Jump to content

Συζήτηση για τις πανεπιστημιακές καταλήψεις


haris84
 Κοινοποίηση

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?  

189 members have voted

  1. 1. ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?

    • Ναι
      80
    • Οχι
      109


Recommended Posts

Ε καλά κι εσύ ένα παράδειγμα έφερα γιατί μπορεί να έκλεισαν ή να κλείσουν σχολές. Το συμπέρασμα ότι με την αξιολόγηση θα οδηγηθούμε σε κλείσιμο σημαντικού αριθμού σχολών παραμένει αυθαίρετο.

 

δε μπορώ να σκεφτώ εναν αντικειμενικό και μη διαβλητό τρόπο να γίνει η αξιολόγηση των ιδρυμάτων.πιθανότατα θα μπορούσε να γίνει απο εξωπανεπιστημιακούς και ανεξάρτητους παράγοντες(θα μπορούσε να το αναλάβει κάποια εταιρία πχ.)

 

Και θα άφηναν οι φοιτητές (αλλά και οι καθηγητές) να γίνει η αξιολόγηση από κάποια ιδιωτική εταιρία;; Αδυνατώ να το πιστέψω.

 

Για να μην 'μιλαμε στον αερα',πληροφοριες και λεπτομερειες για για την αξιολογηση στο νομοσχεδιο περιλαμβανονται στο:http://www.xkatsikas.gr/tritobatmia/tritob23.htm

Εκει περιεχονται οσα αναφερθηκαν.

 

Ωραία. Και με ποια συγκεκριμένα σημεία διαφωνείς; Μη μου πεις όπως "με όλο το κείμενο", δώσε μου κάποια παραδείγματα με copy paste ή αριθμό άρθρου και παράγραφο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα μας δουλευει η μαριετα,πανε και λενε οτι δεν υποχωρησαν στην ευρωπαικη ενωση...τραγικα λαθη και εχω συμπαθησει τον χοντρουλη....
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά κι εσύ ένα παράδειγμα έφερα γιατί μπορεί να έκλεισαν ή να κλείσουν σχολές. Το συμπέρασμα ότι με την αξιολόγηση θα οδηγηθούμε σε κλείσιμο σημαντικού αριθμού σχολών παραμένει αυθαίρετο.

 

 

 

Και θα άφηναν οι φοιτητές (αλλά και οι καθηγητές) να γίνει η αξιολόγηση από κάποια ιδιωτική εταιρία;; Αδυνατώ να το πιστέψω.

 

 

 

Ωραία. Και με ποια συγκεκριμένα σημεία διαφωνείς; Μη μου πεις όπως "με όλο το κείμενο", δώσε μου κάποια παραδείγματα με copy paste ή αριθμό άρθρου και παράγραφο.

Συγνωμη,αλλα δεν μπορω να μπαινω σε αυτη τη διαδικασια.Διαφωνω σχεδον με ολο το νομοσχεδιο,εν τη γενεσει του.

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικα μας δουλευει η μαριετα,πανε και λενε οτι δεν υποχωρησαν στην ευρωπαικη ενωση...τραγικα λαθη και εχω συμπαθησει τον χοντρουλη....

τον Κωστα?lol:) Kαλα,δεν ειναι και η πρωτη φορα που λεμε ψεματα στους εταιρους στην ΕΕ,ουτε και η τελευταια!:)

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

paidia sto panepisthmio makedonias exthes (paraskeuh ) tha ginotan ksana psifoforia gia to an sunexisth h oxi h katalipsh.. mhpws kserete ti egine?

Άνταπόκριση από Λονδίνο...

Η κατάληψη στο Μακεδονίας θα συνεχιστεί μέχρι την επόμενη Παρασκευή, οπότε και θα ξαναγίνει νέα ΓΣ. Επίσης αποφασίστηκε ότι από Δευτέρα μέχρι Τετάρτη θα είναι ανοιχτές οι γραμματείες και η Πρυτανεία, για να βγει πρόγραμμα εξετάσεων για τους 4οετείς και τους επί πτυχίω, οι οποίοι θα είναι και οι μόνοι που θα τους επιτρεπεί να δώσουν.

