Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλοι μου εχω παραγγελιλει το N91 εδω και 15 περιπου μερες απο voda Σερρών αλλα ακομη τιποτα. Ξερει κανεις αν υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας?

 

και κατι αλλο.... η μπαταρια του κινητου ποσο κραταει με μια μεση χρηση?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωχ θεε μου akis1984...παω να κανω ενα πειραμα...λες να ανατιναχτουνε ολα?

 

INFO:Η νεα version εχει βγει...!

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου εχω παραγγελιλει το N91 εδω και 15 περιπου μερες απο voda Σερρών αλλα ακομη τιποτα. Ξερει κανεις αν υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας?

 

και κατι αλλο.... η μπαταρια του κινητου ποσο κραταει με μια μεση χρηση?

 

Ευχαριστω

 

den exw akousei egw toulaxistwn kati tetoio,omws den to blepw kai poly sta katastimata...oute kai sta diafimistika filadia.apo mpataria den einai kai teleia...omws plewn me tis dinatotites pou exoun ta kinita ola to idio kratane panw katw.to kalo einai oti fortizei plirws mesa se 2 me 2,5 wres

Link to comment
Share on other sites

ωχ θεε μου akis1984...παω να κανω ενα πειραμα...λες να ανατιναχτουνε ολα?

 

INFO:Η νεα version εχει βγει...!

 

an den to katafereis rwta sto antoistixo thema sto myphone gia ta asirmata diktia wlan.ekei tha brethei kapoio tsakalaki na sou pei:)

Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia.eixa kanei mia erwthsh 2-3 selides pio pisw sto forum (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=114063&page=22 ) gia wif/bluetooth k den exw parei apanthsh.an mporei kapoios na apanthsei tha hmoun ypoxreos gia na dw k gw ti na agorasw.

Exw omws k mia akoma erwthsh.Prepei na to parw apo vodafone giati ekei exw epidothsh 300 peripou euro k thelw na metatrepsw k to programma se u & me.

O ypeythinos sto katasthma peristerioy moy eipe oti tha to feroyn se 7-10 meres k otan toy eipa oti to kathysteroyn se sxesh me alla magazia moy eipe oti einai giati mallon tha to ferei vodafone live :cry: :X :mad: :!: :w00t: :devil: :down: :down: :dizzy: :cry:.

An kanw format sth sykseyh me to poy tha to parw tha sbhstei h epembash ths vodafone?

An telika yparxei epemvasei sto firmware ths syskeyhs apo vodafone k to paw alpha copy gia na moy perasoyn apo panw firmware tha to dextei h alpha copy?

ti tha mporesw na kanw gia na ksefortwthw to braxna ayto?nomizw oti etsi exei bgei k kapoio allo smartphone nokia ( me vodafone live ).tha ginei "mastiga"?

Eyxaristw prokatabolika.

Link to comment
Share on other sites

format αμα κανεις δεν θα γινει απολυτως τιποτα...το vodafone menu θα μεινει.

και στην νοκια να το πας τιποτα δεν θα γινει.

μονο αν το πας σε καποιο καταστημα που κανει αυτη τη δουλεια(οπως το 9volto)

αλλα θα χασεις την εγγυηση σου απο οσο ξερω.

γιατι δεν ζητας να σου φερουν ν91 που να μην ειναι live?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα.Ενώ ψάχνω ακόμα για handsfree για ngage ( κοντά 2 χρόνια!!!) είπα να πάρω το Ν91 που το ζαχάρωνα από την πρώτη στιγμή που έπαιξε στα site.

Έχω μια ερωτησούλα προς όλους όσους είναι ήδη χρήστες της συσκευής και ξέρουν κάποια πράγματα από τεχνολογία.Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος επικοινωνίας του με το pc ?

