Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To αγορασα κι εγώ εδώ και 4 μέρες...απλά ότι καλύτερο μπορούσα να περιμένω από ένα κινητό...με έχει ενθουσιάσει χωρίς να είναι τέλειο! Και βέβαια απαλλάχτηκα από το ρίσκο -θα κολλήσει ή όχι- των SE... αισθητική απλά κορυφαία...κάμερα πολύ πολύ καλή ...οθόνη κορυφαία...στις 4 μέρες που το έχω ξεσκίσει είμαι απόλυτα ευχαριστημένος [χωρίς να το θεωρώ τέλειο όπως προείπα].

 

Κάποιες απορίες..ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να περάσω τον κατάλογο από το κ750..με αντιγραφή στη sim ή με bluetooth ; Και επίσης ..υπάρχει κάποια ένδειξη για το ποσοστό της εναπομείνουσας μπαταρίας;Τέλος υπάρχει δυνατότητα σίγασης όταν δέχομαι εισερχόμενη [χωρίς να κάνω απόρριψη];

ευχαριστώ

 

Τι δεν σου αρεσε δλδ?τι 8α το εκανε τελειο το κινητο?

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια..Ειμαι και εγω ενας ακομα ευτυχισμενος κατοχος ενος Samsung D900.Τα πλεονεκτηματα του εναντι αλλων κινητων τηλεφωνων ειναι η αξιοπιστια,αντοχη,design φανταστικη οθονη,καλη ποιοτητα βιντεο και σχετικα ευκολο σε μενου και αλλες λειτουργιες..

Τα μειονεκτηματα του εντοπιζονται κυριως στην καμερα (τραβαει λιγο σκοτεινες photos) και στην αναπαραγωγη μουσικης.

Ειναι γενικα ενα πληρες τηλεφωνο..

 

Υ.Γ:Εμενα μου τριζει στο ακουστικο το μεταλλικο αυτο διακοσμητικο..και μου σπαει λιγο τα νευρα..Ξερει κανεις πως μπορω να το φτιαξω? :cool:

Link to comment
Share on other sites

με ΒΤ απο Κ750ι δε μεταφέρθηκε σωστά ο κατάλογος. Οι φωτογραφίες όντως είναι σκοτεινές κατά βάση και "κουνιούνται πολύ εύκολα" στα κλικ της κάμερας. Ο ήχος κλήσεων όταν διαλέγεις πχ ένα Mp3 ξεκινά απότομα λες και κόβει το πρώτο δεπτερόλεπτο. ΕΠίσης η μετακίνηση στα αρχεία εντός κάρτας (512) είναι πολύ αργή (μιλάμε για 20 φωτογραφίες). Επίσης δεν κρατά τη ρύθμιση πχ φωτογραφιών μετά από κάθε κλείσιμο...

και άλλα εν καιρώ...

Link to comment
Share on other sites

με ΒΤ απο Κ750ι δε μεταφέρθηκε σωστά ο κατάλογος. Οι φωτογραφίες όντως είναι σκοτεινές κατά βάση και "κουνιούνται πολύ εύκολα" στα κλικ της κάμερας. Ο ήχος κλήσεων όταν διαλέγεις πχ ένα Mp3 ξεκινά απότομα λες και κόβει το πρώτο δεπτερόλεπτο. ΕΠίσης η μετακίνηση στα αρχεία εντός κάρτας (512) είναι πολύ αργή (μιλάμε για 20 φωτογραφίες). Επίσης δεν κρατά τη ρύθμιση πχ φωτογραφιών μετά από κάθε κλείσιμο...

και άλλα εν καιρώ...

ειναι σκοτεινες και οταν εχει καλο φωτισμο?Εγω παντως εχω δει φωτογραφιες στο ιντερνετ απο το κινητο αυτο και ηταν καλες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα αγορασα το D900. Απολυτα ευχαριστημενος απο το κινητο...οτι περιμενα το βρηκα. :)

 

Εχω ενα προβλημα ομως...προσπαθω να το συνδεσω με το PC Studio 3 (και το 3.1 ιδιο προβλημα) και αφου εγκαταστησω το προγραμα και τους drivers, συνδεω το κινητο, το PC το αναγνωριζει κανονικα...ανοιγω το προγραμα, γινεται launch o connection manager, επιλεγω το USB connection και μετα απλα μου λεει "this may take a few minutes" αρχιζει να μετραει δευτερολεπτα και δεν κανει τιποτα...

 

Any ideas κανεις?

