Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστο και αυτο ddr2 .

αν δεις τα ποστ απαντησε xux99 να μαθουμε αν ξερεις κι εσυ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενδιαφερον xux99 η μπαταρια του D900 ειναι 900mAh εδω εχουμε 1200mAh θα ειναι αισθητη η διαφορα λες?

μηπως την εχεις δοκιμασει?

ελλαδα θα την βρουμε?

Έχω αγοράσει μέσω του ebay αντίστοιχη μπαταρία για το Samsung SGH-D500 και διαρκεί περισσότερο από την αυθεντική. Γενικά πιστεύω ότι δε θα σας απογοητεύσει.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΛΥ ΦΘΥΝΗ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΕ ΝΑ ΔΟΣΩ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ,ΜΗΠΩΣ ΠΕΖΕΙ ΑΠΑΤΗ???:blink:ΒΑΒΑΙΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΥΤΗ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ 3-4 ΜΕΡΕΣ
Δε δίνεις πιστωτική. Το πληρώνεις μέσω paypal ;)
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ.

 

Καλή η ιδέα σου για το e-bye xux99 είναι παρήγορο να υπάρχουν λύσεις σε προβλήματα που μας απασχολούν, μένει να δούμε και κατά πόσο είναι αξιόπιστες .

Και επιστρέφω στο εξής παράδοξο στη δημιουργία μηνύματος δεν υπάρχουν μικροί χαρακτήρες στη χρήση του Τ9 και φυσικά ούτε λόγος για τόνο και τελικό ς αλλά ούτε στη λειτουργία abc απεναντίας στη δημιουργία επαφών υπάρχουν μικροί χαρακτήρες χωρίς τόνο και το ακόμα πιο παράξενο είναι ότι από το πρόγραμμα PC studio 3 από τη δημιουργία επαφών περνάν (προς το κινητό) κανονικά οι μικροί χαρακτήρες οι τόνοι και τα τελικά ς.

Είναι όντος έτσι; Δεν μπορώ να το πω με σιγουριά διότι πρώτη φορά που αγόρασα SAMSUNG .Πόντος αν ισχύουν τα πιο πάνω κόποι πρέπει να τους πει ότι εδώ στην Ελλάδα έχουμε τόνους τελικό ς ε και καμία φορά χρησιμοποιούμε και μικρούς χαρακτήρες και φυσικά ο πρώτος που οφείλει να το κάνει είναι η ελληνική αντιπροσωπία της SAMSUNG.http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/wacko.gif

:wacko:

SCREEN PROTECTOR για D900 σε Ελληνικό έδαφος που μπορούμε να βρούμε;

Πόντος δεν έχω μετανιώσει ούτε στιγμή για την επιλογή μου……..(προ το παρόν τουλάχιστον).

Υπάρχει κανένας τρόπος να αλλάξουμε τον ήχο πληκτρολογίου η τέλος πάντων την ένταση του.

Link to comment
Share on other sites

:worry: - σιγουρα δεν εχει ς ? το Κ800 ειχε αυτο το προβλημα οχι το D-900

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

re paidia eleos...to exete bgalei anapiro to kinitaki.....dld exw bare8ei na diabazw oti na nai gia ti kinito...olo ta xalia lete..pou egw den ta briskw..kai gia tin kamera pou lete egw den to lew metrio to sigrinw kai me k800i pou to exete kai gia ton 8eo tis kameras..kai gia tin mpataria?????oloi lete 1,5 mera emena giati moy krataei 4-6 meres...

dld esis ti psaxnete na breite

eleos pia....

 

filika e...!!!:)

 

 

 

Στο έχω ξαναπει να μη λες ότι θέλεις...Αν το δικό σου D900 κρατά όσο λες σου δίνω το δικό μου 1,5 μήνός και 500 ευρώ μετρητά. Αν όμως λες ψέμματα θα πρέπει να μου δώσεις εσύ 500 ευρώ μετρητά...Το στοίχημα πάει σε 5ήμερο κοινό μας με έξοδα πληρωμένα σε ουδέτερο έδαφος... ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....τι ναρκισσισμός είναι αυτός με τούτο το μαραφέτι από 3-4 εδώ μέσα...

