Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Ν83 θα παρουσιαστει Οκτωβριο και θα βγει στην αγορα Φεβ.-Μαρτ. του 2007!!!

Θα ειναι ενα υβριδικο μοντελο των Ν91-Ν80 και καποιες λειτουργιες απο το Ε70!

Το Ν93 θα εχει κλεισει μεχρι τοτε -αν βγει κανονικα στην ωρα του- 7 με 8 μηνες ζωης!!;) :)

Μην αγχωνεσαι!!!

Και μετα το Ν83 θα παρουσιστει και ο αντικαταστατης του Ν93 και τοτε παλι τα ιδια θα λεμε... :p :happy: ;)

Δηλαδή εγώ που σκέπτομαι να το περιμένω...???

Τρελαίνομαι στην σκέψη των 5mp,των 4gb σκληρό,των 2,5 ιντσών με 16.000.000 χρώματα και υψηλής ανάλυσης οθόνη και τα λοιπά καλούδια του...

Sottos,εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να περιμένεις...???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες ,μην βγαινουμε απο το θεμα μας ,που ειναι το Ν93 :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που σκέπτομαι να το περιμένω...???

Τρελαίνομαι στην σκέψη των 5mp,των 4gb σκληρό,των 2,5 ιντσών με 16.000.000 χρώματα και υψηλής ανάλυσης οθόνη και τα λοιπά καλούδια του...

Sottos,εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να περιμένεις...???

Nervous επετρεψε μου ενα μικρο off topic για να μην αφηνουμε αναπαντητα ερωτηματα!!:D

 

Οχι δεν ενδιαφερομαι να περιμενω και να σου πω γιατι. Αντε και περιμενω το Ν83, μεχρι να βγει θα εχει ανακοινωθει ο αντικαταστατης του Ν93 που θα ειναι καλυτερος απο το Ν83. Αρα με την λογικη αυτη θα πρεπει να το περιμενω. Μεχρι ομως να βγει και αυτο θα εχει ανακοινωθει ο αντικαταστατης του Ν83. Οποτε που καταληγουμε?? Οτι η λογικη αυτη δεν ειναι σωστη γιατι στο τελος δεν θα αγορασουμε ποτε αλλο κινητο καθως μεχρι να κυκλοφορησει θα εχει ανακοινωθει ενα καλυτερο του. Εμενα το Ν93 α) αυτη τη στιγμη με καλυπτει απολυτα και β) εδω δεν μπορω να περιμενω μεχρι τον Ιουλιο θα περιμενω μεχρι τον Φεβρουαριο???

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nervous επετρεψε μου ενα μικρο off topic για να μην αφηνουμε αναπαντητα ερωτηματα!!:D

 

Οχι δεν ενδιαφερομαι να περιμενω και να σου πω γιατι. Αντε και περιμενω το Ν83, μεχρι να βγει θα εχει ανακοινωθει ο αντικαταστατης του Ν93 που θα ειναι καλυτερος απο το Ν83. Αρα με την λογικη αυτη θα πρεπει να το περιμενω. Μεχρι ομως να βγει και αυτο θα εχει ανακοινωθει ο αντικαταστατης του Ν83. Οποτε που καταληγουμε?? Οτι η λογικη αυτη δεν ειναι σωστη γιατι στο τελος δεν θα αγορασουμε ποτε αλλο κινητο καθως μεχρι να κυκλοφορησει θα εχει ανακοινωθει ενα καλυτερο του. Εμενα το Ν93 α) αυτη τη στιγμη με καλυπτει απολυτα και β) εδω δεν μπορω να περιμενω μεχρι τον Ιουλιο θα περιμενω μεχρι τον Φεβρουαριο???