 

Over and out! :p

Link to comment
Share on other sites

Άνταπόκριση από Λονδίνο...

Η κατάληψη στο Μακεδονίας θα συνεχιστεί μέχρι την επόμενη Παρασκευή, οπότε και θα ξαναγίνει νέα ΓΣ. Επίσης αποφασίστηκε ότι από Δευτέρα μέχρι Τετάρτη θα είναι ανοιχτές οι γραμματείες και η Πρυτανεία, για να βγει πρόγραμμα εξετάσεων για τους 4οετείς και τους επί πτυχίω, οι οποίοι θα είναι και οι μόνοι που θα τους επιτρεπεί να δώσουν.

 

Over and out! :p

 

o se euxaristw gia thn enhmerwsh ;) na se kala

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη,αλλα δεν μπορω να μπαινω σε αυτη τη διαδικασια.Διαφωνω σχεδον με ολο το νομοσχεδιο,εν τη γενεσει του.

 

entaksei tote oloi na katebasoume apo ena nomo-plaisio o kathenas opos mas sumferei k opos mas boleuei...

:D
Link to comment
Share on other sites

Άνταπόκριση από Λονδίνο...

Η κατάληψη στο Μακεδονίας θα συνεχιστεί μέχρι την επόμενη Παρασκευή, οπότε και θα ξαναγίνει νέα ΓΣ. Επίσης αποφασίστηκε ότι από Δευτέρα μέχρι Τετάρτη θα είναι ανοιχτές οι γραμματείες και η Πρυτανεία, για να βγει πρόγραμμα εξετάσεων για τους 4οετείς και τους επί πτυχίω, οι οποίοι θα είναι και οι μόνοι που θα τους επιτρεπεί να δώσουν.

 

Over and out! :p

Oι γραμματείες και η πρυτανεία θα ανοίξουν για να μπορέσουν να αποσταλούν προσκλήσεις στα μέλη ΔΕΠ των τμημάτων που συμμετέχουν, ώστε να συγκλιθεί το πρυτανικό συμβούλιο, το οποίο θα αποφασίσει τί θα γίνει με την εξεταστική, και οχι για να βγεί πρόγραμμα για τους 4οετείς.

 

Εάν το πρυτανικό συμβούλιο δεν αποφασίσει την μετάθεση της εξεταστικής δεν θα γίνει για κανέναν.

.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη,αλλα δεν μπορω να μπαινω σε αυτη τη διαδικασια.

 

Ποια διαδικασία; Του διαλόγου; :rolleyes:

 

Διαφωνω σχεδον με ολο το νομοσχεδιο,εν τη γενεσει του.

 

Όπως το περίμενα.:)

 

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαδικασία; Του διαλόγου; :rolleyes:

[/:QUOTE].Οχι στη διαδικασια του διαλογου.Σ'αυτην μοπρω να μπω(και το εχω κανει παρα πολλες φορες).Στη διαδικασια του copy-pasteκλπ εννοω.Δεν εχω τοσο ταλεντο σ'αυτα.

 

Όπως το περίμενα.:)

Τι να κανουμε...Συγνωμη κιολας που διαφωνω μαζι σου και ειμαι κατα του νομοσχεδιου(πλην της αξιολογησης των μελων ΔΕΠ,αρκει να ειναι αξιοκρατικη και αδιαβλητη και οχι πληρως ελεγχομενη απο εξωπανεπιστημιακους παραγοντες).

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

entaksei tote oloi na katebasoume apo ena nomo-plaisio o kathenas opos mas sumferei k opos mas boleuei...

ΔΕν ειναι το θεμα αυτο.Το θεμα ειναι να υπηρξε ενας ουσιαστικος και αναβαθμιστικος ,για την τριτοβαθμια εκπαιδευση ,νομος-πλαισιο.Οχι ενας νομος που οδηγει στη διαλυση της.

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι στη διαδικασια του διαλογου.Σ'αυτην μοπρω να μπω(και το εχω κανει παρα πολλες φορες).Στη διαδικασια του copy-pasteκλπ εννοω.Δεν εχω τοσο ταλεντο σ'αυτα.

