Jump to content

Sony Ericsson Z710i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι new στο forum και μολις αγορασα και εγω αυτο το κινητο!αρκετα καλό το βλέπω.Έχω μια ερωτηση καθώς δεν έχω βρει ακόμα απάντηση.Μετέφερα κανονικά επαφές απο πρώην κινητό ericsson αλλά οι περισσότερες επαφές μου είναι στα greeklish.Γλώσσα κινητού είναι ελληνικά,γλώσσα γραφής abc και αριθμούς.Ωστόσο όταν πάω στις επαφές να ψάξω για μια επαφή που είναι στα greeklish μου βγάζει αναζήτηση με γλώσσα ελληνικά.Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω αγγλικά στην αναζήτηση επαφών;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 527
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι new στο forum και μολις αγορασα και εγω αυτο το κινητο!αρκετα καλό το βλέπω.Έχω μια ερωτηση καθώς δεν έχω βρει ακόμα απάντηση.Μετέφερα κανονικά επαφές απο πρώην κινητό ericsson αλλά οι περισσότερες επαφές μου είναι στα greeklish.Γλώσσα κινητού είναι ελληνικά,γλώσσα γραφής abc και αριθμούς.Ωστόσο όταν πάω στις επαφές να ψάξω για μια επαφή που είναι στα greeklish μου βγάζει αναζήτηση με γλώσσα ελληνικά.Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω αγγλικά στην αναζήτηση επαφών;Ευχαριστώ

 

κράτα πατημένο το κάγκελο

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία νομίζω ότι βγήκε νέο αναβάθμιση firmware. Το κατεβάζω τώρα.

 

Eντυπώσεις από το νέο firmware? Ποιές αλλαγές συμπεριλαμβάνει?

Link to comment
Share on other sites

mporw na sas rwtiso kati?

kapoia motorola exoun tin dunatotita na kleidwseis ena meros apo tous fakelous tou kinitou me pass... mporei na ginei auto kai sto sony ericsson z710i ? an nai...pws?

 

Episis..uparxei programma gia na anoigokleinei to kinito me xronodiakopti ?

 

 

euxaristo prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

mporw na sas rwtiso kati?

kapoia motorola exoun tin dunatotita na kleidwseis ena meros apo tous fakelous tou kinitou me pass... mporei na ginei auto kai sto sony ericsson z710i ? an nai...pws?

 

Episis..uparxei programma gia na anoigokleinei to kinito me xronodiakopti ?

 

 

euxaristo prokatavolika

Καλημερα.δυστηχως αυτα τα κλειδωματα δεν το εχει το Z710i οπως και τα απλα κινητα της SE.επισης ουτε τετοιο προγραμμα θα βρεις για το κινητο σου για να ανοιγει με χρονοδιακοπτη.ουτε καλα καλα οταν χτυπαει το ξυπνητηρι δεν ανοιγει.:blink: :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.φιλαρακι μου πηρε σημερα το εν λογω κινητο και απο την πρωτη ματια μου αρεσε εκτος την καμερα.θελω να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να τραβας φωτογραφιες με zoom εκτος της αναλυσης VGA.

Μου φανηκε περιεργο που δεν εχει zoom στα 1mpixels.Μηπως θελει αναβαθμιση και λυθει αυτο το προβλημα.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.δυστηχως αυτα τα κλειδωματα δεν το εχει το Z710i οπως και τα απλα κινητα της SE.επισης ουτε τετοιο προγραμμα θα βρεις για το κινητο σου για να ανοιγει με χρονοδιακοπτη.ουτε καλα καλα οταν χτυπαει το ξυπνητηρι δεν ανοιγει.:blink: :O

 

πως είπατε? δεν ανοίγει? μαλλον το μπέρδεψες με κανένα άλλο

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

πως είπατε? δεν ανοίγει? μαλλον το μπέρδεψες με κανένα άλλο

Γιατι οταν χτυπαει το ξυπνητηρι ενεργοποιητε αυτοματα το κινητο? χτυπαει σε ξυπναει και μετα σου λεει αν θελεις να το ενεργοποιησεις η οχι.αυτο το tip εχω να το :blink: απο εποχη panasonic gd 90.αλλα εσυ τοτε ησουν μικρουλης..και δεν θυμασαι τι ακριβως εννοω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν χτυπαει το ξυπνητηρι ενεργοποιητε αυτοματα το κινητο? χτυπαει σε ξυπναει και μετα σου λεει αν θελεις να το ενεργοποιησεις η οχι.αυτο το tip εχω να το :blink: απο εποχη panasonic gd 90.αλλα εσυ τοτε ησουν μικρουλης..και δεν θυμασαι τι ακριβως εννοω!

 

Δεν το εξήγησες καλά, έτσι οπως το λες θυμίζει το μειονέκτημα του w950. Οτι δεν ήξερα απο κινητά τότε, δεν είναι μεινέκτημα, θα μπορούσες απλά να το αναφέρεις

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις για την εξωτερική οθόνη και το μετρητή ανοιγμάτων θα τις βρεις στο κρυφο μενου. Ενω εισαι στην οθονη αναμονης, πατα διαδοχικα

> * < < * < *

Θα σου εμφανισει το κρυφο μενου, κι εκει μεσα θα βρεις αυτα που ψαχνεις, οπως και διαφορες αλλες πληροφοριες.

