Jump to content

Samsung SGH-E900


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το αγορασα πριν 1βδομαδα και το εδωσα χτες...δοξα το θεο...

ξαναπαραγγειλα νοκια που ειχα πριν...

 

τα προβληματα...

 

-καταλογος.εφτυσα αιμα να γυρισω ολα τα τηλ σε κεφαλαια απο το νοκια που εσωζε μονοτο πρωτο γραμμα κεφαλαιο.στο σαμσουνγκ δε μπορεις να γραψεις μικρα στα επομενα γραμματα περα το πρωτο.μονο απο το πισι..

αφου τα γυρισα ολα κεφαλαια ανακαλυπτω οτι διαβαζει πρωτα αγγλικα.πατας κ τιποτα...πρεπει να γυρισεις στα ελληνικα απο τ9 και να πατησεις κ...απαραδεκτο.

-δονηση μονο ή μελωδια .και τα δυο δεννννν...απαραδεκτο για μενα που ειμαι ολη μερα στο δρομο.σε συνδιασμο με ενα προφιλ ηχου απλα τη μαμησες.

αν εισαι αμαξι πρεπει να το εχεις δυνατα για να το ακους με ανοιχτα παραθυρα.αρα βγαζεις οφ δονηση.

αν ομως το εχεις σε τσαντα-τσεπη θες δονηση...εκει αναγκαστικα βγαζει οφ μελωδια...δηλαδη ολη την ωρα μαλακιζεσαι με τον ηχο ή το βαζεις τερμα δυνατα και σε ακουνε μεχρι απεναντι

-ημερολογιο με λιστα επιλοων απαραδεκτο σε σχεση με το 6230. εγω που εσωζα πολλες σημειωσεις με πεθανε.

-αργο παρα πολυ σε φωτος αρχειοθηκη οχι γιατι εχει προβλημα αλλα ειναι 300κιλο οι φωτο.λογικο να αργει να φορτωσει.

-φωτος απαραδεκτες αν συγκρινες με τη πιο φτηνη ψηφιακη της αγορας...απορω ποιος βγαζει φωτο απο κινητο. ολες μου εβγαιναν χαλια καθως οταν εχεις τοση αναλυση περιμενεις αναλογα αποτελεσματα.

οταν κανεις ζουμ οι φωτο απλα βγαινουν ολες κουνημενες. επισης σε πολλες εβγαιναν πολυ φωτισμενες.

 

γενικα αρκετα δυσχρηστο και περισσοτερο μουρη.

για μενα απλα το πιο μικρο και ομορφο κινητο που εχει πεσεει στα χερια μου αλλα ως εκει...

επισης πολυ καλη κατασκευη φαινεται αρκετα ανθεκτικο. επισης καλη φαση το file viewer που βλεπεις αρχειο word-pdf κουραστικα αλλα τα βλεπεις αν ειναι αναγκη.......

αν δεν ειχα νοκια και δεν ειχα βολευτει συνηθισει καποια βασικα πραγματα και αν δεν εβρισκα θυμα να το σκοτωσω θα το κραταγα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες!! Παρα πολυ καλο κινητακι.

Αν και το μονο αρνητικο που χω παρατηρησει ειναι οτι αργει στο ανοιγμα των φωτο παρολα αυτα ειναι τελειο!

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το d600 τι διαφορες εχει?το ξυπνητηρι χτυπαει και οταν ειναι κλειστο το κινητο?ο τηλεφωνικος καταλογος εχει επιλογη να φαινεται μονο της sim ή μονο του κινητου ή τα εχει αναγκαστικα και τα 2?
Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητηρι δουλευει κανονικα..

