Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέμε βίντεο VGA εννοούμε βίντεο με ανάλυση 640*480.
Και σε τι φορματ ειναι?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε τι φορματ ειναι?

 

Λογικά σε ΜΡ4, αλλά με εφαρμογές τρίτων κατασκευαστών φαντάζομαι θα υπάρχει και η δυνατότητα για avi :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναί, είναι σε mp4, aka mpeg4.

Επίσης, έχει την δυνατότητα για h.264 h.263, αλλά δεν ξέρω αν είναι για βίντεο ή απλά αναφέρει την δυνατότητα για 3G videoconferencing... Όπως και να έχει το mp4 είναι υπέραρκετό!!!

Link to comment
Share on other sites

:αρκετά εντυπωσιακό το N93... μάλλον θα περιμένω να εμφανιστεί..:)
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε κατάστημα Nokia στο Ψυχικό και δυστηχώς μου είπαν οτι το Ν93 αναμένεται να καθυστερήσει λίγο και δεν το περιμένουν πριν τον Σεπτέμβριο - Οκτώβριο. Όπως και να έχει αξίζει η αναμονή για να αντικαταστήσω το Sharp 902
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε κατάστημα Nokia στο Ψυχικό και δυστηχώς μου είπαν οτι το Ν93 αναμένεται να καθυστερήσει λίγο και δεν το περιμένουν πριν τον Σεπτέμβριο - Οκτώβριο. Όπως και να έχει αξίζει η αναμονή για να αντικαταστήσω το Sharp 902

sigoura k aksizei h anamonh..!! allios tha eixa xtypisei k ego kanena n80!! eixes ksana pote symbian?

 

Παντως με μια συγκριση που εκανα σε οτι αφορα τη ληψη video,δεν βλεπω καμμια διαφορα με το 6280.

auta pou les de ginontai!!! video tou 6280 den exo dei alla den pisteuo na mhn exei diafora... vale kanena nte na kanoume k emeis sygrish!;)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τραβάνε βίντεο με ίδια ανάλυση αλλά το 6280 15fps ενώ το Ν93 30fps. Ακόμα το Ν93 μάλλον έχει καλύτερο φακό. Οπότε πιστεύω ότι θα πρέπει να κοιτάξεις καλύτερα.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

paidia sto site ths nokia sthn austria to n73 to valane gia to 4o trimino tou 2006...http://www.nokia.at/german/phones/phone_models/n73/index.html

exoun anakoinothei mazi nomizo..! simenei kati auto???:cry:

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τραβάνε βίντεο με ίδια ανάλυση αλλά το 6280 15fps ενώ το Ν93 30fps. Ακόμα το Ν93 μάλλον έχει καλύτερο φακό. Οπότε πιστεύω ότι θα πρέπει να κοιτάξεις καλύτερα.

Κοιτα κατεβασα ολα τα βιντεο απο το mobilereview και τα συγκρινα με του 6280 ποιοτικα ειναι ολοιδια μην νομιζεις φιλε μου οτι θα δεις μεγαλη διαφορα μεταξυ 15 και 30 fps:cool: ενα test θα σε πεισει.;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κατεβασα ολα τα βιντεο απο το mobilereview και τα συγκρινα με του 6280 ποιοτικα ειναι ολοιδια μην νομιζεις φιλε μου οτι θα δεις μεγαλη διαφορα μεταξυ 15 και 30 fps:cool: ενα test θα σε πεισει.;)

 

Aν και δεν είναι το κατάλληλο topic για να το συζητήσουμε,

Το video του 6280 είναι πολύ καλό. Η διαφορά στα fps θα φανεί αν τραβήξεις κάτι που κινείται σχετικά γρήγορα. Σε ένα video που τραβάς ένα τοπίο και κουνας το κινητό αργά αργά (σαν τα περισσότερα video που είδαμε στα preview) η διαφορά των fps δεν είναι ορατή. Επίσης πιστεύω ότι ο επεξεργαστής του Ν93 θα το βοηθήσει να αποφύγει τα "κοψίματα" που καμιά φορά παρουσιάζει στα video του το 6280.

