Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας πούμε έτσι πολύ χοντρικά ότι έχεις να επιλέξεις ανάμεσα στις εξής επιλογές:

- Να το πάρεις δωρεάν στο unlimited με Internet 80 + δωροεπιταγή 100 ευρώ ή

- Να το πάρεις με μόλις 99 ευρώ στο unlimited με Internet 40

 

Εγώ θα επέλεγα το δεύτερο, για να έχω μικρότερο πάγιο, εσείς τι λέτε;

 

Αν δεν καιγεσαι για τη δωροεπιταγη, τότε το β. Για λιγότερα έξοδα μακροχρόνια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε έτσι πολύ χοντρικά ότι έχεις να επιλέξεις ανάμεσα στις εξής επιλογές:

- Να το πάρεις δωρεάν στο unlimited με Internet 80 + δωροεπιταγή 100 ευρώ ή

- Να το πάρεις με μόλις 99 ευρώ στο unlimited με Internet 40

 

Εγώ θα επέλεγα το δεύτερο, για να έχω μικρότερο πάγιο, εσείς τι λέτε;

 

Το unlimited με internet 40 είναι από τα χειρότερα προγράμματα. Kαλύτερα έστω στο unlimited με internet 45.

 

Το 40 σου δίνει απεριόριστα μόνο προς 1 αριθμό vodafone (και όχι προς όλη τη vodafone). Ο χρόνος ομιλίας δηλαδή που δίνει είναι ελάχιστος :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το unlimited με internet 40 είναι από τα χειρότερα προγράμματα. Kαλύτερα έστω στο unlimited με internet 45.

 

Το 40 σου δίνει απεριόριστα μόνο προς 1 αριθμό vodafone (και όχι προς όλη τη vodafone). Ο χρόνος ομιλίας δηλαδή που δίνει είναι ελάχιστος :ninja:

 

Ουπς, ναι άρα το σημείο "ισορροπίας" της απόφασης είναι στο unlimited με internet 45 απ' ότι φαίνεται.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8031

 

Δηλαδή με αυτή τη διαδικασία θα πληρώσεις χοντρικά περίπου 50 ευρώ πάγιο το μήνα άρα 600 ευρώ το χρόνο.

Εάν λάβουμε υπόψιν ότι η συσκευή κοστίζει κάνα 550-600άρι αυτό σημαίνει ότι αγοράζεις στην ουσία τη συσκευή με δόσεις και παίρνεις το πρόγραμμα τηλεφωνίας unlimited με internet 45 σχεδόν δωρεάν για ένα χρόνο.

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι ίσως να θυμούνται την ιστορια που είχα πρόσφατα με τη vf και με το θέμα επιδότησης! Αποφάσισα τελικα να κάνω κάτι πιο δραστικό. Έκανα αίτηση αποσυνδεσης.

Για να θυμίσω τι είχε γίνει, εγω είχα 104€ επιδότηση, και ήμουν στο surf and talk με 100 λεπτά ομιλίας, 250 SMS και 1gb net. Ήθελα να πάρω το iPhone και με αλλαγή προγράμματος σε unlimited 45 & net εβγαινε καλή η τιμή. Όμως δεν είχα υπομονή και τελικα το πήρα απο αλλού. Όμως ήθελα το παλιό μου προγράμμα, γιατί ναι μεν ακύρωσαν το κινητό, αλλά η αλλαγή συμβολαίου είχε γίνει. Επίσης, τα 5€ έκπτωση πάγιου έβγαιναν 60€ το χρόνο, άρα καμία σχέση με τα 104€ που είχα. Έκανα αίτηση αποσύνδεση λοιπόν. Με πήραν σήμερα και καταλήξαμε σε 50% έκπτωση πάγιου για ενα χρονο (χωρίς δεσμευση) και επιστροφή στο προηγούμενο μου πακέτο όπως ήταν ακριβώς. Όπως έχει ειπωθεί, οι επιδοτήσεις οι καλές πέθαναν. Αξιοποιηστε τις εκπτώσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ή αξιοποιείστε τις προσφορες που τρέχουν!

