Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5500 Sport


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δούλεψε πολύ καλά με συγχρονισμό του Outlook Express.

 

Υπερ-ευχαριστώ για τη βοήθεια, και καλό Πάσχα.

 

Χαίρομαι που βοήθησα, καλές γιορτές!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 502
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα πηγα και μου αλλαξαν τα κουμπια στο κεντρικο θεσσαλονικης

1 τελευταιο πληκτρολογιο ηταν

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΝΟΚΙΑ ΤΗΣ ΒΑΣ. ΟΛΓΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ. ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ. ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΞΟΔΕΨΩ ΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΧΡΗΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΓΙ ΑΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΤΥΧΗ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλ ένα μήνα περίπου! και έχω να πω τα εξής:

 

Το πληκτρολόγιο απαιτεί μια μικρή εξοικείωση…

Το τηλ δεν έχει άμεσο μετρητή μηνυμάτων αλλά πρέπει να μετράς τα μνμ ένα-ένα!!ελεος δηλαδή!!

Άμα σου στείλουν με ΒΤ ή υπέρυθρες ένα αρχείο το αποθηκεύει πρώτα στην εσωτερική μνήμη του κ μετά στην κάρτα κ αν δεν χωράει στην μνήμη πολύ απλά δεν το αποθηκεύει! Αν κάνω κάτι λάθος κάποιος να με διορθώσει!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ. ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΤΗΣ ΒΑΣ. ΟΛΓΑΣ ΚΡΑΤΟΥΝ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! ΑΚΟΜΗ ΕΝΑΣ ΑΤΥΧΗΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ Η ΕΓΓΥΗΣΗ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΟΔΗΓΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΨΗ ΑΛΛΑ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΗΔΗ. ΕΙΧΕ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΟΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ SERIAL NUMBER, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟΥ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥ. ΕΝΑΝ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟ ΑΥΟΚΟΛΛΗΤΟ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ, ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΧΑΘΕΙ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωριζει κανενας αν υπαρχει προγραμμα-εφαρμογη που να σου κραταει τον αριθμο των απεσταλμενων μηνυματων?? το να τα μετρασ ενα ενα απο το μητρωο δεν ειναι και οτι καλυτερο...

 

Επισης το τηλεφωνο δεν ειχε μεσα το παιχνιδι Snake(γνωστο φιδακι) που λεει η nokia στο site της οτι το εχει...Ξερει κανενας απο που να το κατεβασω? Το εχετε αυτο το παιχνιδι στις συσκευες σας??

Link to comment
Share on other sites

Παθουσα... Μολις έστειλα και ενα λαβρο email στην ΝΟΚΙΑ...

 

τι να πω, πρωτη φορα πηρα ΝΟΚΙΑ αλλα φαινεται δεν διαλεξα σωστα.

 

Θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ η εταιρια αυτη να μην εχει ανακαλεσει και αντικαταστησει τo κινητο αυτο δωρεαν στους πελατες της. Ποσο μαλλον οταν το διαφημιζει ως ανθεκτικο και σπορ.

 

Αισχος...

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ για νεο keypad.

 

L.

Link to comment
Share on other sites

κανενας???

 

Το snakes μπορείς να το κατεβάσεις απο ΕΔΩ

Για μετρητή μηνυμάτων δεν γνωρίζω κάτι.

Και ναι φυσικά και ανοίγουν αρχεία office τα S60.

Μη σου πω ότι με την κατάλληλη εφαρμογή μπορούν ακόμη και να τα επεξεργαστούν (π.χ. Office Suite s60 3rd )

Link to comment
Share on other sites

Το snakes μπορείς να το κατεβάσεις απο ΕΔΩ

Για μετρητή μηνυμάτων δεν γνωρίζω κάτι.

Και ναι φυσικά και ανοίγουν αρχεία office τα S60.

Μη σου πω ότι με την κατάλληλη εφαρμογή μπορούν ακόμη και να τα επεξεργαστούν (π.χ. Office Suite s60 3rd )

 

Σε ευχαριστω!!!:) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεβασα το snakes κ δεν λειτουργει ουτε αυτο!:cry: :cry:

με το που ανοιγω την εφαρμογη με πεταει εξω παλι κ εμφανιζει:" Τελος εφαρμογης:Snakes" Εκανα κ επανεκκινηση στο τηλεφωνο μπας κ ηταν βαρια η εφαρμογη αλλα τζιφος! καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ιδία ούτε 2 μηνών κινητό με το τα εχει φύγει το πλαστικό κατω απο την οθόνη και να φαίνεται ενα s/n.Επίσης απο το κεντρικό κουμπί(navi) έχει φύγει το χρώμα του και έχει ξεκόλληση το πληκτρολόγιο από την δεξιά πλευρά και δεν εχω προλαβει να το παρω μαζι στο snowboard ούτε στο φουσκωτό.Θα το παω την αλλη βδομαδα και να δω τι θα μου πουν.

