Jump to content

Αλλαγή αριθμού κλήσης κατ' επιλογή


swiffer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γινεται με fax. Εφοσον ο αριθμος που θες ειναι διαθεσιμος (το οποιο σημαινει να μην χρησημοποιηται, να μην ειναι σε range για prepay, να υπαρχει σαν αριθμος γιατι πολυ δεν εχουν HLR, να μην χρησημοποεται σαν κεφαλικος, να μην ανηκει στην Mobitel, να ειναι αριθμος voice, να μην ανηκει σε Panafon Own) δεν νομιζω να σου που οχι.
Link to comment
Share on other sites

@Petros

Ποια η γνωμη σου για το ποστ του Takeovernet?

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Giati den to kaneis na doume??

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Swiffer εγώ σου απάντησα σύμφωνα με την επίσημη θέση των καταστημάτων Vodafone, αν κάποιος πιστεύει ότι γίνεται κάτι διαφορετικό ας το δοκιμάσει ή δοκίμασέ το και εσύ αν θέλεις, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Petros the Great

 

Swiffer εγώ σου απάντησα σύμφωνα με την επίσημη θέση των καταστημάτων Vodafone, αν κάποιος πιστεύει ότι γίνεται κάτι διαφορετικό ας το δοκιμάσει ή δοκίμασέ το και εσύ αν θέλεις, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...

 

 

Οντως

Γιατί δε δοκιμάζεις ρε Swiffer να δούμε τελικά θα λυθεί το θέμα? ΘΑ γίνει αυτό που θέλεις? Αν δε κάνεις και εσύ κινήσεις δε πρόκειται να δεις σίγουρα αν γίνεται ή δε γίνεται.... :D

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον swiffer

 

@Petros

Ποια η γνωμη σου για το ποστ του Takeovernet?

 

 

Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει εδω μεσα.. Πηρες την γνωμη πολλων, καλο θα ηταν να μιλουσες με καποιον υπευθυνο και οχι τηλεφωνητρια και να πεις το προβλημα σου. Αν εισαι καλος πελατης τοτε ισως σε βοηθησουν... Αλλωστε υπαρχει παντα η επιλογη να αλλαξεις εταιρεια, μην το ξεχνας αυτο και καλα θα κανεις να τους το θυμιζεις :)

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Οκ βρε Soulman, αλλα πως?

Θα παρω τηλεφωνο, και θα πω " δωστε μου τον υπευθυνο αλλιως θα αλλαξω εταιρια?"

Ντρεπομαι οπως και να εχει...

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον swiffer

 

Οκ βρε Soulman, αλλα πως?

Θα παρω τηλεφωνο, και θα πω " δωστε μου τον υπευθυνο αλλιως θα αλλαξω εταιρια?"

Ντρεπομαι οπως και να εχει...

 

 

Ε οχι και ετσι.. :p Απλα οτι εχεις σοβαρο προβλημα ενοχλησεων απο αγνωστους και οτι ζητας εναν αλλο αριθμο.. και να μιλησεις με καποιον υπευθυνο.. You should try it.. ;)

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω! Δεν ειμαι εγω γι' αυτα! Και το λεω αυτο γιατι φανταζομαι δε θα γινει η δουλεια μου. Εκανα το αλλο κολπακι ομως. Εκανα προωθηση τον αριθμο μου σε αυτον που θελω (που δε χρησιμοποιειται) και το ειχα κλειστο για 10μερες σχετικα. Ετσι θα παιρναν 1, 2, 3 και θα νομιζαν το αλλαξα αριθμο. Το ανοιξα εδω και 3μερες και ολα καλα! Ετσι μειωσα και την χρηση του κινητου (γλιτωσα ευρω δηλαδη γιατι ο τελευταιος λογαριασμος ηρθε 270ε) και γλιτωσα για λιγο τουλαχιστον! Καθε φορα που δε το χρειαζομαι καθολου, ενεργοποιω την προωθηση και το κλεινω.

