Jump to content

Συντήρηση και καθαρισμός PC...


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που με προβλημάτιζε τελευταία ήταν το τροφοδοτικό... Εκεί στις χαραμάδες πρέπει να μαζεύει πολύ "μαλλί"... σκεφτόμουν μήπως να το άνοιγα... :worry:

Ε ανοιξε το, τι το σκευτεσαι?

8 βίδες είναι

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μπουκαλάκι με τον πεπιεσμένο αέρα έχετε προσέξει ότι βγάζει και κάποιου είδους νερό/υγρασία όταν το πατάτε δυνατά;Δεν υπάρχει φόβος να κάνει καμμιά ζημιά έτσι;Απο τότε που το πρόσεξα έπαψα να το πατάω με δύναμη για να βγάζει λιγότερο αέρα.. :worry:

Χρησιμοποιω πολυ συχνα το μπουκαλάκι που λες. Εμένα μου βγάζει αυτό το υγρό συνήθως όταν το έχω ανάποδα και σπάνια στο πλάι ... Αν το έχω όρθιο ή προς το πάνω δεν μου βγάζει ποτε τίποτα.

Ομως την ζημιά μπορεί να γίνει; αφου στεγνώνει αμέσως αυτό το υγρό :)

Link to comment
Share on other sites

εγω το ανοιξα κ το καθαρισα χθες με την ηλεκτρικη σκουπα...

καθαρησε αλλα οχι τοσο καλα οσο ηθελα...για πρωτη φορα καλα ειναι.

αλλη φορα θα το κανω με την πιεση.

αυτο το σπραι τι κανει?καλο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Το μπουκαλάκι αυτό που μπορούμε να το βρούμε...?:worry:

νομίζω έχει και το πλαίσιο. Γενικά δεν νομίζω να δυσκολευτείς να βρεις κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει το πλαισιο κατι της connect..αλλα δεν αξιζει να δωσεις 7-8 ευρω γι αυτο το πραγμα..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Έγω πιστεύω ότι αξίζει ... δεν υπάρχει άλλος τόσο εύκολος και αποτελεσματικός τρόπος. Και στην τελική τι είναι 8 ευρώ κάθε μήνα :)
Link to comment
Share on other sites

8ευρω*12μηνες = ~100 ευρω..σιγα μην δινω τοσα γι αυτη τη ****κια...

16 χρονων ειμαι..:whistle:αμα δουλευα καλως..αλλα και παλι σιγα..διπλα ειναι το βενζιναδικο..στην χειροτερη παω με το αμαξι ..και ειναι και πιο αποτελεσματικο εκει..και απεριοριστο ;)

καλυτερα να το βγαλω μια και καλη και να το παω στο βενζιναδικο,παρα να το βγαλω στο μπαλκονι και να το καθαριζω..(γιατι στο δωματιο αμα το κανεις ..:whistle: :X)

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι να δινετε 100 ευρω το χρονο,παρτε επαγγελματικο πιστολακι που θα χρησιμεψει και στην κοπελα σας..:D
Link to comment
Share on other sites

Έγω πιστεύω ότι αξίζει ... δεν υπάρχει άλλος τόσο εύκολος και αποτελεσματικός τρόπος. Και στην τελική τι είναι 8 ευρώ κάθε μήνα :)

 

Ελάτε ρε παίδες.

Όχι ότι είναι και κανένα ποσό 8 ευρώ το μήνα , αλλά είναι εντελώς περιττό.

Με ένα πιστολάκι κάνεις τη δουλειά σου άνετα , γρήγορα και με ασφάλεια.:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Με το πιστολάκι για παράδειγμα δεν μπορείς να καθαρίσεις ψύκτρες και τροφοδοτικά :)

 

Ναι , εντάξει.Αλλά αν καθαρίζεις τακτικά το pc σου , δεν θα πιάσει βρώμα και η ψύκτρα.;) Τέλοσπάντων...

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Τι μα...ες λετε?

8€ κανει αυτο το πραγμα(μιας χρησης). Γιατι δεν δινετε 50€ για να παρετε ενα μικρο κοφλερ και να το εχετε παντα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως είναι το κοφλερ;

Ο αέρας που βγαίνει απο τα βενζινάδικα απο που νομίζεις βγαίνει?

Απο κοφλέρ ή αλλιως κομπρεσέρ.

Υπαρχει στα καταστηματα ALEX PAK, PRAKTIKER, CAREFOUR.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

τι?50 ευρω κανει το κομπρεσερ?οταν λες μικρο??

Εννοω το μικροτερο που υπάρχει(με καζανι, οχι σκετος συμπιεστης) και χωραει 9 λίμπρες.

Κανει γυρω στα 50€, αντε βαρια βαρια 60€.

Συμφαιρει. Αν σκευτεις οτι δεν θα το εχεις μονο για καθαρισμα... Μπορεις να φουσκώνεις λαστοιχα αυτοκινιτου και οτι αλλο θελεις, να βαφεις με αερογραφο ή πιστολι βαφης κτλ.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...