Jump to content

Αδύνατη Διαγραφή Φακέλου


CaeSaR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guyz help!

Κατέβασα ένα αρχείο και μόλις το ξεζίπαρα δεν μπορούσα να μπω μέσα στον φάκελο με τίποτα! Μου έλεγε ότι δεν επιτρέπεται η πρόσβαση. Έτσι πήγα να το διαγράψω! Αλλά δυστηχώς δεν διαγράφεται με τίποτα! Προσπάθησα και με το unlocker, αλλά και πάλι τίποτα!

Δοκίμασα μέσω linux μπας και γίνει τίποτα! Έτσι κατάφερα και μπήκα στον φάκελο, αλλά και πάλι δεν μπορούσα να τον διαγράψω παρά μόνο να δω τα αρχεία που έχει μέσα!

Τι να κάνω;:(

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

άμα είναι σε ntfs partition δεν γίνεται να το διαγράψεις ή να κάνεις κάτι από linux. Από command prompt δοκίμασες;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε με Safe Mode μπορείς να τον διαγράψεις?:confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Guyz help!

Κατέβασα ένα αρχείο και μόλις το ξεζίπαρα δεν μπορούσα να μπω μέσα στον φάκελο με τίποτα! Μου έλεγε ότι δεν επιτρέπεται η πρόσβαση. Έτσι πήγα να το διαγράψω! Αλλά δυστηχώς δεν διαγράφεται με τίποτα! Προσπάθησα και με το unlocker, αλλά και πάλι τίποτα!

Δοκίμασα μέσω linux μπας και γίνει τίποτα! Έτσι κατάφερα και μπήκα στον φάκελο, αλλά και πάλι δεν μπορούσα να τον διαγράψω παρά μόνο να δω τα αρχεία που έχει μέσα!

Τι να κάνω;:(

Αν επιτρέπεται τι αρχείο ήταν αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Και Safe Mode δοκίμασα και Command Prompt, αλλά τίποτα!:(

Το αρχείο ήταν ένα tutorial για flash!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μήπως με μία απλή DOS boot δισκέτα να μπεις στο σκληρό και να το διαγράψεις από το Command Prompt ?? Αν το έκανες κι αυτό τότε... για να έχεις την ησυχία σου ίσως να πρέπει να πας σε... "διαμόρφωση δίσκου" ... :worry:

 

Το unlocker έχει και πρόσφατη έκδοση 1.8.2, δοκίμασε και μ' αυτήν.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Σε δίσκους ntfs ούτε το dos, ούτε το linux μπορεί να κάνει κάτι, γιατί το dos δεν βλέπει καθόλου δίσκους ntfs και το linux δεν μπορεί να κάνει αλλαγές σε δίσκους ntfs.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μόνο που μπορώ να κάνω είναι format;:(

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μόνο που μπορώ να κάνω είναι format;:(
Όχι, θα βάλεις το unlocker που είναι πολύ καλό και το προτείνανε πιο πριν και αν δεν δουλέψει θα πρέπει να ψάξεις για κανά ιο στο pc σου. Δες τα αυτά και εαν δεν κάνεις τίποτα εδώ είμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είπε παραπάνω ο samoapark το έκανες;

 

Και μια ερώτηση. Όταν πατάς Delete προφανώς σου βγάζει κάποιο μήνυμα γιατί δεν μπορεί να σβήσει το αρχείο. Τι λεει το μήνυμα αυτό;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και στο αρχικό μου μήνυμα, Unlocker δοκίμασα και δεν έγινε τίποτα!

Δοκίμασα να σκανάρω τον φάκελο με το NOD32 αλλά δεν μπορεί να τον σκανάρει! Μου βγάζει: " Path F:\1\ is invalid". Όπου 1 είναι ο φάκελος!

 

Όταν πατάω Delete το μήνυμα που μου βγάζει είναι το εξής:

Cannot delete 1: Access is Denied. Make Sure the disk is not full or write-protected and that the file is not currently in use.

 

Όταν πάω να το διαγράψω με το Unlocker(v1.8.3) μου βγάζει το εξής:

No locking handle found.

However Unlocker can help you deal with this object.

Chose the action you want to perform on the object.

Πατάω Delete και μου βγάζει αυτό:

The object could not be deleted.

Do you want to perform the requested delete operation at next boot?

Πατάω ναι και κάνω restert, αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα!:(

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και στο αρχικό μου μήνυμα, Unlocker δοκίμασα και δεν έγινε τίποτα!