 

Ευχαριστω

 

Το κιν ειναι πολυ καλο αρκει να καταλαβει οποιος το αγορασει οτι δεν ειναι αποκλειστικα top edge μηχανημα αλλα κανει και παραχωρησεις για το style που προσφερει...

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα αγορασα το D900. Απολυτα ευχαριστημενος απο το κινητο...οτι περιμενα το βρηκα. :)

 

Εχω ενα προβλημα ομως...προσπαθω να το συνδεσω με το PC Studio 3 (και το 3.1 ιδιο προβλημα) και αφου εγκαταστησω το προγραμα και τους drivers, συνδεω το κινητο, το PC το αναγνωριζει κανονικα...ανοιγω το προγραμα, γινεται launch o connection manager, επιλεγω το USB connection και μετα απλα μου λεει "this may take a few minutes" αρχιζει να μετραει δευτερολεπτα και δεν κανει τιποτα...

 

Any ideas κανεις?

 

Ευχαριστω

 

Το κιν ειναι πολυ καλο αρκει να καταλαβει οποιος το αγορασει οτι δεν ειναι αποκλειστικα top edge μηχανημα αλλα κανει και παραχωρησεις για το style που προσφερει...

εχεις βαλει στο τηλ.την σωστη επιλογη???

ρυθμισεις/ρυθμισεις τηλ./ρυθμισεις usb/συσκευη αποθ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι βλεπω εχει αδικηθει λιγο το d900 στην καμερα..πολλοι λενε οτι δεν εχει τοσο καλη καμερα..αλλα οταν τις συγκρινω σε ξενα φορουμ με κ800 και αλλα σε συνθηκες καλου φωτισμου δεν εχουν μεγαλη διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει στο τηλ.την σωστη επιλογη???

ρυθμισεις/ρυθμισεις τηλ./ρυθμισεις usb/συσκευη αποθ.

 

Δοκιμασα και τις 3 επιλογες αλλα δεν φαινεται να κανει διαφορα...Και με τα 3 η ιδια κατασταση "This may take a few minutes" και απλα δεν κανει τιποτα...απλα μετραει. Ο υπολογιστης παντως το βλεπει κανονικα σαν storage device οταν το βαζω στην επιλογη mass storageן.

 

ΤΙ να κανω?:(

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι βλεπω εχει αδικηθει λιγο το d900 στην καμερα..πολλοι λενε οτι δεν εχει τοσο καλη καμερα..αλλα οταν τις συγκρινω σε ξενα φορουμ με κ800 και αλλα σε συνθηκες καλου φωτισμου δεν εχουν μεγαλη διαφορα.

 

Σε συνθηκες καλου φωτισμου ναι ενταξει...αλλα αν δεν ειναι τοσο φωτεινα τοτε υπαρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα ακομα και με αλλα κινητα :(

Link to comment
Share on other sites

Σε συνθηκες καλου φωτισμου ναι ενταξει...αλλα αν δεν ειναι τοσο φωτεινα τοτε υπαρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα ακομα και με αλλα κινητα :(

Μα μιλάμε για συσκευή που δεν έχει night mode.

Ποιος θα το περίμενε αυτό?

Ά ρε Samsung, όλο εκπλήξεις είσαι:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι προτεινόμενες ρυθμίσεις της κάμερας για τις καλυτερες δυνατές φωτο ημέρας; Τα πείραξα όλα και δε βγάζω άκρη...

Αν μιλάω χωρίς να ανοίξω το slide ξέρει κανείς αν και πόσο ακούγομαι καλά;

 

Μεγάλο πρόβλημα για μένα που δεν έχει μια μέτρηση της εναπομείνουσας μπαταρίας..με το εικονίδιο θα πρέπει όταν πηγαίνει στο 1/3 να το φορτίζουμε για να μην ξεμείνουμε..δεν σου δίνει αξιοπιστία σε αυτό το σημείο. [λεπτομέρεια σίγουρα αλλά εγώ την πάτησα με αυτό εικονίδιο ήδη]

 

Ωραίο και πρωτόπυτο το θέμα με τον Παρθενώνα. Ισχύει ότι "δείχνει" τον καιρό..με τα σύννεφα κτλ.. [γενικά υπάρχει μια τέτοια φήμη].

