Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η υπηρεσία Ενημέρωσης Υπολοίπου Δωρεάν Χρόνου Ομιλίας (1284) πλέον είναι και μέσω φωνητικής πύλης. Δηλαδή καλώντας απο το κινητό στο 1284 ενημερώνεσαι για το πόσο χρόνο μένει ή και πόσα μηνύματα.......:D :D :D

 

Πολύ σημαντικό, κυρίως για ανθρώπους μεγάλης συνήθως ηλικίας που δεν τα πάνε καλά με τα SMS...

Link to comment
Share on other sites

paidia den iksera pou na rotiso kai rotao edo pos mporo na energopioiso na perno tilefono sto eksoteriko gia germania px pou na paro?opios kserei as pei giati to xreiazomai!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

paidia den iksera pou na rotiso kai rotao edo pos mporo na energopioiso na perno tilefono sto eksoteriko gia germania px pou na paro?opios kserei as pei giati to xreiazomai!

 

13830

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω voda120 και ένα CU.

θέλω να πάρω την επιδότηση από το 120 (έκλεισε έτος) και επιπλέον να μετατρέψω το CU σε "χωρίς πάγιο" για να πάρω από κει κι άλλη επιδότηση.

 

1) μπορούν να συνδιαστούν αυτές οι δύο επιδοτήσεις ώστε να πάρω 1 κινητό και όχι δύο?

 

2) γίνεται να πληρώνεται ο 120 από πιστωτική (όπως είναι τώρα) και για τον "χωρίς πάγιο" να έρχεται λογαριασμός στο σπίτι ή αν γίνει το 1) θα μπουν και τα δύο νούμερα στον ίδιο λογαριασμό?

 

3) πως μπορώ να σιγουρευτώ ότι δε θα μετρήσουν την επιδότηση από το 120 για το "χωρίς πάγιο" ώστε να μην χρειάζεται μετά να φτάσω τα ~180ευρώ το πρώτο εξάμηνο του "χωρίς πάγιο"!!!

 

ευχαριστώ για την όποια βοήθεια

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

απλά επειδή όμως ο "χωρίς πάγιο" δε θα είναι δικός μου αλλά της αδερφής μου, που δεν έχει πιστωτική, θέλω να έρχεται κανονικά στο σπίτι και όχι να πληρώνεται με πιστωτική.
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω voda120 και ένα CU.

θέλω να πάρω την επιδότηση από το 120 (έκλεισε έτος) και επιπλέον να μετατρέψω το CU σε "χωρίς πάγιο" για να πάρω από κει κι άλλη επιδότηση.

 

1) μπορούν να συνδιαστούν αυτές οι δύο επιδοτήσεις ώστε να πάρω 1 κινητό και όχι δύο?

 

2) γίνεται να πληρώνεται ο 120 από πιστωτική (όπως είναι τώρα) και για τον "χωρίς πάγιο" να έρχεται λογαριασμός στο σπίτι ή αν γίνει το 1) θα μπουν και τα δύο νούμερα στον ίδιο λογαριασμό?

 

3) πως μπορώ να σιγουρευτώ ότι δε θα μετρήσουν την επιδότηση από το 120 για το "χωρίς πάγιο" ώστε να μην χρειάζεται μετά να φτάσω τα ~180ευρώ το πρώτο εξάμηνο του "χωρίς πάγιο"!!!

 

ευχαριστώ για την όποια βοήθεια

 

Θα πάρεις επιδότηση συνολικά περίπου 200€ αν πληρώνεις και τον "χωρίς πάγιο" λογαριασμό με πιστωτική.

 

Συγγνώμη από πού ξέρεις πόσο επιδότηση θα πάρει? Ξέρεις τον αριθμό του? Ξέρεις τί κίνηση κάνει?

 

απλά επειδή όμως ο "χωρίς πάγιο" δε θα είναι δικός μου αλλά της αδερφής μου, που δεν έχει πιστωτική, θέλω να έρχεται κανονικά στο σπίτι και όχι να πληρώνεται με πιστωτική.

 

Για να κάνεις συμψηφισμό επιδότησης θα πρέπει και τα δύο νούμερο να ανήκουν κάτω από το ίδιο άτομο......δεν χρειάζεται να πληρώνονται με τον ίδιο τρόπο ή να στέλνονται στην ίδια διεύθυνση......σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιηθεί το κινητό για 6 μήνες θα χρεωθείς την επιδότηση μόνο του Vodafone χωρίς πάγιο όπως επίσης εαν οι λογαριασμοί του εξαμήνου αυτού δεν ισοδυναμούν με την επιδότηση που πήρες δηλαδή (π.χ. 59,5 ευρώ ή παραπάνω εαν είναι με πιστωτική).

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Υπολογίζεις απλά τα 120€ + 59€ η επιδότηση για "χωρίς πάγιο" + κανένα 20€ για πληρωμή με πιστωτική. So simple!

 

Είναι λάθος ο υπολογισμός σου............. βάση της χρήσης υπολογίζεται η επιδότηση τον τελεταίο χρόνο ..........και το 120 είναι το πρόγραμμα χρήσης....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα

να ρωτησω και εγω κατι

 

σε ενα μηνα ληγει η καρτα vodafone mobile card ( internet )

με παγιο 100 ευρω , δεν δινω ευρω παραπανω

 

τι επιδοτηση δικαιουμαι για ανανεωση ?

και μπορω να την εξαργυρωσω σε κινητο τηλεφωνο ?

 

και εχει σχεση η επιδοτηση με το τι κινητο θα διαλεξω ??

