Jump to content

[Επίσημο] Nokia E50


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και 1 μήνα χρησιμοποιώ και γω το Ε50 και οι εντυπ'ωσεις μου είναι άριστες. Απο θέμα ταχύτητας δεν έχω αντιμετοπίσει ποτέ κάποιο πρόβλημα αν και μερικές φορές τρώει κάτι ψλικολληματάκια. Εννοώ οτι εκέι που πατάω ένα πλάηκτρο, δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα, και μετά πατώντας ή το ίδιο ή ένα άλλο, πραγματοποιούνται σχεδόν ακαριάια και τα 2 πατήματα. Δεν είναι όμως κάτι που με προβληματίζει.

 

Βέβαια φοράω ακόμα την 6.27.1.0 verion. Θα πάω απο βδομάδα να του κάνω την αναβαθμισούλα να δούμε αν θα υπάρξουν εμφανείς διαφορές.

 

Οι μόνες μου ενστάσεις για την συσκευή, εντοπίζονται στην τοποθέτηση του πλήκτρου επεξεργασίας στο δεξί άκρο (χάθηκε να το στριμώξουν κάπου κοντά στο τζόιστικ; ) και η απουσία του multimedia πλήκτρου - πραγματικά θα μου έλυνε τα χέρια. Κάτι άλλο που έχω εντοπίσει είναι οτι όταν κλείνω τις εφαρμογές, η μνήμη RAM δεν ελευθερώνεται πλήρως. Αυτό είναι βέβαια έως κάποιον βαθμό γνώρισμα όλων των συσκευών, όμως δεν με ικανοποιεί να βλέπω την μνήμη μου να είναι στα 9 ή ακόμα και 7ΜΒ την στιγμή που μετά απο επανεκκίνηση έχω 14ΜΒ. Ευτυχώς με την νέα version έχουμε ακόμα μεγαλύτερη αλεύθερη RAM.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 μήνα χρησιμοποιώ και γω το Ε50 και οι εντυπ'ωσεις μου είναι άριστες. Απο θέμα ταχύτητας δεν έχω αντιμετοπίσει ποτέ κάποιο πρόβλημα αν και μερικές φορές τρώει κάτι ψλικολληματάκια. Εννοώ οτι εκέι που πατάω ένα πλάηκτρο, δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα, και μετά πατώντας ή το ίδιο ή ένα άλλο, πραγματοποιούνται σχεδόν ακαριάια και τα 2 πατήματα. Δεν είναι όμως κάτι που με προβληματίζει.

 

Βέβαια φοράω ακόμα την 6.27.1.0 verion. Θα πάω απο βδομάδα να του κάνω την αναβαθμισούλα να δούμε αν θα υπάρξουν εμφανείς διαφορές.

 

Οι μόνες μου ενστάσεις για την συσκευή, εντοπίζονται στην τοποθέτηση του πλήκτρου επεξεργασίας στο δεξί άκρο (χάθηκε να το στριμώξουν κάπου κοντά στο τζόιστικ; ) και η απουσία του multimedia πλήκτρου - πραγματικά θα μου έλυνε τα χέρια. Κάτι άλλο που έχω εντοπίσει είναι οτι όταν κλείνω τις εφαρμογές, η μνήμη RAM δεν ελευθερώνεται πλήρως. Αυτό είναι βέβαια έως κάποιον βαθμό γνώρισμα όλων των συσκευών, όμως δεν με ικανοποιεί να βλέπω την μνήμη μου να είναι στα 9 ή ακόμα και 7ΜΒ την στιγμή που μετά απο επανεκκίνηση έχω 14ΜΒ. Ευτυχώς με την νέα version έχουμε ακόμα μεγαλύτερη αλεύθερη RAM.

 

push mail έχεις χρησιμοποιήσει?.......κολλάει πουθενά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρε παιδιά , το Ε50 είναι υπερβολικά αργό σε παιχνίδια java ή είναι ιδέα μου ?

Και κάτι ακόμα σας τυχαίνουν ψιλοπροβληματάκια με το μικρόφωνο ?

Α! και κάτι ακόμα , ξέρετε αν ο mp3 player γίνετε να διαβάσει τραγούδια με ελληνικούς τίτλους και ID3 Tag χωρίς να τα βγάζει αλαμπουρνέζικα ?

Η αλήθεια είναι ότι αν και έχει από τους γρήγορους επεξεργαστές μου φαίνετε πολύ αργό.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό firmware φοράει η συσκευή σου; Ίσως με μια αναβάθμιση, βελτιωθεί η ταχύτητα πλοήγησης του μενού (τουλάχιστον).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη σαρακοστη.

Δοκιμασε κανενας να κανει firmware update απο το site της Νοκια?

Δουλεψε? Eμενα βγαζει μηνυμα οτι δε μπορει να συνδεθει με το server της Nokia!!!! Any ideas?

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση, αν κάποιος από εσάς κάνει χαμηλή προς μέτρια χρήση (που την προσδιορίζω σε ~10-20 sms, ~15 λεπτά τηλέφωνο και πες άλλα 15 για random πλοήγηση στο menu) πόσο κρατά η μπαταρία του;
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση, αν κάποιος από εσάς κάνει χαμηλή προς μέτρια χρήση (που την προσδιορίζω σε ~10-20 sms, ~15 λεπτά τηλέφωνο και πες άλλα 15 για random πλοήγηση στο menu) πόσο κρατά η μπαταρία του;

γεια σου και χρονια πολλα!

