Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ολους οσους η επικοινωνια , παιζει μεγαλο ρολο, η Vodafone λανσαρει νεα πακετα ομιλιας για τα συμβολαια , απο τη Δευτερα 14/05

 

 

150 ατομικο , με πάγιο 26 Ευρω και 2.5 ωρες χρονο ομιλιας

 

και 150 για 2 γραμμες, με απεριοριστη συνομιλία μεταξυ των 2 αριθμων μεταξύ τους και 150 λεπτα απο κοινου , με μηνιαιο παγιο 44.50 !

 

Οι τιμες ειναι με φπα και συνδυαζονται τοσο με προγραμματα μηνυματων , οσο και με το προγραμμα σταθερων !

 

 

 

 

Νομιζω ενα πολυ καλο προγραμμα που θα πιασει αρκετα.

Ακριβως στη μεση βολευει πολυ κοσμο που το 300 , τους ηταν πολυ !

 

 

Μπραβο ρε Vodafone...

Αν μη τι αλλο δε κοιμαται... Εδω και 3 μηνες ειναι η μονη που οδηγει

:X
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς πώς μπορείς μέσω συμβολαίου να "αγοράσεις" χρόνο ομιλίας για καρτοκινητό; Προσπαθώ να το βρω στο site της vodafone αλλά μέχρι στιγμής δεν τα έχω καταφέρει...

 

ΥΓ: Το βρήκα δια της δοκιμής: καλείς 1252 από το συμβόλαιο και σου δίνει επιλογές. Όμως η μικρότερη ανανέωση είναι 10 ευρώ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στην κατηγορία προγραμμάτων u and me χρειάζεται περισσότερο ένα πακέτο με περισσότερο χρόνο εκτός των 2. Καλό το 150 και το 300, αλλά μιλάμε για 2 άτομα, ένα μεγαλύτερο πακέτο δεν θα έβλαπτε!

Το 150 είναι πολύ καλή κίνηση γιατί ανοίγει το δρόμο για να "γεφυρωθούν" τα προγράμματα της voda των οποίων το "βήμα" είναι τα 100 λεπτά... Μακάρι να βγει και ένα 250 μετά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στην κατηγορία προγραμμάτων u and me χρειάζεται περισσότερο ένα πακέτο με περισσότερο χρόνο εκτός των 2. Καλό το 150 και το 300, αλλά μιλάμε για 2 άτομα, ένα μεγαλύτερο πακέτο δεν θα έβλαπτε!

Το 150 είναι πολύ καλή κίνηση γιατί ανοίγει το δρόμο για να "γεφυρωθούν" τα προγράμματα της voda των οποίων το "βήμα" είναι τα 100 λεπτά... Μακάρι να βγει και ένα 250 μετά...

 

πλεον υπαρχει

 

150

300

500

900

:X
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμαθα. Χρέωση κλήσης σε 150 και 150 U&Me, 0.0042 ευρώ ανά δευτ.

mplip^ τα 500 και 900 τι είναι; Καινούρια; Πάγια;

 

Και μερικές σημειώσεις για τα προγράμματα:

- Στο VF150 You & Me, από τις δύο γραμμές η μία θα είναι η parent και η δεύτερη θα είναι η child.

- Το ατομικό πρόγραμμα VF150 όσο και το VF150 You & Me μπορούν να συνδυαστούν με το πρόγραμμα κλήσεων προς Σταθερά καθώς και με τα επιπρόσθετα προγράμματα μηνυμάτων SMS 50, SMS 150 και SMS 250.

- Το ατομικό πρόγραμμα VF150 μπορεί να συμμετάσχει σε ομάδα "ΟΛΟΙ ΣΕ ΕΝΑ” με έκπτωση παγίου 2,5 €, τελικό πάγιο 23,5 €.

