Jump to content

Προβλήματα μετά από εγκατάσταση windows


konandrio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα αναβαθμιση στο pc:motherboard (ASUS A8V-E SE),Epegergasti(AMD ATHLON 64 prosessor 3500+2.20 ghz),καρτα γραφικων Ν6600 256 και 1giga ram.Προβληματα :o firefox κρασαρει συνεχεια,sound blaster live 24 δειχνει οτι λειτουργει κανονικα και δεν βγαζει ηχο,norton security 2006 to antivirus corrupt,utorrent kleinei μετα απο μιση ωρα.Εχω κανει 10 τουλαχιστον φορματ.Εσκασα 800 Ευρω και σκατα εχω ξενερωσει μεχρι και τροφοδοτικο εχω αλλαξει.Οποις μπορει ας βοηθησει για να μην το στειλω στον Κηφισσο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο 10 FORMAT

 

Καλησπέρα...

Αν θες γίνει και λίγο ποιό συγκεκριμένος...;)

Τι θες να πείς?;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να βάζεις πιο επεξηγηματικούς τίτλους στα topics που ανοίγεις από εδώ και πέρα γιατί το "Βοήθεια" δεν λέει και πολλά για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Επίσης γράψε πιο αναλυτικά τι ακριβώς συμβαίνει. Μην προσπαθείς να τα γράψεις όλα μαζί γιατί στο τέλος δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να βάζεις πιο επεξηγηματικούς τίτλους στα topics που ανοίγεις από εδώ και πέρα γιατί το "Βοήθεια" δεν λέει και πολλά για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Επίσης γράψε πιο αναλυτικά τι ακριβώς συμβαίνει. Μην προσπαθείς να τα γράψεις όλα μαζί γιατί στο τέλος δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα.

OK εχεις δικιο,καταρχην θα ηθελα να λησω το προβλημα με την καρτα ηχου,εχω sound blaster live 24, η μητρικη εχει καρτα ηχου Ac 97 via 7.1.Επιδη χρησιμοποιω πολυ virtual dj χρειαζομαι και τις 2 καρτες η τουλαχιστων μονο την crative.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στο pc:motherboard (ASUS A8V-E SE),Epegergasti(AMD ATHLON 64 prosessor 3500+2.20 ghz),καρτα γραφικων Ν6600 256 και 1giga ram.Προβληματα :o firefox κρασαρει συνεχεια,sound blaster live 24 δειχνει οτι λειτουργει κανονικα και δεν βγαζει ηχο,norton security 2006 to antivirus corrupt,utorrent kleinei μετα απο μιση ωρα.Εχω κανει 10 τουλαχιστον φορματ.Εσκασα 800 Ευρω και σκατα εχω ξενερωσει μεχρι και τροφοδοτικο εχω αλλαξει.Οποις μπορει ας βοηθησει για να μην το στειλω στον Κηφισσο.
OK εχεις δικιο,καταρχην θα ηθελα να λησω το προβλημα με την καρτα ηχου,εχω sound blaster live 24, η μητρικη εχει καρτα ηχου Ac 97 via 7.1.Επιδη χρησιμοποιω πολυ virtual dj χρειαζομαι και τις 2 καρτες η τουλαχιστων μονο την crative.

 

Γεία χαρά...

Δεν νομίζω πως μπορείς να έχεις ταυτόχρονα δύο κάρτες ήχου σε χρήση...;)

Πας...Control Panel-->Sounds and Audio Devices και επιλέγεις ΜΙΑ κάρτα ήχου...;)

Όποια εσύ θες...;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεία χαρά...

Δεν νομίζω πως μπορείς να έχεις ταυτόχρονα δύο κάρτες ήχου σε χρήση...;)

Πας...Control Panel-->Sounds and Audio Devices και επιλέγεις ΜΙΑ κάρτα ήχου...;)

Όποια εσύ θες...;)

Το ξερω πριν την αναβαθμιση δουλευε κανονικα ,μια καρτα επιλεγω.Πιστευω οτι το προβλημα ειναι στο bios.Θα ανεβασω φωτο με ρυθμισεις βιος .Να σε καλα kormos

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oι περισσότερες κάρτες της Creative έχουν δύο εξόδους ήχου τις οποίες μπορείς με κατάλληλο πρόγραμμα (όπως αυτό που λες πιθανότατα) να τις χρησιμοποιήσεις. Την μία δηλαδή για monitor και την άλλη για main output. Θα πρέπει όμως να απενεργοποιήσεις την onboard κάρτα ήχου (γίνεται από το BIOS, είναι κάπου στο onboard pci devices ή κάπως έτσι) και να εγκαταστήσεις ολόκληρο το πακέτο software της creative και όχι μόνο τους drivers.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει και αυτο.Η καρτα γραφικων μπορει να εχει καμια σχεση?Ελεκτης ηχου (via 3059) Κωδικοποιητης ηχου ΑLC850 ΑC 97' VIA

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λυθηκαν ολα τα προβλημα,λαθος συνδεση στην μητρικη,ειχα συνδεσει τις μπροστινες εξοδου ηχου του κουτιου λαθος,τις ξεσυνδεσα βραχικυκλωσα και τα πινια της μητρικης οπως ηταν και ησυχασα.ολα ρολοι,παντα απο μια απροσεξια παιδευομαστε,εγω ταλαιπωριθηκα μια βδομαδα για να στησω το καινουργιο συστημα,τωρα θα το απολαυσω,ευχαριστω να στε ολοι καλα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...