Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λες νατο κάνω 60% . Φοβάμαι μην μου πούνε τίποτα. Το θέμα είναι γιατί μου είπανε να περιμένω .

 

αν εσυ φοβασε μια-πολυ κακως γιατι αυτοι σε εχουν αναγκη-τοτε αυτοι φοβουνται 100 μην τους πεις οτι σκεφτεσε την λυση της φορητοτητας γιατι σου δινουν καλυτερη προσφορα καπου αλλου. Δοκιμασε και θα με θυμηθεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και εγω κατι?ειμαι συνδρομητης vodafone εδω και 10-15 χρονια.τωρα κοιταξα την επιδοτηση μου απο το myaccount και ειναι για γελια.καταρχην να πω οτι τους χρωσταω 85 ευρω.τωρα εχει ερθει ο καιρος να ανανεωσω το συμβολαιο μου αλλα η επιδιτηση δεν με συμφερει.διαβασα να τους παρω τηλεφωνο.ωραια σε ποιο νουμερο να παρω και τι να τους πω?θελω να μου ανεβασουν την επιδοτηση μου.οι λογαριασμοι μου καθε μηνα ειναι περιπου 50 ευρω αλλα μερικες φορες και 100 και 120.ευχαριστω!

 

το μεγαλωμα του παγιου σου αρχικά που βλέπω το χρειάζεσαι κάποιους μήνες,είναι αυτό που θέλουν.

οπότε πχ γιατι αντι για το unl 45 να μην πας στο50 ή στο αμέσως επόμενο,και να είσαι πιο άνετος, κ εσύ?

άλλωστε με 120 κ 100 για π.χ. 2 μήνες μέσα στο έτος καλύπτεις τα +5 ή + 10 ευρώ

του κάθε μήνα,άσε που συνολικά αφού δεν θα τα ξεπερνάς ευκολα πια θα κερδίζεις λεφτά.

αν ανέβεις πάγιο,αυτόματα μεγαλύτερη επιδότηση.

 

τώρα τα περί.. ζητάς από εξυπηρέτηση πελατών να επανεξετάσει την επιδότησή σου,

πάς σε wind,cote ρωτάς τι σου προσφέρουν κ ίσως το λες στην εξυποηρέτηση πελατών σου,ή πας wind,cote αν δίνουν πράματα καλά,εννοούνται.

 

στο τέλος αίτηση φορητότητας αν θες ,μόνο για απειλή,αλλά θελει κυνήγι..

τα παιδιά εδώ θα σου πούνε πιο πολλά για την φορητότητα,αλλά πρώτα κάνε τα άλλα.

 

επίσης για iphone4-4s μεγάλες οι επιδοτήσεις,και βάλε unlimited αν δεν εχεις ηδη,βοηθά,και δεν κινδυνεύεις να σε πείσουν

για πακέτα internet ,που προσφέρουν υπερεπιδότηση,οπου δεν θα μπορείς να αλλάξεις πάγιο ,πρόγραμμα αν τα δεχτεις,ΜΑΚΡΙΑ;)

 

με κούρασες,πανάθεμά με:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

]πακέτα internet ,που προσφέρουν υπερεπιδότηση,οπου δεν θα μπορείς να αλλάξεις πάγιο ,πρόγραμμα αν τα δεχτεις,ΜΑΚΡΙΑ;)[/u][/b]

εχεις πολυ δικιο. θελει πολυ προσοχη το συγκεκριμενο γιατι εχει καει πολυς κοσμος που δεν ενημερωθηκε σωστα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως δεν μπορουν να δουν το ποσο της επιδοτησης και πρεπει να παω σε ενα μαγαζι για να μου την πουν.το θεμα ειναι οτι στο myaccount φαινεται αναλογα την συσκευη και το προγραμμα αλλαζει και η επιδοτηση.πως μπορω να τους πιεσω λοιπον για μεγαλυτερη επιδοτηση?
Link to comment
Share on other sites

ειναι ακομα εμπορικα διαθεσιμο το προγραμμα χωρις παγιο? για να βοηθησω, αυτο που αν δεν κανεις καμια κινηση για 3-4 μηνες σου ερχεται ενας λογαριασμος γυρω στα 40 ευρω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι ακομα εμπορικα διαθεσιμο το προγραμμα χωρις παγιο? για να βοηθησω, αυτο που αν δεν κανεις καμια κινηση για 3-4 μηνες σου ερχεται ενας λογαριασμος γυρω στα 40 ευρω?

