Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

115-120 to crypton 105cc? Deee nomizw edw tosa den pianei to diko mas sto isiwma

Και για το 115cc που με ενδιαφέρει?

Πάντως εγώ θα είμαι ευχαριστημένος αν με δικάβαλο πιάνει τα 110χλμ/ω.

Από φρένα είναι ίδιο το 115cc με το 105cc?

Το 115cc πότε βγήκε?Το 2006?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

110 δικαβαλο δυσκολα. Εγω χτες γυριζοντας απο *******α τερματισα το κοντερ αλλα σε κατηφορα.Φρενα ιδια ειναι σε αποδοση αν ρωτας.
Link to comment
Share on other sites

paidia ti lete ena karbilater 26 mikuni kai eisagogi etsi o mixanikos mou zitise 120 euro mazi me ti douleia aksizi na to balo ti diafoes tha exo me to manisio??:worry:

 

lol 100 euro kai polla einai kai pali...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

filaraki exo kai ego yamaha crypton R tha sou elega na to kanis 55mm isagogi exagogi ekedroforo 5stadio ariemeno kai kilidro daitona kai kardilater 32mikouni kai to mixanaki sou ta g@@@@:D
Link to comment
Share on other sites

oxi daitona motorsport vale

to exo dokimasi kai ego kai i daitona den ekane tpt

 

ego tha sou elega na to kanis 55xiliosta me kilidro daitona pistoni narita kai karbilater 32 mikouni

 

filaraki exo crypton R kai to exo 55xiliosta ti allo na to kano gia na pari ta pano tou???

 

pedes exo ena crypton R 55 xiliosta ti alo na to kano gia na pari ligo ta pano tou

 

[ego pou to exo 55mm ftani 135cc ine 55mm pistoni narita ekebroforo 5stadio kai kilitro daitona kai karbilater 32 mikouni kai to moxanaki mou pai poli kala

Link to comment
Share on other sites

[ego pou to exo 55mm ftani 135cc ine 55mm pistoni narita ekebroforo 5stadio kai kilitro daitona kai karbilater 32 mikouni kai to moxanaki mou pai poli kala

 

pedes exo ena crypton R 55 xiliosta ti alo na to kano gia na pari ligo ta pano tou

 

filaraki exo crypton R kai to exo 55xiliosta ti allo na to kano gia na pari ta pano tou???

 

ego tha sou elega na to kanis 55xiliosta me kilidro daitona pistoni narita kai karbilater 32 mikouni

 

oxi daitona motorsport vale

to exo dokimasi kai ego kai i daitona den ekane tpt

 

filaraki exo kai ego yamaha crypton R tha sou elega na to kanis 55mm isagogi exagogi ekedroforo 5stadio ariemeno kai kilidro daitona kai kardilater 32mikouni kai to mixanaki sou ta g@@@@:D
τελειωσες;;μην κανεις 10 ποστ για να πεις τα ιδια!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

 

Έχω αγοράσει το crypton εδώ και 1.5 χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Έχω ένα πρόβλημα όμως και θα ήθελα αν κάποιο παιδί γνωρίζει να με βοηθήσει.

 

Εδώ και 1+ μήνα έχω το μηχανάκι σε πλήρη ακινησία. Σήμερα πήγα να το βάλω μπροστά και δεν έπαιρνε με τίποτα. Δοκίμασα με μανιβελιές, δοκίμασα και με την μίζα αλλά τίποτα. Στην αρχή πάει να ψιλοπάρει όταν δοκιμάζω με την μίζα αλλά μετά νεκρώνει.

Μήπως γνωρίζει κανείς τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο επειδή γνωρίζω μόνο τα βασικά, που ακριβώς ειναι η βίδα του αέρα; Έψαξα στο βιβλίο οδηγιών αλλα δεν βρήκα κάτι.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο επειδή γνωρίζω μόνο τα βασικά, που ακριβώς ειναι η βίδα του αέρα; Έψαξα στο βιβλίο οδηγιών αλλα δεν βρήκα κάτι.

 

αλλαξε και ενα μπουζι!!!! ο αερας στα περισσοτερα μηχανακια (που ειναι μαμα) ειναι στην αριστερη χειρολαβη η διπλα της η απο κατω της τωρα για το r δεν ξερω αλλα εκει πιστευω οτι θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

A για το τσόκ λέμε, ναι το είχα ανοιχτό αλλα τίποτα, άμα αλλάξω μπουζί θα βοηθάει να παίρνει πιο εύκολα; Το μπουζί κάθε πότε πρέπει να το αλλάζουμε γιατί το μηχανάκι το έχω μόνο 1.5 χρόνο.