Η ίδια η Samsung αναφέρει χρόνο αναμονής πολύ λιγότερο...μα πάρα πολύ...Να τους το πάμε να φτιάξουν και άλλα σαν το δικό σου βρε...:O

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το κινητακι.μαρεσει πολυ! ειδικα το βιντεο ειναι κορυφαιο! αλλα και η οθονη και φυσικα πολυ ωραιο design.ειναι απαραιτητο να το φορτισω 10 ωρες στην πρωτη φορτιση? αν το φορτισω 5 πειραζει? βαρεθηκα να περιμενω:D

 

κορυφαίο βίντεο το D900???.....πω πω...να πετάξουμε τις ψηφιακές...τώρα...!

μα τι λέτε τέλος πάντων??? Απαράδεκτο ειδικά σε τεχνητο φωτισμό, σε κίνηση του κινητού κατά τη λήψη, στο φόκους....Αχ....τι να πω πια...Η δεν έχετε δει άλλα κινητά μερικοί ή απλά το ρίξαμε στην προπαγάνδα ή τελευταίο στο να μη χαλάσουμε τους εαυτούς μας από τα δεκάδες ευρώ που μας έφυγαν...Παραπιπτόντως σήμερα έχασε κιαλλο από την τιμή του....Πλέον στην πόλη μου πουλιέται καινούργιο 365 ευρώ...και πέφτει....:lol:

Link to comment
Share on other sites

;) - πως να το παρω αν δεν ενημερωθω πληρως ? απλα μια μικρη δοκιμη το εκανα οπως εγραψα παραπανω και δεν αποτολμω κατι πανω στον ενθουσιασμο μην την ξαναπατησω [βλεπε ρημαδι μου Κ750i] ,ο ρωτων τους παθοντες μαθαινει

 

Συμφωνώ φίλε μου απόλυτα στην πιο λογική και σωστή τοποθέτηση περί αγοράς. Αν και η αλήθεια είναι ότι αν είχε βγει ένα Κ750 ή 800 χωρίς το καταραμένο joystick σήμερα πάραααααα πολλά κινητά της κατηγορίας των 300-500 ευρώ θα είχαν καταλήξει στις καλέντες...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειδικά μπροστά στο πανμέγιστο k800 με το super video υψηλότατης ανάλυσης δεν πιάνει μία.Ε Λ Ε Ο Σ. ΔΕΝ είναι και το καλύτερο βίντεο της αγοράς ( και για να μη με περνάτε και για κολλημένο η ποιότητα του βίντεο χαλάει πολύ όταν κάνεις ζουμ) αλλά σε σχέση με το βίντεο που τραβάν άλλες συσκευές είναι καλό. μάλλον κάποιοι άλλοι το χουν ρίξει στην προπαγάνδα....
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν και η αλήθεια είναι ότι αν είχε βγει ένα Κ750 ή 800 χωρίς το καταραμένο joystick σήμερα πάραααααα πολλά κινητά της κατηγορίας των 300-500 ευρώ θα είχαν καταλήξει στις καλέντες...

 

w810: k750 χωρίς joystick, με διαφορετική εμφάνιση(και επιπλέον μουσικές δυνατότητες).....ή κάνω λάθος?

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

:vava: - ADEPER αν καποιος στην πεσει νυχτιατικα και σε μαχαιρωσει πισωπλατα να ξερεις σιγουρα θα ειναι Κορεατης - :lol:

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι ο καθένας έχει την άποψή του για το κινητό αρκεί να το έχει χρησιμοποιήσει. Εγώ ξανα λέω ότι το κινητό είναι αρκετά ολοκληρωμένο σαν συσκευη αλλά σε καμμία περίπτωση τέλειο . Στη τελική ποιο είναι τέλειο στα 350-400 ευρώ; Το κυριότερο είναι να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια ...έχει καταντήσει κουραστική η εργολαβία κάποιων συγκεκριμένων να το βγάζουν μπάζο όσο και κάποιων άλλων που το θεοποιούν. Χαλαρώστε μια συσκευή είναι και σε όποιον δεν αρέσει το ξεφορτώνεται και δεν ξανα μπαίνει στο topic αυτό..πολύ απλά!

Είπαμε να πούμε τη γνώμη μας αλλά και να λύσουμε κάποια απορία ή πρόβλημα που έχει ο καθένας μας.

Να γίνει και λίγο χρήσιμο επιτέλους αυτό το θέμα... σε όσους αρέσει-βολεύει-εξυπηρετεί-καλύπτει αυτή η συσκευή αυτή την περίοδο της ζωής μας.