Έχω μητριική ASUS P5GD1 ΜΕ 3 PCI (2 πιασμένες κ η 3 ουσιαστικά άχρηστη λόγω χώρου ) κ 3 PCI-E.ΤΟ CHIP δικτύου είναι μεν gigabit αλλά όχι ασύρματο.Οπότε τι να αγοράσω για να κάνω πιο ολοκληρωμένα τη δουλειά μου?

Το BLUETOOTH με κοστος 15 € θα ελέγχει μόνο το pc (το είχα διαβάσει πιο πριν στο forum ) ή επιτρέπει κ την πλοήγηση στο διαδίκτυο?Και αν ναι με τι ταχύτητα ?

Αν πάμε σε επιλογές wifi τι ειναι προτιμότερο?Κάρτα δικτύου ασύρματη ( υπάρχει τίποτα σε usb? θα βόλευε )ή Modem ( έχω δει μια προσφορά από OTENET). Ευχαριστώ προκαταβολικά και μη βιαστείτε να απαντήσετε,μεχρι να το φέρει η VODAFONE...( θα το παρω με επιδοτηση 300 € οπότε μάλλον αξίζει η αναμονή )

P.S. λίγο άσχετο αλλά πολλοί απο εδω είχατε/έχετε ngage. HANDSFREE που θα βρω αφου η ίδια η ALPHA COPY δε μου παρέχει????????

 

gia ta akoustika dokimases apo kapoio allo nokia???egw exw k ena ngage QD kai ta akoustika tou ta xrisimopoiousa k se allo kinito nokia.oson afora ti diktiosi gia internet sto kinito pare ena usb wifi.egw pira ena 37 euro(polu oikonomiko se sxesi me ena asirmato router)kai ola kala...twra otan les oti me bluetooth tha elenxei mono to pc ti ennoeis??to mono kalo programataki me bluetooth pou brika,einai ena pou sou stelnei oti blepeis stin othoni tou kinitou sto pc.enw me wlan exw brei ena programma pou kanei to antitheto!stelnei tin epifania ergasias sto kinito:)

Link to comment
Share on other sites

otan toy eipa oti to kathysteroyn se sxesh me alla magazia moy eipe oti einai giati mallon tha to ferei vodafone live :cry: .

 

Δεν εχω μαθει κατι για N91 vodafone live optimised συσκευη (οπως και για

το Ν80) . Μαλλον βλακειες ελεγε ο τυπος . Ουτε και το νομιζω οτι θα βγει σε

live εκδοση .

 

(Μα και live να βγει ,το software δεν θα ειναι πειραγμενο ,μονο shortcuts για live ,κανενα θεμα και κανενα

σηματακι ) .Και παλι ομως,στα νοκια shops μπορει να ζητησεις να σου βαλουν την κοινη εκδοση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ειχα ακουσει κατι για live n91.τοτε που το περιμεναμε να ερθει τα χριστουγεννα,ειχαν πει οτι θα κυκλοφορησει και σε live εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον απο vodafone δεν υπαρχει καν. και δε γνωριζω κατι για live εκδοση(ακομα).
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου

 

δεν ξερω τι στο καλο συμβαινει αλλα εδω και 20 μερες περιμενω το n91 απο vodafone Σερρων, και δεν εχω δει ακομη φως. Μου λενε οτι τους βγαζει περιορισμενος αριθμος και κατι τετοια.....

 

Ξερει κανεις που μπορω να παρω να τηλεφωνο να διαμαρτυρηθω ή να στειλω καποιο email;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ν91 το οποιο δεν κανει οθτε φορματ ουτε κανει εγκατασταση java games φτανει μεχρει το 80% περιπου και σταματαει. ξερει κανεις τι μπορει να φταιει????
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ν91 το οποιο δεν κανει οθτε φορματ ουτε κανει εγκατασταση java games φτανει μεχρει το 80% περιπου και σταματαει. ξερει κανεις τι μπορει να φταιει????