παντως και ο αντικαταστατης του ν93 να βγει ποσο καλυτερο να ειναι?ηδη τα 5ΜΡ ειναι πολλα και με 7 να βγει παλι καλυπτεσαι ενω αλλο 3,2 με 5 εγω εχω πει για αυτο το θεμα θα περιμενω ενα preview του ν83 και μετα θα δω,εξαλλου και ν93 να παρω πριν τον σεπτεμβρη δεν το παιρνω λογω χρηματων και επιδοτησης απο cosmote
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ego pantos leo na PERIMENOUME OLOI mexri to 20020.Tote tha bgoune kati kinhtares.LOL sorry gia to off topic alla auth h loginh na perimeneis einai gelia pragmati
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ego pantos leo na PERIMENOUME OLOI mexri to 20020.Tote tha bgoune kati kinhtares.LOL sorry gia to off topic alla auth h loginh na perimeneis einai gelia pragmati
Γελια μπορει να ειναι για σενα για καποιον ομως που δεν μπορει καθε 6 μηνες να αλλαζει κινιτο επειδη βγηκε καποιο πολυ καλυτερο δεν ειναι.Τα 3,2ΜΡ εχουν τοσο καιρο στην αγορα με τα 5 ομως αλλαζει το πραγμα αμεσα σε 5 η 6 μηνες δε θα βγει κατι πολυ καλυτερο(απο νοκια που με ενδιαφερει) πιστευω αντε να βγει και με 6 τι εγινε?απο εκει και περα συμφερει φωτογραφικη μηχανη
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα δε σε αναγκάζει κανείς να αλλάζεις κάθε 6 μήνες κινητό. Ούτε επειδή βγήκε ένα καλύτερο σημαίνει ότι πρέπει να το πάρεις.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Μα δε σε αναγκάζει κανείς να αλλάζεις κάθε 6 μήνες κινητό. Ούτε επειδή βγήκε ένα καλύτερο σημαίνει ότι πρέπει να το πάρεις.
Σε αναγκαζουν οι περιστασεις θελοντας και μη θα θες να αλλαξεις οποτε καλυτερα να περιμενω 4 μηνες για το ν83 το οποιο θεωρω ειναι το οριο για εναν ανθρωπο που δεν ειναι φωτογραφος.απο μια ψηφιακη μηχανη 3,2ΜΡ και οχι κορυφαια πιστευω θα τραβαει καλυτερα ενω το ν93 οχι οποτε ειμαι οκ,και αν βγει με 7 δεν εχω λογο να αλλαξω ετσι το σκεφτομαι περιπου εγω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αναγκαζουν οι περιστασεις θελοντας και μη θα θες να αλλαξεις οποτε καλυτερα να περιμενω 4 μηνες για το ν83 το οποιο θεωρω ειναι το οριο για εναν ανθρωπο που δεν ειναι φωτογραφος.απο μια ψηφιακη μηχανη 3,2ΜΡ και οχι κορυφαια πιστευω θα τραβαει καλυτερα ενω το ν93 οχι οποτε ειμαι οκ,και αν βγει με 7 δεν εχω λογο να αλλαξω ετσι το σκεφτομαι περιπου εγω

 

Μπορεί να μην έχει 7Μp αλλά να έχει δέκτη ψηφιακής TV σαν το Ν92 (το βλέπω πολύ πιθανό) ή χίλια δυό άλλα καλούδια που θα σου πάρουν το μυαλό σίγουρα. Πίστεψέ με αυτοί δεν ξεμένουν ποτέ από ιδέες.

Σκέψου λίγο την πορεία των κινητών. Στην αρχή κοιτούσαμε πιο έχει πιο πολλές γραμμές στην οθόνη, μετά τα παιχνίδια, μετά πιο χωράει περισσότερα τηλέφωνα, μετά έγχρωμη οθόνη και ποιά έχει τα περισσότερα χρώματα, μετά ήρθε η κάμερα, bluetooth, wifi, internet, λογισμικά, εφαρμογές, mp3, σκληροί δίσκοι, τηλεόραση, ραδιόφωνο, navigators. Δεν ξέρω τι μας περιμένει για μετά αλλά σίγουρα θα μείνουμε για μια ακόμη φορά με το στόμα ανοιχτό. Και τότε θα σκεφτείς μήπως πρέπει να αλλάξεις το πλέον ξεπερασμένο N83:blink: :blink:

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα περιμένω το Ν83...Όντως,τα 3,2Mp είναι καιρό στην αγορά και δεν πιστεύω ότι όταν βγει το Ν83 θα έχει ανακοινωθεί και ο αντικαταστάτης του Ν93.Και αν έχει ανακοινωθεί δεν νομίζω ότι θα'χει πάνω απο 5Mp...Όσο για τα άλλα καλούδια του δεν θα με ενδιαφέρουν και πολύ...Το Ν83 θα'χει σκληρό 4Gb,τι να λέμε τώρα...Στο Ν93 θα πρέπει να δώσουμε και καμια κατοστάρα ευρώ για μια καρτούλα 2Gb...Χώρια την οθονάρα του Ν83...
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα περιμένω το Ν83...Όντως,τα 3,2Mp είναι καιρό στην αγορά και δεν πιστεύω ότι όταν βγει το Ν83 θα έχει ανακοινωθεί και ο αντικαταστάτης του Ν93.Και αν έχει ανακοινωθεί δεν νομίζω ότι θα'χει πάνω απο 5Mp...Όσο για τα άλλα καλούδια του δεν θα με ενδιαφέρουν και πολύ...Το Ν83 θα'χει σκληρό 4Gb,τι να λέμε τώρα...Στο Ν93 θα πρέπει να δώσουμε και καμια κατοστάρα ευρώ για μια καρτούλα 2Gb...Χώρια την οθονάρα του Ν83...
Μην ξεχνάς οτι για το n83 υπάρχουν μόνο φήμες. Με λίγα λόγια μπορεί να μην ανακοινωθεί ποτέ ή αυτό που θα ανακοινωθεί να είναι διαφορετικό απο αυτό που περιμένουμε. Η γνώμη μου είναι να υπολογίζεις με βάση αυτά που επισήμως έχει ανακοινώσει η νοκια και να μη βασίζεσαι σε φήμες :O
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς οτι για το n83 υπάρχουν μόνο φήμες. Με λίγα λόγια μπορεί να μην ανακοινωθεί ποτέ ή αυτό που θα ανακοινωθεί να είναι διαφορετικό απο αυτό που περιμένουμε. Η γνώμη μου είναι να υπολογίζεις με βάση αυτά που επισήμως έχει ανακοινώσει η νοκια και να μη βασίζεσαι σε φήμες :O

Mακάρι να'χεις δίκιο και να'ναι μόνο φήμη...Θα ηρεμήσω και θα πάρω το Ν93 να τελειώνω...Αλλά ποιός μου το εγγυάται...

Link to comment
Share on other sites

telika auto gia ta n gage paixnidia pou legame... kserei kaneis pos ginetai..? prepei na kaneis egatastash emulator h tha ta paizei opos to n gage?

Έλα ντε?Ας απαντήσει ο nervous που θα ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

signomi pou eimai off topic....alla allithia kapoia kinita pou ta exei idi o germanos kai ta poulaei px to n91, h to n80 h vodafone den ta exei..giati??

H Vodafone δεν τα'χει γιατί πουλάει κινητά που είναι μόνο Vodafone live συσκευές ή που μπορούν να γίνουν και τα Nokia δεν είναι ούτε γίνονται...

Link to comment
Share on other sites

telika auto gia ta n gage paixnidia pou legame... kserei kaneis pos ginetai..? prepei na kaneis egatastash emulator h tha ta paizei opos to n gage?

 

H nokia αναφερει για pre-installed application/interface ,η οποια θα επιτρεπει

να παιζεις τα νεα παιχνιδια που θα κυκλοφορησουν.

Ακομα ,αναφερει οτι η νεα πλατφορμα θα ειναι ενσωματωμενη σε καποια ή

σε ολα τα Ν-series του 2007 .Σαν παραδειγμα & αρχη αναφερει το Ν93 το

οποιο θα εχει ενσωματωμενο το παιχνιδι System Rush .

Το μελλον θα δειξει ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nervous χρόνια πολλά και ευτυχισμένα!!

Αντί να σου κάνουμε εμείς δώρα μας κάνεις εσύ. Μας έφτιαξες πάλι. Τώρα κατεβάζω και τα υπόλοιπα βιντεάκια (αμάν αυτό το rapidshare).

 

Έχω όμως μια απορία. στο βίντεο NokiaN93MenuFinal o τύπος μπαίνει στο μενού, μετά στο system (εργαλεία) όπου έχει μια εφαρμογή TV-Ausgang.

Αφού την ανοίξει πάνω γράφει TV-Einstellungen έχει επιλογές για TV-System (Pal κλπ) και format (4:3 κλπ).

 

Τι 'ν τούτο;;;

 

edit--> Όπα κατάλαβα. Είναι για να συνδεθείς με την τηλεόραση. Για μια στιγμή νόμισα ότι είναι DVB-H :p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχει 7Μp αλλά να έχει δέκτη ψηφιακής TV σαν το Ν92 (το βλέπω πολύ πιθανό) ή χίλια δυό άλλα καλούδια που θα σου πάρουν το μυαλό σίγουρα. Πίστεψέ με αυτοί δεν ξεμένουν ποτέ από ιδέες.