Συγνώμη για τα παραπάνω αλλά ...ήμαρτον!

Link to comment
Share on other sites

w810: k750 χωρίς joystick, με διαφορετική εμφάνιση(και επιπλέον μουσικές δυνατότητες).....ή κάνω λάθος?

To 810 εχει επισης ελαχιστα μεγαλυτερη οθονη και πολυ ποιο φωτεινη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειδικά μπροστά στο πανμέγιστο k800 με το super video υψηλότατης ανάλυσης δεν πιάνει μία.Ε Λ Ε Ο Σ. ΔΕΝ είναι και το καλύτερο βίντεο της αγοράς ( και για να μη με περνάτε και για κολλημένο η ποιότητα του βίντεο χαλάει πολύ όταν κάνεις ζουμ) αλλά σε σχέση με το βίντεο που τραβάν άλλες συσκευές είναι καλό. μάλλον κάποιοι άλλοι το χουν ρίξει στην προπαγάνδα....

 

 

Τώρα τα λες καλά...σε σχέση με άλλες συσκευές...πχ ένα Τ610 ή ένα v3i...για παράδειγμα...όχι όμως για την κατηγορία των 400+ ευρώ που έκανε...Παρεπιπτόντως χθες στο Carrefour Πάτρας έπεσε η τιμή του στα 345 ευρώ τελική...πέφτει διαρκώς...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι ο καθένας έχει την άποψή του για το κινητό αρκεί να το έχει χρησιμοποιήσει. Εγώ ξανα λέω ότι το κινητό είναι αρκετά ολοκληρωμένο σαν συσκευη αλλά σε καμμία περίπτωση τέλειο . Στη τελική ποιο είναι τέλειο στα 350-400 ευρώ; Το κυριότερο είναι να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια ...έχει καταντήσει κουραστική η εργολαβία κάποιων συγκεκριμένων να το βγάζουν μπάζο όσο και κάποιων άλλων που το θεοποιούν. Χαλαρώστε μια συσκευή είναι και σε όποιον δεν αρέσει το ξεφορτώνεται και δεν ξανα μπαίνει στο topic αυτό..πολύ απλά!

Είπαμε να πούμε τη γνώμη μας αλλά και να λύσουμε κάποια απορία ή πρόβλημα που έχει ο καθένας μας.

Να γίνει και λίγο χρήσιμο επιτέλους αυτό το θέμα... σε όσους αρέσει-βολεύει-εξυπηρετεί-καλύπτει αυτή η συσκευή αυτή την περίοδο της ζωής μας.

Συγνώμη για τα παραπάνω αλλά ...ήμαρτον!

 

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου και θα πω ότι δεν είμαι εργολάβος - αντίπαλος γιατί απλά έτσι είχα κράξει και το Κ750 και το V3i σε αντίστοιχα topic του φόρουμ στο site αυτό. Αρα αν το λες για μένα μάλλον ατύχησες.

Όσο για το εκτός θέματος μπορεί να έχεις δίκιο αλλά όταν "φίλε" μου βγαίνουν και λένε ότι έχουν μπαταρίες που κρατάνε πιο πολύ και από τις δηλώσεις του κατασκευαστή εγώ βγαίνω από τα ρούχα μου...Η ακόμα όταν λένε για άλλα όπως φωτογραφίες, βίντεο...εγώ προκάλεσα για το καλό του φόρουμ εδώ να ανεβάσουν ότι στοιχεία έχουν ή να γίνει σύγκριση παρουσία 2-3 μελών σε δημόσιο χώρο...Δε με ενδιαφέρει όπως πολύ σωστά λες το συγκεκριμένο τηλέφωνο να πω θετικά ή αρνητικά πλέον...βαρέθηκα. Αλλωστε χθες ανακάλυψα σε μια εκδήλωση που πήγα και το είχε ένας γνωστός μου και ένα ακόμα περίεργο ότι μετά από αρκετές λήψεις φώτο αρχίζει και κάνει διάφορα τρελά όπως ανάποδη λήψη-καθρέπτη στην οθόνη εκτός και του έτυχε και αυτού! Απλά αγαπητέ μου προσπαθώ να πω αλήθειες εκεί που άλλοι (όχι για κακό ή επειδή τα παίρνουν, προς Θεού) υπερασπίζονται το κινητό τους σαν τα πάτρια εδάφη...ΕΛΕΟΣ και από μένα...

