Jump to content

Συμβουλές για Daytona DY50R


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ta imitasion exo tin entiposi pos den einai san tou dayang apla kostizoun ligotero apo ta afthentika alla pios o logos na alakseis plastika afou ta daytona einai pio orea....gnwmi m panta paidia....mexri stigmis iksera oti ta daytona bgainoun se ble kai se kokkino mexri p piga se ena magazi na paro ena granazi kai eida to daytona se mauro manisio xrwma me ligo vameni zanta....kalo m fanike...to eide kaneis sas ???

 

Τα γνησια πλαστικα του supra κανουν γυρο στα 300 ευρο....ο λογος για να παρεις τα ιμιτασιον ειναι οτι εχεις και δευτερο ζευγαρι πλαστικα...το daytona ειναι μακραν πιο ωραιο αλλα ειναι και αυτα πανακριβα πλαστικα...το μαυρο ειναι ωραιο χωρις τα σηματα και τα πλαστικα..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thx pollu palikaria... kai kati teleuteo paides.. ti protinete apo eksatmisis? thx kai pali :D

 

Apo eksatmisi file korifea ine i protec i kanoniki kai i oval alla na kseris den dinoun kai tipota mono thorivo.Meta exis kai alles epiloges se motosport 100stara kai 80ndara poli kales ine se thorivo.I power advans ine poli kali kai afti opos kai i daytona kai i sebring alla poli palia ine.Ego exo pari para polles eksatmisis san tin protec kamia kai orea kai gamato thorivo kai oute skouria oute tipota.A kai ta plastika authendika supra 200euro exoun oxi 300euro ipame alla then ine kai apo xriso den to leo ipotimitika file.:)

Link to comment
Share on other sites

Apo eksatmisi file korifea ine i protec i kanoniki kai i oval alla na kseris den dinoun kai tipota mono thorivo.Meta exis kai alles epiloges se motosport 100stara kai 80ndara poli kales ine se thorivo.I power advans ine poli kali kai afti opos kai i daytona kai i sebring alla poli palia ine.Ego exo pari para polles eksatmisis san tin protec kamia kai orea kai gamato thorivo kai oute skouria oute tipota.A kai ta plastika authendika supra 200euro exoun oxi 300euro ipame alla then ine kai apo xriso den to leo ipotimitika file.:)

 

kai go tha sou proteina protec opos leei o filos m i power advance pou einai to idio....kai exoun oreo thorivo alla kai den se grafoun oi batsoi gia thorivo...ego exo tin motosport me to megalo to stomio kai fovame na doso to gazi....:p

Link to comment
Share on other sites

kai go tha sou proteina protec opos leei o filos m i power advance pou einai to idio....kai exoun oreo thorivo alla kai den se grafoun oi batsoi gia thorivo...ego exo tin motosport me to megalo to stomio kai fovame na doso to gazi....:p

 

Ondos ixa kai ego tin motosport me to megallo to stomio kai otan me grapsane sto tmima mou ipe kala pou pas me afto to mpouri kai zalizis ton kosmo kai ektote manisia.:)

Link to comment
Share on other sites

Apo eksatmisi file korifea ine i protec i kanoniki kai i oval alla na kseris den dinoun kai tipota mono thorivo.Meta exis kai alles epiloges se motosport 100stara kai 80ndara poli kales ine se thorivo.I power advans ine poli kali kai afti opos kai i daytona kai i sebring alla poli palia ine.Ego exo pari para polles eksatmisis san tin protec kamia kai orea kai gamato thorivo kai oute skouria oute tipota.A kai ta plastika authendika supra 200euro exoun oxi 300euro ipame alla then ine kai apo xriso den to leo ipotimitika file.:)

 

Εγω στην honda που ρωτησα μου ειπαν 298 ευρο...καλη εξατμιση ειναι και η level(Energy)...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

vrika eksatmisi sebring pollu kali tin goustarw me 1000 beni pano ?

 

Euxaristw giatis apadisis :)

 

ama kserete pite mou kai timi thx!