- Το ατομικό VF 150 ΔΕΝ μπορεί αν συμμετάσχει σε ομάδα Best friends

- H υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου ισχύει για το ατομικό VF150 και για το VF 150 You & Me από την parent γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμαθα. Χρέωση κλήσης σε 150 και 150 U&Me, 0.0042 ευρώ ανά δευτ.

mplip^ τα 500 και 900 τι είναι; Καινούρια; Πάγια;

 

Και μερικές σημειώσεις για τα προγράμματα:

- Στο VF150 You & Me, από τις δύο γραμμές η μία θα είναι η parent και η δεύτερη θα είναι η child.

- Το ατομικό πρόγραμμα VF150 όσο και το VF150 You & Me μπορούν να συνδυαστούν με το πρόγραμμα κλήσεων προς Σταθερά καθώς και με τα επιπρόσθετα προγράμματα μηνυμάτων SMS 50, SMS 150 και SMS 250.

- Το ατομικό πρόγραμμα VF150 μπορεί να συμμετάσχει σε ομάδα "ΟΛΟΙ ΣΕ ΕΝΑ” με έκπτωση παγίου 2,5 €, τελικό πάγιο 23,5 €.

- Το ατομικό VF 150 ΔΕΝ μπορεί αν συμμετάσχει σε ομάδα Best friends

- H υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου ισχύει για το ατομικό VF150 και για το VF 150 You & Me από την parent γραμμή.

 

 

 

Τα 500 και τα 900 υπαρχουν εδω και 5-6 μηνες

ειναι και αυτα και ατομικα και οικογενειακα προγραμματα με τη μονη διαφορα οτι το 150 / 300 ειναι για 2 χρηστες, ενω το 500 και το 900 "σηκωνουν" ως και 4 χρηστες

:X
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορείς να αγοράσεις συσκευή από τα Vodafone shop με ΑΤΟΚΕΣ δόσεις;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορείς να αγοράσεις συσκευή από τα Vodafone shop με ΑΤΟΚΕΣ δόσεις;

 

Ναι γίνεται μέσω συγκεκριμένων πιστωτικών καρτών εαν δεν κάνω λάθος μέχρι 12 μήνες........ρώτα σε κάποιο κατάστημα να σου πουν ακριβώς

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

στον γερμανο δεν γινετε με τιποτα γιατι πλεον ο γερμανος ειναι θυγατρικη της cosmote και δουλευει αποκλειστικα με cosmote.για το πλαισιο δε γνωριζω.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια επιστολη απο Vodafone οτι δικαιουμε επιδοτηση 107 ευρω.Πηγα σε καταστημα Vodafone και ζητησα το Nokia N73.Μου το εδιναν 440 ευρω μειον την επιδοτηση ...Αρα 333 ευρω.

 

Ρωτησα σε αλλο καταστημα και το εχουν 349 ευρω σαν συσκευη...Αποτελεσμα ...Αν το παρω απο Vodafone καταστημα ουσιαστικα θα κερδισω 16 ευρω χρησιμοποιωντας την επιδοτηση...Δεν ειναι κοροϊδια ???? Καλυτερα να παρω ενα δωρεαν κινητο με 107 ευρω παρα ετσι.

 

Kαι δεν σε αφηνουν να κανεις χρηση επιδοτησης ανανεωνοντας το συμβολαιο σε καταστημα αλλο εκτος τα Vodafone shop..

 

Για αυτο καλο ειναι να προσεχουμε...Και ενας καλος τροπος ειναι να το ψαχνουμε λιγο...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια επιστολη απο Vodafone οτι δικαιουμε επιδοτηση 107 ευρω.Πηγα σε καταστημα Vodafone και ζητησα το Nokia N73.Μου το εδιναν 440 ευρω μειον την επιδοτηση ...Αρα 333 ευρω.

 

Ρωτησα σε αλλο καταστημα και το εχουν 349 ευρω σαν συσκευη...Αποτελεσμα ...Αν το παρω απο Vodafone καταστημα ουσιαστικα θα κερδισω 16 ευρω χρησιμοποιωντας την επιδοτηση...Δεν ειναι κοροϊδια ???? Καλυτερα να παρω ενα δωρεαν κινητο με 107 ευρω παρα ετσι.