Επίσης αν θέλεις και εσύ να συνεισφέρεις θετικά μπορείς να μας πεις σε τι ακριβώς αναφέρεσαι όταν λες "ολοκληρωμένο ως συσκευή" και τι συγκρίσεις έχεις κάνει με άλλα κινητά στην κατηγορία των 350-400 ευρώ που αναφέρεσαι...Γιατί αν δεν έχεις κάνεις συγκρίσεις δυστυχώς καταλήγεις και εσύ ένας προπαγανδιστής απλά με άλλο τρόπο...ευχαριστώ και εγώ...:!:

Φυσικά να μας πεις και σε τι ακριβώς σου έιναι χρήσιμο αυτή τη συγκεκριμένη περίοδο της ζωής σου ή ακριβώς ποια περίοδο της ζωής σου διανύεις για να ξέρουν οι υποψήφιοι αγοραστές σε ποια περίοδο της ζωής του αγοράζουν αυτό το τηλέφωνο...θα είναι ιδιαίτερα χρήσιμο αυτό φαντάζομαι και μια νέα κριτική άποψη στο χώρο της τεχνολογίας...!

Link to comment
Share on other sites

υπερασπίζονται το κινητό τους σαν τα πάτρια εδάφη...ΕΛΕΟΣ και από μένα

 

:oops: - Μανα και Πατριδα ειναι μονο μια - εγω πιστευω οτι οταν ενας χρηστης αναφερει τα ελλατωματα της συσκευης του για μενα εχει περισσοτερο κυρος απο εναν που απλα για να μην παραδεχτει την λαθος αγορα του το εκθειαζει απλα και αοριστα

- παρτε για παραδειγμε το Ericsson T.. το 1ο με το πορτακι,οσοι το πρωτοπηραν ελεγαν γιαυτο οτι ηταν ο θεος μα οταν αρχισαν να βγαινουν τα προβληματα του ελαχιστοτατοι ηταν αυτοι που παραδεχθηκαν την λαθος αγορα τους Πχ και εγω ουκ ολιγες φορες γκρινιαζω για το Κ750 μου - το Samsung εχει κι αυτο την χαρη του ας δεχθουμε τα καλα και ας αναφερουμε και τα ασχημα για να ξερει ο μελλων αγοραστης του τι τον περιμενει (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα λες καλά...σε σχέση με άλλες συσκευές...πχ ένα Τ610 ή ένα v3i...για παράδειγμα...όχι όμως για την κατηγορία των 400+ ευρώ που έκανε...Παρεπιπτόντως χθες στο Carrefour Πάτρας έπεσε η τιμή του στα 345 ευρώ τελική...πέφτει διαρκώς...

Όχι εννοώ σε σχέση με το k800 που είναι στην ίδια κατηγορία τιμής. όσο για την τιμή, το λες και πανηγυρίζεις, σε σημείο που δείχνει εμπάθεια.

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

paidia fwto to skotadi kai sta proswpa mporei na mi bgazei kales alla video se mpeg 4 kai analusi 352x288 kai rutmisi sto polu leptomerhs bgazei super.katharo xwris spasimata klp.to idio kai to bradu bgazei pali super gia bradu.kai eidika otan bgazeis me flash apo konta ekei na deite poso super :D
Link to comment
Share on other sites

Αλλωστε χθες ανακάλυψα σε μια εκδήλωση που πήγα και το είχε ένας γνωστός μου και ένα ακόμα περίεργο ότι μετά από αρκετές λήψεις φώτο αρχίζει και κάνει διάφορα τρελά όπως ανάποδη λήψη-καθρέπτη στην οθόνη εκτός και του έτυχε και αυτού!

 

αυτό γίνεται πατώντας τα πλαϊνά πλήκτρα του κινητού (ναι, αυτά για την ένταση )

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι ζήτησαν στοιχεία για το video. σε αυτά τα links θα βρουν video:

http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art20/SamsungD900/F/Video1.zip

http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art20/SamsungD900/F/Video2.zip

(τα παραπάνω βίντεο ανοίγουν με real player ή με quicktime)

http://i.gsmarena.com/ii/reviewsimg/n80vsk800/video/gsmarena_k800.3gp

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

αλλά όταν "φίλε" μου βγαίνουν και λένε ότι έχουν μπαταρίες που κρατάνε πιο πολύ και από τις δηλώσεις του κατασκευαστή εγώ βγαίνω από τα ρούχα μου...