Οχι, δεν είναι διαθέσιμο εδώ και αρκετό καιρό. Επίσης το ποσό που πληρώνεις αν μείνει η γραμμή ανενεργή για 6 μήνες είναι 50€.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν είναι διαθέσιμο εδώ και αρκετό καιρό. Επίσης το ποσό που πληρώνεις αν μείνει η γραμμή ανενεργή για 6 μήνες είναι 50€.

 

κριμα. ξερεις ποιο ειναι το προγραμμα συμβολαιου με το μικροτερο παγιο?με φπα και τα παντα. μιλαω για τελικη τιμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει 6 μηνες που εχω το παρων συμβολαιο...επιδοτηση δεν πηρα..εκπτωση στο παγιο ειχα...αλλα η επιδοτηση που ειχα ηταν περιπου 80 ευρω μου ειχε πει ο υπαληλος...τι πρεπει να κανω για προωρη διακοπη;

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει 6 μηνες που εχω το παρων συμβολαιο...επιδοτηση δεν πηρα..εκπτωση στο παγιο ειχα...αλλα η επιδοτηση που ειχα ηταν περιπου 80 ευρω μου ειχε πει ο υπαληλος...τι πρεπει να κανω για προωρη διακοπη;

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

 

Τίποτα απλά παίρνεις τηλ και λες θέλω να εκμεταλλευτώ την επιδότησή μου αντί της έκπτωσης παγίου. Αυτό είναι το καλό με την έκπτωση παγίου, την σταματάς όποτε θες. Αλλά αν θα έχεις ακόμα 80 ευρώ δεν ξέρω... Με τον καιρό οι εταιρείες έχουν ρίξει στο πάτωμα τις επιδοτήσεις...:(

 

κριμα. ξερεις ποιο ειναι το προγραμμα συμβολαιου με το μικροτερο παγιο?με φπα και τα παντα. μιλαω για τελικη τιμη

 

Όλα έχουν 20 ευρώ πάγιο πλέον...:( + τα τέλη, 22.4

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

 

επίσης για iphone4-4s μεγάλες οι επιδοτήσεις,και βάλε unlimited αν δεν εχεις ηδη,βοηθά,και δεν κινδυνεύεις να σε πείσουν

για πακέτα internet ,που προσφέρουν υπερεπιδότηση,οπου δεν θα μπορείς να αλλάξεις πάγιο ,πρόγραμμα αν τα δεχτεις,ΜΑΚΡΙΑ;)

 

Δηλαδή αν είσαι ανάμεσα σε 4 και σε s2 στο πρώτο σου δίνουν παραπάνω επιδότηση;;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν είσαι ανάμεσα σε 4 και σε s2 στο πρώτο σου δίνουν παραπάνω επιδότηση;;;

 

Ναι για τα iPhone δίνουν μεγάλες επιδοτήσεις

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα σε ενα καταστημα vodafone και μου ειπαν για επιδοτηση αναλογα με την συσκευη και το προγραμμα απο 68 εως 90 ευρω.μονο σε ενα προγραμμα με παγιο 35 ευρω και internet klp σαν αυτο που μου ειπατε πιο πανω για παραμονη 18 μηνων και αλλαγη μετα απο 14 μηνες μου εδωσαν επιδοτηση για το sony xperia και το παιρνω δωρεαν.τι με συμβουλευετε να κανω?να παρω τηλεφωνο για παραπανω επιδοτηση?τι να τους πω?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα σε ενα καταστημα vodafone και μου ειπαν για επιδοτηση αναλογα με την συσκευη και το προγραμμα απο 68 εως 90 ευρω.μονο σε ενα προγραμμα με παγιο 35 ευρω και internet klp σαν αυτο που μου ειπατε πιο πανω για παραμονη 18 μηνων και αλλαγη μετα απο 14 μηνες μου εδωσαν επιδοτηση για το sony xperia και το παιρνω δωρεαν.τι με συμβουλευετε να κανω?να παρω τηλεφωνο για παραπανω επιδοτηση?τι να τους πω?