The Economy Presence of Internet in Greece :: internet-gr.net

Free Web Hosting , Forum , Blog , Email , Gallery :: host-gr.eu

GreeKatalog over a 5000 links :: greekatalog.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα

να ρωτησω και εγω κατι

 

σε ενα μηνα ληγει η καρτα vodafone mobile card ( internet )

με παγιο 100 ευρω , δεν δινω ευρω παραπανω

 

τι επιδοτηση δικαιουμαι για ανανεωση ?

και μπορω να την εξαργυρωσω σε κινητο τηλεφωνο ?

 

και εχει σχεση η επιδοτηση με το τι κινητο θα διαλεξω ??

 

Κάλεσε στο 13830 μάλλον έχει βγει η επιδότηση. Η επιδότηση βγαίνει σε εύρος και το ποσό εξαρτάται απο το κινητό που θα διαλέξεις. Μπορείς να πάρεις είτε συσκευή είτε να αναβαθμίσεις το μηχάνημα της VMCC.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

για να αναβαθμησω την καρτα ειναι δυσκολο καθως ειναι και αχρηστο

ειναι ηδη 3g καθως σε καποια σημεια εχει σημα και δουλευει σε 3g

 

εκει που θελω εγω στην κορυφη του Υμηττου δεν εχει καν σημα 3g οποτε μενω σε αυτην

 

μαλλον για κινητο θα παρω με την ανανεωση

 

ευχαριστω παντως για την απαντηση

The Economy Presence of Internet in Greece :: internet-gr.net

Free Web Hosting , Forum , Blog , Email , Gallery :: host-gr.eu

GreeKatalog over a 5000 links :: greekatalog.gr

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το Σαββατο στην Vodafone Ν.ιωνιας και δικαιουμουν 210 ευρω επιδοτηση απο δυο συνδεσεις που εχω.Υπολογιζα να παρω ενα κινητο Nokia ή SE γυρω στα 250 ευρω και να το πουλησω μετα ....Αρχισα να ρωταω αν εχουν ενα μοντελλο , η απαντηση ΟΧΙ , το αλλο ....ΟΧΙ...5 κινητα ζητησα κανενα δεν ειχαν.....Οποτε τους ρωτησα ποιο εχουν γυρω σε αυτη την τιμη και πηρα οτι μου εδωσαν...Απαραδεκτοι !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω παω για το p990 αν το εχουν η το Mio

αλλα εχω σκοπο να κανω φασαρια και να δημοσιοποιησω καθε προβλημα που θα συναντησω μιας και εχω προσβαση σε ΜΜΕ

The Economy Presence of Internet in Greece :: internet-gr.net

Free Web Hosting , Forum , Blog , Email , Gallery :: host-gr.eu

GreeKatalog over a 5000 links :: greekatalog.gr

Link to comment
Share on other sites

εγω παω για το p990 αν το εχουν η το Mio

αλλα εχω σκοπο να κανω φασαρια και να δημοσιοποιησω καθε προβλημα που θα συναντησω μιας και εχω προσβαση σε ΜΜΕ

 

Γιατι να συναντήσεις πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να συναντήσεις πρόβλημα?

 

 

Γιατι μπορει να μην εχουν κανενα απο τα δυο οπως δεν ειχαν κανενα απο τα 5 που ζητησα εγω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορει να μην εχουν κανενα απο τα δυο οπως δεν ειχαν κανενα απο τα 5 που ζητησα εγω.

 

Και επειδή δεν θα βρει τη συσκευή που θέλει θα το δημοσιεύσει στα ΜΜΕ???:confused: :wacko: :lol: Ο.k ο καθένας κάνει ότι νομίζει...

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή δεν θα βρει τη συσκευή που θέλει θα το δημοσιεύσει στα ΜΜΕ???:confused: :wacko: :lol: Ο.k ο καθένας κάνει ότι νομίζει...

 

 

 

Δυστυχως και το ξαναλεω δυστυχως ειναι το μονο που φοβουντε...Αλοιως μας γραφουν κανονικοτατα !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και το ξαναλεω δυστυχως ειναι το μονο που φοβουντε...Αλοιως μας γραφουν κανονικοτατα !!!!

 

O.k θα καταγγείλω και εγώ στα ΜΜΕ ο περιπτεράς μου δεν φέρνει τα τσιγάρα που θέλω... Το να αλλάξω περίπτερο δεν θα το σκεφτώ. Μήπως γινόμαστε λίγο υπερβολικοί? Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

O.k θα καταγγείλω και εγώ στα ΜΜΕ ο περιπτεράς μου δεν φέρνει τα τσιγάρα που θέλω... Το να αλλάξω περίπτερο δεν θα το σκεφτώ. Μήπως γινόμαστε λίγο υπερβολικοί? Φιλικά πάντα.

 

 

 

Περιπτεραδες υπαρχουν παρα πολοι ενω εταιριες κινητης μονο 3-4 ...Για αυτο μας φεροντε ετσι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Περιπτεραδες υπαρχουν παρα πολοι ενω εταιριες κινητης μονο 3-4 ...Για αυτο μας φεροντε ετσι.

 

Γιατι θέλεις να μου πεις ότι καμία από τις 3 δεν έχει τις συσκευές που ζητάς? Αν δεν τις έχει η Vodafone σε κανένα κατάστημα, μην πας στη Vodafone!!! Αφού σας γράφει γράψτε τη και εσείς!;) Όπως και εγώ θα γράψω τον περιπτερά μου που δεν φέρνει Moods...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...