 

φιλικά.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα από γνωστό μου οτι λόγο τεχνικών προβλημάτων που έχουν να κάνουν με το αρχικό firmware της συσκευής το κινητό θα καθυστερήσει και το μεταθέσαν για το 4ο τρίμηνο (Πιθανότατα Οκτώβριο). Μπορεί όποιος ξέρει να επιβεβαιώσει αυτή την πληροφορία?
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα από γνωστό μου οτι λόγο τεχνικών προβλημάτων που έχουν να κάνουν με το αρχικό firmware της συσκευής το κινητό θα καθυστερήσει και το μεταθέσαν για το 4ο τρίμηνο (Πιθανότατα Οκτώβριο). Μπορεί όποιος ξέρει να επιβεβαιώσει αυτή την πληροφορία?

 

Απ'όσο ξέρω κάτι επίσημο δεν έχει ανακοινωθεί.

Στις περισσότερες περιπτώσεις πάντως, αυτές οι πληροφορίες, αν και καμιά φορά επαληθεύονται, δεν έχουν σοβαρή βάση.

Αυτός ο γνωστός σου από που το άκουσε;

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

...είπαν οτι αναμένετε τον Οκτώβριο και έδειξαν και σίγουροι μάλιστα...

Kαλά...Κλάφ'τα Χαράλαμπε....:( :cry: :nagger: :down: :cry:

Τι πρόβλημα έχει το ηλίθιο...;;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλά...Κλάφ'τα Χαράλαμπε....:( :cry: :nagger: :down: :cry:

Τι πρόβλημα έχει το ηλίθιο...;;;

AΥΤΟΙ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΕΝΩ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΤΟ Ν95 ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ!!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

AΥΤΟΙ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΕΝΩ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΤΟ Ν95 ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ!!!

Πεσ'τα ρε μεγάλε...!!!;)

Αφού και εγώ το σκέπτομαι να πάρω ένα φτηνό κινητάκι τώρα να βγάλω το καλοκαίρι,και μετά να περιμένω το Ν95 όποτε έρθει...

Που θα περιμένω τον Οκτώβρη όποτε τους καπνίσει να το βγάλουν οι ηλίθιοι...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ας μη βιαζομαστε κατσε να δουμε και ενα preview του Ν95 πρωτα και βλεπουμε, ας μη ξεχναμε τι εχει το Ν93 μεχρι και παιχνιδια του Ν CAGE θα παιζει!!!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα ας μη βιαζομαστε κατσε να δουμε και ενα preview του Ν95 πρωτα και βλεπουμε, ας μη ξεχναμε τι εχει το Ν93 μεχρι και παιχνιδια του Ν CAGE θα παιζει!!!!

Εντάξει ναι,αλλά τον Οκτώβρη...;;;ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ...;;;

ΕΛΕΟΣ!!!Τι θα του κάνουν του κινητού μέχρι τότε...;;;Θα το κοιτάνε στα μάτια μην πάθει κι'άλλο "αβαβά"...;;;Βλακείες...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ναι,αλλά τον Οκτώβρη...;;;ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ...;;;

ΕΛΕΟΣ!!!Τι θα του κάνουν του κινητού μέχρι τότε...;;;Θα το κοιτάνε στα μάτια μην πάθει κι'άλλο "αβαβά"...;;;Βλακείες...

Κοιτα να δεις εγω προσωπικα προτιμω να ερθει με ενα καλo firmware και ας αργησει ενα μηνα παρα να γινει αυτο που εγινε με το Ν80 θυμασαι τι διαφορα ειχαν οι φωτο που ειχαν κυκλοφορησει αρχικα με αυτες που βγηκαν οταν κυκλοφορησε?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το firmware έχει πρόβλημα δηλαδή...;;;

Εντάξει λοιπόν,αλλά ένα μήνα πριν θα έχει ήδη ανακοινωθεί το Ν95 και τότε...θα το σκεφτώ πολύ τι θα αγοράσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειπε και ο φιλος μας πριν,κοιτα να δεις και εγω αν δω οτι εχει ολα τα χαρακτηριστικα του Ν93 αυτο θα παρω αλλα αν δεν τα εχει τα 5ΜΡ απο μονα τους δε λενε τιποτα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...