Υπάρχει περίπτωση με 1 μήνα ακινησία να έχει πέσει η μπαταρία;

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

A για το τσόκ λέμε, ναι το είχα ανοιχτό αλλα τίποτα, άμα αλλάξω μπουζί θα βοηθάει να παίρνει πιο εύκολα; Το μπουζί κάθε πότε πρέπει να το αλλάζουμε γιατί το μηχανάκι το έχω μόνο 1.5 χρόνο.

Υπάρχει περίπτωση με 1 μήνα ακινησία να έχει πέσει η μπαταρία;

 

η μπαταρια βεβαια θα πεσει!!! αν αλλαξεις μπουζι και ανοιξεις και το τσοκ πιστευω οτι θα παρει αν οχι θα εχει κανενα σκουπιδακι το καρμπ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δηλαδη έχει αποφορτιστή και πρέπει να κάνω κατι γιαυτό η απλά έχει πέσει και με το που ξεκινήσω το μηχανάκι θα ξανανέβει;

 

Κοίταξα στο βιβλίο οδηγιών και λέει ότι στα 1.000 χιλιόμετρα το μπουζί (και το φίλτρο αέρα) θέλουν καθαρισμό ή αντικατάσταση. Άρα έπρεπε να είχα αλλάξει το μπουζί ούτως ή άλλως.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δηλαδη έχει αποφορτιστή και πρέπει να κάνω κατι γιαυτό η απλά έχει πέσει και με το που ξεκινήσω το μηχανάκι θα ξανανέβει;

 

Κοίταξα στο βιβλίο οδηγιών και λέει ότι στα 1.000 χιλιόμετρα το μπουζί (και το φίλτρο αέρα) θέλουν καθαρισμό ή αντικατάσταση. Άρα έπρεπε να είχα αλλάξει το μπουζί ούτως ή άλλως.

 

Κοιτα αν χρισιμοποιης την μιζα για να περνει μπροστα τοτε πηγαινε φορτισε την μπαταρια η πηγαινε και αγορασε μια καινουργια μπαταρια......καλο ειναι να αλλαξεις μπουζι σιγουρα αυτο φταει που δεν περνει μπροστα.....εκει που το ειχες αφιση παρατημενο ηταν κλειστος χωρος η ηταν εξω στο δρομο?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

'Έξω στον δρόμο. Να αναφέρω και το εξής. Πριν μια εβδομάδα είχα πρωτοπροσπαθήσει να το βάλω εμπρός. Την ίδια μέρα ρώτησα ένα φίλο μου αν ξέρει κανένα κόλπο και μου είπε να πλαγιάσω το μηχανάκι μέχρι νά στάξει βενζίνη απο το σωληνάκι.

Το έκανα και πράγματι πήρε εμπρός. Δυστυχώς μετά απο μία εβδομάδα (σήμερα δηλαδή) και όπως περιέγραψα νωρίτερα το μηχανάκι δεν πέρνη μπρός πάλι.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

'Έξω στον δρόμο. Να αναφέρω και το εξής. Πριν μια εβδομάδα είχα πρωτοπροσπαθήσει να το βάλω εμπρός. Την ίδια μέρα ρώτησα ένα φίλο μου αν ξέρει κανένα κόλπο και μου είπε να πλαγιάσω το μηχανάκι μέχρι νά στάξει βενζίνη απο το σωληνάκι.

Το έκανα και πράγματι πήρε εμπρός. Δυστυχώς μετά απο μία εβδομάδα (σήμερα δηλαδή) και όπως περιέγραψα νωρίτερα το μηχανάκι δεν πέρνη μπρός πάλι.

 

Απλος η βενζινη εχει ξεραθει και μαλλον πρεπει να βγαλεις το καρμπιρατερ και να το καθαρισης μεσα και φυσικα και τα ζιγλερ...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και το ανέφερα για το πλάγιασμα μου φένετε οτι στο τέλος θα πρέπει να το λύσω τελείως :p

 

Θα αλλάξω το μπουζί και το φίλτρο και αμα δεν γίνει δουλειά θα κάνω αυτό που είπες για το καρμπιρατέρ. Όπως και να έχει, σε ευχαριστώ φίλε μου (όπως και τα άλλα παιδια) για την βοήθεια :)

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και το ανέφερα για το πλάγιασμα μου φένετε οτι στο τέλος θα πρέπει να το λύσω τελείως :p

 

Θα αλλάξω το μπουζί και το φίλτρο και αμα δεν γίνει δουλειά θα κάνω αυτό που είπες για το καρμπιρατέρ. Όπως και να έχει, σε ευχαριστώ φίλε μου (όπως και τα άλλα παιδια) για την βοήθεια :)

