Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5500 Sport


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως καποιος μπορει να μου προτεινει κατι παρομοιο με αυτο το κιν??

2mpixel mp3 ας ειναι και αλλη μαρκα... ημουν ετοιμος να το αγορασω αλλα μολις διαβασα τοσα προβληματα με το πληκτρολογιο αρχισα να αλλαζωβ γνωμη...

 

Το 5500 είναι (ή θα έπρεπε να είναι) ένα ανθεκτικό κινητό τηλέφωνο με τα τεχνικά χαρακτηριστικά μίας αξιοπρεπούς,αλλά όχι κορυφαίας Symbian πρότασης.

Επομένως αρκετά μοντέλα έχουν ανάλογες ή και πιο προηγμένες δυνατότητες,στην ίδια περίπου τιμή.Τα 3250,Ν70,Ν72 είναι κάποια από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 502
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγορασα το 5500 εκτος των αλλων για την ανθεκτικοτητα του. Μετα απο 3 μηνες ξεκολλησε το πληκτρολογιο του. Η χρηση που του εγινε ηταν τσεπη-γραφειο στο εν λογω διαστημα. Αλλαχθηκε προσοψη στο σερβις της αντιπροσωπειας και ενα μηνα μετα αρχισε να ξεκολλαει το πληκτρολογιο...
Link to comment
Share on other sites

Είναι το κατεξοχήν πρόβλημα του 5500!:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

pou mporw na katevasw tin update ekdosi gia to logismiko tou kinitou

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

http://europe.nokia.com/softwareupdate

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια, δυστυχως δε διαβασα το θεμα αυτο πριν 2 βδομαδες ωστε να ξερω να μην το παρω το 5500 (ευτυχως μεσω επιδοτησης , ουτε ευρω δεν εδωσα)

 

δεν εχω καποιο προβλημα, πριν να διαβασω το φορουμ ολα ωραια ηταν στο καινουιο μου κινητο..αλλα τωρα αυτο με το πληκτρολογιο με χαλασε καπως:(

 

Διαβασα παραπανω οτι καποιοι το εκοψαν ελαχιστα κατω και μετα το κολλησαν, ειχαν καποιο προβλημα μετα? ποσο καιρο τους παει ?

 

κολλα ισχυρη για πλαστικα θα κανει καλη δουλεια? :!: ρωταω για να ειμαι προετοιμασμενος:rolleyes:

 

και μηπως γνωριζετε ποια η διαφορα αναμεσα στο 5500 και στο 5500d?

Link to comment
Share on other sites

Το 5500 ειναι το 5500d (ετσι τουλαχιστον το ειδα στο site της nokia για την ακτινοβολια SAR).ασχετο, αυτο με το πληκτρολογιο συμβαινει σε ολα τα 5500? Σε ξενα site που εχουν reviews δεν το αναφερουν σαν προβλημα, αλλα πολυ χρηστες που το αγορασαν τους ξεκολλησε.
Link to comment
Share on other sites

5500 ειναι το απλο ασημι ενω το D ειναι το πορτοκαλι η το κιτρινο
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

μπήκα και εγώ στο κλαμπ αυτών που άλλαξαν πληκτρολόγιο, μετά από περίπου 6 μήμες κατοχής του κινητού. Το καλό είναι ότι το καλύπτει η εγγύηση. Να δούμε αυτό πόσο θα κρατήσει.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Στην Θεσσαλονικη εχουν παραλαβη πληκτρολογιων σε ενα μηνα περιπου. Μηπως να το παω στον γερμανο για αλλαγη με αλλο μεσα σε δυο μερες; Ζητησα να μου το αλλαξουν με αλλο τυπο κινητου και μου απαντησαν οτι δεν γινετε. Σκεφτομαι να το πακεταρω και να το στειλω Σουηδια μαζι με τιμολογια αγορας, ολες της σελιδες του site που αναφερονται στο προβλημα και πολλα συγχαρητηρια...
Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο που άλλαξα παρατήρησα το βράδυ ότι βγαίνει φώς από το πλαί και το κάτω μέρος του πληκτρολογίου, σαν από χαραμάδα. Έχω την εντύπωση, γιτί στο παλιό δεν ήταν έτσι ότι είναι λίγο μικρότερο.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αρχικα δεν υπηρχε καθολου φωτισμος απο τα πλαινα? εγω ευτυχως ακομα δε χρειαστηκε να ο αλλαξω το πληκτρολογιο, αλλα ειναι οπως το λετε,εχει καποιο κενο το πλαστικο των πληκτρων με το μεταλλικο μερος
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΓΙΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ ΕΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ... ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΤΙΑΡΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΩΣ ΕΝΝΟΟΥΜΕΝΟ ΔΗΜΟΣΙΟ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΟ.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αρχικα δεν υπηρχε καθολου φωτισμος απο τα πλαινα? εγω ευτυχως ακομα δε χρειαστηκε να ο αλλαξω το πληκτρολογιο, αλλα ειναι οπως το λετε,εχει καποιο κενο το πλαστικο των πληκτρων με το μεταλλικο μερος

