Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις, δεν το έχεις??:worry:

Εσύ θα βγάλεις ειδήσεις, εσύ θα μας πείς, όχι εγώ πχ που δεν το έχω:)

 

;) - πως να το παρω αν δεν ενημερωθω πληρως ? απλα μια μικρη δοκιμη το εκανα οπως εγραψα παραπανω και δεν αποτολμω κατι πανω στον ενθουσιασμο μην την ξαναπατησω [βλεπε ρημαδι μου Κ750i] ,ο ρωτων τους παθοντες μαθαινει

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

;) - πως να το παρω αν δεν ενημερωθω πληρως ? απλα μια μικρη δοκιμη το εκανα οπως εγραψα παραπανω και δεν αποτολμω κατι πανω στον ενθουσιασμο μην την ξαναπατησω [βλεπε ρημαδι μου Κ750i] ,ο ρωτων τους παθοντες μαθαινει

 

Αααα, μάλιστα.Οκ:)

 

Οφείλω να ομολογήσω πάντως ότι το threat είναι γεμάτο από παράπονα και αιτιάσεις χρηστών .Οι ευχαριστημένοι χρήστες είναι λίγοι και αυτοί είναι ευχαριστημένοι κυρίως γιατί δείχνουν ανοχή σε κάποια πράγματα, παρά με αντικειμενικά κριτήρια.

 

Το κινητό διαθέτει ένα πεπαλαιωμένο, αργό επεξεργαστή.Είναι πραγματικά περίεργο πώς η Samsung, που η ίδια κατασκευάζει επεξεργαστές και προμηθεύει άλλους κατασκευαστές, τοποθέτησε σε αυτό το flagship κινητό της ένα τέτοιο hardware.

To κινητό διαθέτει την χειρότερη μηχανή java.

Αυτό ΔΕΝ είναι περίεργο.Ισχύει για όλα τα Samsung.

To κινητό έχει μια μέτρια κάμερα(σε σχέση με τον ανταγωνισμό).Αυτό είναι πράγματι ανεκτό αν σκεφτούμε τα δεδομένα της εταιρίας(την πρόσφατη ιστορία της δηλαδή

στα cameraphones)και αναμενόμενο αφού πρόκειται για fashion κινητό και όχι cameraphone.

Η ποιότητα κατασκευής είναι χειρότερη από τα αναμενόμενα.Δεν είναι κακή, αλλά δεν είναι αυτή που θα περιμέναμε.

Στον αντίποδα το κινητό είναι εξοπλισμένο με πολύ καλή οθόνη, τραβάει εξαιρετικό βίντεο, είναι όμορφο, μικρό και εντυπωσιακό.

Ευχαριστώ.Δεν θα πάρω._:ρ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στην ΤΙΜ το d900 που πηρα στις 23/11/2006 γιατι μου παρουσιαζε τζογο στο πορτακι 1mm και ετριζε.Επισης η μπαταρια κρατουσε 1 μερα και κατι με 20 λεπτα τηλεφωνα και μερικα μηνυματα!

 

Τους ειπα πως πρεπει να ειναι ελλατωματικο και θελω νεο.Μου ειπαν πως περασαν οι 7 μερες που δικαουμαι για αντικατασταση και πως θα πρεπει να το στειλουν στην samsung κα πως θα το εχω σε 10 μερες.Αν μου αντικαταστησει η samsung καλως αλλιως ΙΣΩΣ να το επισκεβασει.

 

Ξενερωσα γιατι αν ηξερα πως ηταν 7 μερες το οριο θα το ειχα παει νωριτερα.

Τους ειπα πως ειναι απαραδεκτο ενα τοσο καινουργιο κινητο να μου εμφανιζει τετοια προβληματα και τους ειπα πως αν δεν ικανοποιηθουν τα αιτηματα μου θα παω ΙΝΚΑ.Μου ειπαν να μιλησω πρωτα με την samsung μπας και μου δωσουν αυτοι, αλλιως να τους το παω για επισκευη....