 

 

Δυο οι πιαθανότητες:Η τα java που δοκιμάζεις δεν είναι συμβατά, άρα τα "φτύνει" το τηλέφωνο, ή το λειτουργικό που έχεις θέλει αναβάθμιση, εξαιτίας κάποιων bugs που μπορεί να περιορίζουν την εγκατάσταση ορισμένων εφαρμογών.

Πάντως γενικά τα 3d edition έχουν προβλήματα συμβατότητας με εφαρμογές.

 

γεια σας φιλοι μου

 

δεν ξερω τι στο καλο συμβαινει αλλα εδω και 20 μερες περιμενω το n91 απο vodafone Σερρων, και δεν εχω δει ακομη φως. Μου λενε οτι τους βγαζει περιορισμενος αριθμος και κατι τετοια.....

 

Ξερει κανεις που μπορω να παρω να τηλεφωνο να διαμαρτυρηθω ή να στειλω καποιο email;

 

Ευχαριστω

 

Δεν υπάρχει θέμα ποσότητας. Μπορείς να ακυρώσεις την κράτηση(αν ηδη έχεις παραγγείλει) και να πας σε άλλο κατάστημα.

Ενημερωτικά σου λέω ότι η Νοκια δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις με την Vodafone.

 

νομιζω πως ειχα ακουσει κατι για live n91.τοτε που το περιμεναμε να ερθει τα χριστουγεννα,ειχαν πει οτι θα κυκλοφορησει και σε live εκδοση.

 

Συνήθως σε live κυκλοφορούν μόνο οι πολύ εμπορικές συσκευές. Το Ν91 δεν νομίζω ότι ανήκει σε αυτήν την κατηγορία, άρα λίγο δύσκολο.

Εξάλλου από ότι νομίζω δεν υπάρχει ούτε κάν στα ράφια των vodafone stores.

Link to comment
Share on other sites

παίδες σε τι τιμή μπορώ να βρώ το n91? αν το αγοράσω απο κάποια άλλη χώρα η μέσω internet έχει καμί καλή διαφορα στην τιμή αντι να το πάρω απο τον πρώτο γερμανό που θα πετύχω ?
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως σε live κυκλοφορούν μόνο οι πολύ εμπορικές συσκευές. Το Ν91 δεν νομίζω ότι ανήκει σε αυτήν την κατηγορία, άρα λίγο δύσκολο.

Εξάλλου από ότι νομίζω δεν υπάρχει ούτε κάν στα ράφια των vodafone stores.

 

αμα κοιταξεις καλα στο site της voda θα δεις οτι αρκετες μη εμπορικες συσκευες κ ακριβες ειναι κ σε live εκδοση.

πριν μια αβδομαδα το ειδα σε ενα voda στη θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

molis proseksa kati...otan akous mousiki apo to megafwno tou kinitou,an pas:epiloges-rithmiseis ixou-dieurinsi stereo -apenargopoiisi akougetai pio dinata!!gia osous den to kseroun...:D
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έμαθα με το λογισμικό N91 RM-43 1.10.030 λύνεται το

πρόβλημα με τα θέματα .

 

N91 inside out

http://www.abaitua.eu/symbian/N91/n91_interior.PDF

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

θα παω απο βδομαδα να το βαλω εγω,το προβλημα με την εκθεση κ την μουσικη δεν λυνεται?
Link to comment
Share on other sites

Hello kids...telika to phra to kinhtaki :)

Katarxhn na eyxaristiso thn mama tim italia gia thn apisteyth prosfora pou evgale..Me 199 euro to kinhto htan sta xerakia mou :D apla prepei na kano 25 euro thl ton mhna diaforetika tha mou pernoun...5 euro apo thn pistotikh mou gia 2 xronia.. me liga logia to max pou mporei na ftasei einai 320 euro :)

To kinhto einia apaixto..to omorfo megethos tou to kanei pio voliko apo to prohgoumeno 6630 pou eixa..Poiothta kataskeyhs APISTEYTH...