καποιες φορες που κανω τετοια χρηση υπολογιζω πως η μπαταρια μου κραταει 3-4 μερες, υπολογισε ομως πως τα βραδια κλεινω τη συσκευη.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη σαρακοστη.

Δοκιμασε κανενας να κανει firmware update απο το site της Νοκια?

Δουλεψε? Eμενα βγαζει μηνυμα οτι δε μπορει να συνδεθει με το server της Nokia!!!! Any ideas?

 

Καλημερα ,χρονια πολλα , δοκιμασες αρκετες φορες ?

Ισως να ειχε προσωρινο προβλημα ο server .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια,

 

ποιο ειναι το product code για το ελληνικο E50?

 

εχω ενα εταιρικο χωρις ελληνικο μενου και θα γραψω το product code χρησιμοποιωντας το NSS και μετα θα κανω αναβαθμιση μεσω του επισημου site της Νοκια.

If you can't be strong, then try to be smart... :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια,

 

ποιο ειναι το product code για το ελληνικο E50?

 

εχω ενα εταιρικο χωρις ελληνικο μενου και θα γραψω το product code χρησιμοποιωντας το NSS και μετα θα κανω αναβαθμιση μεσω του επισημου site της Νοκια.

Κάποιος που έχει το Ελληνικό ας δει κάτω από την μπαταρία εκεί που λέει CODE ;)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το Ελληνικό ας δει κάτω από την μπαταρία εκεί που λέει CODE ;)

 

Τα βρηκα :p ,ας το επιβεβαιωσει ομως καποιος που εχει Ε50 Ελληνικο

 

E50 RM-170 -Greek Product Codes:

0536235 BALKANS GREECE AND CYPRUS WHITE

0536257 BALKANS GREECE AND CYPRUS BLACK

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τα βρηκα :p ,ας το επιβεβαιωσει ομως καποιος που εχει Ε50 Ελληνικο

 

E50 RM-170 -Greek Product Codes:

0536235 BALKANS GREECE AND CYPRUS WHITE

 

αυτο ειναι...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε πειδια κατι μετο πετραν......http://www.greek-shops.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=M220451 επισης ξερει κανεις αν ειναι συμβατη αυτη η καρτα με το e50?προτεινετε καποια?
:devil:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να σας ρωτησω για το καινουριο μου αποκτημα το Ε50!!!!!:)

 

ειχα πριν το θρυλικο Siemens SL-45i και εκανα τον καταλογο του εχπορτ στο OUTLOOK και τωρα θελοντας να τα μεταφερω στο καινουριο κινητο εκανα ενημερωση μεσω του NOKIA PC Suite η οποια πηγε μια χαρα με την μονη διαφορα οτι δεν αναγνωριζει τα ελληνικα και βγάζει αλλαμπουρνεζικα!!!!

υπαρχει καποιοσ τροποσ να αλλαξω μεσω του Outlοοk μηπως το την κωδικοποιηση των ελληνικων ηή καποια αλλη λυση ?Θα ητνα πραγματικα χρησιμο και κριμα που δεν γινεται αυτοματα !!τοOUTLOOK αναγνωριζει κανονικα τα ελληνικα !!και ερωτηση ςσ τη καρτα παιρνει το κινητο ?1GB+ γιατι καπου ειχα ακουσει εχει συμβατοτητα ως 512ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

... η οποια πηγε μια χαρα με την μονη διαφορα οτι δεν αναγνωριζει τα ελληνικα και βγάζει αλλαμπουρνεζικα!!!!

 

το μια χαρά που το ειδές? :p :)

 

και ερωτηση ςσ τη καρτα παιρνει το κινητο ?1GB+ γιατι καπου ειχα ακουσει εχει συμβατοτητα ως 512ΜΒ

 

Το κινητό ειναι απόλυτα συμβατό με κάρτες 1Gb. Εχω εγω στο δικό μου και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

σημερα πριν δω την απαντηση πηγα και αγορασα μια 1GB καρτα στην απιστευτη τιμη των 12Ε σε στιγμη που αλλα μαγαζια το εχουν 40!!!!! δεν παμε καλα σε αυτον τον κοσμο!!τελικα τα μετετρεψα μονος μου τα ονομα δεν πειραζει εφαγα 20 λεπτα τι ειναι αυτα μπροστα σε μια αιωνιοτητα (χαχαχααα για να δουμε ποσο θα ζησει αυτο το κινητο)!!!!!!

ως τωρα απολυτα ευχαριστημενος και πραγματικα εντυπωσιασμενος με την ποιοτητα τησ οθονης παροτι μικρη εχει απιστευτη εθκρινεια λογω αναλυσης και σε εξωτερικο περιβαλλον με εντονο φωτισμο πολυ καλη :)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη..που την βρηκες 12 ευρω?2gb den pairnei karta?εχει δοκιμασει κανεις?
http://www.camber.gr/productrec.asp?PUC=4917 :)
Link to comment
Share on other sites

 

 

ναι αλλα λεει δεν ειναι διαθεσιμο...να παρω τηλ γιανα μου πουνε! θα περιμενω καλυτερα γιατι ολα τα eshop πλακωνονται στους κραχτες..

:devil:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...