 

Σκατα!:mad:

Θα παρω τωρα την samsung και θα σας πω τι εγινε....

fully working iwhore!:drool:

Yeah baby!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ξενερωσα γιατι αν ηξερα πως ηταν 7 μερες το οριο θα το ειχα παει νωριτερα.

 

 

Kαι πώς να το ήξερες.

Αφού από την κοιλιά τους τα βγάζουν.

Έχεις κάθε δικαίωμα να σου αντικαταστήσουν τη συσκευή.

 

Βέβαια, για να γίνει αυτό θα πρέπει με κάποιον τρόπο να αποδειχτεί ότι όντως το κινητό έχει ελάττωμα.Αυτό θα το πιστοποιήσει ο κατασκευαστής.

Ζήτα από την Samsung να μην το επισκευάσει, αλλά να σου δώσει ένα χαρτί που να αναφέρει τα προβλήματα και πως η συσκευή σου έχει ελάττωμα.Με αυτό το χαρτί μετά πήγαινε στην TIM και ζήτα πίσω τα λεφτά σου.(επίσης έχεις δικαίωμα)

Όχι αντικατάσταση ούτε επισκευή.Τα λεφτά σου πίσω να πάρεις ότι θέλεις.Ίσως και το ίδιο πάλι.

Αυτό θα σου πρότεινα να κάνεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

service center SAMSUNG sti Thessaloniki pou exei!? 8elw na perasw ellinika.

 

(allaksa tin kingston karta 1giga pou eixa parei me mia SANDISK kai ola kala! :) )

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Kαι πώς να το ήξερες.

Αφού από την κοιλιά τους τα βγάζουν.

Έχεις κάθε δικαίωμα να σου αντικαταστήσουν τη συσκευή.

 

Βέβαια, για να γίνει αυτό θα πρέπει με κάποιον τρόπο να αποδειχτεί ότι όντως το κινητό έχει ελάττωμα.Αυτό θα το πιστοποιήσει ο κατασκευαστής.

Ζήτα από την Samsung να μην το επισκευάσει, αλλά να σου δώσει ένα χαρτί που να αναφέρει τα προβλήματα και πως η συσκευή σου έχει ελάττωμα.Με αυτό το χαρτί μετά πήγαινε στην TIM και ζήτα πίσω τα λεφτά σου.(επίσης έχεις δικαίωμα)

Όχι αντικατάσταση ούτε επισκευή.Τα λεφτά σου πίσω να πάρεις ότι θέλεις.Ίσως και το ίδιο πάλι.

Αυτό θα σου πρότεινα να κάνεις.

 

Ευχαριστω γιατο ενδιαφερον.:)

Εισαι σιγουρος πως γινεται αυτο που λες?

Δεν υπαρχει καποιο χρονικο οριο για την επιστροφη χρηματων?

Και αν μου πουν στην samsung σιγα το ελατωμα που τριζει και παιζει ενα χιλιοστο και ενταξει μια μιση μερα μπαταρια καλα ειναι? :X :cry:

fully working iwhore!:drool:

Yeah baby!

Link to comment
Share on other sites

;) - θα πω κατι περι εγγυησης και σε αλλο ποστ θα πω για τα σχολια του φιλου DDR 2 - απο φιλο που εχει μαγαζι με Nokia μου ειπε οτι η Samsung ειναι μακραν καλυτερη στο θεμα εγγυησης και εξυπηρετικη σε τετοια θεματα ,δεν μπορω να ξερω λεπτομερειες αλλα τον ειδα πολυ καθησυχαστικο σε αυτο το θεμα οτι δηλαδη φροντιζει τον πελατη απο θεμα επισκευης,ανταλλακτικων κ.ο.κ

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

re paidia eleos...to exete bgalei anapiro to kinitaki.....dld exw bare8ei na diabazw oti na nai gia ti kinito...olo ta xalia lete..pou egw den ta briskw..kai gia tin kamera pou lete egw den to lew metrio to sigrinw kai me k800i pou to exete kai gia ton 8eo tis kameras..kai gia tin mpataria?????oloi lete 1,5 mera emena giati moy krataei 4-6 meres...

dld esis ti psaxnete na breite

eleos pia....