Τωρα για τα ονοματα εγω σε μια στιγμη που εκανα αντιγραφη απο την σιμ στο τηλεφωνο τα δειχνε ολα διπλα.. Αλλα τα διεγραψα απο το τηλεφωνο και ετσι ολα καλα. Απλως προτιμαω να τα χω στην σιμ.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρα επειδη θέλω να βάλω και εγώ κάρτα μνήμης, έχεις παρατηρήσει μεγάλη μείωση στη διάρκεια της μπαταρίας? Κάτι άκουσα ότι πέφτει τρομερά γρήγορα ακόμα και όταν δεν ανοίγουμε αρχεία που βρίσκονται μέσα στην κάρτα...:)

 

Οι κάρτες μνήμης ώς επι το πλήστων είναι Static memories όσπερ μεθερμηνευώμενων εστί ότι καταναλώνουνε ρεύμα μόνο για read/write λειτουργίες και μετά διατηρούνε τα περιεχόμενα τους επ' αόριστων χωρίς να θέλουνε ανανέωση των κυττάρρων μνήμης τους με ρεύμα...έτσι λοιπόν θεωριτικά δεν καταναλώνει ρεύμα...τώρα στην πράξη...άγνωσται..αι βουλαί του Κινέζου!

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...θα μπορούσε να μου πει κάποιος αν το Document Viewer έχει ικανοποιητική απόδοση(αν δεν κάνω λάθος ανοίγει pdf,doc,txt);Φαίνεται καλά στην οθόνη το κείμενο;Λειτουργεί ακόμα και αν τα πλήκτρα τα έχουμε κλειστά...;εννοώ όταν δεν έχουμε σύρει την οθόνη προς τα κάτω...Ευχαριστώ....:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πηρα και εγω το ε900 σημερα και μου παρουσιαζει το εξης..

εβαλα την καρτα απο το d600 μου και οταν παω να κανω αντιγραφη μουσικης απο την καρτα μου λεει "κενο"!!! μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι στολιδι, ασχετα που με δυσκολευει λιγο στον χειρισμο..

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πηρα και εγω το ε900 σημερα και μου παρουσιαζει το εξης..

εβαλα την καρτα απο το d600 μου και οταν παω να κανω αντιγραφη μουσικης απο την καρτα μου λεει "κενο"!!! μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι στολιδι, ασχετα που με δυσκολευει λιγο στον χειρισμο..

 

θενκς

Ίσως να χρειάζεται κανένα format...χωρίς να ξέρω και πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να χρειάζεται κανένα format...χωρίς να ξέρω και πολλά!

 

Ελπιζω οχι γιατι αντε παλι απο την αρχη φορτωμα τραγουδιων....

Link to comment
Share on other sites

To pira k egw telika paidia to kin.

Poli omorfo alla me diskoleuei akoma me ta pliktra k me to menu(prin eixa S.E).

thelw mia voitheia,

1) xrisimopoiw poli tis ypenthimiseis sto kin k me auto exw mperdeutei!

p.x. thelw na valw ypenthimisi na parw to mesimeri stis 1 tilefwno

to mpampi(:confused: :confused: ) k na tou pw na parei ta eisitiria(:wacko: :wacko: ).

pws ginete na xtipisei to kin stis 1 k na mou deiksei stin othoni auto pou thelw na tou pw?

2) to T9 sta sms den mporei na menei sinexeia energopoiimeno?kathe fora prepei na to vazw?

Link to comment
Share on other sites

To pira k egw telika paidia to kin.

Poli omorfo alla me diskoleuei akoma me ta pliktra k me to menu(prin eixa S.E).

thelw mia voitheia,

1) xrisimopoiw poli tis ypenthimiseis sto kin k me auto exw mperdeutei!

p.x. thelw na valw ypenthimisi na parw to mesimeri stis 1 tilefwno

to mpampi(:confused: :confused: ) k na tou pw na parei ta eisitiria(:wacko: :wacko: ).

pws ginete na xtipisei to kin stis 1 k na mou deiksei stin othoni auto pou thelw na tou pw?

2) to T9 sta sms den mporei na menei sinexeia energopoiimeno?kathe fora prepei na to vazw?