 

Ναι σωστό και αυτό, απλά στη δική μου περίπτωση δε με βόλευε κάτι άλλο. Ούτε καν να μου δώσει έξτρα επιδότηση, μιας και συσκευή έχω και δε θέλω κάτι άλλο. Ήταν η καλύτερη λύση στην παρούσα φάση!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πως να πετύχουμε εκτπώσεις είναι το θέμα.

 

Αν έχεις επιδότηση, κανε μια αιτηση για καρτοκινητο, και πες όταν σε πάρουν ότι το πόσο της επιδοτησης μου είναι πχ 100€, εσείς μου δίνεται 5€ το μήνα, άρα 60€ το χρόνο, άρα λίγο, ενώ σε αντίστοιχο προγράμμα στην κοσμοτε έχω το ίδιο οικονομικοτερα. Κατα πάσα πιθανότητα θα πάρεις έκπτωση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για μια αιτηση αποσυνδεσης παντως που ειχα κανει,δεν με πηραν καν τηλεφωνο.

Σε παιρνουν τηλ κ για μετατροπη σε καρτοκινητο?

Εχω τωρα επιδοτηση κ δεν ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ανανέωση συμβολαίου και να μεταφερθώ στο unlimited me internet 70, σε πόσο χρόνο μπορώ να κατέβω πάγιο? Η έκπτωση 30% που είχα από Μάιο θα ισχύει και στο νέο πάγιο? Πόσο όγκο δεδομένων κάνετε με surfing ( χωρίς downloading) το μήνα?
Link to comment
Share on other sites

Για μια αιτηση αποσυνδεσης παντως που ειχα κανει,δεν με πηραν καν τηλεφωνο.

Σε παιρνουν τηλ κ για μετατροπη σε καρτοκινητο?

Εχω τωρα επιδοτηση κ δεν ξερω τι να κανω...

 

Κάνε αυτό που έκανα κι εγώ.

Καταρχήν τι επιδότηση έχεις και σε ποιο πρόγραμμα είσαι?

Πάρε στο 13897 χωρίς χρέωση για να πας στην cosmote. Είναι σίγουρο ότι θα σε πάρουν.. Αλλά και να μην σε πάρουν δεν χάνεις τίποτα.. Παίρνεις τηλέφωνο μετά απο 1 βδομάδα και ακυρώνεις την αίτηση.. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 

Θέλω να κάνω ανανέωση συμβολαίου και να μεταφερθώ στο unlimited me internet 70, σε πόσο χρόνο μπορώ να κατέβω πάγιο? Η έκπτωση 30% που είχα από Μάιο θα ισχύει και στο νέο πάγιο? Πόσο όγκο δεδομένων κάνετε με surfing ( χωρίς downloading) το μήνα?

 

Αν αλλάξεις πρόγραμμα (είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω) η έκπτωση αυτή χάνεται.

Εγώ καταναλώνω το πολύ 90mb με καθημερινή σχεδόν χρήση (5-10 λεπτά περίπου τη μέρα) Καλά τώρα αυτό ξέρεις ότι είναι ανάλογα με τον καθέναν.

 

Όντως μετά από 8 μήνες μπορείς να κατέβεις πάγιο.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που έκανα κι εγώ.

Καταρχήν τι επιδότηση έχεις και σε ποιο πρόγραμμα είσαι?

Πάρε στο 13897 χωρίς χρέωση για να πας στην cosmote. Είναι σίγουρο ότι θα σε πάρουν.. Αλλά και να μην σε πάρουν δεν χάνεις τίποτα.. Παίρνεις τηλέφωνο μετά απο 1 βδομάδα και ακυρώνεις την αίτηση.. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

 

100 ευρώ επιδότηση έχω και εχω το προγραμμα surf and talk 150.Παλιο μεν αλλα θαυματουργο!