Άλλα τέτοιου είδους θέματα υπάρχουν; [πχ χωρίς ακρόπολη κτλ] Γενικά άλλα animated themes υπάρχουν;

 

Screensaver μπορούμε να βάλουμε; Ή μήπως δεν χρειάζεται αφού σβήνει η οθόνη;

 

Βασικό. Από την πρώτη μέρα υπάρχει ένα G στη οθόνη. Λογικά gprs σωστά; Γιατί το έχει; Προσφέρει κάτι; Να το βγάλω και αν ναι πως;

 

Πολλά τα θέματα που έθεσα αλλά όπως είπα σε προηγούμενο ποστ το κινητό με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο και θέλω να λύσω και τις τελευταίες λεπτομέρειες για να το κάνω τέλεια αγορά.

 

Γενικά αν θέλετε μια ελαφριά, όμορφη, στιβαρή, αξιόπιστη, style συσκευή που έχει σχεδόν τα πάντα τότε τη βρήκατε!

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

ddr2 τελικά το πήρες?η κάμερα φτάνει στα επιπεδα k750/w900?

 

Nope, δεν το αγόρασα γιατί δεν μου πολυάρεσε το slide.(αν και είναι καλό,απλά εγώ είμαι περίεργος:p )

Η κάμερα σίγουρα δεν είναι όσο καλή είναι στα k750/w900 αλλά ποιός νοιάζεται??

Το design του είναι πραγματικά υπέροχο!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου ότι είναι καλύτερη η κάμερα από του κ750 τουλάχιστον που το είχα...Το design όπως τα λες..πραγματικά υπέροχο!

Το βράδυ??

ή σε εσωτερικούς χώρους?

Δεν νομίζω.

Αλλά μιας και δεν έχω το d900 δεν μπορώ να είμαι σίγουρος:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι η κάμερα των 2ΜΡ του Κ750ι είναι σαφώς καλύτερη (!) από το D900 με τα 3ΜΡ. Δε μπαίνω καν σε συγκριση μάλιστα αν μιλάμε για νύχτα....Επίσης δεν βγάζει σταθερές φωτογραφίες. Και τέλος όταν υπάρχει κίνηση κατά τη φωτογράφιση αφήστε τα. Φαντάζομαι ότι το Κ800 με το cybershot θα είναι ακόμα καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα αγορασα το D900. Απολυτα ευχαριστημενος απο το κινητο...οτι περιμενα το βρηκα. :)

 

Εχω ενα προβλημα ομως...προσπαθω να το συνδεσω με το PC Studio 3 (και το 3.1 ιδιο προβλημα) και αφου εγκαταστησω το προγραμα και τους drivers, συνδεω το κινητο, το PC το αναγνωριζει κανονικα...ανοιγω το προγραμα, γινεται launch o connection manager, επιλεγω το USB connection και μετα απλα μου λεει "this may take a few minutes" αρχιζει να μετραει δευτερολεπτα και δεν κανει τιποτα...

 

Any ideas κανεις?

 

Ευχαριστω

 

Το κιν ειναι πολυ καλο αρκει να καταλαβει οποιος το αγορασει οτι δεν ειναι αποκλειστικα top edge μηχανημα αλλα κανει και παραχωρησεις για το style που προσφερει...

 

Revan? έχω μια απορία, έχεις το V3i για avatar, κρίνεις το D900? Παραλογιζόμαστε νομίζω...Όσο αφορά τις παραχωρήσεις, αν είναι να κών παραχωρήσεις τότε γιατί να μην μέίνω στο V3i λόγω σχεδιασμού δηλαδή?

Σήμερα που σας γράφω έχω 3 κινητά: Κ750ι, D900 & V3i...το Κ75ο ως πρώτο με μόνο πρόβλημα στο joystick και σε σχεδόν γεμάτη 512ΜΒ κάρτα με μικρή καθυστέρηση είναι παρασάγγες μπροστά από τα ελλειμματικά άλλα δύο κινητά. Για 400 ευρώ το D900 μόνο για σχέδιο είναι πολλά. Υπενθυμίζω ότι αν θέλεις τηλέφωνο με καλή κάμερα με 200 ευρώ παίρνεις μια Τ9 SONY CyberShot 5 ή 6.1ΜΡ (δε θυμάμαι το μοντάλο) και με άλλα 200 το ΜΟΤΟΡΟΛΑ. Αλλιώς γιατί όχι το Κ800 (για 2 σε 1 συσκευή).

 

Τέλος για το φίλο με τις φώτο του D900 στο νετ είδα και εγώ, όπως και στο ΠΛΑΙΣΙΟ...Αλλά ξέρουν που τις τραβάνε...σε συνθήκες ιδανικού εσωτερικού φωτισμού...Πήγα σε γάμο το Σάββατο και με άφησε έκθετο...Ούτε κίνηση έπιανε, ούτε στο κέντρο με λίγο φως, αν δείτε δε φωτογραφία την ώρα που κάποιο φλας άλλης μηχανής άστραφτε θα νομίζετε ότι ζείτε στη Ζώνη του Λυκόφωτος με φαντάσματα και έτσι...!!!