 

Η sebring μπαινει επανω αμα κανεις λιγο παντεντα στιν βασει της...η τιμη της κανει στα 80-90 ευρο η γνησια και οχι η απομημηση...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην honda που ρωτησα μου ειπαν 298 ευρο...καλη εξατμιση ειναι και η level(Energy)...

 

Amaitan kleftes toso kani alla se ola ta magazia poris na ta vris apo 130-200euro oxi parapano.

Link to comment
Share on other sites

Amaitan kleftes toso kani alla se ola ta magazia poris na ta vris apo 130-200euro oxi parapano.

 

Εισαι σιγουρος?κοιταξες μεσα απο τα πλαστικα και γραφει honda?γιατι και μενα πηγαν να μου πουλησουν πλαστικα honda και γραφανε shing shen και μου τα πουλαγανε 145 ευρο....ενω αυτα απο την honda ωντος γραφανε honda made in japan....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος?κοιταξες μεσα απο τα πλαστικα και γραφει honda?γιατι και μενα πηγαν να μου πουλησουν πλαστικα honda και γραφανε shing shen και μου τα πουλαγανε 145 ευρο....ενω αυτα απο την honda ωντος γραφανε honda made in japan....

 

Nai file alla afta kanan 200euro pou grafane honda ta imitasion skata grefane tipota diladi :)kai ekanan 130 analogos se ti klefti tha pesis.

Link to comment
Share on other sites

gia mena i koryfea eksatmisi einai i protech pou edo stin ptolemaida ena magazi tin exei 85-90 euro....tespa emena me eixan grapsei mia fora gia eksatmisi otan to eixa 50ari omos kai ta forousa ola pano...alla itan o gamiolis o zitas giafto....a kai mia fora me kinigise alla otan to ekana 54mm....:p...tespa bgika off topic.....ego protino protec eksatmisi giati tin exei ena 72ari edo kai den kanei ka8olou 8orivo eno tin sebrig pou tin exei ena allo 72ari kanei arketo thorivo gia na se grapsoun pisteyo.....
Link to comment
Share on other sites

gia CcaC paidia..eimai kainourgioCc alla Ccxoloume me ta papakia.. exw ena daytona dy50 xwricc piCcw diCckofreno... mamiCcio me e3atmiCci proteCch epiane.. 80 konter, 72 pragmatika se dyno+77 metrhmena me toyota rav4... uCctera ebala mia xoanh+kar 20 apo to mamiCcio 14 pou eixe... emfanisiaka ti na tou kanw.!? heEeEeElp.!

 

-- τροποποίηση / μετάφραση --

 

Γειά σας παιδιά. Είμαι καινούριος, αλλά ασχολούμε με τα παπάκια. Έχω ένα Daytona DY50, χωρίς πίσω δισκόφρενο. «Μαμίσιο» με εξάτμιση Protech έπιανε 80 χλμ / ώρα (κοντέρ), 72 χλμ / ώρα πραγματικά - σε Dyno +77 χλμ / ώρα μετρημένα με Toyota RAV4. Ύστερα έβαλα μία χοάνη + 20 χλμ / ώρα από το μαμίσιο 14 που είχε. Εμφανισιακά τι να του κάνω; Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

gia CcaC paidia..eimai kainourgioCc alla Ccxoloume me ta papakia.. exw ena daytona dy50 xwricc piCcw diCckofreno... mamiCcio me e3atmiCci proteCch epiane.. 80 konter, 72 pragmatika se dyno+77 metrhmena me toyota rav4... uCctera ebala mia xoanh+kar 20 apo to mamiCcio 14 pou eixe... emfanisiaka ti na tou kanw.!? heEeEeElp.!

 

-- τροποποίηση / μετάφραση --

 

Γειά σας παιδιά. Είμαι καινούριος, αλλά ασχολούμε με τα παπάκια. Έχω ένα Daytona DY50, χωρίς πίσω δισκόφρενο. «Μαμίσιο» με εξάτμιση Protech έπιανε 80 χλμ / ώρα (κοντέρ), 72 χλμ / ώρα πραγματικά - σε Dyno +77 χλμ / ώρα μετρημένα με Toyota RAV4. Ύστερα έβαλα μία χοάνη + 20 χλμ / ώρα από το μαμίσιο 14 που είχε. Εμφανισιακά τι να του κάνω; Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Καλώς ήλθες στο forum.