 

1. Για να δεις στην οθόνη την ειδοποίηση και να πεις τον Μπάμπη να πάρει τα εισητήρια:D πας ημερολόγιο διαλέγεις ημέρα, μετά επιλογές, δημιουργία, επέτειος γράφεις στο πεδίο περίσταση την σημείωση κλικάρεις παρακάτω την ειδοποίηση και μετά βάζεις την ώρα.

2. Δυστυχώς τουλάχιστον σε αυτήν την έκδοση λογισμικού δεν μπορούμε να σταθεροποιήσουμε το Τ9! (Πολυ σπαστικό εεεε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ samsung???)

Φιλικά kontor.

Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση;;;Είναι σημαντικό για εμένα...

στο d600 τουλαχιστον (που ειναι τα ιδια λογικα) εχει πολυ καλη αποδοση το doc viewer, εχω μεσα πολλα εγγραφα της δουλειας και τα χρησιμοποιω συνεχεια.Πολυ ευαναγνωστα και καθαρα(με το ζουμ που κανει).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πηρα και εγω το ε900 σημερα και μου παρουσιαζει το εξης..

εβαλα την καρτα απο το d600 μου και οταν παω να κανω αντιγραφη μουσικης απο την καρτα μου λεει "κενο"!!! μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι στολιδι, ασχετα που με δυσκολευει λιγο στον χειρισμο..

 

θενκς

Φιλε μου αμα πας διαχειριση αρχειων σου χει ξεχωριστο υπο-φακελ με την ονομασια "καρτα μνημης"...

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

1. Για να δεις στην οθόνη την ειδοποίηση και να πεις τον Μπάμπη να πάρει τα εισητήρια:D πας ημερολόγιο διαλέγεις ημέρα, μετά επιλογές, δημιουργία, επέτειος γράφεις στο πεδίο περίσταση την σημείωση κλικάρεις παρακάτω την ειδοποίηση και μετά βάζεις την ώρα.

2. Δυστυχώς τουλάχιστον σε αυτήν την έκδοση λογισμικού δεν μπορούμε να σταθεροποιήσουμε το Τ9! (Πολυ σπαστικό εεεε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ samsung???)

Φιλικά kontor.

 

Thanks Kontor,na'sai kala re file!

Kati tetoia na prosexe i samsung tha itan super ta kinita tis!

Link to comment
Share on other sites

:)

Καλησπέρα σας,

 

Θέλω να αγοράσω νέο κινητό και βρίσκομαι ανάμεσα στο Samsung E900 και Samsung D820.

Προσανατολίζομαι να αγοράσω το Samsung E900 αλλά με φοβίζουν τα πλήκτρα αφής.

Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε σε ποιο να καταλήξω και γιατί.

 

:( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Ε900. Μ αρεσει περισσοτερο σαν εμφανιση. Κατα τα αλλα στο θεμα δυνατοτητων ειναι σχεδον ολο ιδια.. Οσο για τα πληκτρα αφης, συνηθεια ειναι...

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

:)

Καλησπέρα σας,

 

Θέλω να αγοράσω νέο κινητό και βρίσκομαι ανάμεσα στο Samsung E900 και Samsung D820.

Προσανατολίζομαι να αγοράσω το Samsung E900 αλλά με φοβίζουν τα πλήκτρα αφής.

Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε σε ποιο να καταλήξω και γιατί.

 

:( :( :( :(

 

 

Επειδή τυγχάνει να έχω δουλέψει και τα δύο κινητά, μπορώ να πω ότι η ποιότητα κατασκευής (βλέπε μηχανισμό κύλισης) του Ε900 είναι καλύτερη από του D820. Πέραν τούτου το Ε900 υπερτερεί σε ανάλυση κάμερας (2MP έναντι 1,3MP και σε σχεδιασμό, αν και αυτό είναι καθαρά στην προσωπική κρίση του καθενός.

Θα πρότεινα Ε900 αν και μπορεί να δυσκολευτείς να το βρεις αφού η διαθεσιμότητα του είναι ελαφρώς περιορισμένη.