 

filika e...!!!:)

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γιατο ενδιαφερον.:)

Εισαι σιγουρος πως γινεται αυτο που λες?

Δεν υπαρχει καποιο χρονικο οριο για την επιστροφη χρηματων?

Και αν μου πουν στην samsung σιγα το ελατωμα που τριζει και παιζει ενα χιλιοστο και ενταξει μια μιση μερα μπαταρια καλα ειναι? :X :cry:

 

6 μήνες τουλάχιστον είναι το χρονικό όριο αλλά μην επαναπαυθείς!!!

Αν στη Samsung σου πούν "σιγά τα ελαττώματα" τότε δύσκολα τα πράγματα, γιατί μεταξύ μας δεν πρόκειται για χτυπητά προβλήματα.Στην τελική θα σου πούν "αυτή είναι η αυτονομία του κινητού και αυτό το slide του.Αν δε σου αρέσει μην ξαναπάρεις."

Ζήτα τους τουλάχιστον να σου φτιάξουν το slide.:(

 

Gazofon:

Δεν βρίζουμε το κινητό φίλε μου, αλλά κάποιοι έχουν προβλήματα.

Καταλαβαίνω τι λές, αλλά και οι άλλοι ψέμματα λένε?Αν η μπαταρία τους κρατάει μιαμιση μέρα τι να κάνουν?

Αν τρίζει το κινητό δεν έχουν λόγους να είναι δυσαρεστημένοι?:worry: Samsung αγόρασαν!:D Έχουν απαιτήσεις!!;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το κινητακι.μαρεσει πολυ! ειδικα το βιντεο ειναι κορυφαιο! αλλα και η οθονη και φυσικα πολυ ωραιο design.ειναι απαραιτητο να το φορτισω 10 ωρες στην πρωτη φορτιση? αν το φορτισω 5 πειραζει? βαρεθηκα να περιμενω:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το κινητακι.μαρεσει πολυ! ειδικα το βιντεο ειναι κορυφαιο! αλλα και η οθονη και φυσικα πολυ ωραιο design.ειναι απαραιτητο να το φορτισω 10 ωρες στην πρωτη φορτιση? αν το φορτισω 5 πειραζει? βαρεθηκα να περιμενω:D

 

Με γειά!!:D

Δεν πειράζει καθόλου, και οι 5 πολλές είναι:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

re paidia eleos...to exete bgalei anapiro to kinitaki.....dld exw bare8ei na diabazw oti na nai gia ti kinito...olo ta xalia lete..pou egw den ta briskw..

 

:worry: - φιλε τι λες περι του οτι αργει με την καρτα μνημης ? για την μεταφορα των φωτο που τραβηξες σε φακελλο ή απο εναν φακελλο σε αλλο ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

re paidia eleos...to exete bgalei anapiro to kinitaki.....dld exw bare8ei na diabazw oti na nai gia ti kinito...olo ta xalia lete..pou egw den ta briskw..kai gia tin kamera pou lete egw den to lew metrio to sigrinw kai me k800i pou to exete kai gia ton 8eo tis kameras..kai gia tin mpataria?????oloi lete 1,5 mera emena giati moy krataei 4-6 meres...

dld esis ti psaxnete na breite

eleos pia....

 

filika e...!!!:)

E οκ τα προβληματα λεμε..δεν τα βγαζουμε απο το μυαλο μας.

Οσο για την μπαταρια μονο σε εσενα κραταει τοσο..οποτε δεν αποτελει δειγμα του ποσο κραταει η μπαταρια του συγκεκριμενου κινητου.

