Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  1. Είναι πρώτη φορά που θα ασχοληθώ...
  2. Δεν ξερω πως καθαριζω καρμπ.
  3. Δεν ξερω πως ελεγχω το μπουζι αν κανει σπινθηρα!

 

Αλλα όπως είπα για ολα υπάρχει μια αρχή!;)

 

Οπότε αν κατάλαβα καλά απο μερικά πράγματα που εχω διαβάσει πρώτα θα πρέπει να λύσω τις τέσσερις βίδες τις κεφαλής... μετα πως βγάζω μέσα απο την κεφαλή το μικρο γρανάζι?

 

Exei δυο βιδες,τις ξεβιδωνεις με 10ακι:happy:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικα αεροκλειδο σε τετοιες δουλειες ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.θα χρειαστεις ροποκλειδο καρυδακια και φιλερ.αλλα αμα δεν ξερεις μην μπεις καν στο κοπο γιατι θα το χαλασεις τζαμπα!;):)
Link to comment
Share on other sites

βασικα αεροκλειδο σε τετοιες δουλειες ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.θα χρειαστεις ροποκλειδο καρυδακια και φιλερ.αλλα αμα δεν ξερεις μην μπεις καν στο κοπο γιατι θα το χαλασεις τζαμπα!;):)

 

 

Αεροκλειδο δεν ειναι αυτο που μπαινει στο κομπρεσερ του αερα????Το ροποκλειδο τι ειναι??:confused:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

βασικα αεροκλειδο σε τετοιες δουλειες ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.θα χρειαστεις ροποκλειδο καρυδακια και φιλερ.αλλα αμα δεν ξερεις μην μπεις καν στο κοπο γιατι θα το χαλασεις τζαμπα!

 

Xαλασμενο ειναι ετσι κι αλλιως!:lol: οπότε αν δεν τα καταφέρω ο παλιατζής να ειναι καλα!:D Δεν θα σκασω κι ολας!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Xαλασμενο ειναι ετσι κι αλλιως!:lol: οπότε αν δεν τα καταφέρω ο παλιατζής να ειναι καλα!:D Δεν θα σκασω κι ολας!:cool:

 

 

E μα ειναι κριμα ενα μοτερ να παει πεταμενο ρε φιλε:rolleyes::rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

E μα ειναι κριμα ενα μοτερ να παει πεταμενο ρε φιλε:rolleyes::rolleyes:

 

Αμα σου πω οτι ειχα πεταξει αλλα δυο τι θα πεις?:lol: Ενα lifan 100cc και ενα daytona 50cc. Το lifan κόλλησε και το daytona βαρεσε μπιελα γιατι απο 50 το εκανα 72..... οποτε πηρα το yamaha και τα αλλα δυο μοτερ τα πηρε ο παλιατζης...:D

Γιαυτο ειπα τώρα σε αυτο που μου επεσε στα χερια να κατσω να ασχοληθω... εχω και εναν φιλο μηχανικο που βρηκε εναν παλιο γνωστο του που δουλευει σε συνεργειο με μηχανες οποτε θα εχω και βοηθεια και απο εκει...:D

Θα πέσει πολυ γελιο!

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω οτι ειχα πεταξει αλλα δυο τι θα πεις?:lol: Ενα lifan 100cc και ενα daytona 50cc. Το lifan κόλλησε και το daytona βαρεσε μπιελα γιατι απο 50 το εκανα 72..... οποτε πηρα το yamaha και τα αλλα δυο μοτερ τα πηρε ο παλιατζης...:D

Γιαυτο ειπα τώρα σε αυτο που μου επεσε στα χερια να κατσω να ασχοληθω... εχω και εναν φιλο μηχανικο που βρηκε εναν παλιο γνωστο του που δουλευει σε συνεργειο με μηχανες οποτε θα εχω και βοηθεια και απο εκει...:D

Θα πέσει πολυ γελιο!

 

Oτι και να γινει καλη συνεχεια:)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

σκέφτομαι να παρω ενα Crypton για μεσα στην πολη, αλλα εχω μπερδευτει λιγακι με τα μοντελα.

 

Ποσα Crypton υπαρχουν; (γνωριζω για R και X)

Ποσα κυβικα ειναι το καθε μοντελο; (πχ το Χ ειναι 135)

τι χρονολογια εβγαινε το καθε μηχανακι;

Πως μπορω να τα ξεχωρισω εξωτερικα;

 

Ευχαριστω! :)

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

σκέφτομαι να παρω ενα Crypton για μεσα στην πολη, αλλα εχω μπερδευτει λιγακι με τα μοντελα.

 

Ποσα Crypton υπαρχουν; (γνωριζω για R και X)

Ποσα κυβικα ειναι το καθε μοντελο; (πχ το Χ ειναι 135)

τι χρονολογια εβγαινε το καθε μηχανακι;

Πως μπορω να τα ξεχωρισω εξωτερικα;

 

Ευχαριστω! :)

Βασικά όλες οι απορίες σου θα λύνονταν με λίγο διαβάσμα εδώ και στο άλλο topic για το Χ.

Αλλά να σου πω 2 πράγματα που ξέρω.

Υπάρχει το R και το Χ.

Η τελευταία γενιά R έβγαινε μετά το 2005 μέχρι το 2008 και ήταν στα 115.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εξωτερικα υπαρχει το crypton r 105 που ειναι ιδιο με το F1,μετα παει το r 115 που ειναι απο το 2004 μεχρι 2008 τα τελευταια.. και μετα το crypton x 135,αυτο το μπλε σκουρο με τα χρυσα..