Να τους επαιρνα μηπως πρωτα εγω τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ επιδότηση έχω και εχω το προγραμμα surf and talk 150.Παλιο μεν αλλα θαυματουργο!

Να τους επαιρνα μηπως πρωτα εγω τηλεφωνο?

 

Δεν ειναι κακη ιδεα αλλα η τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας "πιανει" καλυτερα.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Στο πλαισιο μου ειπαν οτι το σαββατο ηταν η τελευταια μερα για συνδεση σε Unlimited με Internet με δωρο το samsung galaxy s..

Χτες βραδυ ομως ειδα φευγαλεα μια διαφημιση της voda.. υπαρχει ακομα η προσφορα τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ large έγινε η Vodafone! Από 75€ επιδότηση ύστερα από πίεση το έκαναν 95€ και είχαν το θράσος να μου προτείνουν αύξηση επιδότησης στα 175€ αν επιλέξω πρόγραμμα κατά 20€ ακριβότερο το μήνα! Δηλαδή για 80€ επιδότησης θα δώσω 240+τους φόρους! Λογικό μου ακούγεται :)

Γνωρίζετε ποιά είναι τα email εξυπηρέτησης πελατών των άλλων εταιριών? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ επιδότηση έχω και εχω το προγραμμα surf and talk 150.Παλιο μεν αλλα θαυματουργο!

Να τους επαιρνα μηπως πρωτα εγω τηλεφωνο?

 

Και εγώ 103 ευρώ είχα αρχική επιδότηση.. Πάρε στο 13897 σίγουρα πιάνει καλύτερα. Κάνε μια αίτηση φορητότητας (θα πρέπει να δώσεις και τα στοιχεία σου) και μετά την επόμενη μέρα θα σε πάρουν τηλ από τη vodafone για κάποια προσφορά.. Πες τους ότι θες να επανεξετάσουν το ποσό για κάποια ακόμα καλύερη προσφορά και περίμενε 5 μέρες. Αν σε πάρουν οκ , αν όχι απλά ακυρώνεις την αίτηση και δεν χάνεις τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 103 ευρώ είχα αρχική επιδότηση.. Πάρε στο 13897 σίγουρα πιάνει καλύτερα. Κάνε μια αίτηση φορητότητας (θα πρέπει να δώσεις και τα στοιχεία σου) και μετά την επόμενη μέρα θα σε πάρουν τηλ από τη vodafone για κάποια προσφορά.. Πες τους ότι θες να επανεξετάσουν το ποσό για κάποια ακόμα καλύερη προσφορά και περίμενε 5 μέρες. Αν σε πάρουν οκ , αν όχι απλά ακυρώνεις την αίτηση και δεν χάνεις τίποτα :)

Απλά φοβάμαι μηντυχόν κ την πατήσω κ δεν μπορω να ακυρωσω την αιτηση φορητοτητας.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Απλά φοβάμαι μηντυχόν κ την πατήσω κ δεν μπορω να ακυρωσω την αιτηση φορητοτητας.:confused:

Αποκλείεται.. Βασικά από τη στιγμή που δεν υπογράψεις δεν θα ισχύει τίποτα. Αλλά καλό είναι μην έρθει ο courier σπίτι σου και τον διώξεις, απλά ακυρώνεις την αίτηση σε 1 βδομάδα. Δεν είναι τίποτα. Δεν σου λέω να πας σε κατάστημα και να υπογράψεις. Μόνο με μια τηλεφωνική κλήση στο 13897.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται.. Βασικά από τη στιγμή που δεν υπογράψεις δεν θα ισχύει τίποτα. Αλλά καλό είναι μην έρθει ο courier σπίτι σου και τον διώξεις, απλά ακυρώνεις την αίτηση σε 1 βδομάδα. Δεν είναι τίποτα. Δεν σου λέω να πας σε κατάστημα και να υπογράψεις. Μόνο με μια τηλεφωνική κλήση στο 13897.

