Jump to content

Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985


BestMan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και όλοι έχουμε κόλλημα με τα παπούτσια μπορούμε να συζητήσουμε τη μόδα στα παπούτσια πριν και μετά.;)

 

BestMan τώρα παρατήρησα ότι εσύ άνοιξες αυτό το θέμα με τις γενιές...μπράβο σου!:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 264
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν βγαινουμε off topic

ας πουμε για τα παπουτσια!

εμενα μου αρεζαν πολυ αυτα τα παπουτσια με σκρατς!:p

μετα μου αρεσαν τα σταρακια τα οποια ξαναγιναν μοδα...

και αργοτερα προτιμουσα τα χαμηλα οπως τα λεμε...

και ειχα ξεκινησει με κατι adidas αν θυμαστε τα smith αν θυμαμαι καλα:)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

και αργοτερα προτιμουσα τα χαμηλα οπως τα λεμε...

και ειχα ξεκινησει με κατι adidas αν θυμαστε τα smith αν θυμαμαι καλα:)

 

 

stan smith

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ ξεκίνησα με adidas και Puma (μέσα 80)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ ξεκίνησα με adidas και Puma (μέσα 80)

 

 

Εγώ ξεκίνησα νωρίτερα λόγω ηλικίας!Το '80 φόραγα και τακουνάκι;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαν παιδάκι είχα τα λατρεμένα μου αθλητικά με τα scratch!

Έπειτα προχωρήσα σε all star και stan smith και κατέληξα στο λύκειο με martins. Επέστρεψα πάλι φέτος με πράσινα starάκια!:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Είδατε που κατέληξε η συζήτηση από τα λουλουδάτα ρούχα; Ή αυτές τις ζώνες πάνω από τα φορέματα τα χυτά; Παρεπιπτόντως, κι εγώ Puma φοράω σαν flat παπούτσια και Reebok αθλητικά, για τη γυμναστική στο σχολείο. Με έχουν βολέψει τα flat που ξεσυνήθισα τα αθλητικά. Τα παπούτσια με τα φωτάκια τα θυμάστε;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Είδατε που κατέληξε η συζήτηση από τα λουλουδάτα ρούχα; Ή αυτές τις ζώνες πάνω από τα φορέματα τα χυτά; Παρεπιπτόντως, κι εγώ Puma φοράω σαν flat παπούτσια και Reebok αθλητικά, για τη γυμναστική στο σχολείο. Με έχουν βολέψει τα flat που ξεσυνήθισα τα αθλητικά. Τα παπούτσια με τα φωτάκια τα θυμάστε;

 

Πως δεν τα θυμάμαι!!! Είχα αγοράσει ένα ζευγάρι στον γιό μου όταν ήταν 4 ετών. Πολύ πλάκα είχαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι γονείς μου ποτέ δεν με έχαναν στο σκοτάδι:p :lol: .

Κι εγώ είχα πάρει σε τέτοια ηλικία και πολύ στεναχωρήθηκα που σταμάτησαν να δουλεύουν μετά από καιρό.:cry: .

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Α.. εγώ ποτέ δεν είχα πάρει τα παπούτσια αυτά με τα φωτάκια...!!

Εγώ πάλι .. στα παπούτσια.. δοκίμασα όλες τις μάρκες αθλητικών .. .αλλά παραμένω πιστή στη nike (nike shox από το 2001) πάνω από 10ετία!!! Στο γυμ όλοι με φωνάζουν "το παιδί της Nike". Ούτε promotion να'κανα..!!! χι χι..

Αλλά φέτος πήρα και τα starakia (μαύρο μποτάκι) που είχα μικρή .. και ήθελα χρόνια τώρα να τα ξανα-αποκτήσω ...!!!!!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Converse All-Star?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εγω τα ειχα χτυπησει τα nike με τα ledακια οταν ειχαν βγει.Αν θυμαστε ειχαν βγει και παπουτσια της fila αν θυμαμαι καλα που τα παταγες (ειχε ενα μεγαλο κουμπι) και εκαναν ηχους
Link to comment
Share on other sites

Να ξεφύγω λίγο από τα παπούτσια.

Ποιός θυμάται το άρωμα το πατσουλί;Όλοι το φοράγαμε νομίζω, όταν ήταν της μοδός.Έμπαινες στη disco και λιποθυμούσες από τις αναθυμιάσεις του, σε συνδυασμό με τον ιδρώτα.:heat:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα προχωράς σε πολυσύχναστα μέρη και περνάει (κυρίως) κάποιος (αλλά) και κάποια από μπροστά σου και σε έχει προσπεράσει 10 μέτρα κι ακόμα ζέχνει η κολώνια του. Μα καλά, λούζεστε στην κολώνια;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Το λούσιμο της κολώνιας δεν είναι μόνο γυναικείο προνόμιο.Τελευταία και οι άντρες το παρακάνουν.

