Jump to content

Samsung SGH-E900


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Εδώ και καιρό αντιμέτωπίζω το εξής πρόβλημα: κάθε φορά που μπαίνω στα είσερχόμενα sms αρχίζει η δόνιση να χτηπάει συνεχόμενα και σταματάει μόνο άν σβήσεις το κινητό...Ξέρει κάποιος τι παίζει?:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To tv out einai gia na to sundeeis me thn thleorash k tote auth leitourgei san thn o8onh tou kinhtou.. sto menou tpt den kanei..

 

Antrea mallon kati tetoio paizei.. Mallon s kollaei sunexws.. Fantazomai...

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

pedia exw to e900 einai agorasmeno apo ellada alla mallon den einai apo tin elliniki antiproswpeia gia auto exei kapoio problima me ta ellinika sto katalogo kai sta minimata (grafei elinika mono me t9 alliws pernaei a b c 2 klp kai telow Γ gia paradeigma)i samsung den moy allazei to firmware mipws xerei kaneis ti mporw na kanw ??????
ck
Link to comment
Share on other sites

Iznodur εγω εχω αγορασει το Ε900 απο αγγλια και εχω ακριβως τα ιδια προβληματα με σενα.Δοκιμασα να βαλω το "ευρωπαϊκο firmware" αλλα χωρις αποτελεσμα(Ε900XXFJ2)

Για πες μας ποιο firmware εχεις (πατας *#1234# στην αρχικη οθονη και σου λεει)

Επίσης ξέρει κανεις να μου πει αμα δουλεύει καλά το Ε900 με 2GB microSD?

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας θα ηθελα να ρωτήσω αν υπαρχη τροπος να βαλω μια java εφαρμογη στο κινητο Samsung SGH-E900,αν ναι πως μπορει να γινει αυτο?Την εφαρμογη την περνάω στην καρτα μνήμης και σε φακελο στη σησκευη αλλα γραφει "αρχειο δεν υποστιρηζεται".Ειναι 2 αρχεια ενα .jar και ενα .jad

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στο samsumg e900 μπορεις να βαλεις εφαρμογές java αλλα θα πρεπει να τισ κατεβάσεις απο το wap του τηλεφώνου αλλιως δεν γίνεται εγκατάσταση....
ck
Link to comment
Share on other sites

To tv out einai gia na to sundeeis me thn thleorash k tote auth leitourgei san thn o8onh tou kinhtou.. sto menou tpt den kanei..

 

 

Με τι καλωδιο συνδεεται?Υπαρχει στην συσκευασια γιατι εγω το πηρα μεταχειρισμενο και δεν εχω καποιο καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εντάξει, να φτιάξουμε τις επαφές με το τηλ ή το Outlook, αλλά με αυτό που λέγεται, ότι στους παραλήπτες μηνυμάτων παραμένουν χάλια, τι γίνεται? φτιάχνει αυτό ή όχι?
Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμησει καποιος τη ρυθμιση που πρεπει να κανω για να μην στελνονται ΔΥΟ μηνυματα γραφοντας ΜΟΝΟ τρεις γραμμες!!!

Πως αυξανεται ο αριθμος των γραμματων για το ενα μηνυμα.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μυνήματα- ρυθμίσεις - μύνημα κειμένου - επιλογές αποστολής - υποστήριξη χαρακτήρων-->Uni-Code :cool:
http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

STO unicode ειναι ρυθμισμενο....λοιπον μετα τους 70 χαρακτηρες στελνετε το δευτερο μηνυμα,το εχω διαπιστωσει γιατι χρεωνομαι διπλα:mad:

Κατι που ισως βοηθησει ειναι οτι γραφοντας νεο μηνυμα πανω-πανω στην οθονη μεσα σε παρενθεση γραφει..(1/12)...οταν περασω τους 70 χαρακτηρες γινεται...(2/12)...κ.ο.κ

Ισως να υπαρχει τροπος να αλλαξει σε 1/6;;;

ΣΕ εσας με unicode και 1/12..στελνει κανονικα;

τη βοηθεια σας ζηταω!!!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μετα τους 70 χαρακτηρες στελνετε δευτερο μηνυμα...σαν λιγοι δεν ειναι;;;

Εχω ρυθμισει unicode

Στην εγγραφη νεου μην πανω-πανω στην οθονη γραφει σε παρενθεση...(1/12)...και οταν περασει τα 70 γραμματα γινεται...(2/12)και αυτο ειναι το δευτερο μην κ.ο.κ

Τι πρεπει να αλλαξω;;;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το έχεις σε GSM αλφάβητο και σου στέλνει 2ο μήνυμα μετά τους 70??:blink:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό:confused:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογη φορεα -GSM αν εννοεις αυτο..

Το 1/12 ειναι σωστο ή πρεπει και αυτο να αλλαξει;

Αν σε εσας δεν γραφει 1/12 αλλα 1/6;;;Για δειτε το

Link to comment
Share on other sites

Το 1/12 ισχύει σε όλα και δεν έχει σχέση με τον αριθμό των χαρακτήρων ανά sms. Σου λέει ότι μπορείς να στείλεις μέχρι 12 sms με 1 αποστολή ασχέτως με το πόσους χατακτήρες χωράει το καθένα.

 

Όχι δεν εννοώ την επιλογή φορέα. Πάνω από την επιλογή φορέα(λογικά και σε σένα εκεί είναι η επιλογή) λέει "Υποστήριξη χαρακτήρων". Το έχεις σε αλφάβητο GSM ή Unicode??

Όταν έγραψες πιο πάω ότι έχεις ρυθμίσει το Unicode θεώρησα ότι το έχεις απενεργοποιήσει. Αν όχι, τότε πρέπει να το γυρίσεις σε Αλφάβητο GSM για να μπορείς να στείλεις μήνυμα με 160 χαρακτήρες. Αν και τα Samsung έχουν by default την επιλογή στο GSM και όχι στο Unicode, το άλλαξες??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να χρησιμοποιήσεις κάποιο Sound Editor (όπως το Nero Wave Editor) και να αυξήσεις την ένταση του ίδιου του Mp3 γιατί το πιο πιθανό είναι να έχει ο ήχος σου χαμηλή ένταση!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...