 

 

Τι να κανουμε...Συγνωμη κιολας που διαφωνω μαζι σου και ειμαι κατα του νομοσχεδιου(πλην της αξιολογησης των μελων ΔΕΠ,αρκει να ειναι αξιοκρατικη και αδιαβλητη και οχι πληρως ελεγχομενη απο εξωπανεπιστημιακους παραγοντες).

 

Μα εγώ δε βλέπω να γίνεται κανένας διάλογος. Αυτό που διαβάζω είναι δε θέλουμε το ένα, δε θέλουμε το άλλο, να αποσυρθεί το ένα και το άλλο κι όταν κάποιος σας ρωτάει τι ακριβώς θέλετε η απάντηση είναι πάντα γενικότητες.

 

Σας ρωτάω με πιο συγκεκριμένα σημείο (έστω ένα παράδειγμα) διαφωνείτε, γαργάρα ("δε μπορώ να μπω στη διαδικασία).

 

Λένε κάποιοι ότι όλα τα παραρτήματα είναι του κ*λου και τα σοβαρά πανεπιστήμια δεν κάνουν παραρτήματα. Φέρνω πάλι παραδείγματα που αποδυκνείουν το αντίθετο και πάλι γαργάρα (σιγά 3-4 παραδείγματα όλα κι όλα).

 

(σε κάποιο από τα θέματα που συζητούνται οι κινητοποιήσεις) αναφέρει κάποιος "γιατί δεν πάτε να ψηφίσετε κατά της κατάληψης". Αναφέρω ότι αυτό στις περισσότερες των περιπτώσεων απλά ΔΕΝ είναι δυνατό στην πράξη. Να αναφέρω και παράδειγμα; Στην τελευταία συνεύλεση της ΑΣΟΕΕ αναγκάζεται η ΔΑΠ να αποχωρήσει (εν μέσω φωνών, βρισιών, γιαουρτιών κτλ) και δε με νοιάζει συγκεκριμένα για τη ΔΑΠ απλά όλες οι παρατάξεις που απομένουν έχουν στο πλαίσιό τους τη συνέχιση της κατάληψης και άρα ΔΕΝ μπορείς να ψηφίσεις κατά της κατάληψης αφού ψηφίζεις πλαίσιο και όχι Υπέρ/Κατά. Κάνω λάθος; Ας με διαψεύσει κάποιος. Γαργάρα κι αυτό.

 

Ε αν αυτός είναι διάλογος τότε εγώ είμαι η Μαριέτα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δε βλέπω να γίνεται κανένας διάλογος. Αυτό που διαβάζω είναι δε θέλουμε το ένα, δε θέλουμε το άλλο, να αποσυρθεί το ένα και το άλλο κι όταν κάποιος σας ρωτάει τι ακριβώς θέλετε η απάντηση είναι πάντα γενικότητες.

 

Σας ρωτάω με πιο συγκεκριμένα σημείο (έστω ένα παράδειγμα) διαφωνείτε, γαργάρα ("δε μπορώ να μπω στη διαδικασία).

 

Λένε κάποιοι ότι όλα τα παραρτήματα είναι του κ*λου και τα σοβαρά πανεπιστήμια δεν κάνουν παραρτήματα. Φέρνω πάλι παραδείγματα που αποδυκνείουν το αντίθετο και πάλι γαργάρα (σιγά 3-4 παραδείγματα όλα κι όλα).

 

(σε κάποιο από τα θέματα που συζητούνται οι κινητοποιήσεις) αναφέρει κάποιος "γιατί δεν πάτε να ψηφίσετε κατά της κατάληψης". Αναφέρω ότι αυτό στις περισσότερες των περιπτώσεων απλά ΔΕΝ είναι δυνατό στην πράξη. Να αναφέρω και παράδειγμα; Στην τελευταία συνεύλεση της ΑΣΟΕΕ αναγκάζεται η ΔΑΠ να αποχωρήσει (εν μέσω φωνών, βρισιών, γιαουρτιών κτλ)

