Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι δικο μου λαθος,επδ δεν ειχα p2p προγραμμα να το ψαξω,εκανα αναζητηση στο youtube.com και μου βγαλε ενα απαισιο.!γι αυτο..ζηταω συγνωμη.. :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια,θυμιζει σε κανεναν τπτ ο στιχος σε ρεφραιν Are you a ghost or are you a lie??

Δεν το ξερω εγω,μου το ζητησαν,μπαλαντα πρεπει να ειναι,γυναικα τραγουδιστρια,κ αυτο ειναι το μονο που ξερουμε!!!

Ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!(κ αν μπορουσε να μου το στειλει κιολας θα ημουν ευγνωμων πραγματικα)

 

B Witched - Are You A Ghost

 

"Are you a ghost?

Or are you alive?

Would you be here for me (ooh, ooh)

Be here for me now

Imagination

Or are you for real?

Just give me a sign (sign)

And I'll know"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. εδώ και μέρες βάζουν ένα τραγούδι στο γυμναστήριο που πάω στο μάθημα του aerobic, μου έχει κολλήσει και θέλω να το βρω..

και αρχίζει με beat και λέει κάπως "get on up, get on here, get on up till the party begin"

-----μη βαράτε---- δε το βρήσκω πουθενά!!!!

ευχαριστώ

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μήπως ξέρει κανείς πιο τραγούδι έπαιζε την Δευτέρα στη σειρά ''φίλα τον βατραχό σου'' την ώρα που ήταν στο bar η Καρύδη με τον Αθερίδη?Νομίζω σε κάποιο σημείο έλεγε ''loving you is the right thing to do''

 

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας παρακαλώ πολύ, μια βοήθεια. :help:

Εχω ανεβάσει ένα μέρος του τραγουδιού εδώ http://www.sendspace.com/file/wtka7f (1ΜΒ). H ηχογράφηση είναι από το ράδιο και σύμφωνα με τα λίγα που ακούγονται στο τέλος, πρέπει να είναι από Manic Street Preachers.

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι MSP

 

Είναι Arctic Monkeys στο "505"

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι MSP

 

Είναι Arctic Monkeys στο "505"

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :respect::yahoo:

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Λέει sometimes i found myself on a dream that is so far away,sometimes tell me what has happened to me.Το τραγουδάει γυναίκα με ψιλή φωνή είναι κοντά στην pop και μοιάζει στο στυλ με το crazy της Alanis Morissete.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

B Witched - Are You A Ghost

 

"Are you a ghost?

Or are you alive?

Would you be here for me (ooh, ooh)

Be here for me now

Imagination

Or are you for real?

Just give me a sign (sign)

And I'll know"

 

Thanks anarxaki!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

Λέει sometimes i found myself on a dream that is so far away,sometimes tell me what has happened to me.Το τραγουδάει γυναίκα με ψιλή φωνή είναι κοντά στην pop και μοιάζει στο στυλ με το crazy της Alanis Morissete.

 

AndAin - U Once Told Me

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Απελπισμένα heeeeeelp :p

 

Στίχοι "on and on the beat goes straight to my heart...on and on and you can say i was wrong..."

 

το παιζει το mad radio αρκετά...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ένα τραγούδι παίζει πρόσφατα και λέει You are my broken heart στο ρεφραίν γυναίκα το λέει στυλ ροκ το γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απελπισμένα heeeeeelp :p

 

Στίχοι "on and on the beat goes straight to my heart...on and on and you can say i was wrong..."

 

το παιζει το mad radio αρκετά...

 

 

Αν βοηθάει καθόλου, το ηχογράφησα σήμερα... (όχι, οι παρουσιαστές δεν είπανε πληροφορίες για το τραγούδι ούτε πριν ούτε μετά :blink:)

 

http://www.sendspace.com/file/7z1sq6

 

Βοήθεια γειτόνοι :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο γοογλης δεν με βοήθησε ποντάρω σε σας..

Ψαχνω ένα τραγούδι που ξεκινάει λέγοντας :"Κοιτώντας το φεγγάρι προσπαθώ να βρω, τι είναι αυτό που μου'χεις πάρει και δεν μπορώ να ζω.." Και στο ρεφρέν :"Με τίποτα να ξεχάσω δεν μπορώ..Τη ματιά, τ' αρωμά σου, τα μαλλιά σου, δεν μπορώ η αγκαλιά, τα φιλιά, τ' άγγιγμά σου δεν ξεχνώ.."

Το λέει άντρας και είναι μπαλάντα.. Το έχω ανάγκη..:O Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο γοογλης δεν με βοήθησε ποντάρω σε σας..