 

Ετσι ακριβως.....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχει σημασια ποιο προγραμμα θα επιλέξω ταχα για φορητοτητα?

 

Σαφως και εχει.....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχει σημασια ποιο προγραμμα θα επιλέξω ταχα για φορητοτητα?

 

Aν δεν θέλεις να αλλάξεις πρόγραμμα επέλεξε ένα cosmote απεριόριστα με το ίδιο πάγιο. Εγω΄πχ είχα το unlimited 30 στη vodafone και επέλεξα το απεριόριστα 35 της cosmote με έκπτωση παγίου αντί επιδότησης . Και η vodafone μετά μου έκανε προσφορά στο unlimited 30 280 kαι στο unlimited 35 320. (απο 103 ευρώ αρχική επιδότηση σαν εσένα)

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε έτσι πολύ χοντρικά ότι έχεις να επιλέξεις ανάμεσα στις εξής επιλογές:

- Να το πάρεις δωρεάν στο unlimited με Internet 80 + δωροεπιταγή 100 ευρώ ή

- Να το πάρεις με μόλις 99 ευρώ στο unlimited με Internet 40

 

Εγώ θα επέλεγα το δεύτερο, για να έχω μικρότερο πάγιο, εσείς τι λέτε;

 

Υπαρχει πουθενα προσφορα το 2ο πακετο και το αναφερετε ?

 

καλημερα. Στο πλαισιο μου ειπαν οτι το σαββατο ηταν η τελευταια μερα για συνδεση σε Unlimited με Internet με δωρο το samsung galaxy s..

Χτες βραδυ ομως ειδα φευγαλεα μια διαφημιση της voda.. υπαρχει ακομα η προσφορα τελικα?

 

Μεχρι το σαββατο το πλαισιο εδινε το galaxy s με 99€ στο unlimited με internet 45

Η προσφορα της vodafone ισχυει μεχρι 30/9

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

σε μενα δε λενε τα ιδια και δεν ανεβαζουν την επιδοτηση ...

βεβαια απο 104 μου την πηγαν + 20 και + 20 αν γινει η αναβαθμιση μεσω vodafone.gr δηλαδη φτασαμε τα 144,45

 

μου προτειναν και τη "γαματη" προσφορα να αυξησω το παγιο μου κατα 15 ευρω μηνιαιως ( δηλαδη 15χ 12 = 180 ευρω ετησιως ) και μου ανεβαζαν την επιδοτηση 120 ευρω ..... δωσε μου 180 να σου δωσω 120 ..

 

ΑΛΛΑ επειδη δεν θελω να νιωθω ζητιανος σε καμμια εταιρια και επειδη τους το πα και στο τηλεφωνο αν εχουν καποια καλυτερη προσφορα και μου ειπαν δεν γινεται τιποτα αλλο, σκεφτομαι να παω wind που σε προγραμμα με τελικο παγιο 38 ευρω μου δινει 300 ευρω επιδοτηση ! δλδ παιρνω μεχρι και το χ10 προ δωρεαν ...

 

να ναι καλα η vodafone που με εχει πελατη 7 χρονια και την πρωτη φορα που ζητησα μια καλη επιδοτηση για συσκευη μου δεινει τα .... της τα δυο. οποτε εγω και η γυναικα απο τα unlimited 30 και 35 αντιστοιχα παμε σε wind ..

 

να σημειωσω οτι ΚΑΙ η cosmote μας κανει καλυτερη προσφορα στα 220 ευρω εκαστως ..... με το cosmote Απεριοριστα 35 ΚΑΙ με μειωση -10% ΚΑΙ στους δυο μας λογω οικογενειακου πακετου ( κι ας μην εχουμε το ιδιο επιθετο ) κατι που η καλη μου vodafone δε μας δινει ..

 

το τηλεφωνο για φορητοτητα προς wind ποιο ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...