Μηπως μπορεις να μου πεις γιατι επελεξε η ΔΑΠ να αποχωρησει??? τι εγινε, προσβληθηκαν και φυγανε...?:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου πεις γιατι επελεξε η ΔΑΠ να αποχωρησει??? τι εγινε, προσβληθηκαν και φυγανε...?:lol::lol:

 

Από ότι μου είπε ο κολλητός μου που ήταν παρών (και όχι ΔΑΠίτης) το κλίμα ήταν τόσο εκρηκτικό που δεν μπόρεσε ο εκπρόσωπός της να αθρώσει πάνω από 2 λέξεις πριν αρχίσουν οι φωνές και η εκτόξευση αντικειμένων.

 

Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι αν μπορεί κάποιος φοιτητής να πάει και να υποστηρίξει την διακοπή της κατάληψης με αξιώσεις και κατά πόσο οι διαδικασίες που ακολουθούνται είναι ουσιαστικά δημοκρατικές. Στο παράδειγμα της ΑΣΟΕΕ που αναφέρω οι επιλογές κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας ήταν κατάληψη, κατάληψη ή κατάληψη (με βάση τα πλαίσια).

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου είπε ο κολλητός μου που ήταν παρών (και όχι ΔΑΠίτης) το κλίμα ήταν τόσο εκρηκτικό που δεν μπόρεσε ο εκπρόσωπός της να αθρώσει πάνω από 2 λέξεις πριν αρχίσουν οι φωνές και η εκτόξευση αντικειμένων.

 

Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι αν μπορεί κάποιος φοιτητής να πάει και να υποστηρίξει την διακοπή της κατάληψης με αξιώσεις και κατά πόσο οι διαδικασίες που ακολουθούνται είναι ουσιαστικά δημοκρατικές. Στο παράδειγμα της ΑΣΟΕΕ που αναφέρω οι επιλογές κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας ήταν κατάληψη, κατάληψη ή κατάληψη (με βάση τα πλαίσια).

Καταρχην για να κραζει ολοι η συνελευση την ΔΑΠ σημαινει πως δεν ειχε παει κοσμος της ΔΑΠ και οτι αυτα που λεει ειναι περιεργα... επομενως πως να στηριχθει η.... οποια προραση της, που στο κατω κατω συνηθως ειναι κατα των καταληψεων, αμα δεν ενδιαφεροντε οι ιδιοι πως θα γινει??? με το να αποχωρουν δεν γινεται τιποτα και φυσικα ειναι λογικο αυτοι που μενουν στην συνελευση να ψηφιζουν υπερ, αφου ειναι πλειοψηφια πως να το κανουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην για να κραζει ολοι η συνελευση την ΔΑΠ σημαινει πως δεν ειχε παει κοσμος της ΔΑΠ και οτι αυτα που λεει ειναι περιεργα... επομενως πως να στηριχθει η.... οποια προραση της, που στο κατω κατω συνηθως ειναι κατα των καταληψεων, αμα δεν ενδιαφεροντε οι ιδιοι πως θα γινει??? με το να αποχωρουν δεν γινεται τιποτα και φυσικα ειναι λογικο αυτοι που μενουν στην συνελευση να ψηφιζουν υπερ, αφου ειναι πλειοψηφια πως να το κανουμε.

 

Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει. Καταρχάς το θέμα δεν είναι η ΔΑΠ που δεν ξέρω αν αυτά που έλεγε ήταν περίεργα ή όχι μιας και άρχισαν να την κράζουν πριν προλάβει ο εκπρόσωπός της να αρθρώσει 1 λέξη, πόσοι είναι της ΔΑΠ πόσοι της ΠΑΣΠ κτλ. Το θέμα μου είναι αυτό που έχω κάνει bold στο μήνυμά σου. Αν δημιουργούνται τέτοιες συνθήκες ώστε όσοι είναι κατά της κατάληψης να τρομοκρατούνται και να φοβούνται να προσέλθουν/μιλήσουν/υποστηρίξουν την άποψή τους τότε τέτοια πλειοψηφία να τη βράσω. Και όπως είπα δε μπορούμε να μιλάμε για δημοκρατικές διαδικασίες όταν κατεβαίνουν μόνο προτάσεις/πλαίσια που είναι υπέρ της κατάληψης - τότε τι μπορεί να ψηφίσει ο φοιτητής που είναι κατά; Λευκό;

 

Αφού οι παρατάξεις καίγονται τόσο πολύ για το καλό των φοιτητών ας δώσουν μια επιλογή να μπορεί να ψηφίσει ο κάθε φοιτητής κατά αν το επιθυμεί.