Σκέψου λίγο την πορεία των κινητών. Στην αρχή κοιτούσαμε πιο έχει πιο πολλές γραμμές στην οθόνη, μετά τα παιχνίδια, μετά πιο χωράει περισσότερα τηλέφωνα, μετά έγχρωμη οθόνη και ποιά έχει τα περισσότερα χρώματα, μετά ήρθε η κάμερα, bluetooth, wifi, internet, λογισμικά, εφαρμογές, mp3, σκληροί δίσκοι, τηλεόραση, ραδιόφωνο, navigators. Δεν ξέρω τι μας περιμένει για μετά αλλά σίγουρα θα μείνουμε για μια ακόμη φορά με το στόμα ανοιχτό. Και τότε θα σκεφτείς μήπως πρέπει να αλλάξεις το πλέον ξεπερασμένο N83:blink: :blink:

O dektis tileorasis poy les den moy leei tipota giati apla stin ellada akoma eimaste piso se auto ton tomea.kati tromaktika kalitero tou n83 den pisteuo na bgei kai fisika milao gia to ameso mellon diladi gia kana8 me 12 mines,eno tora meta apo 6 mines to n83 tha einai poli kalitero tou n93.To exo ksanapei to n83 tha einai san mia psifiaki mixani 3,2MP toulaxiston opote eimai kallimenos prota bebaia tha perimeno ena preview kai meta tha miliso olokliromena giati den einai mono h fotografiki mixani sto kinito!!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O dektis tileorasis poy les den moy leei tipota giati apla stin ellada akoma eimaste piso se auto ton tomea.kati tromaktika kalitero tou n83 den pisteuo na bgei kai fisika milao gia to ameso mellon diladi gia kana8 me 12 mines,eno tora meta apo 6 mines to n83 tha einai poli kalitero tou n93.To exo ksanapei to n83 tha einai san mia psifiaki mixani 3,2MP toulaxiston opote eimai kallimenos prota bebaia tha perimeno ena preview kai meta tha miliso olokliromena giati den einai mono h fotografiki mixani sto kinito!!!

 

Ελπίζω ότι σε 1-1,5 χρόνο η ψηφιακή τηλεόραση θα είναι γεγονός και στην Ελλάδα. Anyway σίγουρα το Ν83 θα είναι καλύτερο από το Ν93 (δεν ξέρω στο θέμα κάμερα αλλά στα υπόλοιπα θα είναι πολύ μπροστά) αλλά εγώ το σκέφτομαι λίγο διαφορετικά.

 

Αν υποθέσουμε ότι η Νοκια συνεχίζει την τακτική που έχει το πιο πιθανό σενάριο είναι: Ιούλιος 2006-Ν93, Μάρτιος 2007-Ν83, καλοκαίρι 2007-αντικαταστάτης του Ν93.

 

Αν θέλω πάρω το Ν83 πρέπει να περιμένω 8 μήνες (μετά την κυκλοφορία του Ν93) και θα το πάρω ξέροντας ότι σε 3-4 μήνες βγαίνει κάτι καλύτερο (πχ αντικαταστάτης του Ν93)

Ενώ αν πάρω τον Ιούλιο το Ν93, 8 μήνες θα χαίρομαι το κορυφαίο κινητό της αγοράς και όταν βγει το Ν83 εγώ ήδη θα ζαχαρώνω το μελλοντικό μου κινητό για το οποίο θα χρειαστεί να περιμένω το πολύ 4 μήνες:D

 

Άλλωστε θα με απογοήτευε η σκέψη ότι το κινητό που θέλω θα κυκλοφορίσει (σύμφωνα με φήμες) σε 10 μήνες όπως το Ν83.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

nervous XRONIA POLLA!!! opos eipe o filos poio pano mas kaneis esy dora anti na sou kanoume emeis..!

 

re paidia auto to kapaki ti to kaneis otan thes na vgaleis foto h na travikseis video..??

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Sotosssss.....!!!!!Που'σαι ρε και δεν τα βλέπεις όλα αυτά....????:blink:

Nervous,thank you...Είσαι μεγάλος...:respect:

Θα ήθελα να ευχαριστήσω και τον φίλο Boss82 που με αυτά που έγραψε παραπάνω με βοήθησε στο δίλλημα που είχα τις τελευταίες 2 μέρες μεταξύ Ν83 & Ν93 και έμμεσα μου έδωσε να καταλάβω πως το σωστό είναι να αγοράσω το Ν93...

Thanx ρε φίλε...:happy: :O

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...