Jump to content

Κόμικς


trifilli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίτηδες το κάνουνε, για να φάμε τα λεφτά μας στο Κόμιξ. :p

 

Which reminds me, πρέπει να πάρω το τεύχος Δεκεμβρίου...

 

Εγώ λέω να πάρω και τα τρία :rolleyes: :happy:!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 521
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ λέω να πάρω και τα τρία :rolleyes: :happy:!!

 

Εμ, κι εγώ. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είπα κ εγώ :ninja:.. δεν μπορεί να μην τα πάρει κ ο veco :p

 

Αδύνατον! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Νέο βιβλίο Αρκάς.. Η Ζωή ΜΕΤΑ.. "ΘΑΝΑΣΙΜΑ ΑΜΑΡΤΗΜΑΤΑ"

 

ΦΟΒΕΡΟ τεύχος.. λύθηκα στο γέλιο :lol: :lol: :lol:

 

[διαβάστε το εδώ: http://www.scribd.com/doc/3235223/-]

 

http://img401.imageshack.us/img401/1610/cimg3399nj3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι/αυτί μου για νέα σειρά του Αρκά "Οι Συνομίληκοι". Ξέρει κανείς τίποτα;
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι/αυτί μου για νέα σειρά του Αρκά "Οι Συνομίληκοι". Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Πρέπει να είναι καλό (θα ρωτήσω αύριο στο βιβλιοπωλείο) :rolleyes:!!

 

http://img123.imageshack.us/img123/3622/pic2vb9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :lol:

Καλό φαίνεται! Κάτι σε Λουκρητία και Κυρία μου θυμίζει η υπόθεση :p:lol:

 

 

Λουκρητία : Είμαι σαν μύτη σκύλου...

Καστράτο : Δηλαδή;

Λουκρητία : Μονίμως υγρή!!!!

 

 

:lol::lol::lol:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :lol:

Καλό φαίνεται! Κάτι σε Λουκρητία και Κυρία μου θυμίζει η υπόθεση :p:lol:

 

 

Λουκρητία : Είμαι σαν μύτη σκύλου...

Καστράτο : Δηλαδή;

Λουκρητία : Μονίμως υγρή!!!!

 

 

πολυ καλο!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

......... Gemstone βάζει λουκέτο;

Η οικονομική κρίση χτυπάει και τα κόμικς

 

Λίγο-πολύ, οι περισσότεροι φίλοι των Disney Comics έχουμε ακουστά τον αμερικανικό Εκδοτικό Οίκο Gemstone.

Δυστυχώς όμως, εξ' αιτίας πολλών χρεών και γενικής έλλειψης χρημάτων, η διεύθυνση του Οίκου ανακοίνωσε

πως η εταιρία μπορεί ακόμη και να κλείσει. Περισσότερα παρακάτω...

 

H οικονομική κρίση χτύπησε άσχημα τις εκδόσεις Gemstone. Χρήματα δεν υπάρχουν, και πολλοί απλήρωτοι λογαριασμοί

σε εκτυπωτικές, κυρίως, εταιρίες, οδήγησαν σε μηνύσεις που η πλευρά της Gemstone δεν μπορεί να αποπληρώσει. Αυτή

η κατάσταση είναι άσχημη για όλους τους φαν των κόμικς στην Αμερική, καθώς η Εταιρία αυτή είναι γνωστή για τα

περιοδικά "Uncle Scrooge" και "Walt Disneyʼs Comics & Stories", καθώς και για αρκετές πολυτελείς ειδικές εκδόσεις που

κυκλοφορεί κατά καιρούς. Πρόσφατα μάλιστα, είχε ανακοινωθεί πως ετοίμαζε δύο καινούριους συλλεκτικούς τόμους με

ιστορίες του Carl Barks και του Rosa. Το θέμα όμως είναι ότι τα προβλήματα της Gemstone και του προέδρου της, Steve

Geppi, ταυτόχρονα επιρρεάζουν και τα κόμικς Disney και στην Ευρώπη, καθώς ο "διανομέας" ιστορίων, που παρέχει

αντίτυπα και γενικό υλικό, είναι η ίδια εταιρία, πράγμα που σημαίνει πως η Ευρώπη, μαζί και εμείς φυσικά, χάνει το

μεγάλο της "σύμμαχο" στο χώρο των κόμικς και αυτό θα είναι ένα πραγματικά τραγικό πλήγμα... Τα Disney comics

αγαπήθηκαν πολύ στην Αμερική μέσω του εκδοτικού οίκου Gemstone, o oποίος ανέλαβε την έκδοση περιοδικών μετά από

συμβόλαιο με την Gladstone, το 2003. Ας ελπίσουμε ότι ο Steve Geppi, η Gemstone και τα κόμικς τους θα ξεπεράσουν

αυτό το πλήγμα, και θα ανορθώσουν τη φήμη τους ξανά, εις όφελος δικό τους, και ειδικότερα όλων των φίλων της Disney.

Link to comment
Share on other sites

Το "Οι Συνομήλικοι" του Αρκά νομίζω ότι προς το παρόν κυκλφορεί μόνο στην τελευταία σελίδα του "Ε" της Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας. Δεν πρέπει να έχει βγει τεύχος ακόμη!
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

......... Gemstone βάζει λουκέτο;

Η οικονομική κρίση χτυπάει και τα κόμικς

 

Δεν είναι μόνο η οικονομική κρίση. Πρέπει να υπολογίζουμε και την έλλειψη καλών ιστοριών...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Κυκλοφόρησε το νέο βιβλίο του Αρκά!