 

Και ρωτώ, δεν είναι απαράδεκτο που ο κάθε φοιτητής πρέπει να λάβει θέση υπέρ της μιας ή της άλλης συγκεκριμένης παράταξης και δεν γίνεται συζήτηση και ψηφοφορία επί της ουσίας και όχι βάση παραταξιακών πλαισίων;

 

edit: Και για να το κάνω ακόμα πιο λιανό, η αναφορά στη ΔΑΠ ήταν γιατί ως η μόνη παράταξη που ίσως να είναι κατά των καταλήψεων αποτελεί τη μονη εναλλακτική εκείνων των φοιτητών που ΔΕΝ θέλουν την κατάληψη χωρίς απαραίτητα να είναι "ΔΑΠίτες". Αυτοί οι φοιτητές δεν έχουν δικαιωμα να ακουστεί η άποψή τους;

Link to comment
Share on other sites

Oι γραμματείες και η πρυτανεία θα ανοίξουν για να μπορέσουν να αποσταλούν προσκλήσεις στα μέλη ΔΕΠ των τμημάτων που συμμετέχουν, ώστε να συγκλιθεί το πρυτανικό συμβούλιο, το οποίο θα αποφασίσει τί θα γίνει με την εξεταστική, και οχι για να βγεί πρόγραμμα για τους 4οετείς.

 

Εάν το πρυτανικό συμβούλιο δεν αποφασίσει την μετάθεση της εξεταστικής δεν θα γίνει για κανέναν.

Και γω σου λέω όμως ότι κατά 99% θα γίνει έτσι όπως σου είπα. Η εξεταστική θα γίνει για 4οετείς και επί πτυχίω. Σκέψου λίγο αν ο νέος σας Πρύτανης θέλει να χρεωθεί τη μη διεξαγωγή της εξεταστικής από τη στιγμή που το μπαλλάκι πάει σε αυτόν.. δεδομένου πάντα και του γεγονότος ότι τα μέλη ΔΕΠ του ΠΑΜΑΚ δεν απεργούν ;)

Link to comment
Share on other sites

Και γω σου λέω όμως ότι κατά 99% θα γίνει έτσι όπως σου είπα. Η εξεταστική θα γίνει για 4οετείς και επί πτυχίω. Σκέψου λίγο αν ο νέος σας Πρύτανης θέλει να χρεωθεί τη μη διεξαγωγή της εξεταστικής από τη στιγμή που το μπαλλάκι πάει σε αυτόν.. δεδομένου πάντα και του γεγονότος ότι τα μέλη ΔΕΠ του ΠΑΜΑΚ δεν απεργούν ;)

Δεν υπαρχει καμμια επιπτωση για οποιαδηποτε πρυτανικη αρχη.Οι νεες πρυτανικες αρχες αναλαμβανουν απο 1 Σεπτεμβριου,δηλστην εναρξη του νεου ακαδημαικου ετους.Εως τοτε aσκουν καθηκοντα οι απερχομενοι.

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμμια επιπτωση για οποιαδηποτε πρυτανικη αρχη.Οι νεες πρυτανικες αρχες αναλαμβανουν απο 1 Σεπτεμβριου,δηλστην εναρξη του νεου ακαδημαικου ετους.Εως τοτε σκουν καθηκοντα οι απερχομενοι.