Telika den xarazei opos diavaza.

Kollhmata elaxista, & exoun na kanoun me ton sklhro disko, eidika otan diavazei 2 diaforetikes efarmoges..

Gia to provlhma ths gallery, vrhka mia patenta na anoigei pio grhgora: anoikste thn fotografikh & phgainete apo ekei sto gallery..(asxeto alla se ayto to thema sthn nokia einai aparadektoi, to idio provlhma eixa kai sto 6630, den kataferan na to ftiaksoun??)

O browser einai apla teleios..to joystike voithaei apisteyta kai to mikro preview pou vgainei otan to kounas grhgora voithaei akoma perissotero..

Telos gia thn poiothta mousikhs, 1 exo na po...Sennheiser mx550...Agoraste aytes tis pseires kai tha me thimithite..apo pixmania 18 euro..Milame gia KAMIA SXESH h poiothta hxou..

Pragmatika pisteyo oti den exei na zhlepsei aolytos tpt apo opoiodhpote ipod..

 

Erotiseis tora:

Kainourgio firmware exei akoustei??

Psaxno apegnosmena 2 programmata: profiexplorer (tromeros explorer) kai to kyriotero 1 programma na diavazei ta .avi file..etoimazo taksidi me karavi kai thelo na do kana epeisodio tou 24 :D

Thanx paides kai kalh akroash :)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο vlachaquito :)

Οι ερωτησεις σου εχουν ηδη απαντηθει ειτε στο παρον θεμα ειτε στο αντιστοιχο

των εφαρμογων .Κανε τον κοπο να τους ριξεις μια ματια ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

tis 25 selides edo tis diavasa alla den exei tpt pano se ayta pou thelo, oi alles einai 35 kai to search den voithaei..kaneis pou mporei na me voithisei apo edo??

 

Ναι, το profiexplorer εχει βγει.

Για .avi ειναι το smartmovie, trial βεβαια.

Για εφαρμογες δες στο καταλληλο thread ή στο my files που ειναι οι περισσοτερες εφαρμογες συγκεντρωμενες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μετα από περιπετειες-αναζητηση ημερων κ σιχτιρισμα πολλων υπαλληλων σε διαφορα καταστηματα vodafone δυτικων προαστιων κ κεντρου πηρα το κινητακι από τον πειραια.Τιμη 300 € ( +330 επιδοτηση φτασαμε τα 630 που το εχει η Vodafone ).Εχω 2-3 ερωτησεις,αν μπορειτε να βοηθησετε:

1 firmware 1.10.030 ( 05/05/2006 ) να υποθεσω φοραω το τελευταιο?

2 Πειτε μου ότι μπορω να βαλω mp3 για ηχους κλησης κ μηνυματων γιατι θα τρελαθω….θα επιστρεψω στο ngage….

3 Με παρατεταμενο πατημα του πληκτρου «μενου» εμφανιζονται οι ενεργες εφαρμογες.Με ποιο πληκτρο όμως τις κλεινω ( το «C» δε κανει τη δουλεια όπως στο ngage ) Η τελοε παντων πωσ κλεινει η μουσικη ( πρεπει να τρωει μπαταρια μπολικη )

4 Τι εστι εντοπισμος κ οροσημα?παιζει καμια κατασταση gps μεσω gsm ?Αν ναι με τι χρεωση?

5 Τι προφιλ να χρησιμοποιω στο total video converter για να βγαλει αρχεια συμβατα με το N91?Ως τωρα εχω δοκιμασει να κανω το 50-50 ( αρχικο avi διαρκειας 45 λεπτων )από την καρτελα mobile το mpeg4 video κ από Nokia beta το καταλληλο για Ν91.Δεν αναπαραγωνται στο κινητο.Help γιατι στις διακοπες την άλλη βδομαδα θελω να παρω 50-50 κ csi….

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...