 

Παλιότερα πάντως είχα ένα Samsung του οποίου η αναμονή ήταν μεγαλύτερη από αυτή που έλεγε ο κατασκευαστής.(Samsung A110)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Oι κριτικές και παρουσιασεις καταστημάτων, περιοδικών και εταιρειών ΠΟΤΕ σε κανένα τεχνολογικό προϊόν δε με έπεισαν καθώς πάντα πίστευα ότι όλοι αυτοί τα "πιάνουν" στο βωμό του κέρδους και της μίζας. Εγώ προτιμώ τον απλό χρήστη-κάτοχο μιας συσκευής να μου λεει τα κατά και τα καλά κάθε συσκευής...είναι πολύ πιο έμπιστο...

Όσο για το φίλο με το video σε σκοτάδι με φλας και λεπτομερή ανάλυση που αναφέρει ότι απλά είναι τέλειο αρχίζω να πιστεύω ότι μάλλον ελλατωματικό μοντέλο έχω πάρει καθώς όλοι κάνουν τόσα καλά με το ίδιο τηλέφωνο που εγώ ΔΕ μπορώ...Πάντως επειδή είμαι περίεργος αν θέλεις αγαπητέ μου ισχύει να τραβήξουμε μαζί βιντεο στις ίδιες συνθήκες και να το κρίνουμε...αμέσως μετά από κοντά...Θέλω να το δω βρε παιδί μου αυτό το τέλειο που λες...

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα πάντως είχα ένα Samsung του οποίου η αναμονή ήταν μεγαλύτερη από αυτή που έλεγε ο κατασκευαστής.(Samsung A110)

 

Φαίνεται είναι φαινόμενο της εταιρείας...! Πάντως δε κρίνω μόνο από την αναφορά στα τεχνικά χαρακτηριστικά μιας εταιρείας αλλά και από τις δεκάδες αναφορές των άλλων κατόχων. Δε μπορεί μόνο ΕΝΑΣ χρήστης να έχει τέτοια μπαταρία με τόσο μεγάλη διαφορά από τους άλλους. ΑΛλλωστε αν πράγματι συμβαίνει αυτό τότε γιατί να μη μάθουμε το γιατί...

ΕΠίσης τεχνικός σε εταιρεία κινητής μου έχει πει (δε ξέρω οι ειδήμονες ας μου απαντήσουν αν είναι σωστό) ότι σε ένα κινητό πρέπει να κοιτάω όσο αφορά τη μπαταρία τη διάρκεια χρόνου ομιλίας και κατόπιν τη σχέση χρόνου ομιλίας με χρόνου αναμονής. Όταν ο λόγος του χρόνου ομιλίας προς την αναμονή αγγίζει ή ξεπερνά το 1/10 (όπως εδώ) μάλλον στη μέση υπάρχει μια μικρή απάτη...

Για το μόνο θετικό που έχω ξεχάσει να πω σχετικά με το D900 και επειδή είμαι σωστός πρέπει να το αναφέρώ είναι ότι πράγματι η μπαταρία του φορτίζει πλήρως σε περίπου 2-2,5 ώρες και κρατά κανονικά όσο πρέπει να κρατά. Αυτό είναι από τα καλά του τηλεφώνου να λέμε τις αλήθειες...

Link to comment
Share on other sites

Oι κριτικές και παρουσιασεις καταστημάτων, περιοδικών και εταιρειών ΠΟΤΕ σε κανένα τεχνολογικό προϊόν δε με έπεισαν καθώς πάντα πίστευα ότι όλοι αυτοί τα "πιάνουν" στο βωμό του κέρδους και της μίζας.

 

πιο πάνω παρέθεσα κάποια video ως ΑΔΙΑΨΕΥΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. αυτά δε ζητήθηκαν από σένα;θα ήθελα κάποιο σχόλιο πάνω σε αυτά. εκτός κι αν οι τύποι απ το gsmarena τραβούσαν βίντεο με καμιά ψηφιακή και ισχυρίζονταν ότι είναι το d900. δε νομίζω πάντως να τα "πιάνουν" γιατι στη σύγκριση φωτογραφίας του ίδιου site φαίνεται η ανωτερότητα του k800 σ αυτόν τον τομέα(χωρίς σε καμία περίπτωση αυτό να σημαίνει ότι η κάμερα του d900 είναι για πέταμα)

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...