Jump to content

Samsung SGH-E900


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απαντάω στη δική μου ερώτηση :p

απο http://www.expansys.com/ft.aspx?i=133171&thread=24

To install the game without russian firmware:

Punch in the java menu code: *#9998*5282# -> install MIDlet password: 235282

 

Then you can select a .Jad file (.Jar must be included) stored on youre phone Memory

 

after the java application is installed they can be found in: Applications -> Java world -> "My Games" folder (menu-3-4-My Games)

 

Επίσης απο το ίδιο site

 

*#9998*5282# Java Midlet Menu

 

*#3243948# Digital Audio Interference Off

 

*#32436837# Digital Audio Interference On

 

*#1111# Software Version

 

*#2222# Hardware Version

 

*#1234# Firmware Version

 

*#92782# WAP User Agent

 

*#927827# WAP WAProfile

 

*#0228#/*#9998*228# Battery profile

 

* # 0842 # Vib test

* # 0746 # SSMS MEMORY

* # 0638 # SIM SIM network ID

* # 0778 # SST Sim service Table

* # 0289 # Buz test

* # 0782 # RTC (RealTimeClock) (# = Refresh)

 

* # 9998*228 # Battery Profile

* # 9998*842 # Vib test

* # 9998*746 # SSMS MEMORY

* # 9998*638 # SIM SIM network ID

* # 9998*778 # SST Sim service Table

* # 9998*289 # Buz test

* # 9998*782 # RTC (RealTimeClock) (# = Refresh)

* # 9998*968 # YAMAHA OF OK ONE

* # 9998*76 # Product NUMBER

* # 9998*377 # error memory

* # 9998*5646 # GPRS Logo

 

----------------------------------------------

 

Code, whose effect and/or function I exactly do not point

 

* # 9324 # monitor? (with the red key velassen)

* # 32436837 # DAI ON?

* # 22766 # Automatically Recive call?

* # 227633 # manual Recive call?

 

----------------------------------------------

 

!!! RESET code!!!

!!! these codes use only if you know which it does!!!

!!! Thus data in the Handy are deleted!!!

 

* 2767*3855 # FULL RESET

* 2767*2878 # CUST RESET

* 2767*927 # WAP RESET

* 2767*667 # MMS RESET

* 2767*36245 # email RESET

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.Θέλω να ρωτήσω όσοι από έσας έχετε το Ε-900 αν παρατηρήσατε ότι το ελληνικό μενού δεν είναι πλήρες.Το ημερολόγιο, όπως και η ημερομηνία είναι στα αγγλικά.Το θεωρώ μεγάλη προχειρότητα, όταν ακόμα και στα τούρκικα, όλα τα μενού είναι πλήρως μεταφρασμένα.Τόσο "γραμμένους" μας έχει η samsung σαν χώρα;:mad:
Link to comment
Share on other sites

Για το Ε-900 υπάρχει sticky. :D

Προσωπικά το θεωρώ πταίσμα αυτό αν και το έχω μόνο μια μέρα και είμαι στο ψάξιμο. Ούτε καν το είχα παρατηρήσει.

Όσο για το γράψιμο δεν νομίζω ότι είναι αποκλειστικότητα της samsung. Μάλλον παγκόσμιο. Βλέπεις το Ελληνικό αλφάβητο δεν έχει την ίδια υποστήριξη με το λατινικό. Έτσι ρίχνουν μια μικρή γραψιά όλοι τους και ησυχάζουν. :lol:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Πρόσφατα αγόρασα κι εγώ το Ε900.Γενικά πολύ ευχαριστημένος.Ειδικότερα όμως εντόπισα δυο πράγματα που μου τη σπάνε.1)Ημερομηνία και όλο το ημερολόγιο είναι στα αγγλικά.Το θεωρώ πρόχειρότητα εκ μέρους της εταιρείας.Αν πάτε στα... τούρκικα είναι όλα μεταφρασμένα.2) Δεν δουλεύει η εύρεση στην αποστολή μηνυμάτων.Αν είναι να ψάχνω χειροκίνητα όλον τον κατάλογο ονομάτων για να επιλέξω παραλήπτη... το κλείσαμε το μαγαζί!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε κλήση γίνεται να μην μας δείχνει εκείνο το εφέ, αλλά να μας δείχνει ότι γίνεται κλήση στο τάδε νούμερο; έστω και για λίγο. :confused:

Κάνω κλήση και δεν είμαι σίγουρος αν πράγματι καλώ το σωστό νούμερο έτσι που είναι τώρα.