Ψαχνω ένα τραγούδι που ξεκινάει λέγοντας :"Κοιτώντας το φεγγάρι προσπαθώ να βρω, τι είναι αυτό που μου'χεις πάρει και δεν μπορώ να ζω.." Και στο ρεφρέν :"Με τίποτα να ξεχάσω δεν μπορώ..Τη ματιά, τ' αρωμά σου, τα μαλλιά σου, δεν μπορώ η αγκαλιά, τα φιλιά, τ' άγγιγμά σου δεν ξεχνώ.."

Το λέει άντρας και είναι μπαλάντα.. Το έχω ανάγκη..:O Ευχαριστώ!

 

Δημήτρης Κοντολέων - Δεν Ξεχνώ

 

Επειδή είναι ψιλοδυσεύρετο, στείλε πμ αν το θες ;)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρης Κοντολέων - Δεν Ξεχνώ

 

Επειδή είναι ψιλοδυσεύρετο, στείλε πμ αν το θες ;)

 

Καλά, άμεση εξυπηρέτηση..:D Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Θα το ψάξω πρώτα κι αν δεν βγάλω άκρη θα σε "ενοχλήσω"..;) Με έχει λιώσει αυτό το κομμάτι..:cry: Και πάλι σ' ευχαριστώ για την βοήθεια!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν βοηθάει καθόλου, το ηχογράφησα σήμερα... (όχι, οι παρουσιαστές δεν είπανε πληροφορίες για το τραγούδι ούτε πριν ούτε μετά :blink:)

 

http://www.sendspace.com/file/7z1sq6

 

Βοήθεια γειτόνοι :p

 

treloparea, δεν μπορώ να ακούσω το κομμάτι γιατί πρόσφατα έκανα format στο laptop και δεν έχω ακόμα περάσει τους drivers για τον ήχο. Πάντως αν καταλαβαίνω σωστά από τους στίχους το τραγούδι είναι αυτό Madonna feat Pharrel - The Beat Goes On. ελπίζω να το πέτυχα.

Link to comment
Share on other sites

treloparea, δεν μπορώ να ακούσω το κομμάτι γιατί πρόσφατα έκανα format στο laptop και δεν έχω ακόμα περάσει τους drivers για τον ήχο. Πάντως αν καταλαβαίνω σωστά από τους στίχους το τραγούδι είναι αυτό Madonna feat Pharrel - The Beat Goes On. ελπίζω να το πέτυχα.

 

Nope, δεν είναι αυτό...

 

Το κομμάτι που λέω εγώ, το τραγουδάει άντρας. Και πιστεύω αν ήταν η Madonna μέσα θα το καταλάβαινα αμέσως :p;)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ζήτησαν να βρω ένα τραγούδι για μια φίλη. Το τραγούδι ήταν το Babybird - Atomic soda. Από τη στιγμή που το άκουσα, έχω την αίσθηση ότι από κάπου το ξέρω αλλά δε μπορώ να βρω από πού...

Μήπως ξέρετε αν έχει χρησιμοποιηθεί σε κάποια διαφήμιση, ταινία ή αν είναι διασκευή άλλου; Έχω σκάσει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ζήτησαν να βρω ένα τραγούδι για μια φίλη. Το τραγούδι ήταν το Babybird - Atomic soda. Από τη στιγμή που το άκουσα, έχω την αίσθηση ότι από κάπου το ξέρω αλλά δε μπορώ να βρω από πού...

Μήπως ξέρετε αν έχει χρησιμοποιηθεί σε κάποια διαφήμιση, ταινία ή αν είναι διασκευή άλλου; Έχω σκάσει!

 

to kommati exei paix8ei se diafhmish gia poto ouiski an den kanw la8os kai pio sygkekrimena to dimple prin apo 6 peripou xronia.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μήπως ξέρετε ποιο είναι αυτό το τραγούδι??

 

http://www.sendspace.com/file/2mt46t

 

Το ψάχνω απεγνωσμένα. Plz :help:

Τριφυλλάρα είσαι τρέλα με το 4ο αστέρι στη φανέλα
Link to comment
Share on other sites

΄Εχετε ακούσει το τραγούδι της Γαλάνη "Δεν είσαι εδώ" (δεν είσαι εδώ, δεν υπαρχεις πιά μες τη ζωή μου, δεν είσαι εδώ τωρα η νύχτα μετράει την αντοχή μου....) σε διασκευή???

Ξέρετε μήπως ποιός το λέει??? (νομίζω οτι είναι κοπέλα)

Σαν το χαρτί που καίγεται,

η μέρα μου σβήνει ξοδεύεται...

κι ανάσα μου βαραίνει,

διψασμένη περιμένει...

[sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδεια ψαχνω ενα τραγουδι που ακουστηκε στα μεσα σχεδον του σημερινου επεισοδιου του τζιτζικα και μερμυγκα.

οποιοσ μπορη ας βοηθησει,please!!!!

ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...