 

 

Εχω την εντύπωση ότι πρίν αλλάξω το πληκτρολόγιο δεν μου έβγαζε φώς. Το άλλαξα περίπυ στουσ 6 μήνες.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το wattery screensaver ? το εχω βαλει εγω αλλα παρατηρησα κατι κολλημτα,

 

http://shop.psiloc.com/en/Application,262276,Psiloc+Wattery+ScreenSaver

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, πριν από 6 μήνες αγόρασα το 5500 για μένα και το 6125 (Series40) για το έτερόν μου ήμιση και έχω τις εξής απορίες για το κινητό μου που αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει: 1.στο 6125 όταν στέλνω με bluetooth κάποιο αρχείο πάει σε ένα φάκελο που λέγεται εισερχόμενα και είναι στη μνήμη του κινητού και όταν γεμίσει τα αρχεία πάνε από μόνα τους στην κάρτα μνήμης ενώ στο 5500 τα αρχεία πάνε ως μηνύματα μόνο στη μνήμη του κινητού. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία τα οποία δεν μπορεί να τα διαβάσει ενώ το 6125 το κάνει, επίσης δεν γίνεται να αφήσω με άλλο τηλέφωνο τα bluetooth ανοικτά να μου στείλει ας πούμε διάφορα αρχεία αφού γεμίζει η μνήμη αμέσως, 2.δεν έχει χρονόμετρο ενώ το 6125 έχει, 3.η ηχογράφηση διαρκεί 1 λεπτό ενώ στο 6125 1 ώρα, 4.το 6125 έχει A2DP ενώ το 5500 έχει EDR μόνο και 5.με ποιόν τρόπο μπορώ να σώσω τα μηνύματα μου σε υπολογιστή σε φόρμα Excel ή Word μαζικά? υπάρχει κάποιο πρόγραμμα?

ΥΣ.Επίσης ο μετρητής απόστασης και ταχύτητας που έχει είναι σκέτη απάτη, στην ουσία έχει αισθητήρα βημάτων και την απόσταση την υπολογίζει έμμεσα μέσω του χρόνου που κάνεις μεταξύ των βημάτων...στο περίπου δηλαδή. Windows Mobile την επόμενη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο χαλια τηλεφωνο ειναι και χαλια το service

Eμενα αρχικα ξεβαψαν τα πληκτρα.Τους το πηγα και

μου ειπαν οτι θα το αλλαξουν με εγγυηση

αλλα δεν ειχαν το ανταλλακτικο.Οταν τους ειπα να

με βαλλουν λιστα αναμονης μου ειπαν οτι δεν γινεται

αλλα να περναω καθε βδομαδα μεχρι να το πετυχω.

Οταν το πετυχα μου ειπαν να το πληρωσω λογω κακης

χρησης.Απαντησα οτι εχω αλλαξει πολλα κινητα αλλα

κανενα δαχτυλο, και οτι κανενα αλλο δεν ξεβαψε.

Με γραψανε κανονικα κι εφυγα αλλα τωρα που μου

ξεκολλησε το πληκτρολογιο θα παω και αν δεν το αλλαξουν

θα κατσω εξω απο το μαγαζι και θα το δειχνω σ' οποιον

μπαινει να ψωνισει.Εννοειται ποτε ξανα NOKIA

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από την υπηρασία MyAddress book της Vodafone τον τηλεφωνικό μου κατάλλογο ο οποίος είναι σε μορφή CSV (Comma Separarted Value) και ανοίγε με Excel. Γνωρίζει κάποις πως θα μπορούσα να το μεταφέρω στο Nokia 5500 Sport για χρήση στις επαφές;
Link to comment
Share on other sites

Με το PC Suite και συγχρονισμό με το Outlook ίσως;

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το Outlook-δεν το έχω εγκαταστήσει καν- οπότε και δεν γνωρίζω τις δυνατότητες του. Προφανώς θα εννοείς να ανοίξω το αρχείου τύπου CSV με το Outlook και μετά να προσπαθήσω να κάνω συγχρονισμό. Θα ανοίγει όμως σωστά το εν λόγω αρχείο· ξέρει κανείς να μου πει πριν αρχίσω διαδικασία εγκατάστασης, διαβάσματος, δοκιμών κ.τ.λ.;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το Microsoft Outlook και το Outlook Express εγκαθίστανται με το Office... ποιο κειμενογράφο χρησιμοποιείς;

Πάντως, για όσο καιρό τα χρησιμοποιούσα, θυμάμαι ότι έκανες εισαγωγή του αρχείου των επαφών και εν συνεχεία συγχρονισμό... ήταν εξαιρετικά εύκολο... με μια σύντομη αναζήτηση βρήκα αυτόν τον οδηγό, ρίξε μια ματιά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...