Επίσης κατά την κλήση είναι κλειδωμένα τα πλήκτρα και για να την διακόψω πρέπει να πατήσω το πλήκτρο ξεκλείδωμα και μετά μου δίνει την επιλογή για ακύρωση της κλήσης. Γίνεται κατά την κλήση να είναι ξεκλειδωμένα τα πλήκτρα; :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia skeftome sovara na parw kai egw auto to kinito omws exw orismenes apories pou pistevw eiste oi armodioi na mou tis lysete :D

 

katarxas yparxei handsfree me radio gi auto to mondello?

 

episis yparxei kapoio allo kinito isws kalytero apo auto kai se omorfia alla kai se leitourgies pou tha mou proteinate?

 

mexri twra eixa mono sonyericsson kai pragmatika skeftome para poly an tha to allaksw, mou aresei trella to samsung

Link to comment
Share on other sites

:) Πρώτα απ'όλα χρόνια σας πολλά. :happy:

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να το συνδέσω σε υπολογιστή μέσω του bluetooth;

Μάλλον θα χρειάζονται τίποτα drivers γιατί ο υπολογιστής δεν μπορεί να το δεί σαν συσκευή. Ότα κάνω αναζήτηση με το τηλέφωνό βρίσκω όμως τον υπολογιστή και ο υπολογιστής εκεί μου δίνει τη δυνατότητα να δώ κάποια αρχεία και να τα κάνω λήψη από εκεί. Έτσι όμως μπορώ να δω τον υπολογιστή με το τηλέφωνο αλλά όχι το τηλέφωνο από τον υπολογιστή ώστε να έχω το πάρεδώσε που θέλω. :cry:

Όποιος το έχει κάνει και έχει κάποια ιδέα ας ρίξει μια βοήθεια. Θα ήταν σίγουρα ποιο πρακτικό από το καλώδιο usb που παρέχεται στην συσκευασία.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολες και σε ολους.

Μηπως γνωριζετε ανα τα java παιχνιδια που εχω απο SE ειναι συμβατα με το Ε900 ή θελει καποια μετατροπη?

 

Ακυρο.Ειμαι γκαβος τελικα :)

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ας μου απαντήσω και εγώ στην παραπάνω ερώτησή μου :lol:

Κατάφερα τελικά και σύνδεσα το κινητό μέσω του Bluetooth και να το δουλέψω κιόλας μέσα από Samsung PC Studio 3. Δεν είδα ακόμα την κάρτα μνήμης αλλά σίγουρα θα γίνει και αυτό σύντομα μέσα απο τις επιλογές.

Το λάθος μου ήταν ότι είχα την ορατότητα του κινητού μου ανενεργή. Έτσι το τηλέφωνο έβλεπε τον υπολογιστή και μπορούσε να πάρει και να δώσει αφού του είχα επιτρέψει αλλά όχι και ο υπολογιστής... :)

Επέλεξα λοιπόν να είναι ορατό και όλα πήγαν καλά.

Α και οι ταχύτητες μετάδοσης δεδομένων όπως είδα είναι ανάλογες και ίσως καλύτερες θα έλεγα από του καλωδίου usb...

To bluetooth που έχω στον υπολογιστή είναι αυτό

Οχι δεν το πήρα από το e-shop απλά το βρήκα εκεί για να το δείξω :O

 

Ρε παιδιά πολύ ωραίο το κινητό αλλά !! Από τι υλικό το έχουν φτιάξει; Σαν χέλι είναι. Γλυστράει πανεύκολα από το χέρι. Πρέπει να του βρώ ένα λουράκι ή μια θήκη σύντομα γιατί βλέπω να το χάνω. :blink: Και το πάω πολύ χωρίς τέτοια αλλά μάλλον επιβάλεται.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από τι υλικό το έχουν φτιάξει; Σαν χέλι είναι. Γλυστράει πανεύκολα από το χέρι.