1. Οι απερχόμενοι είναι οι μισοί ίδιοι με τους επερχόμενους

2. Το ΠΑΜΑΚ είναι σε άλλον πλανήτη σε αυτά τα θέματα

3. Ο my_highness σίγουρα θα κατάλαβε τι εννοώ

Link to comment
Share on other sites

1. Οι απερχόμενοι είναι οι μισοί ίδιοι με τους επερχόμενους

2. Το ΠΑΜΑΚ είναι σε άλλον πλανήτη σε αυτά τα θέματα

3. Ο my_highness σίγουρα θα κατάλαβε τι εννοώ

Σιγουρα ο my_highness κι εσυ ξερετε καλυτερα για το ΠΑΜΑΚ.Αν ομως ο πρυτανης ειναι 100% νεος και δεν ειχε καμια θεση στην απερχομενη διοικηση(π.χ.αντιπρυτανης),τοτε αυτη τη στιγμη δεν εχει ακομη καμια ευθυνη.

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ο my_highness κι εσυ ξερετε καλυτερα για το ΠΑΜΑΚ.Αν ομως ο πρυτανης ειναι 100% νεος και δεν ειχε καμια θεση στην απερχομενη διοικηση(π.χ.αντιπρυτανης),τοτε αυτη τη στιγμη δεν εχει ακομη καμια ευθυνη.

Είναι ο τωρινός αντιπρύτανης, είναι ΝΔ, και ήδη έχει αρχίσει να ψιλοαναλαμβάνει καθήκοντα. Γι αυτό και κανένας δεν απέργησε το ΠΑΜΑΚ. :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο τωρινός αντιπρύτανης, είναι ΝΔ, και ήδη έχει αρχίσει να ψιλοαναλαμβάνει καθήκοντα. Γι αυτό και κανένας δεν απέργησε το ΠΑΜΑΚ. :)

Οκ πασο :) Παντως μου κανει εντυπωση γιατι και σε μας στο ΕΚΠΑ,ο διαδοχος του Μπαμπινιωτη ειναι ηδη αντιπρυτανης,ειναι ΝΔ, αλλα οι απεργιες γινονται κανονικα.Με πρωτη και καλυτερη τη σχολη του(Ιατρικη).Ισως ειναι αυτο που ειπες 'σε αλλο πλανητη το ΠΑΜΑΚ'.:)

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό δικαίωμα καταλαμβάνει κάποιος ένα δημόσιο κτήριο??

Με ποιό δικαίωμα εμποδίζει άλλους φοιτητές , που ενδεχομένως να έχουν διαφορετική άποψη, να δώσουν τα μαθήματά τους?

Η υπεράσπιση των πιστεύω του καθενός(ή η αντίδρασή του σε ένα μέτρο που δεν του αρέσει)έχει κάποια όρια.Δεν μπορεί να θίγει όλους τους υπόλοιπους , να τους γράφει κανονικότατα επειδή έτσι νομίζει αυτός ότι είναι σωστό

Για μένα , η κατάληψη είναι εντελώς φασιστική ενέργεια

(και μην πεί κανένας για το Πολυτεχνείο το 74 , δεν μπορούν να συγκριθούν οι 2 καταστάσεις , εκείνοι ήταν ήρωες που τους σημαδεύαν με πολυβόλα)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό δικαίωμα καταλαμβάνει κάποιος ένα δημόσιο κτήριο??

Με ποιό δικαίωμα εμποδίζει άλλους φοιτητές , που ενδεχομένως να έχουν διαφορετική άποψη, να δώσουν τα μαθήματά τους?

Η υπεράσπιση των πιστεύω του καθενός(ή η αντίδρασή του σε ένα μέτρο που δεν του αρέσει)έχει κάποια όρια.Δεν μπορεί να θίγει όλους τους υπόλοιπους , να τους γράφει κανονικότατα επειδή έτσι νομίζει αυτός ότι είναι σωστό

Για μένα , η κατάληψη είναι εντελώς φασιστική ενέργεια

(και μην πεί κανένας για το Πολυτεχνείο το 74 , δεν μπορούν να συγκριθούν οι 2 καταστάσεις , εκείνοι ήταν ήρωες που τους σημαδεύαν με πολυβόλα)

Με δημοκρατικες διαδικασιες μεσα απο γενικες συνελευσεις υποθετω.Ολο τα ιδια και τα ιδια ορισμενοι...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...