Απο το 2000-2003 που ηταν το 105 σε παραγωγη,μεχρι το 2008 που τελειωσε το R 115,στο πλαι τα μηχανακια γραφουν και τα 2 crypton r,χωρις να λενε κυβικα..http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/259118/ το παλιο το 105,και το 115>http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/265961/

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε καμια καλη εξατμιση για το r 115, που να μην κανει ιδιαιτερη φασαρια,,για να γλητωνουμε και τις κλησεις,,και να εχει σχετικα και καποια αποδοση,,γιατι η δικια του ειναι πολυ μπουκωμενη?
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia ..

thelw na kanw merikes erotisis gia to crypton mou!

ti ladi na valw? motul 5100?

apo pou mporo na adiaso to palio ladi?

to na alakso takakia sta frena kai diskakia gia ts taxitites tha mou fanei kati eukolo?

 

 

 

euxaristo!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε καμια καλη εξατμιση για το r 115, που να μην κανει ιδιαιτερη φασαρια,,για να γλητωνουμε και τις κλησεις,,και να εχει σχετικα και καποια αποδοση,,γιατι η δικια του ειναι πολυ μπουκωμενη?

 

εγω θα σου ελεγα να βαλεις sebring:D

Link to comment
Share on other sites

εγω προτεκ εχω,και μου φαινεται μια χαρα,σχετικα διακριτικη,και ωραιο μπασο,οσο για τα λαδια,ξεβιδωνεις απο κατω,αλλα προς θεου (αν τα αλλαξεις μονος σου)μην τα χυσεις οπου να ναι...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μου ετυχε κατι και πρεπει να αλλαξω καρτερ..ισχυει οτι η αντιπροσωπεια τα πουλαει μονο ζευγαρι και οχι μεμονομενα στην τιμη των 140ευρω?παιζει να μπορω να το βρω να παρω ενα που χρειαζομαι εκτος αντιπροσωπειας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μου ετυχε κατι και πρεπει να αλλαξω καρτερ..ισχυει οτι η αντιπροσωπεια τα πουλαει μονο ζευγαρι και οχι μεμονομενα στην τιμη των 140ευρω?παιζει να μπορω να το βρω να παρω ενα που χρειαζομαι εκτος αντιπροσωπειας?

 

Γενικα καρτερ μονα τους πουλανε,αλλα απο crypton δεν εχω δει πουθενα.Εχω δει να πουλανε δεξι καρτερ supra.;)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα crypton r 115 ασιμι με 2900χλμ το πηρα καινουργιο απριλιο του 09,ειναι σε κατασταση βιτρινας ποσο μπορω να το πουλησω,αν το αποφασισω?
Link to comment
Share on other sites

Γενικα καρτερ μονα τους πουλανε,αλλα απο crypton δεν εχω δει πουθενα.Εχω δει να πουλανε δεξι καρτερ supra.;)

 

Δεν εχεις δει πουθενα γιατι μονο τα ιμιτασιον πουλανε σε μαγαζακια...παντως 140 ευρο και τα δυο ειναι πολυ φθηνα για ιαπωνικα...του supra και τα δυο κανουν γυρο στα 320 ευρο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αρα και ευχαριστημενος να ειμαι δηλαδη... thanks :)

 

Αληθεια γιατι χρειαστικε να αλλαξεις τα καρτερ?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μου ετυχε κατι και πρεπει να αλλαξω καρτερ..ισχυει οτι η αντιπροσωπεια τα πουλαει μονο ζευγαρι και οχι μεμονομενα στην τιμη των 140ευρω?παιζει να μπορω να το βρω να παρω ενα που χρειαζομαι εκτος αντιπροσωπειας?

αποτι καταλαβενω φιλε θες το αριστερο καρτερ....το βρηκα 30€ στο βαρδαρι στο μοτο ντακ (στην γιαγια) αν εισαι απο θεσσαλονικη μπορεις να το παρεις απο εκει

Link to comment
Share on other sites

paides egw pou exw mama to crypton mou(mono exatmisi foraw)proxthes sto katevasma pros peiraia sth syggrou dikavalo 110...mi me rwtisete pws alla de nomizw na mou xanatyxei ayto...

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
paides egw pou exw mama to crypton mou(mono exatmisi foraw)proxthes sto katevasma pros peiraia sth syggrou dikavalo 110...mi me rwtisete pws alla de nomizw na mou xanatyxei ayto...

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

εγω με crypton r 120 μονος μου (100κιλα περιπου) ολο μανισιο σε κατηφορα

και με crypton το πρωτο με εκεντροφορο εξατμηση σε ευθια με πολυ μικρη κλιση με 2 ατομα περιπου 180κιλα 120 και κατι ψιλα

 

 

οσο για το παιδι που λεει για καρτερ τελικα πουλαει μονο ο μερεμετσακης 150 ευρο περιπου κ στο βαρδαρι κτλ δν βρηκα τπτ...τα αλαξα εγω γτ βαρεσε μπιελα κ τα εσπασε ολα μονο σασμαν καμπανα κ βολαν κ κεφαλη κρατησα απο το παλιο μοτερ :wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

εγω με crypton r 120 μονος μου (100κιλα περιπου) ολο μανισιο σε κατηφορα

και με crypton το πρωτο με εκεντροφορο εξατμηση σε ευθια με πολυ μικρη κλιση με 2 ατομα περιπου 180κιλα 120 και κατι ψιλα

 

 

οσο για το παιδι που λεει για καρτερ τελικα πουλαει μονο ο μερεμετσακης 150 ευρο περιπου κ στο βαρδαρι κτλ δν βρηκα τπτ...τα αλαξα εγω γτ βαρεσε μπιελα κ τα εσπασε ολα μονο σασμαν καμπανα κ βολαν κ κεφαλη κρατησα απο το παλιο μοτερ :wacko::wacko::wacko:

απο λαδια το αφησες?πως σου βαρεσε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...