 

Αν δεν πετιχουν με το μπουζι και το φιλτρο....τοτε καλο ειναι να το πας σε μηχανικο να σου λισει το καρμπιρατερ και να στο καθαριση το πολυ να σου παρει γιατιν δουλεια ενα 50 ευρο.....αλλα βγαλε το μπουζι πρωτα απο το μηχανακι και ενωσετο με την μπουζοπιπα και ακουμπατο πανο στην κεφαλι και μιζαρε και δες εαν πεταει σπινθηρα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πετιχουν με το μπουζι και το φιλτρο....τοτε καλο ειναι να το πας σε μηχανικο να σου λισει το καρμπιρατερ και να στο καθαριση το πολυ να σου παρει γιατιν δουλεια ενα 50 ευρο.....αλλα βγαλε το μπουζι πρωτα απο το μηχανακι και ενωσετο με την μπουζοπιπα και ακουμπατο πανο στην κεφαλι και μιζαρε και δες εαν πεταει σπινθηρα...

 

Πάντως έλεος παιδιά..αν είναι για τόσο μικρό διάστημα ακινησίας να θέλει λύσιμο το μισό μοτέρ για να πάρει μπροστά, μιλάμε για μεγάλη βλακεία..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ξαναδοκιμασε αυτο με την βενζινη!!
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Ντίνο επειδή γνωρίζω μόνο τα βασικά, που ακριβώς ειναι η βίδα του αέρα; Έψαξα στο βιβλίο οδηγιών αλλα δεν βρήκα κάτι.

στο καρμπυρατερ ειναι η βιδα του αερα.ετσι οπως ειναι το καρμπ εκει που μπαινει το φιλτροκουτι εχει μια βιδα.αυτην βιδοσετην λιγο.αμα δεν παρει βιδοσε την πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πετιχουν με το μπουζι και το φιλτρο....τοτε καλο ειναι να το πας σε μηχανικο να σου λισει το καρμπιρατερ και να στο καθαριση το πολυ να σου παρει γιατιν δουλεια ενα 50 ευρο.....αλλα βγαλε το μπουζι πρωτα απο το μηχανακι και ενωσετο με την μπουζοπιπα και ακουμπατο πανο στην κεφαλι και μιζαρε και δες εαν πεταει σπινθηρα...

αλλαξε και κυλινδρο,και πιστονι και βαλβιδες και καρμπ.τι λετε ρε παιδια;;ουτε η βενζινη εχει προβλημα ουτε τα φιλτρα.θα κανει αυτο με το καρμπ και τελος.και εγω το Ρ εχω και ξερω.φιλε,κανε μονο αυτο που σου ειπα και θα παρει.;).αα με μανιβελα.υπαρχει και ενας αλλος τροπος αλλα θα γελατε.αλλα ειναι ο πιο σιγουρος και πιο ευκολος.θα παρεις το σωλινακι της υπερχιλησεις και θα φυσιξεις 2 φορες.θα παρει αμεσως!!!

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε και κυλινδρο,και πιστονι και βαλβιδες και καρμπ.τι λετε ρε παιδια;;ουτε η βενζινη εχει προβλημα ουτε τα φιλτρα.θα κανει αυτο με το καρμπ και τελος.και εγω το Ρ εχω και ξερω.φιλε,κανε μονο αυτο που σου ειπα και θα παρει.;).αα με μανιβελα.υπαρχει και ενας αλλος τροπος αλλα θα γελατε.αλλα ειναι ο πιο σιγουρος και πιο ευκολος.θα παρεις το σωλινακι της υπερχιλησεις και θα φυσιξεις 2 φορες.θα παρει αμεσως!!!

 

Αν φυσιξει το σωληνακι βενζινης δεν πιστευω οτι θα καταφερει 100% να καθαριση τα ζιγκλερ.....σχετικα το ιδιο πραγμα λεμε και οι δυο οτι τα ζιγκλερ εχουν βουλωση αρα δεν ειπα καποια βλακεια.....και στο κατο κατο λεω την γνωμη μου δεν σε διαταζω να το κανεις.....στο forum αλλωστε για αυτο δημιουργηθηκε για να λεμε τις γνωμες μας....παντα οι γνωμες μπορει να ειναι και λαθος αλλα και σωστες δεν ειμαστε τελιοι...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας ποσο παει μια εξατμιση protech και απο που?

 

Υπαρχουν τπτ βιδες ασφαλειας? (γιατι φιλου μου του εκλεψαν sebring)

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...