 

Kαι δεν σε αφηνουν να κανεις χρηση επιδοτησης ανανεωνοντας το συμβολαιο σε καταστημα αλλο εκτος τα Vodafone shop..

 

Για αυτο καλο ειναι να προσεχουμε...Και ενας καλος τροπος ειναι να το ψαχνουμε λιγο...

Γι αυτο ειναι καλά αν κάνουμε συνδεση vodafone να μην την κάνουμε σε vf shop αλλα σε καποιο αλλο οπως πλαισιο έτσι ώστε να παιρνουμε απο κει την επιδότητηση!

Link to comment
Share on other sites

Απο το Πλαισιο μου ειπαν οτι αν παρω στην Vodafone τηλεφωνο μπορω να μεταφερω την επιδοτηση στο Πλαισιο αλλα οταν πηρα στο 13830 μου ειπαν οτι δεν γινεται...:mad: :mad: :mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια επιστολη απο Vodafone οτι δικαιουμε επιδοτηση 107 ευρω.Πηγα σε καταστημα Vodafone και ζητησα το Nokia N73.Μου το εδιναν 440 ευρω μειον την επιδοτηση ...Αρα 333 ευρω.

 

Ρωτησα σε αλλο καταστημα και το εχουν 349 ευρω σαν συσκευη...Αποτελεσμα ...Αν το παρω απο Vodafone καταστημα ουσιαστικα θα κερδισω 16 ευρω χρησιμοποιωντας την επιδοτηση...Δεν ειναι κοροϊδια ???? Καλυτερα να παρω ενα δωρεαν κινητο με 107 ευρω παρα ετσι.

 

Kαι δεν σε αφηνουν να κανεις χρηση επιδοτησης ανανεωνοντας το συμβολαιο σε καταστημα αλλο εκτος τα Vodafone shop..

 

Για αυτο καλο ειναι να προσεχουμε...Και ενας καλος τροπος ειναι να το ψαχνουμε λιγο...

 

 

Καλημέρα,

Θα ήταν εύκολο να μας ενημερώσεις σε ποιο κατάστημα το βρήκες με 349€; Γιατί όντως αν η τιμή είναι τιμή λιανικής είναι καλή προσφορά. Αμφιβάλλω όμως γιατί με μια γρήγορη ματιά σε κάποια sites διαπύστωσα ότι κάτι τέτοιο δεν υφίσταται. Τέλος να σε ενημερώσω πως το Ν73 το απλό και όχι η μουσική έκδοση με μία επιδότηση 107,10€ βγαίνει 315,32€.

 

*Επειδή τυγχάνει να είμαι υπάλληλος της Vodafone όποια απορίας σας είμαι πρόθυμος να την λύσω.

Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θα ήταν εύκολο να μας ενημερώσεις σε ποιο κατάστημα το βρήκες με 349€; Γιατί όντως αν η τιμή είναι τιμή λιανικής είναι καλή προσφορά. Αμφιβάλλω όμως γιατί με μια γρήγορη ματιά σε κάποια sites διαπύστωσα ότι κάτι τέτοιο δεν υφίσταται. Τέλος να σε ενημερώσω πως το Ν73 το απλό και όχι η μουσική έκδοση με μία επιδότηση 107,10€ βγαίνει 315,32€.

 

*Επειδή τυγχάνει να είμαι υπάλληλος της Vodafone όποια απορίας σας είμαι πρόθυμος να την λύσω.

 

 

 

Το βρηκα στο Πλαισιο και θα το παρω σημερα.Στν Vodafone Πευκης ηθελαν 440 ευρω .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα στο Πλαισιο και θα το παρω σημερα.Στν Vodafone Πευκης ηθελαν 440 ευρω .

