ξαναβγάζει στην επιλογή mode λειτουργίας.

Εκεί επιλέγεις πλήρη λειτουργία.

 

*Σε περίπτωση αντικατάστασης , αν έχεις vl παίρνεις vl.Δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς(όλα φαίνονται από τα serial numbers):!:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

all content απο το K800i που υπαρχει;;.. ΤΗΝΧ

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει κοκινο και πρασινο το πηρα προχθες.Να ρωτησω κατι καρτα μνημης δεν συμπεριλαμβανετε με τη συσκευασια

 

ευχαριστω πολυ

το βρισκω πολυ καλο..

 

ποιες οι διαφορες απο το "κανονικο"; ΤΗΝΧ

ΔΕΝ εχει καρτα στη συσκευασια 50-70 ευρω η 1gb..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πηγαίνεις ένα επίπεδο πίσω και σε ξαναβγάζει στην επιλογή mode λειτουργίας.

Εκεί επιλέγεις πλήρη λειτουργία.

 

*Σε περίπτωση αντικατάστασης , αν έχεις vl παίρνεις vl.Δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς(όλα φαίνονται από τα serial numbers):!:

Ένα επίπεδο πίσω; Τι εννοείς;

Είμαστε στην κανονική οθόνη λοιπόν. Τι πατάω;

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα επίπεδο πίσω; Τι εννοείς;

Είμαστε στην κανονική οθόνη λοιπόν. Τι πατάω;

Πατάς το βελάκι να πας πίσω.(όσες φορές χρειάζεται).

Δεν σε ξαναβγάζει στην επιλογή mode?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

το βρισκω πολυ καλο..

 

ποιες οι διαφορες απο το "κανονικο"; ΤΗΝΧ

ΔΕΝ εχει καρτα στη συσκευασια 50-70 ευρω η 1gb..

Ευχαριστω.

Δεν ξερω γιατι δεν το εχω δει το κανονικο.

Καρτα που θα βρω.

Link to comment
Share on other sites

Πλαισιο

Γερμανος

και αλλοι..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά γιατί σε έχει ξενερώσει ακριβώς;

Χωρίς να είμαι υποστηρικτής της Vodafone, το Κ800 Vodafone Live ουδεμία σχέση έχει με τους προγόνους του. Ούτε απαίσια εικονίδια, ούτε πλήκτρο Live (υποχρεωτικό σε όλα τα themes), ούτε περιορισμούς σε μεταφορές αρχείων, ούτε DRM για να βάλεις mp3 ως ringtones κλπ.

Έχει βέβαια το αυτοκολλητάκι, αλλά τι ενοχλεί και αυτό, ειδικά αν έχεις ούτως ή άλλως σύνδεση Vodafone; Καλύτερα είναι δηλαδή τα Cybershot/Quickshare;

Τέλος, έχεις και προεγκατεστημένες όλες τις ρυθμίσεις για σύνδεση σε internet/wap. Οπότε, τι είναι αυτό που σε ενοχλεί;

δηλαδη οι διαφορες μονο στο αρχικο μενου;..

μπορεις να καλεσεις τωρα με το πρασινο

μια καταχωρηση απο τις ΟΜΑΔΕΣ;;;.

οταν τις επεξεργαζεσαι;;. (το γνωστο θεμα.)

ΤΗΝΧ

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου έχει βγάλει τίποτα! (φτου φτου να μην το ματιάξω)

Είδατε που έψαχνα non-branded? Σε καλό μου βγήκε μου φαίνεται γιατί από ότι β΄λέπω εδώ οι περισσότεροι με Vodafone Live έχουν πρόβλημα

 

Υ.Γ Η omnitech & η TSinternational κάνουν και updates?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου έχει βγάλει τίποτα! (φτου φτου να μην το ματιάξω)

Είδατε που έψαχνα non-branded? Σε καλό μου βγήκε μου φαίνεται γιατί από ότι β΄λέπω εδώ οι περισσότεροι με Vodafone Live έχουν πρόβλημα

 

Υ.Γ Η omnitech & η TSinternational κάνουν και updates?

 

Ναι κάνουν

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου έχει βγάλει τίποτα! (φτου φτου να μην το ματιάξω)

Είδατε που έψαχνα non-branded? Σε καλό μου βγήκε μου φαίνεται γιατί από ότι β΄λέπω εδώ οι περισσότεροι με Vodafone Live έχουν πρόβλημα

 

Υ.Γ Η omnitech & η TSinternational κάνουν και updates?

δεν παιζει σημασια αν ειναι branded η non branded,εμενα ηταν Non branded και την πατησε.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μου έκαναν αντικατάσταση αλλά μια αναβάθμιση. Το πήγα 13:30 κ 15:10 ήταν έτοιμο.

Πως μπορω να δω το λογισμικό έχω?

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μου έκαναν αντικατάσταση αλλά μια αναβάθμιση. Το πήγα 13:30 κ 15:10 ήταν έτοιμο.

Πως μπορω να δω το λογισμικό έχω?

παλι καλα τι να πω κι εγω που περιμενα 10 ημερες:p πηγαινε ρυθμισεις-update service-εκδοση λογισμικου κι εκει θα δεις ποια εχεις φιλε μου.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...