 

Χρόνια πολλά σε όλους!:)

 

Πρώτα ενα μεγάλο ευχαριστώ στον NaGR για την επίλυση το προβλήματος με τα Java!

Tώρα για το γλυστερό του υλικού συμφωνώ απόλυτα, μου έχει πέσει ήδη 2-3 φορές πάνω στην προσπάθεια να ανοίξω το slider...:(

Επίσης να προσθέσω οτι η προσωψη πρέπει να είναι φτιαγμένη από διαφορετικό υλικο σε σχέση με το κάλυμα της μπαταρίας. Το λέω αυτό γιατί ενώ το μπροστινό μέρος του κινητού μου έιναι άψογο, αγρατζουνιστο και γιαλυστερό, το πίσω μέρος είναι γεμάτο γρατζουνιές, ξεβάμματα και έχει χάσει τη γιαλάδα του. Ισως να οφείλεται στο γεγονός οτι το ακουμπάω σε επιφάνειες αλλά η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Μέχρι που σκέφτομαι να το αντικαταστήσω το κάλυμα της μπαταρίας...

Συμβαίνει το ίδιο σε κανέναν? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Να ρωτησω κατι. Μπορουμε να φτιαξουμε φακελους για ταξινομηση των αρχειων μουσικης, φωτογραφιων και βιντεο?
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!:)

 

Πρώτα ενα μεγάλο ευχαριστώ στον NaGR για την επίλυση το προβλήματος με τα Java!

Tώρα για το γλυστερό του υλικού συμφωνώ απόλυτα, μου έχει πέσει ήδη 2-3 φορές πάνω στην προσπάθεια να ανοίξω το slider...:(

Επίσης να προσθέσω οτι η προσωψη πρέπει να είναι φτιαγμένη από διαφορετικό υλικο σε σχέση με το κάλυμα της μπαταρίας. Το λέω αυτό γιατί ενώ το μπροστινό μέρος του κινητού μου έιναι άψογο, αγρατζουνιστο και γιαλυστερό, το πίσω μέρος είναι γεμάτο γρατζουνιές, ξεβάμματα και έχει χάσει τη γιαλάδα του. Ισως να οφείλεται στο γεγονός οτι το ακουμπάω σε επιφάνειες αλλά η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Μέχρι που σκέφτομαι να το αντικαταστήσω το κάλυμα της μπαταρίας...

Συμβαίνει το ίδιο σε κανέναν? :confused:

Eγώ το έχω μόνο μια εβδομάδα οπότε ακόμα ευτηχός δεν έχω γρατζουνιές και ξεβάματα. :O Το ότι γλυστράει σαν χέλι είχε αποτέλεσμα να φύγει από την τσέπη του μπουφάν μου κάποια στιγμή ενώ τα προηγούμενα κινητά δεν είχαν κουνηθεί ποτέ από εκεί. Ευτηχός χωρίς μοιραία αποτελέσματα. Χτές πάλι μου έφυγε από το χέρι. Και εγώ πήγα σήμερα και πήρα ένα λουράκι αυτό για φωτογραφικές μηχανές για να ησυχάσω. Άλλωστε έχει θέση για λουράκι.

 

Παιδια καλησπερα.Να ρωτησω κατι. Μπορουμε να φτιαξουμε φακελους για ταξινομηση των αρχειων μουσικης, φωτογραφιων και βιντεο?

Στην μνήμη του τηλεφώνου δεν νομίζω. Στην κάρτα μνήμης μπορείς να κάνεις όμως ότι θέλεις. Την διαχειρίζεσε άλλωστε αν την συνδέσεις στο PC σαν αφαιρούμενο δίσκο. Αλλά και μέσω του τηλεφώνου μπορείς εκεί να φτιάξεις φακέλους.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

EIXA NOKIA 6670 SYMPIAN. TA VIDEO TA ΕΠΕΖΕ FULL SCREEN ΚΑΙ ΤΙΣ PHOTO.JAVA GAMES ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ. ΕΙΧΕ THEMES K.A.

ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΝΟΝΤΑΙ Ή ΜΥΝΗΜΑΤΑ. ANYWAY, ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΗΡΑ. ΜΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ TOUCH ΠΛΗΚΤΡΑ.