Από εδώ και στο εξής θα πρέπει να χρησιμοποιείς τα ελληνικά στα μηνύματά σου. Στα greeklish υπάρχει (για την ώρα) ανοχή, ωστόσο είναι λύση ανάγκης. Στην προκειμένη περίπτωση ωστόσο χρησιμοποίησες κάτι το οποίο δεν είναι κατανοητό. Υπενθυμίζω ότι τα μηνύματά θα πρέπει να είναι κατανοητά, αλλοιώς δεν έχουν λόγω ύπαρξης. Έτσι, για πρώτη και τελευταία φορά μετέφρασα το μήνυμά σου. Την επόμενη φορά θα είμαι υποχρεωμένος να το διαγράψω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia CcaC paidia..eimai kainourgioCc alla Ccxoloume me ta papakia.. exw ena daytona dy50 xwricc piCcw diCckofreno... mamiCcio me e3atmiCci proteCch epiane.. 80 konter, 72 pragmatika se dyno+77 metrhmena me toyota rav4... uCctera ebala mia xoanh+kar 20 apo to mamiCcio 14 pou eixe... emfanisiaka ti na tou kanw.!? heEeEeElp.!

 

-- τροποποίηση / μετάφραση --

 

Γειά σας παιδιά. Είμαι καινούριος, αλλά ασχολούμε με τα παπάκια. Έχω ένα Daytona DY50, χωρίς πίσω δισκόφρενο. «Μαμίσιο» με εξάτμιση Protech έπιανε 80 χλμ / ώρα (κοντέρ), 72 χλμ / ώρα πραγματικά - σε Dyno +77 χλμ / ώρα μετρημένα με Toyota RAV4. Ύστερα έβαλα μία χοάνη + 20 χλμ / ώρα από το μαμίσιο 14 που είχε. Εμφανισιακά τι να του κάνω; Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

kalos ir8es kai esy stin parea mas kai sto forum....epeidi exeis idio me to diko mou tha sou elega na to vapseis kai ektos apo plastika na vapseis kai zantoula epeidei i zanta apla ******....:p....vasika ego tha sou protina 2xromia.....gia paradeigma ego skeftomai na to vapso mov kai mauri zanta....oi bogies to poli bgainoun sta 80 euro kai to vapsimo borei na to kano me ta filarakia m....:p.....tora gia xrwma ti na sou po,einai diki sou epilogi....vevea tha borouses na valeis kana autokolitaki pano p.x kana manitaraki i na kaneis kamia aerografia....epeisis kana diskofreno san auto p exei o filos m o sparowa stin photo tou tha edeixne poli oreo....kai kana nikel pano opos gia paradeigma kamia sxara kai tha einai koukli...

Link to comment
Share on other sites

gia CcaC paidia..eimai kainourgioCc alla Ccxoloume me ta papakia.. exw ena daytona dy50 xwricc piCcw diCckofreno... mamiCcio me e3atmiCci proteCch epiane.. 80 konter, 72 pragmatika se dyno+77 metrhmena me toyota rav4... uCctera ebala mia xoanh+kar 20 apo to mamiCcio 14 pou eixe... emfanisiaka ti na tou kanw.!? heEeEeElp.!

 

-- τροποποίηση / μετάφραση --

 

Γειά σας παιδιά. Είμαι καινούριος, αλλά ασχολούμε με τα παπάκια. Έχω ένα Daytona DY50, χωρίς πίσω δισκόφρενο. «Μαμίσιο» με εξάτμιση Protech έπιανε 80 χλμ / ώρα (κοντέρ), 72 χλμ / ώρα πραγματικά - σε Dyno +77 χλμ / ώρα μετρημένα με Toyota RAV4. Ύστερα έβαλα μία χοάνη + 20 χλμ / ώρα από το μαμίσιο 14 που είχε. Εμφανισιακά τι να του κάνω; Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Καλος ηρθες στο forum...για εξωτερικη εμφανιση βγαλε ολα τα αυτοκολητα και κανε κανα νικελ στο μηχανακι.....αν κρινω οτι δεν εχει πισο δισκοφρενο παει να πει οτι ειναι παλαιο μοντελο...ποτε το πηρες?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Καλος ηρθες στο forum...για εξωτερικη εμφανιση βγαλε ολα τα αυτοκολητα και κανε κανα νικελ στο μηχανακι.....αν κρινω οτι δεν εχει πισο δισκοφρενο παει να πει οτι ειναι παλαιο μοντελο...ποτε το πηρες?