Φιλικά, Kontor

Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

Ε900. Μ αρεσει περισσοτερο σαν εμφανιση. Κατα τα αλλα στο θεμα δυνατοτητων ειναι σχεδον ολο ιδια.. Οσο για τα πληκτρα αφης, συνηθεια ειναι...

Σε ευχαριστώ, αλλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες για την λειτουργικότητα των 2 κινητών (E900-D820) και πιο είναι ποιο αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

καλοσωρισες στο myphone,υπαρχει ηδη θεμα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146851

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα σου πω την προσωπικη μου αποψη.

Με ενδιαφερει κι η εμφανιση κι οι λειτουγιες κι ο συνδυασμος αυτων των δυο ειναι αρμονικος! Παντα σε καθε κινητο μου αυτο κυνηγαω..

Εγω πριν την αγορα του Ε900 το κοιταξα το D820.. Εχω να σου πω οτι το μενου του δεν μου αρεσε παρα πολυ(για μενα ηταν λιγο "παιδικο") ενω στ Ε900 ειναι πολυ πιο "σοβαρο", για τα δικα μου γουστα παντα, και πιο ωραιο, η καμερα εχει μικροτερη αναλυση και το βιντεο του νομιζω εχει χαμηλοτερη αναλυση απο του πρωτου(Ε900)..

Οπου το Ε900 διαθετει μια παρα πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη των 2 μεγκα, παρα μα παρα καλη και για μενα το ατου του κινητου αυτου ειναι το βιντεο το οποιο ειναι φοβερο....

Αρα κατεληξα στο Ε900. Τλχ μετα την συγκριση αυτων των δυο γιατι το συγκρινα και μ αλλα.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 ημερες ειμαι και παλι κατοχος e-900 τελικα το ξαναπηρα κι εχω βαλει την συνδεση μου εκει και την καρτα μου στο k-800.οτι και να λεμε η Ποιοτητα της samsung ειναι αξεπεραστη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα σου πω την προσωπικη μου αποψη.

Με ενδιαφερει κι η εμφανιση κι οι λειτουγιες κι ο συνδυασμος αυτων των δυο ειναι αρμονικος! Παντα σε καθε κινητο μου αυτο κυνηγαω..

Εγω πριν την αγορα του Ε900 το κοιταξα το D820.. Εχω να σου πω οτι το μενου του δεν μου αρεσε παρα πολυ(για μενα ηταν λιγο "παιδικο") ενω στ Ε900 ειναι πολυ πιο "σοβαρο", για τα δικα μου γουστα παντα, και πιο ωραιο, η καμερα εχει μικροτερη αναλυση και το βιντεο του νομιζω εχει χαμηλοτερη αναλυση απο του πρωτου(Ε900)..

Οπου το Ε900 διαθετει μια παρα πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη των 2 μεγκα, παρα μα παρα καλη και για μενα το ατου του κινητου αυτου ειναι το βιντεο το οποιο ειναι φοβερο....

Αρα κατεληξα στο Ε900. Τλχ μετα την συγκριση αυτων των δυο γιατι το συγκρινα και μ αλλα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Αυτό που με φοβίζει στο Ε900 είναι τα πλήκτρα αφής.

Μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Αυτό που με φοβίζει στο Ε900 είναι τα πλήκτρα αφής.

Μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις.

 

Ευχαριστώ

Κοιτα ειναι υποκειμενικο το θεμα αυτο..

Κι εμενα με φοβιζε. Αλλα πηγα μια μερα και το δοκιμασα και ειδα οτι δεν ειχα προβλημα. Πιστευω οτι ειναι τελειως θεμα σηνυθειας....

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Αυτό που με φοβίζει στο Ε900 είναι τα πλήκτρα αφής.

Μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις.

 

Ευχαριστώ

να ην σε φοβιζουν καθολου τα πληκτρα αφης του.ειναι φοβερα και θα τα συνηθισεις ευκολα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...