Άκου ανθεκτικό χαχαχαχαχαχχχα

FIGE ILIE MOU

XIONAKI ELA

Link to comment
Share on other sites

μουφα το κινητο οπως και ολα τα τελευται της νοκια!ουτε το ν73 ουτε το 5500 που εχω στην κατοχη μου με ικανοποιησαν μιας και δεν αξιζουν τα λεφτα τους!
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε καταστημα ΝΟΚΙΑ/Alphacopy και μου αλλαξαν το μπροστινο μερος επιτοπου.. Ουτε καν αποδειξη αγορας δε μου ζητησαν.

Βασικα νομιζω οτι μου αλλαξαν ολο το τηλεφωνο, παντως μου ειπαν οτι το "ανταλλακτικο" ειναι επανεσχεδιασμενο και δε θα ξαναπαρουσιασει το ιδιο προβλημα.

 

θα δειξει!

 

L.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα πληκτρολόγιο εντός εγγύησης. Μου είπαν και μένα ότι είναι διαφορετικό και δε θα ξαναφουσκώσει. Είδωμεν. Δωρεάν εφαρμογές που μπορεί να βρεί κανείς για το 5500?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα

Υπαρχει κανενας τροπος να φαινονται τα γραμματα μεγαλυτερα στο μενου η στα μηνυματα:confused: ??????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Υπαρχει κανενας τροπος να φαινονται τα γραμματα μεγαλυτερα στο μενου η στα μηνυματα:confused: ??????

 

Αυτό ακριβώς ψάχνω εδώ και μήνες!!!!

Ειδικότερα εγώ θα ήθελα να μεγαλώσω τα γράμματα στο τηλεφωνικό κατάλογο αλλά δεν το έχω βρεί πουθένα. Άν το ξέρει κάποιος θα του ήμουν ευγνώμον.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια το κινητο δεν αξιζει?Ειμαι καθε μερα στα εργοταξια και το σκεφτομαι να αντικαταστησει το πλεον γερασμενο 5140ι.

Ειμαι και κομπιουτερακιας και το s60 ειναι δελεαστικο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια το κινητο δεν αξιζει?Ειμαι καθε μερα στα εργοταξια και το σκεφτομαι να αντικαταστησει το πλεον γερασμενο 5140ι.

Ειμαι και κομπιουτερακιας και το s60 ειναι δελεαστικο.

 

Ετσι κ ετσι σε μερικοι εχουν αλαξει πληκτρολογιο 5-6 φορες...ο πατερας μου που το ειναι οικοδομος και δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα(ειχε και εκεινος το 5140 αλλα το εσπασε!:lol: )εγω του χω βαλει και μερικα προγραμματα και δεν υπαρχει προβλημα..αλλα ειναι το μονο στην αγορα που ειναι ανθεκτικο..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα free Αγγλο-Ελληνικό ή Αγγλο-Αγγλικό λεξικό για το 5500?

 

ευχαριστώ.

 

Στο αντιστοιχο θεμα των εφαρμογων :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1911546#post1911546

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Καινούργιος στο forum,πήρα προχθές το 5500 και προσπάθησα-ανεπιτυχώς- να εγκαταστήσω το Route 66.

Το έχει βάλει κανείς;

 

Αν θυμάστε κάποιο thread που να περιγράφεται-αναλυτικά το δυνατόν- η διαδικασία εγκατάστασης και μπορείτε να το ποστάρετε,θα με εξυπηρετούσε ιδιαιτέρως.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

(διαβάζοντας τα παραπάνω,ελπίζω νά'χω ψωνίσει από την καινούργια φουρνιά και να μη μου μείνει το πληκτρολόγιο στο χέρι)

 

Μόλις βρήκα σχετικό thread,ελπίζω να βγάλω άκρη και να μην επανέλθω για το συγκεκριμένο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Καινούργιος στο forum,πήρα προχθές το 5500 και προσπάθησα-ανεπιτυχώς- να εγκαταστήσω το Route 66.

Το έχει βάλει κανείς;

 

Αν θυμάστε κάποιο thread που να περιγράφεται-αναλυτικά το δυνατόν- η διαδικασία εγκατάστασης και μπορείτε να το ποστάρετε,θα με εξυπηρετούσε ιδιαιτέρως.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

(διαβάζοντας τα παραπάνω,ελπίζω νά'χω ψωνίσει από την καινούργια φουρνιά και να μη μου μείνει το πληκτρολόγιο στο χέρι)

 

Μόλις βρήκα σχετικό thread,ελπίζω να βγάλω άκρη και να μην επανέλθω για το συγκεκριμένο θέμα!

 

ΤΟ ROUTE δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω!Αν μαθω κατι θα ξαναποσταρω..Εχω δοκιμασει το tom tom αμα θες κατεωασε το απο δω

http://anonym.to/?http://rapidshare.com/files/28341375/TT.Nav9.1.rar.html

αυτο πυ θα κανεις ειναι να συνδεσεις με το usb κσι να πατισεις μεταφορα δεδομενων και τελιωσες.Εχει και οδηγιες μεσα.Καλη τυχη και με το πληκτρολογιο!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155386

Για κοιτα και εδω καπου λογικα θα λεει η ρωτα..;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...