 

to daytona p den exei piso diskofreno einai pio kainourgio apo auto pou exei piso diskofreno...:)....me diskofreno einai to dy50r kai xwris diskofreno einai to dy50.....:).....ta dy tora bgainoun xwris diskofreno piso.....

Link to comment
Share on other sites

to daytona p den exei piso diskofreno einai pio kainourgio apo auto pou exei piso diskofreno...:)....me diskofreno einai to dy50r kai xwris diskofreno einai to dy50.....:).....ta dy tora bgainoun xwris diskofreno piso.....

 

Αν θυμαμαι καλα και στην αρχη οταν πρωτοβγηκαν δεν ειχαν πισο δισκοφρενο.....anyway...μιπως χερεις αν στο πλαινο καπακι του βολαν εχει φλατζα?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

paides extos aptin Sebring ekstatmisi pou sas eipa Borite na mou diksete photo aptis alles ? bori na einai kaliteres.. alla 8a pcaxw kai egw na vrw photo Ty kai pali :D

 

edo einai i protech -- http://img84.imageshack.us/img84/7049/20071124bikepics1096140zw0.jpg....vevea den einai diko m to mixanaki einai apo to bikepics....

 

meta exoume tis mosport mikro stomio-meseo kai megalo antistixa...ego exo autin terma deksia....http://img152.imageshack.us/img152/4317/motosportexhaustmonkeywlw2.jpg

 

kai i kainourgia motosport p den mou aresei se thorivo an kai den kanei kai poli....http://img152.imageshack.us/img152/4678/motosportexhaustmonkeyhai7.jpg

 

kai i daytona p exei ligo thorivo sta xamila kai poli sta psila....http://img255.imageshack.us/img255/8325/daytonajapanexhausthondoy0.jpg

 

 

auta...elpizo na se voithisa kai sry an den fenontai kala i photos....:):)

Link to comment
Share on other sites

Fenonte pollu kala kai Thx pollu alla i protech den emfanizete an boris ena allo Link... autes i eksatmisis file mou einai poio gamates telika :D mia apo autes bori na parw ti mou protinis esy ? an boris pes mou times (an ginete )

kai Thx kai pali!! :D

 

P.S tin triti photo me tin mia eksatmisi tin exw Di pano se runner ... pollu kali :) Tespa protinete eksatmisis kai pali Thx!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γινετε οταν χανει συμπιεση απο τις φλατζες να μιν μπορει να παρει μροστα με την μιζα αλλα ακομα και με την μανιβελα να θελει καμια 10αρια φορες για να παρει μπροστα?

Ποσο κανουν οι motosport με την μικρη,μεσαια και μεγαλη μπουκα?θελω τιμουλες για την καθε εξατμιση...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γινετε οταν χανει συμπιεση απο τις φλατζες να μιν μπορει να παρει μροστα με την μιζα αλλα ακομα και με την μανιβελα να θελει καμια 10αρια φορες για να παρει μπροστα?

Ποσο κανουν οι motosport με την μικρη,μεσαια και μεγαλη μπουκα?θελω τιμουλες για την καθε εξατμιση...

 

Akou file times.protec apo 80-90euro i motosport i authendiki i 100stara me to megalo to stomio 40euro i 80ndara me meseo stomio kapou sto 30euro kai i poli mikri pou spania vriskis sto 25euro kinite analoga to magazi.i daytona i eksatmisi apo 100-120 euro alla ine korifea se ixo file e meta pigenis se sebring pou ine palies omos kai kanous apo 90-100euro authendikes alla ine mia dokimasmeni eksatmisi.i kainourgia motosport pou tin ixa pari kaiden mou arese sta 80euro kinite.:)thes kai times apo dragoun kai takegawa kai tetia?:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...