Επαναλαμβάνω αν το θέλει κανείς με καρτούλα 512ΜΒ μόλις μιας εβδομάδας το δίνω...Κρίμα, απογοήτευση...

Link to comment
Share on other sites

apo to k750 sigoura ine kalitero paidia

de tithetai thema . ta ho dei dipla dipla ke ksero

 

Το δίπλα - δίπλα δεν λέει τίποτα.

Το d900 έχει καλύτερη οθόνη και οι φώτο φαίνονται καλύτερες στην οθόνη του.

Κάθε σύγκριση γίνεται πάντα και μόνο στην οθόνη του pc.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητώ το κινητό ειναι μουράτο και designato:).Με όλα τα υπερ και τα κατα του.SE δεν ειναι αλλα δεν θα έμπαινα ποτέ σε αυτη τη λογική σύγκρισης.Τα μόνα κινητά που έχω ερωτευτεί είναι τα Samsung.Ειχα το E700 ,D500 ,D600 πήρα εμβόλιμα το K750 και τώρα D900.Εγώ το κινητό το θέλω να είναι ομορφο για ολα τα άλλα...και laptop εχω και ψηφιακη μηχανή και mp3 player κτλ,καταλάβατε πιστευώ το σκεφτικό μου. :)

Υ.Γ το μόνο που με έχει κουράσει ειναι η εμμονή της Samsung να μην υπαρχει διαχωρισμος επαφων συσκευής και sim

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καθηστε ..δηλαδη ολες οι συγκρισεις που γινονται απο sites του εξωτερικου γιατι δεν βλεπω διαφορα αναμεσα στο d900 και κ800 και n73?Φυσικα δεν μιλαω για χαμηλο φωτισμο..

Παντως χειροτερες απο το κ750 δεν ειναι με τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Nope, δεν το αγόρασα γιατί δεν μου πολυάρεσε το slide.(αν και είναι καλό,απλά εγώ είμαι περίεργος:p )

Η κάμερα σίγουρα δεν είναι όσο καλή είναι στα k750/w900 αλλά ποιός νοιάζεται??

Το design του είναι πραγματικά υπέροχο!!

Πράγματι το slide ενώ η samsung είναι κορυφή σε αυτο ουτε εμένα μου άρεσε.Αν και δεν το είδα και πολύ.ΤΟ samsung d820,ο μηχανισμός του επισης δεν μου αρεσε καθολου,σαν να κολλάει κάπως.του d500 ήταν πολύ καλύτερο.

Δεν μπορώ να καταλαβω διαφορα πράγματα με αυτη τη samsung.

O ήχος του d500 μαζι με εκείνο το πολυ μικρο ηχειακι που ήταν σαν διακοσμητικο στο πλαι εβγαζει πολύ δυνατό ήχο.το D900 kai to d820 einai gia klamata to mp3 toylaxiston apo to ixeio,se entasi poiotita ktl.

H καμερα όπως λετε παραπανω είναι χειρότερη απο του κ750.

Στο μόνο που υπερεχει γενικα η samsung είναι σε οθόνη,ποιοτητα κατασκευης,slide(an kai mas ta xalaei teleytaia),kai design ennoeite.

ddr2 απο nokia,se,sharp akoma kai motorola to menoy tis samsung ysterei arketa,mono kai mono me ayto to menoy poy exei me apotrepei na paro kapoio apo ta montela tis oso omorfa kai lepta as einai.

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι οτι το μοτορολα εχει και καλυτερο μενου..το χειροτερο εχει...Εχει να το αλλαξει εδω και 10 χρονια :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι οτι το μοτορολα εχει και καλυτερο μενου..το χειροτερο εχει...Εχει να το αλλαξει εδω και 10 χρονια :happy:

οκ για την μοτορολα δεν εχει και το καλυτερο,αλλα το θεωρω καλυτερο της samsung.

Αλλα το μενου της nokia,της sony ericsson και της sharp είναι πολύ καλύτερο απο το μενου της samsung.

Ακου εκει να μην μπορείς να βάλεις στις playlist pano apo 30 tragoydia,eytixos poy anakalipse kai toys fakeloys i samsung,giati mexri tora dn to theoroyse simantiko.AYTA MONO H SAMSUNG TA KANEI.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...