Τωρα για αυτα που λεει ο φιλος ποιο πανω που το πηγε στο service δεν το βλεπω για ελλατωματικο..γιατι ουτε η μπαταρια κραταει αρκετα..και ενα μικρο τριξιμο αριστερα ολα τα εχουν. :)

Link to comment
Share on other sites

;) - ο χρονος ειναι ο μεγαλυτερος κριτης ,εν καιρο θα δειξει ή οχι την αξια του γιατι κακα τα ψεμματα δεν κρυβεται μια τυχον "πατατα" για πολυ

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΑΦΟΥΤΗΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΣΟΥΠΕΡ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΥΛΑΤΟ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

:shock: - ειπα: "μια τυχον πατατα" δηλαδη γενικως αν υπαρξει καποιο μοντελο στην αγορα καποιας μαρκας που ειναι ολο φουμαρα και απο ουσια τιποτα ,δεν μιλησα για το συγκεκριμενο που πολυ πιο πανω εχω εκφρασει ευμενη σχολια - διαβαστε καλυτερα παιδια

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Πρόσφατα συγκεκριμένα πριν από μια εβδομάδα έγινα κάτοχος του d900 οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικές μου άρεσε η οθόνη ο σχεδιασμός το χαμηλό βάρος του καθώς επίσης και το αρκετά προσεγμένο μενού. Στα αρνητικά μπορώ να πω την αδυναμία εγκατάστασης εφαρμογών java την αδύναμη μπαταρία ,τώρα στην αρχή μου κραταιή περίπου 2 μέρες καθώς και η έλλειψη του τόνου και του τελικού ς από τη σύνταξη κειμένου. Όντος δεν υπάρχουν στο κινητό η εγώ δεν μπορώ να τα βρω .Αν ξέρει κάποιος θα με βοηθήσει αφάνταστα .

Πρόσφατα διάβασα ότι κάποιοι έχουν προβλήματα με την κάρτα μνήμης εγώ αγόρασα μια no name 512 (takeMS έγραφε ο αντάπτορας ) αλλά μέσα προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι η micro sd ήταν της SANDISK , δουλεύει μια χαρά χωρίς κωλύματα (η τιμή της 19 ευρώ)

Μια δεύτερη απορία μου είναι θα βγει καμία μπαταρία από τη SAMSUNG ή από άλλον κατασκευαστή με μεγαλύτερη χωρητικότητα .

Ευχαριστώ πολύ όσους κάνουν το κόπο και με διαβάσουν και κυρίως όσους με βοηθήσου έστω και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

η έλλειψη του τόνου και του τελικού ς από τη σύνταξη κειμένου

 

:O - δεν μπορει εχει,θυμαμαι τοτε στην δοκιμη το ειχα προσεξει λογω του Κ800 δεν το εχει ,για κοιτα καλυτερα εκει στο 1 αν θυμαμαι καλα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια δεύτερη απορία μου είναι θα βγει καμία μπαταρία από τη SAMSUNG ή από άλλον κατασκευαστή με μεγαλύτερη χωρητικότητα .

Κοίταξε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

re paidia eleos...to exete bgalei anapiro to kinitaki.....dld exw bare8ei na diabazw oti na nai gia ti kinito...olo ta xalia lete..pou egw den ta briskw..kai gia tin kamera pou lete egw den to lew metrio to sigrinw kai me k800i pou to exete kai gia ton 8eo tis kameras..kai gia tin mpataria?????oloi lete 1,5 mera emena giati moy krataei 4-6 meres...

dld esis ti psaxnete na breite

eleos pia....

 

filika e...!!!:)

 

Αγαπητέ φίλε gazofon.