 

Να ρωτήσω κάτι?? Πως πληκτρολογούμε το < και το > στην οθόνη αναμονής?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?? Πως πληκτρολογούμε το < και το > στην οθόνη αναμονής?

 

Δεν τα πληκτρολογείς!Τα < και > είναι οι προς τα αριστερά και δεξιά αντίστοιχα κινήσεις του πολυπλήκτρου/joystick.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το υποψιάστηκα αλλά επειδή με έβγαζε σε μενού μπλέχτηκα! Το πέτυχα τελικά!!!! Thanks πάντως για την άμεση απάντηση!!!!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το υποψιάστηκα αλλά επειδή με έβγαζε σε μενού μπλέχτηκα! Το πέτυχα τελικά!!!! Thanks πάντως για την άμεση απάντηση!!!!!

 

Anytime!:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν χτυπαει το ξυπνητηρι ενεργοποιητε αυτοματα το κινητο? χτυπαει σε ξυπναει και μετα σου λεει αν θελεις να το ενεργοποιησεις η οχι.αυτο το tip εχω να το :blink: απο εποχη panasonic gd 90.αλλα εσυ τοτε ησουν μικρουλης..και δεν θυμασαι τι ακριβως εννοω!

Και το κακό που είναι? Προσωπικά βρίσκω πολύ πιο χρήσιμο να σε ρωτάει από το να ανοίγει μόνο του και ας έχεις να το δεις από το GD90... ;)

Link to comment
Share on other sites

Και το κακό που είναι? Προσωπικά βρίσκω πολύ πιο χρήσιμο να σε ρωτάει από το να ανοίγει μόνο του και ας έχεις να το δεις από το GD90... ;)

Αποψεις ειναι αυτες..παντως καλο θα ητανε και ας υπηρχε η επιλογη να το προσαρμοζεις στις απαιτησεις σου.αυτο σε κινητα Sony ericsson δεν θυμαμαι να το εχω συνατησει ποτε :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μενου σαν αυτά εδω

 

 

 

το w710 εχει 3 τετοια

αυτό στο 2ο video πως γίνεται; έχουν περάσει firmware w710 στο k710? πώς; κανένα tutorial πουθένα; πόσο ασφαλής είναι η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα στη Vodafone Βουλιαγμενης για το Z710i και μου ειπαν οτι δεν περιεχεται η καρτα μνημης 64ΜΒ. Το εχει αγορασει κανεις απο καταστημα Vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα στη Vodafone Βουλιαγμενης για το Z710i και μου ειπαν οτι δεν περιεχεται η καρτα μνημης 64ΜΒ. Το εχει αγορασει κανεις απο καταστημα Vodafone;

nai, exei mesa 64mb. Mallon ekane lathos o ypallilos...

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το W710i!

Έχουμε και λέμε περίπου 2 ώρες ομιλίας - 15 μηνύματα εισερχόμενα μόνο - 10 λεπτά το πολύ παιχνίδι - άλλα 10 λεπτά μουσική!

Η μπαταρία μου κρατάει 1,5 μέρα με τα ζόρια 2!!!

Μου μετρήσαν τη μπαταρία και βγήκε 108% - Το κινητό είναι ενός μήνα με τη μπαταρία σωστά φορτισμένη από τη 1η φόρτιση???

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??? Μου φαίνεται πολύ λίγο ο χρόνος που κρατάει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το W710i!

Έχουμε και λέμε περίπου 2 ώρες ομιλίας - 15 μηνύματα εισερχόμενα μόνο - 10 λεπτά το πολύ παιχνίδι - άλλα 10 λεπτά μουσική!

Η μπαταρία μου κρατάει 1,5 μέρα με τα ζόρια 2!!!

Μου μετρήσαν τη μπαταρία και βγήκε 108% - Το κινητό είναι ενός μήνα με τη μπαταρία σωστά φορτισμένη από τη 1η φόρτιση???

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??? Μου φαίνεται πολύ λίγο ο χρόνος που κρατάει...

Μια χαρα ειναι ο χρονος,μπαταρια καταναλωνεις πολυ οταν παιζεις παιχνιδια και οταν μιλας.κοψε το gameing και θα κερδισεις μιση μερα τουλαχιστον.αλλωστε μετα απο καμοια 20ρια φορτισεις στρωνει η μπαταρια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο κινητό, ή να προτιμήσω το W710? Εμφανίζει προβλήματα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο κινητό, ή να προτιμήσω το W710? Εμφανίζει προβλήματα?

εγω στην θεση σου θα επαιρνα το w710i για τον λογο της υπαρξης καρτας των 512mb.τωρα απο προβληματα δεν εχω ακουσει κατι..αλλα γιατι δεν στρεφεσαι σε αλλο κινητο.μου φαινετε ακριβο για αυτο που προσφερει.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z710i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...