Δοκίμασα να σκανάρω τον φάκελο με το NOD32 αλλά δεν μπορεί να τον σκανάρει! Μου βγάζει: " Path F:\1\ is invalid". Όπου 1 είναι ο φάκελος!

 

Όταν πατάω Delete το μήνυμα που μου βγάζει είναι το εξής:

Cannot delete 1: Access is Denied. Make Sure the disk is not full or write-protected and that the file is not currently in use.

 

Όταν πάω να το διαγράψω με το Unlocker(v1.8.3) μου βγάζει το εξής:

No locking handle found.

However Unlocker can help you deal with this object.

Chose the action you want to perform on the object.

Πατάω Delete και μου βγάζει αυτό:

The object could not be deleted.

Do you want to perform the requested delete operation at next boot?

Πατάω ναι και κάνω restert, αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα!:(

 

Πες μου από που κατέβασες αυτό το zip. Μπορείς να μου δώσεις το URL? Θα μπω να το κατεβάσω να δω τι είναι μήπως και βγάλουμε κάποια άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν θυμάμαι το ακριβές link!

Θυμάμαι μόνο ότι το είχα κατεβάσει από το th3zone και ότι ήταν tutorial για flash!

Αν καταφέρω και το βρω θα το ποστάρω!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν θυμάμαι το ακριβές link!

Θυμάμαι μόνο ότι το είχα κατεβάσει από το th3zone και ότι ήταν tutorial για flash!

Αν καταφέρω και το βρω θα το ποστάρω!

Φίλε μου συγνώμη αλλά εγώ επιμένω πως είναι ιός. Όταν πατάς Delete το μήνυμα που σου βγάζει (κατά τα λεγόμενά σου) είναι το εξής:

Cannot delete 1: Access is Denied. Make Sure the disk is not full or write-protected and that the file is not currently in use.

Λοιπόν αυτό σημαίνει με λίγα λόγια ότι χρησιμοποιείται από το σύστημα και δεν μπορεί να διαγραφεί. Κοινώς εκμεταλλεύεται κάτι μέσα στο λειτουργικό σου. Επειδή όμως όταν θέλουμε να σβήσουμε κάτι συνήθως μπορούμε, μιας και όλα διαγράφονται, προφανώς εδώ έχουμε να κάνουμε με κάτι "ύποπτο". Δεν μπορώ να υποθέσω κάτι άλλο αυτή τη στιγμή και όταν δεν έχω το μηχάνημα μπροστά μου. Έχεις κατεβάσει όλα τα update secure patches απ' την Microsoft??? Άν όχι, κάντο. Κάνουν πολύ καλή δουλειά. Δοκίμασέ το πριν φτάσεις στη λύση του format. Άλλωστε πρέπει να υπάρχουν προστασία προσφέρουν όπως και να το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

δες να έχεις κανένα περίεργο Proccess από task manager. Κάντο end και δοκίμασε πάλι να το διαγράψεις
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συγνώμη αλλά εγώ επιμένω πως είναι ιός.

Μα δεν σου λέω ότι έχεις άδικο, μπορεί να είναι έτσι! Όμως γιατί δεν βρίσκει τίποτα το antivirus;

Ο Φάκελος βρίσκεται σε διαφορετικό Partition από ότι τα windows.Χθες έκανα format και πριν κάνω οτιδήποτε άλλο προσπάθησα να διαγράψω τον φάκελο αλλά και πάλι δεν γινόταν τίποτα!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις scan στο συγκεκριμένο ρartition με κάποιον online antivirus μήπως βγάλεις άκρη.. :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το σβήσεις σε safe mode;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις scan στο συγκεκριμένο ρartition με κάποιον online antivirus μήπως βγάλεις άκρη.. :)
Κάποιο link;:O

Δοκίμασες να το σβήσεις σε safe mode;
Yeap!:(

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω και γω,με φακέλους και αρχεία σκέτα.

Μάλιστα το έπαθα μετά από μεταφορά τους από εξωτερικό δίσκο.

Το αστείο είναι πως ένα βίντεο με τον Ανευλαβή:lol: που εκτός των άλλων δεν μπορώ και να το παίξω,μου το έκανε upload κάποιος από το DC++.

Aυτός το είδε το βίντεο κανονικά!

 

Τραβάς τα μαλλιά σου ή δεν τα τραβάς μετά?

Link to comment
Share on other sites

1. Ποια Windows έχεις; (Pro / Home)

2. Όταν κάνεις δεξί κλικ / Properties στο αρχείο και πηγαίνεις στο Security τι perimissions έχεις πάνω στο αρχείο;

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Sorry gia ta greeklish.

 

Ta WinXP ta exeis se NTFS?

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...