 

κανε μια αιτηση φορητοτητας και θα σε καλεσουν αυτοι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και αν δεν με καλεσουν??πηγα cosmote και δινουν πιο μικρη επιδοτηση απο την vodafone.

 

θα σε καλεσουν σιγουρσ.οταν θα σε παρουν τηλεφωνο μην πεις το ποσο που σου ειπαν απο κοσμοτε.πες λιγο παραπανω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια και με την αιτηση φορητοτητας αν παραμεινω στην vodafone τι κανω?

 

αν μετα την αιτηση φορητοτητας δεν καταφερεις να αυξησεις το ποσο της επιδοτησης απλα παραμενεις στην βονταφον με οσα σου δινουν. δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απλά παίρνεις τηλ και λες θέλω να εκμεταλλευτώ την επιδότησή μου αντί της έκπτωσης παγίου. Αυτό είναι το καλό με την έκπτωση παγίου, την σταματάς όποτε θες. Αλλά αν θα έχεις ακόμα 80 ευρώ δεν ξέρω... Με τον καιρό οι εταιρείες έχουν ρίξει στο πάτωμα τις επιδοτήσεις...:(

 

Δεν με κατάλαβες φίλε μου μάλλον...θέλω να κάνω διακοπή της σύνδεσης , και επειδή δεν πήρα επιδότηση τότε αλλά την χρησιμοποίησα στο πάγιο , θέλω να μου πεί αν ξέρει κανείς πόσο penalty θα πληρώσω για να το κόψω πριν τους 12 μήνες (στους 6 δηλαδή).

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες φίλε μου μάλλον...θέλω να κάνω διακοπή της σύνδεσης , και επειδή δεν πήρα επιδότηση τότε αλλά την χρησιμοποίησα στο πάγιο , θέλω να μου πεί αν ξέρει κανείς πόσο penalty θα πληρώσω για να το κόψω πριν τους 12 μήνες (στους 6 δηλαδή).

 

Σχεδόν όλη την επιδότηση που πήρες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη περθιπου 60ευρω ετσι;

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη περθιπου 60ευρω ετσι;

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

 

αν δεν κανω λαθος η αποσβεση των επιδοτησεων στα 12μηνα συμβολαια ξεκιναει απο τον 7 μηνα μεχρι τον 12 και σε ποσοστο περιπου 17% τον καθε μηνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Θα σας πω κι εγώ την εμπειρία μου σχετικά με τις ανανεώσεις συμβολαίων. Έχω εταιρικό πακέτο με 5 νούμερα. Στην τελευταία ανανέωση, γύρισα τα 4 στο unl25 και το ένα στο ευέλικτο επαγ 45. εδώ και κάνα χρόνο λοιπόν, με παίρνουν από έναν εξωτερικό συνεργάτη της cosmote , και καλά να μου κάνουν καλύτερη προσφορά.

Το αστείο είναι ότι με έπεισαν να κάνω αίτηση φορητότητας, με δώρο - κάθεστε ? - μόνο 1 μήνα δωρεάν στα πάγια και να τους έδινα και 200 ευρώ για τέσσερις συσκευές c3-oo .έλεος. Αυτό όμως μου βγήκε σε καλό διότι την ίδια ημέρα με κάλεσε η υπεύθυνη από vodafone(ευγενικότατη και πολύ εξυπηρετική) που χειρίζεται το αφμ μου ( ναι, υπάρχει και τέτοιο πόστο και μάλλον είναι μόνο για εταιρικούς πελάτες) να με ρωτήσει το λόγο που έκανα την αίτηση. Να μην σας τα πολυλογώ, μου ανεβάζει την επιδότηση για 4 νούμερα , από 362 ευρώ σε 565 ευρώ, 2 μήνες δωρεάν πάγια και μετά τους 2 μήνες άλλο ένα 20% έκπτωση στο ευελ επαγ. 45. για το 5 νούμερο η επιδότηση από 60 ευρω πήγε στα 175.

 

Να σημειώσω ότι είμαι 9 χρόνια στη vodafone.

 

Βέβαια, από την στιγμή που θα γίνει αίτηση` φορητότητας,η εταιρία είναι υποχρεωμένη να ελευθερώσει της γραμμές.οπότε θέλει μια σχετική παρακολούθηση το θέμα,για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεων.