 

. . . . . . . . . . . . . . "ΟΙ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΟΙ – Ο Χειρότερος Φίλος του Ανθρώπου"

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . http://img6.imageshack.us/img6/5199/picoqd.jpg

 

[Είναι ο σκύλος Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ; Όχι βέβαια, το αντίθετο. Αλλά υπάρχουν και εξαιρέσεις.

 

Στην προκειμένη περίπτωση η εξαίρεση ονομάζεται Ζαχαρίας και είναι ένας ενδεκαετής σκύλος που θεωρεί

μεγάλη αδικία να είναι το ίδιο γέρος με τον Γεράσιμο, τον εβδομηκονταπενταετή ιδιοκτήτη του.

 

Μεγάλη αδικία επίσης θεωρεί και το γεγονός ότι το αφεντικό του είναι ένας φτωχός συνταξιούχος που τα οικονομικά

του δεν του επιτρέπουν να τρέφει το σκύλο του με φιλέτα. Γι αυτούς και πολλούς άλλους λόγους αντιπαθεί, υποτιμάει

και προσβάλλει συνεχώς τον Γεράσιμο, ο οποίος βλαστημάει την ώρα και τη στιγμή που πήρε κατοικίδιο. Ένα παράξενο

ζευγάρι στη δύση της ζωής του. Μια ιλαρή ματιά στα γηρατειά, τη μοναξιά και την ανέχεια. Ένα πικρό και ταυτόχρονα

ξεκαρδιστικό άλμπουμ από τον μάστορα του μαύρου χιούμορ, τον Αρκά.]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κυκλοφορούν...

 

Τα 7 Θαύματα των Παπιών: Αθήνα: 26 Ιουνίου, Υπόλοιπη Ελλάδα: 24 Ιουλίου.. τιμή: 4,50 ευρώ

 

Το Σπαθί των Πάγων: Αθήνα: 19 Ιουνίου, Υπόλοιπη Ελλάδα: 17 Ιουλίου.. τιμή: 4,50 ευρώ

 

 

http://img193.imageshack.us/img193/8053/p1010579n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν...

 

Τα Σκοτεινά Χρόνια: Αθήνα: 12 Ιουνίου, Υπόλοιπη Ελλάδα: 10 Ιουλίου. τιμή: 4,90 ευρώ

 

Το Τουρνουά: Αθήνα: 5 Ιουνίου, Υπόλοιπη Ελλάδα: 3 Ιουλίου. τιμή: 4,90 ευρώ

 

 

http://img4.imageshack.us/img4/5643/p1010577vru.jpghttp://img197.imageshack.us/img197/7748/p1010578l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω τα πάντα όλα (:p).

 

Ειδικά το Σπαθί των Πάγων και τα 7 Θαύματα δεν τα είχα πάρει όταν βγήκαν...

 

Υ.Γ.

Πολλή επανάληψη βρε παιδί μου όμως. Ανατυπώσεις, αναδημοσιεύσεις, δεν πάμε καλά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.

Πολλή επανάληψη βρε παιδί μου όμως. Ανατυπώσεις, αναδημοσιεύσεις, δεν πάμε καλά...

Ασε μας να μαζέψουμε και μεις κανένα τεύχος. :p

Link to comment
Share on other sites

Τη Ζωδιακη Πετρα θα τη βγαλουν ποτε;; Δε μπορω να τι βρω με τιποτα γμτ :(

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει κι αυτή. Όλα βγήκαν, αυτή θα ξεφύγει; :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
In 2008, Rosa underwent eye surgery.[1] On June 2, 2008, during an interview at the Danish Komiks.dk fair, Don stated that he would not do any more Disney comic, citing three reasons[2]: eye troubles, finding out how low his pay as a professional Disney artist was (he made more money from selling his personal comic collection than in 6 years of working for Egmont), and repeated copyright/royalties issues with many international publishers.

 

Don remains popular with readers across Europe but considers himself rather obscure in his native United States.

 

πηγή: wikipedia

 

 

:shock: :worry: :cry:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θεέ μου! Πρώτα από όλα, να του ευχηθούμε να έχει γρήγορη ανάρρωση και να 'ναι γερός και υγιής... Και μακάρι να βρει το κουράγιο και τη θέληση για να συνεχίσει το μοναδικό του έργο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν σταματήσει κι αυτός τελείωσε ο Σκρουτζ όπως τον ξέρουμε. Κανένας δεν μπορεί να φτιάξει ιστορίες όπως ο Ρόσα και ο Μπαρκς, τόσο από σχέδιο, όσο κι από ιστορικό υπόβαθρο, πλοκή κλπ.

 

Επίσης, μήπως ξέρει κανείς πόσες και εάν υπάρχουν αδημοσίευτες στο ΚΟΜΙΞ ιστορίες του Ρόσα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχουν και αδημοσίευτες στο ΚΟΜΙΞ... Αλλά δεν ξέρω ποιες.

 

Πραγματικά, έτσι και εγκαταλείψει το σχέδιο, θα είναι τέλος εποχής! Ακριβώς όπως το λες, VeCo: Κανένας δε θα μπορεί να φτιάξει ιστορίες όπως ο Ρόσα και ο Μπαρκς, τόσο από άποψη σχεδίου όσο και σεναρίου. Και δεν το λέμε με προκατάληψη απέναντι στους νέους δημιουργούς, απλώς κρίνουμε από τις ιστορίες που διαβάζουμε, οι οποίες υστερούν σε σχέση με των δύο πρώτων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...