Καλη μαγκια πιστευω. Ασε που ακομη και να αλλαξω αριθμο, θα χασω την επιδοτηση και την μειωση του παγιου. Τοοοσα λεφτα μεχρι τωρα, φαντασου μεχρι το 12μηνο. Περυσι μου εδωσαν 459ε :)

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον swiffer

 

Δε μπορω! Δεν ειμαι εγω γι' αυτα! Και το λεω αυτο γιατι φανταζομαι δε θα γινει η δουλεια μου. Εκανα το αλλο κολπακι ομως. Εκανα προωθηση τον αριθμο μου σε αυτον που θελω (που δε χρησιμοποιειται) και το ειχα κλειστο για 10μερες σχετικα. Ετσι θα παιρναν 1, 2, 3 και θα νομιζαν το αλλαξα αριθμο. Το ανοιξα εδω και 3μερες και ολα καλα! Ετσι μειωσα και την χρηση του κινητου (γλιτωσα ευρω δηλαδη γιατι ο τελευταιος λογαριασμος ηρθε 270ε) και γλιτωσα για λιγο τουλαχιστον! Καθε φορα που δε το χρειαζομαι καθολου, ενεργοποιω την προωθηση και το κλεινω.

Καλη μαγκια πιστευω. Ασε που ακομη και να αλλαξω αριθμο, θα χασω την επιδοτηση και την μειωση του παγιου. Τοοοσα λεφτα μεχρι τωρα, φαντασου μεχρι το 12μηνο. Περυσι μου εδωσαν 459ε :)

 

 

Πολυ καλα εκανες. Σιγουρα η αδιαφορια ειναι η καλυτερη λυση σε τετοιες περιπτωσεις.. Οσο δινεις σημασια τοσο θα συνεχισουν να τηλεφωνουν..

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Λιγο ασχετο/σχετικο. Αμα θες να νομισουν πως αλλαξες αριθμο τοτε αντι να κανεις εκτροπη σε καποιον αλλο αριθμο δοκιμασε να κανεις εκτροπη στον αριθμο 694 (δηλαδη *21*694#). Παρε μετα απο το σταθερο σου στο κινητο και πες μου αν ετσι ειναι καλυτερα ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον swiffer

 

Επισημο αυτο ε?

Θεε μου τι θα κανω??

 

ζητα τον αριθμο που θες από την Q-telecom. κρατα το, χωρις να το ζρησιμοποιείς.

από το γεναρη 2004 που θα ισχυει η φορητοτητα αριθμων το αλλαζεις σε βονταφον.

--> Mostly Harmless <--
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Tfan

 

ζητα τον αριθμο που θες από την Q-telecom. κρατα το, χωρις να το ζρησιμοποιείς.

από το γεναρη 2004 που θα ισχυει η φορητοτητα αριθμων το αλλαζεις σε βονταφον.

 

 

μα δε θέλει σου λέει να χάσει και την επιδότηση γιατί κανει μεγάλους λογαριασμούς

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Panagioths

 

Λιγο ασχετο/σχετικο. Αμα θες να νομισουν πως αλλαξες αριθμο τοτε αντι να κανεις εκτροπη σε καποιον αλλο αριθμο δοκιμασε να κανεις εκτροπη στον αριθμο 694 (δηλαδη *21*694#). Παρε μετα απο το σταθερο σου στο κινητο και πες μου αν ετσι ειναι καλυτερα ;-)

 

 

Xμ..

Τουτ τουτ τουτ!

Δε ξερω ρε συ! Το να λεει οτι δεν χρησιμοποιειται δεν ειναι καλυτερο?

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Ontws nai :) arkei na mhn ton energopoihsoun kapoia mera kai kalei kanonika :) lol

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Και παλι υπαρχουν πολλοι αχρησιμοποιητοι αριθμοι!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως εδώ στην Πάτρα εδώ και μέρες λένε σε κάποιο ραδιοφωνικό σταθμό ότι το κινητό που δίνουν για SMS είναι προσορινό γιατί περιμένουν να τους έρθει από τη Vodafone ένα εύκολο νούμερο. Να είναι γνωριμία στη μέση;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον t300

 

Πάντως εδώ στην Πάτρα εδώ και μέρες λένε σε κάποιο ραδιοφωνικό σταθμό ότι το κινητό που δίνουν για SMS είναι προσορινό γιατί περιμένουν να τους έρθει από τη Vodafone ένα εύκολο νούμερο. Να είναι γνωριμία στη μέση;

 

Ίσως να παίζει γνωριμία ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...