Edited by lxias_pz
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

μία, πιο ξεκουραστη λυση για μενα, ειναι η φορητότητα. Πληρωνει πρωτα εαν εχει καποιον ληξιπροθεσμο λογαριασμο στη voda (ΠΡΟΣΟΧΗ, τον τελευταιο λογαριασμο, που δεν εχει ληξει, ΔΕΝ τον πληρωνει. Θα γινει συμψηφισμος, αφου πληρωνει 1 παγιο μπροστα) και μετά πηγαινει σε γερμανο ή wind και κανει αιτηση φορητοτητας σε καρτοκινητο. Σε 3 περιπου εργασιμες μερες θα εχει γινει η αλλαγη.

 

Ολα αυτα ισχυουν, απο τη στιγμη που δεν εχει αναποσβεστο ποσο επιδοτησης, δλδ εχουν περασει τουλαχιστον 11 μηνες απο την τελευταια φορα που εχει υπογραψει συμβολαιο (και που εχει παρει συσκευη).

 

Εαν τον παρουν τηλ απο voda και του πουν 'υπαρχει απληρωτο ποσό' να τους πει αυτο που εγραψα για τον συμψηφισμο και να τους τονισει οτι ξερει πολυ καλα τις διαδικασιες. Ειναι πολυ πονηροι οι vodafonαδες, ενω δεν τους παίρνει καθολου... Οταν εγω ηθελα να κανω το συμβολαιο σε καρτοκινητο, μου κουνηθηκαν λιγο και τους ειπα ''αυτα που μου λετε στο τηλ, θελω να τα εχω γραπτως, για νομικη χρηση...'' σε 2 μερες (ενω τοτε χρειαζοταν 30 μερες) το συμβολαιο μου εγινε καρτοκινητο vodafone! ;)

 

edit: αυτο που λεει ο kotsianis δεν ισχυει, για τον απλο λογο οτι παντα πληρωνουμε 1 παγιο μπροστα. Εαν πληρωσει και τον επομενο λογαριασμο, θα του μεινει πιστωτικο, το οποιο για να το παρει θα χρειαστει να παει σε καταστημα voda, να προσκομισει αντιγραφο βιβλιαριου τραπεζας, για να πιστωθει το παγιο μετα απο 1 μηνα...

 

Δεν θα γίνει ούτε συμψηφισμός, ούτε τίποτα. Εάν ζητήσεις μετατροπή σε καρτοκινητό/διακοπή συμβολαίου, πληρώνεις εντός 5 ημερών ακόμη και τον λογαριασμό που έχει εκδοθεί και δεν έχει λήξει, αλλιώς ακυρώνεται αυτόματα το αίτημα και πρέπει να το ξανακάνεις. Δεν ξέρω τι σου είπαν εσένα και πριν πόσο καιρό, αλλά τώρα ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γίνει ούτε συμψηφισμός, ούτε τίποτα. Εάν ζητήσεις μετατροπή σε καρτοκινητό/διακοπή συμβολαίου, πληρώνεις εντός 5 ημερών ακόμη και τον λογαριασμό που έχει εκδοθεί και δεν έχει λήξει, αλλιώς ακυρώνεται αυτόματα το αίτημα και πρέπει να το ξανακάνεις. Δεν ξέρω τι σου είπαν εσένα και πριν πόσο καιρό, αλλά τώρα ισχύει αυτό.

 

επιβεβαιωνω αυτο που λες. για να γινει μετατροπη απο συνδεση σε καρτοκινητο δεν πρεπει να υπαρχει καμια οφειλη προς την εταιρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γίνει ούτε συμψηφισμός, ούτε τίποτα. Εάν ζητήσεις μετατροπή σε καρτοκινητό/διακοπή συμβολαίου, πληρώνεις εντός 5 ημερών ακόμη και τον λογαριασμό που έχει εκδοθεί και δεν έχει λήξει, αλλιώς ακυρώνεται αυτόματα το αίτημα και πρέπει να το ξανακάνεις. Δεν ξέρω τι σου είπαν εσένα και πριν πόσο καιρό, αλλά τώρα ισχύει αυτό.

 

επιβεβαιωνω αυτο που λες. για να γινει μετατροπη απο συνδεση σε καρτοκινητο δεν πρεπει να υπαρχει καμια οφειλη προς την εταιρια

 

το 1 παγιο μπροστα, που παει ρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...