Εξ' άλλου είναι ωραίο να περνάς και μοσχοβολάς κολώνια, από το να βρωμοκοπάς ιδρώτα, σκόρδο, κρεμμύδι, και διάφορα άλλα τέτοια και ιδιαίτερα το πρωί.Πολύ συνηθισμένο φαινόμενο στις ημέρες μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένο, αλλά πόσα λεφτά ξοδεύουν κάθε μήνα σε κολώνιες; Γιατί η κολώνια κοστίζει από 40 και 50 ευρώ. Αν σε μια βδομάδα τελειώνεις ενα μπουκάλι (είναι αδύνατον να χαλάσεις λιγότερο από μπουκάλι και να μυρίζεις τόσο έντονα), τότε σε ένα μήνα χαλάς 160 με 200 ευρώ σε κολώνια. Είναι ωραία, αλλά ακριβή συνήθεια.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένο, αλλά πόσα λεφτά ξοδεύουν κάθε μήνα σε κολώνιες; Γιατί η κολώνια κοστίζει από 40 και 50 ευρώ. Αν σε μια βδομάδα τελειώνεις ενα μπουκάλι (είναι αδύνατον να χαλάσεις λιγότερο από μπουκάλι και να μυρίζεις τόσο έντονα), τότε σε ένα μήνα χαλάς 160 με 200 ευρώ σε κολώνια. Είναι ωραία, αλλά ακριβή συνήθεια.

Δεν συμφωνώ καθόλου.Για να μοσχοβολάς δεν είναι απαραίτητο να λούζεσαι!!!!!!!!! Άσε που είναι αδύνατον για φυσιολογικό άτομο να ξοδέψει μια κολώνια 50ml σε μια εβδομάδα:blink: Ούτε σε ένα μήνα. Ας σοβαρευτούμε βρε παιδιά. Το κάθε δέρμα είναι διαφορετικό.Πρέπει να βρεις τι ταιριάζει στο δέρμα σου και με 2-3 φσουτ-φσουτ, είσαι ΟΚ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ξεφύγω λίγο από τα παπούτσια.

Ποιός θυμάται το άρωμα το πατσουλί;Όλοι το φοράγαμε νομίζω, όταν ήταν της μοδός.Έμπαινες στη disco και λιποθυμούσες από τις αναθυμιάσεις του, σε συνδυασμό με τον ιδρώτα.:heat:

 

τοτε που ηταν της μοδος τα ινδικα γενικως (φουλαρια, φουστες, αρωματα), ειχα ερωτευτει το opium σαν αρωμα. Δε σταματησα να το φοραω (τοσο που πια δε το μυριζα με αποτελεσμα να μαστουρωνει το συμπαν οπου εμπαινα και να μην παιρνω χαμπαρι... μετα εμαθα το χρυσο κανονα της μιας σταγονας απο το λαδακι οπιουμ που πουλουσαν αυτα τα μαγαζια!).

Το κακο ειναι οτι με το που περασε η μοδα ολο και πιο δυσκολα το εβρισκα, και κατεληξα να αγοραζω opium parfum (το συμπυκνωμενο αρωμα) του YSL, να το πληρωνω χρυσο και να τρεμω και μην το καταργησει... Γιατι ναι, ακομα και τωρα μονο αυτο φοραω σαν αρωμα! (κολλημα ε;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Ayth th syzhthsh thn ekana prin liges meres me th parea mou gia to ti kaname sta mikrata mas!Apo shrial kai kinoumena sxedia mexri farses!Ena apo ayta pou mou exei leipsei para polu apo tote einai ta patatakia "ti kai ti"!8ewrw oti einai to kalutero e3wsxoliko pou exw faei mexri twra!
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

8ewrw oti einai to kalutero e3wsxoliko pou exw faei mexri twra!

 

Προσεχε πως τα γραφεις, γιατι μπορει να διαβαζουν και τιποτα μικρα παιδια... :rolleyes:

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε φιλε ! Καλα τα λες. Στη σημερινη εποχη τα παντα εχουν χασει το νοημα τους. Ολα εχουν γινει ενας αχταρμας
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήγα διακοπές στα Κ.Βούρλα γιατί ήταν οι φίλοι του γιού μου.Είναι καταπληκτικό το ότι άφηνες το παιδί σου να κυκλοφορεί χωρίς καμία-σχεδόν-ανησυχία,χωρίς το άγχος μήπως κάποιος τον ενοχλήσει ή τον πειράξει.Αυτό έχει να το νιώσει γονιός εδώ και πάρα πολλά χρόνια.

Χάλια γίναμε!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ta kalitera patatakia/garidakia itane ta fofico!!!

 

Papoutsia all star fisika kai pio meta se pio "magikes" epoxes martins , getes i vermaxt.

 

Oso gia rouxa.kapote eixame trelo kollima me ta levis thimaste?Ama den eixes levis xathikes.

 

Kai thimame poso iperifanos eniosa otan pira tin prwth mou tsanta L.A. Gear!!!!!

Under a pale grey sky we shall arise!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...