VIDEO ΩΣ ΦΟΝΤΟ ΠΑΝΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ?

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!

 

Αν δεν κάνω λάθος, για να δεις full screen τα video πατάς το 1 κατά το play back :happy:

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε αν το Ε900 υποστηρίζει το κολπο για web browsing μεσω του non stop plus τηs tim? με αναλυση 240χ320 φαίνεται ιδανικο για τετοια χρηση.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε αν το Ε900 υποστηρίζει το κολπο για web browsing μεσω του non stop plus τηs tim? με αναλυση 240χ320 φαίνεται ιδανικο για τετοια χρηση.
Πάντως εγώ έχω δοκιμάσει τον opera mini με cosmote και δουλεύει μια χαρά ;)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω δοκιμάσει τον opera mini με cosmote και δουλεύει μια χαρά ;)

 

egw exw e900 kai tim plus kai opera mini.mia xara ola.ti einai auto pou akousa oti den ginete install efarmogwn kai java games? afou to opera mini einai java exw ekdosh e900BDFG2

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω ενα Ε-900 εδω και 5 μηνες και μεχρι χθες ολα ΟΚ. Απο χθες και εντελως ξαφνικα προσπαθω να γραψω μυνημα και το κινητο κολλαει και κανει επανεκκινηση( Μπορει να κολλησει στην πρωτη λεξη που γραφω μπορει στην 15η μπορει να κολλησει την στιγμη που το στελνει κτλ). Απενεργοποιοντας το Τ9 το κινητο φαινεται να μην εχει προβλημα (τουλαχιστον ακομα οσο το δοκιμασα). Θελει μηπως αναβαθμιση firmware? Που μπορω να βρω κατι?(επισημο ισως) Και γιατι ετσι στα καλα καθουμενα?(μηπως παιζει κανενας ιος?)
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω ενα Ε-900 εδω και 5 μηνες και μεχρι χθες ολα ΟΚ. Απο χθες και εντελως ξαφνικα προσπαθω να γραψω μυνημα και το κινητο κολλαει και κανει επανεκκινηση( Μπορει να κολλησει στην πρωτη λεξη που γραφω μπορει στην 15η μπορει να κολλησει την στιγμη που το στελνει κτλ). Απενεργοποιοντας το Τ9 το κινητο φαινεται να μην εχει προβλημα (τουλαχιστον ακομα οσο το δοκιμασα). Θελει μηπως αναβαθμιση firmware? Που μπορω να βρω κατι?(επισημο ισως) Και γιατι ετσι στα καλα καθουμενα?(μηπως παιζει κανενας ιος?)
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω ενα Ε-900 εδω και 5 μηνες και μεχρι χθες ολα ΟΚ. Απο χθες και εντελως ξαφνικα προσπαθω να γραψω μυνημα και το κινητο κολλαει και κανει επανεκκινηση( Μπορει να κολλησει στην πρωτη λεξη που γραφω μπορει στην 15η μπορει να κολλησει την στιγμη που το στελνει κτλ). Απενεργοποιοντας το Τ9 το κινητο φαινεται να μην εχει προβλημα (τουλαχιστον ακομα οσο το δοκιμασα). Θελει μηπως αναβαθμιση firmware? Που μπορω να βρω κατι?(επισημο ισως) Και γιατι ετσι στα καλα καθουμενα?(μηπως παιζει κανενας ιος?)
Δε δοκιμάζεις επαναφορά ρυθμίσεων και διαγραφή όλων; Αλλιώς αναβάθμιση ;)
Link to comment
Share on other sites

ti eidous kartes mnhmhs microsd pairnei to e900? opoiadhpote? kai mexri 1 giga to anwtato? perasa kapoia kommatia mp3 sth mnhmh tou kinitou na dw apo poiothta hxou,kai mporw na pw oti einai arketa kalh alla kai se entash.kai exei plaka na akous me 3d option sto on.opote giati na mhn perasei kaneis mp3 sto kinito? krima pou den exei radiofwno.alla den mporw na katalabw giati sto review tou e900 edw sto myphone grafei oti h entash den einai ikanopoihtikh.eseis ti pistebete?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...