 

Ειμαι από τους αρκετούς απο ότι έχω καταλάβει επικριτές του κινητού και θα ήθελα να διευκρινήσω μερικά πράγματα. Εγώ προσωπικά για να αγοράσω κ το D600 που είχα πρίν αλλά και το D900 που έχω τώρα μπήκα στο forum για να δώ κάποια πράγματα, και πίστεψέ με αν είχα δει κάποιες κρίσεις για τα αρνητικά που διαπιστώνω εδώ κ λίγο καιρό θα το σκεφτόμουνα και δεύτερη κ τρίτη φορά πριν το πάρω. Αν μπαίνουμε εδώ μέσα και λέμε τι ωραίο που είναι το κινητό και τι καλά που κάναμε που τάγοράσαμε και διάφορα άλλα κολακευτικά πετυχαίνουμε 2 πράγματα:

1)Να μοιάζουμε με νάρκισσους (κάτι ίσως και αποδεκτό για τον εαυτό μας) κ

2)Να μην απαιτούμε ποτέ το καλύτερο για εμάς

Οι εταιρίες δεν θα βελτιώσουν (σοβαρά τουλάχιστον) ένα προιόν αν δεν τους έχει πιέσει ο ανταγωνισμός ή οι ίδιοι οι καταναλωτές. Ο ανταγωνισμός δουλεύει, αλλά από ότι φαίνεται εμείς δεν κάνουμε καλά την δουλειά μας.

Εγώ προσωπικά αν δεν είχα Samsung πιο πρίν θα είχα μείνει αρκετά ευχαριστημένος με το κινητό. Έχοντας όμως την ευχάριστη εμπειρία να έχω το D600 και να μείνω πάρα πολύ ευχαριστημένος με τα προτερήματα και τα να μην με πειράζουν τα μειωνεκτήματα, ξαναεπέλεξα την συγκεκριμένη εταιρία. Δεν έμεινα τόσο ευχαριστημένος όσο θα περίμενα.

Αυτές οι κρίσεις βέβαια αλλάζουν από άνθρωπο σε άνθρωπο, γι αυτό εσύ έχεις μείνει ευχαριστημένος κ εγώ όχι. Εγώ πάλι ήξερα για το τελικό ς το οποίο είχα κ στο D600, θα μου άρεσε όμως να είχε το D900 την δυνατότητα. Επίσης για την μπαταρία βλέπω ότι 2 μερουλες χωρίς να το κλείσω το βράδυ και με αρκετούτσικα τηλέφωνα μου κρατάει, αλλά η επιλογή ήταν εν γνώση μου κάτι που σημαίνει ότι δεν μπορώ να παραπονιέμαι. Αλλά για την ποιότητα κατασκευής κ συσκευασίας δεν μπορώ να μην παραπονιέμαι. Επίσης πραγματικά το μοναδικό μέσω πίεσης που έχω σαν καταναλωτής (γιατί αυτό ειμαι και τίποτε άλλο) είναι την επόμενη φορά να μην την ξαναπατήσω. Δεν ξέρω αν δεν θα ξαναπάρω Samsung κινητό αλλά θα δεν θα το επιλέξω στα κουτουρού όσον αφορά την ποιότητα γιατί από ότι φάνηκε δεν είναι τίποτε δεδομένο.

Και για να μην σε στεναχωρήσω περισσότερο θα σου πώ ότι είμαι ευχαριστημένος από το κινητό διότι κάνει αυτά για τα οποία εγώ το επέλεξα. Αλλιώς θα είχα πάρει το K800 που και παιχνίδια παίρνει και φακέλους φτιάχνεις και φωτογραφίες καλύτερες βγάζει κλπ κλπ κλπ. Από την άλλη είμαι διατεθειμένος να τα θυσιάσω όλα αυτά για το ντελικάτο,πανέμορφο, (απο ότι φαίνεται) αξιόπιστο και φυσικά φορητότατο D900 μου.

Ελπίζω να μην κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ.

 

ενδιαφερον xux99 η μπαταρια του D900 ειναι 900mAh εδω εχουμε 1200mAh θα ειναι αισθητη η διαφορα λες?

μηπως την εχεις δοκιμασει?

ελλαδα θα την βρουμε?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον xux99 η μπαταρια του D900 ειναι 900mAh εδω εχουμε 1200mAh θα ειναι αισθητη η διαφορα λες?

μηπως την εχεις δοκιμασει?

ελλαδα θα την βρουμε?

 

Εμένα μου έκανε εντύπωση η χαμηλή τιμή...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...