 

 

Φίλε Γιάννη μόλις μίλησα με το Πλαίσιο Θεσσαλονίκης και μου είπαν ότι το Ν73 το απλό δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο. Όμως η τελευταία τιμολόγηση που είχαν ήταν 436€. Για να μην δημιουργηθεί κάποια παρεξήγηση δεν αντιλέγω σε όσα λες απλά πρόσεξε την χώρα κατασκευής του κινητού καθώς και αν είναι σφραγισμένη η συσκευασία. Μπορεί να είναι το τελευταίο, που συνήθως είναι το δείγμα προς δοκιμή που έχουν τα καταστήματα. Όταν ολοκληρώσεις την αγορά ενημέρωσε αν θες πόσο τελικά το αγόρασες. Ευχαριστω.

Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

Ηδη εστειλα την κορη μου και το πηρε απο Πλαισιο Μεταμορφωσης Αττικης 349 ευρω.Μολις παω σπιτι για του λογου το αληθες θα σκανιαρω την αποδειξη και θα την βαλω εδω.Θα κοιταξω και για την χωρα κατασκευης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ηδη εστειλα την κορη μου και το πηρε απο Πλαισιο Μεταμορφωσης Αττικης 349 ευρω.Μολις παω σπιτι για του λογου το αληθες θα σκανιαρω την αποδειξη και θα την βαλω εδω.Θα κοιταξω και για την χωρα κατασκευης.

 

http://www.plaisio.gr/productsearch.aspx?keyword=N73

 

 

 

 

??????????????????????????????????????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ποτε δεν μιλησα για music edition.....Το απλο ειχαν 440 ευρω σε Vodafone shop.

 

Για οσους αμφιβαλουν ακομα δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

 

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/mmqhymtg1xjhjzongqbl.jpg

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ποτε δεν μιλησα για music edition.....Το απλο ειχαν 440 ευρω σε Vodafone shop.

 

Για οσους αμφιβαλουν ακομα δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

 

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/mmqhymtg1xjhjzongqbl.jpg

 

 

Όπως είπα και παραπάνω για να μην υπάρξει κάποια παρεξήγηση, εμείς έχουμε το Ν73 το απλό: 440€ και το Music edition στα 495€.... Πάντως αν το βρήκες τόσο όντως έκανες πολύ καλή αγορά.

Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το βρήκες τόσο .

 

 

 

Ακομα αμφιβαλεις φιλε μου ????

 

Και κατι αλλο ασχετο...Ειδε η γυναικα μου στο Πλαισιο το Nokia 6085 σε pink χρωμα...Στα καταστηματα Vodafone δεν υπαρχει και ουτε μπορω να το παρω απο αλλο καταστημα χρησιμοποιωντας την επιδοτηση....Γιατι τετοιες διακρισεις ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα αμφιβαλεις φιλε μου ????

 

Και κατι αλλο ασχετο...Ειδε η γυναικα μου στο Πλαισιο το Nokia 6085 σε pink χρωμα...Στα καταστηματα Vodafone δεν υπαρχει και ουτε μπορω να το παρω απο αλλο καταστημα χρησιμοποιωντας την επιδοτηση....Γιατι τετοιες διακρισεις ????

 

Θα σου εξηγήσω κάτι εγώ που μάλλον δεν γνωρίζεις...........η Vodafone,TIM,Cosmote προμηθεύονται τις συσκευές μόνο από τις επίσημες αντιπροσωπείες π.χ. Alpha Copy ....το Πλαίσιο κάνει δική του εισαγωγή.......Δηλαδή εαν δεν έχει το Ν73 ή 6085 είναι διοτι προφανώς δεν το έχει και η Alpha Copy .............

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

το Πλαίσιο κάνει δική του εισαγωγή.......Δηλαδή εαν δεν έχει το Ν73 ή 6085 είναι διοτι προφανώς δεν το έχει και η Alpha Copy .............

 

 

Και παρ ολα αυτα εχουν την επισημη εγγυηση της Alpha Copy ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...